Ako môžem odstrániť VuuPC zo svojho počítača sám?

Ľudia používajú veľa programov bez toho, aby premýšľali, či sú vôbec potrebné. A ešte viac bez premýšľania, či je ich použitie bezpečné. Jedným z nich je vzdialený prístup na plochu počítača.

V poslednom období došlo k skutočnému rozmachu tohto typu softvéru. Používajú sa pri výcviku, pretože je tak ľahké ukázať študentovi na jeho vlastnom počítači, kde a ako kliknúť myšou na požadovaný výsledok. Správcovia systému a technici ich potrebujú, aby slúžili zákazníkom, pretože nemôžete ísť „do oblasti“, aby ste vyriešili menšie problémy - stačí prístup na internet. To všetko je v poriadku, pokiaľ medzi stranami existuje dôvera. A ak nie?

VuuPC - spoznajte sa navzájom

VuuPC vám umožňuje ovládať počítač z iného zariadenia vrátane mobilného telefónu. Podľa vývojárov stačí pripojiť zabezpečenú webovú stránku spoločnosti a doslova prisahajú, že všetko je prísne dôverné a „nikto nič nebude vedieť“. V skutočnosti sa ukázalo, že VuuPC je veľmi zaujímavá aplikácia, ktorú je veľmi ťažké zbaviť.

Zvedavosť programu je jednoducho patologická. Zhromažďuje osobné údaje používateľa, elektronické identifikátory, informácie o platbách online platobných systémov, všetky interakcie zariadení s VuuPC a webovými stránkami vývojárov, ako aj nákupy zákazníkov. Okrem toho neznehodnocuje údaje o IP adresách, obsahu súborov coockie, telefónnych číslach, poštových adresách a obsahu všetkých účtov.počítač, ako aj údaje o zlyhaní systému. Vynára sa otázka: prečo a kde sa tieto informácie prenášajú? Inými slovami - iba na zlepšenie interakcie s klientom. Podobne ako pri lepšom poznaní zákazníka si služba vyberie službu lepšie. Ale cena je trochu drahá.

Ako odstrániť program?

Na odstránenie VuuPC z počítača v zásade stačí použiť jeho vlastný nástroj na odstránenie umiestnený v rovnakom priečinku, ako je napr. na C: \ Program Files \ VuuPC \ uninstall.exe so štandardnou inštaláciou. Ak bol program nainštalovaný v inom priečinku, treba ho vyhľadať.

Druhou metódou je odstránenie programu pomocou štandardného odinštalačného programu Windows prostredníctvom ovládacieho panela - Programy a funkcie.

Bolo by však skvelé, keby bolo všetko také jednoduché: najčastejšie sa pomocou VuuPC tieto akcie neodstránia a potom môžete použiť odinštalovače tretích strán, napríklad populárny odinštalačný program Revo, ktorý zvyčajne poskytuje dobré výsledky.

Ale to nie je všetko. Aby ste sa konečne zbavili VuuPC, budete musieť vykonať niekoľko ďalších krokov.

Najprv odstráňte službu rovnakého mena, na ktorú program obozretne „zabudne“ v systéme, a to v zanedbanej podobe. Nájdete ho v časti „Správa“ počítača. Najskôr je potrebné zastaviť službu.

Po druhé, vymazať všetky odkazy na toto „šťastie“ v registri systému. Na tento účel sa spustí regedit (prostredníctvom Štart - Spustiť), príkaz Upraviť - Nájsť a odstráni všetky parametre súvisiace s VuuPC. Hlavná vec je pozornosť,aby sa neodstránilo to, čo nie je potrebné.

Po tretie, pomocou položky Tools - Add-ons (Extensions) odstráňte program z doplnkov prehliadača nainštalovaných v počítači.

Nakoniec je potrebné zatvoriť vzdialený prístup zrušením začiarknutia políčka „Povoliť vzdialený prístup“ vo vlastnostiach počítača.

Až potom sa môžete domnievať, že ste ušetrili tejto pochybnej aplikácie.