Ako môžem odstrániť vizuálne záložky Yandex?

Vizuálne záložky od spoločnosti Yandex sú veľmi užitočným nástrojom v prehliadači, či už je to Firefox, Opera alebo Internet Explorer. Niekedy je však potrebné ich odstrániť alebo nahradiť inou príponou podobnou vo funkciách (napríklad Fast Dial pre Mozilla Firefox).

Ak ste tiež náchylní k tejto myšlienke, to znamená, že už nechcete vo svojich prehliadačoch uvažovať o grafických záložkách Yandex, postupujte podľa pokynov nižšie. Pomôže vám to nielen správne odstrániť túto aplikáciu z populárnych internetových prehliadačov, ale tiež uložiť odkazy na vaše obľúbené weby, ktoré zostanú v obľúbených položkách, zmeniť domovskú stránku v nastaveniach.

Ako exportovať webové adresy z vizuálnych záložiek?

Možno ste už nejaký čas používali vizuálne záložky a už máte rozsiahlu zbierku odkazov na vaše obľúbené stránky. Samozrejme, môže a mala by byť dokonca zachránená. Prečo sa bez takého dobra rozlúčiť?

  1. Otvorte hlavný prehľadávač (ktorý neustále používate).
  2. Pravým tlačidlom myši kliknite na stránku s vizuálnymi záložkami. V kontextovej ponuke kliknite na možnosť „Ako uložiť ...“.
  3. V zobrazenom okne zadajte priečinok, do ktorého chcete uložiť záložky, pomenujte súbor s odkazmi.
  4. V stĺpci „Typ súboru“ uveďte jednu z možností:
    • „formát HTML“ - na import adries do iného prehliadača alebo do rovnakého prehliadača -, ale do inej prípony alebo štandardných záložiek;
    • „Textový súbor“ - na ukladanie odkazov v textovom dokumente pomocouPrípona .txt ako zoznam (otvára sa štandardným poznámkovým blokom Windows).

Teraz sa vaše obľúbené webové zdroje určite nestratia!

Postup odstránenia vizuálnych záložiek Yandex z prehliadačov

Mozilla Firefox

1. Stlačte kombináciu klávesov „Ctrl + Shift + A“ alebo otvorte hlavnú ponuku „Nástroje“ FF a Prejdite do časti Doplnky.

2. Ak chcete odstrániť vizuálne záložky, kliknite na položku „Rozšírenia“ z vertikálneho zoznamu možností umiestnených na ľavej strane stránky.

3. Nájdite aplikáciu „Vizuálne záložky“ a na paneli kliknite na tlačidlo „Odstrániť“.

Pozor!Prvky Yandex sa z prehliadača Firefox odstránia rovnakým spôsobom.

4. Vymažte históriu a vyrovnávaciu pamäť prehliadača (Ctrl + Shift + Del).

5. V sekcii Nástroje v hlavnej ponuke kliknite na položku Nastavenia. A potom v položke „Pri štarte ...“ (karta „Základné“) nastavte „Zobraziť domovskú stránku“.

6. V stĺpci „Domovská stránka“ uveďte adresu vyhľadávacieho nástroja, ktorý chcete použiť. Ak ste s vyhľadávacím nástrojom Yandex spokojní, nechajte toto nastavenie nezmenené.

7. Reštartujte prehliadač Firefox.

Google Chrome

1. Kliknite ľavým tlačidlom myši na tlačidlo „Nastavenia a správa ...“ (ikona „tri vodorovné pruhy“ - vpravo od vyhľadávacieho panela).

2. Vyberte položku „Nastavenia“ a kliknite na podponuku „Rozšírenia“ (vľavo pod nápisom „Chrome“).

3. Na aplikačnom paneli „Vizuálne záložky“ kliknite na ikonu „smetný kôš“. Nachádza sa napravo od možnosti Povolené.

4. Vymažte vyrovnávaciu pamäť a vymažte históriu navštívených stránok (tlačidlo „Nastavenia ...“> „Ďalšie nástroje ...“> „Vymazávanie údajov“).

5. Reštartujte prehliadač Google Chrome.

Opera

1. Prejdite do hlavnej ponuky (tlačidlo „Opera“ v ľavom hornom rohu).

2. Otvorte časť „Rozšírenia“.

3. Vymažte „vizuálne záložky“ a „prvky“ systému Yandex.

Pozor!Odkazy na služby vyhľadávacích strojov („Market“, „Maps“ atď.) Je možné selektívne odstrániť z panela Opera Expres. Pravým tlačidlom myši kliknite na položku ponuky, ktorú chcete odstrániť, a aktivujte funkciu „Odstrániť“.

4. Na odstránenie /zmenu vyhľadávacieho nástroja stlačte súčasne Alt + P alebo prejdite do ponuky Nastavenia. Vo voľbe „Pri štarte ...“ zapnite „Otvoriť konkrétnu stránku“ a v nastavení „Nastaviť stránku“ zadajte adresu vyhľadávacieho nástroja.

​​

Internet Explorer

Okrem úpravy vnútorných nastavení sa na zmenu rozhrania domovskej stránky IE používajú aj štandardné nástroje systému Windows.

1. Stlačte kláves „Win“ alebo „Start“ (ikona veľkej OS).

2. Kliknite na „Ovládací panel“.

3. Spustite možnosť v časti „Programy“ - „Odinštalovať program“.

4. V zozname nainštalovaných programov vyhľadajte aplikáciu Yandex Elements for Internet Explorer.

5. Kliknite pravým tlačidlom myši a potom v ponuke, ktorá sa otvorí, vyberte príkaz Odstrániť.

6. Ak chcete zmeniť domovskú stránku: v ponuke „Nástroje“ otvorte poslednú položku - „Možnosti siete Internet“. Na karte Všeobecné v stĺpci Domovská stránkastránka “uveďte adresu vyhľadávacieho nástroja, ktorý chcete použiť pri surfovaní na webe. Potom kliknite na tlačidlá „Použiť“ a „OK“.

Pozor!Ak máte v úmysle použiť vyhľadávací nástroj Yandex, túto možnosť nie je potrebné meniť. Aj keď sa vizuálne záložky vymažú, pri spustení sa jej stránka zobrazí v IE.

7. Reštartujte program Internet Explorer.
To je všetko - záložky sa vymažú! Teraz je čas premýšľať o tom, ako zorganizovať novú verziu rozhrania v prehľadávačoch na používanie uložených odkazov.

Príjemná cesta na internete, drahý čitateľ!