Ako môžem odstrániť yambler sám

Internet bol v poslednej dobe jednoducho epidémiou vírusov, ktoré nahrádzajú úvodné stránky prehliadača odkazmi tretích strán. Horšie je, že tie isté vírusy otvárajú prístup k počítaču, čo vám umožňuje používať ich ako útok pri útokoch DDOS a iných špinavých trikoch. Jedným zo zástupcov tejto „rodiny“ je yambler.net.

Yambler je relatívne neškodný a zdá sa, že je vyzvaný, aby propagoval web, na ktorý sa odvoláva: otvára stránku neznámeho vyhľadávača zaveseného na reklamu a sľubuje, že nájde všetko, čo potrebuje, v troch systémoch naraz. Najnepríjemnejšia vec je, že sa tento obrázok objaví v každom prehliadači nainštalovanom v počítači - vírus sa zaregistruje manuálne, kdekoľvek je to možné. Prečo je však vlastník počítača?

Odstránenie yamblera z počítača je našťastie dosť jednoduché, a to ani ten najkvalifikovanejší používateľ. Je pravda, že lekcia je trochu rutinná a nudná, najmä vzhľadom na to, že všetky operácie bude potrebné vykonať toľkokrát, koľko je nainštalovaných prehľadávačov.

Musíte bojovať proti Yamblerovi niekoľkými smermi naraz.

Vyhľadávanie v nainštalovaných programoch a spustených procesoch

Odporúčané čítanie:

Metódy odstránenia search.us.com

Prečo je to potrebné? Viditeľne sa Yambler prejavuje nahradením predvolenej stránky prehľadávača. Samotné „telo“ sa však bezpečne nachádza v jednom zo priečinkov, zvyčajne to isté ako celý zvyšok softvéru (koniec koncov, vírusy sú tiež programy) - v programových súboroch a počas prevádzky sa „rozsvieti“ v zozname spustenýchprocesy v Správcovi úloh.

Preto je potrebné postupovať takto:

  1. Otvorte ovládací panel, bod „Programy a funkcie“, kde potrebujete odkaz „Odinštalovať programy“.
  2. V zozname všetkého dostupného softvéru nie je známe (presnejšie teraz je známe z internetu), odkiaľ pochádza program „Zaxar Search Engine“. Tento špinavý trik možno nazvať iným spôsobom, napríklad Zaxar Games Browser, ale slovo Zaxar bude presné a bude sa ním riadiť.
  3. Vymazať tento podivný vyhľadávací nástroj.

Tu sa skrýva jedna nepríjemnosť: vírus sa nemusí odstrániť. Ale zúfalstvo skoro! Najčastejšie je to kvôli skutočnosti, že proces beží, a rovnako ako všetko, čo je v pamäti RAM, odinštalačný program systému Windows ho nemôže odstrániť. Preto ju musíte odtiaľ len odstrániť. Ako? Najjednoduchší spôsob je cez Správcu úloh (ten, ktorý sa volá stlačením klávesov Ctrl + Alt + Delete), v ktorom musíte otvoriť kartu „Procesy“, nájsť zaxar.exe a pravým tlačidlom myši vybrať „Ukončiť proces“ alebo kliknite na tlačidlo s rovnakým názvom. Program bude k dispozícii programu na odinštalovanie systému Windows, po ktorom môžete zopakovať všetky akcie v ovládacom paneli.

Ak si yambler už nechce byť vymazaný, zostane mu iba jeho otvorenie v priečinku C: \ Program Files (x86) \ Zaxar a jeho odstránenie pomocou pripojeného odinštalačného programu umiestneného v priečinku alebo jednoducho manuálne s daným priečinkom.

Oprava prehliadačov

Yambler nahrádza nielen úvodnú stránku, ale aj súbor spojený s odkazom na prehliadač, ktorý vám umožňuje spustiť nielen bežný prehliadač, ale aj to, čo potrebujete.tvorcovia vírusu. Ak otvoríte vlastnosti odkazov, bude zrejmé, že sa netýkajú spustiteľných súborov (opera.exe, iexplore.exe, firefox.exe atď.), Ale niektorých objektov URL s rovnakým názvom. Toto všetko musíte odstrániť: postupne otvorte priečinky prehľadávača, vyhľadajte v nich súbory s názvami opera.url, iexplore.url, firefox.url, chrome.url atď. - a nepochybne kliknite na príkaz Odstrániť. Teraz zostáva iba opakovať odkazy pre prehliadače alebo upravovať tie staré.

Mnoho ľudí ani nenapadlo, čo Yambler vo svojom počítači „likviduje“ - neškodné, dobre, dobre. Ale také drobnosti upchávajú systém, otvárajú medzery pre škodlivejšie programy, len bezcitné oči. Preto by sa aj tí najnebezpečnejší používatelia mali naučiť, ako odstrániť Yambler a používať počítač bez obáv.