Ako môžem odstrániť prehliadač Internet Explorer (Internet Explorer)

Pre niektorých je malé modré písmeno na paneli úloh - ikona prehliadača Internet Explorer - drahocenným vstupom do globálnej siete. Klikol som naň a tu je váš vyhľadávací nástroj, ale tu sú vaše obľúbené stránky. Nič nie je potrebné pripojiť, nainštalovať. Krása a pohodlie, takpovediac povedané, v predvolenom nastavení.

Pre niekoho je ten istý predmet, tj IE, dôvodom vtipov a vytvárania memov, „kameňom úrazu“ v procese rozmiestnenia webových stránok, a prečo nie je čo skrývať, zdrojom podráždenia používateľov.

Posledná skupina súdruhov, veľmi rozhorčená, sa preto snaží odstrániť program Internet Explorer v systéme Windows. A pochybnosti o úspechu tohto podniku ich vždy nezastavia. Tí, ktorým boli poskytnuté skúsenosti, sa samozrejme podarí zrealizovať svoje plány. Ale nováčikovia, ktorí sa pekne zavrčali pri počítači, znova pozorujú prehliadač na displeji, čo by podľa nich nemalo byť. A opäť si kladú rétorickú otázku: „Je možné ju v zásade odstrániť úplne?“

Prečo sa IE neodstráni?

Na odstránenie programu Internet Explorer vo Windows 7, 8 alebo v starom XP musíte použiť špeciálne softvérové ​​mechanizmy. Pravidelné odstránenie prostredníctvom aktivácie odinštalátora tu nepomôže. A ešte viac, prenos súborov do koša nepomôže (ak presuniete priečinok, v ktorom sa nachádza prehliadač, na jeho odkaz na pracovnej ploche).

Prečo? Všetko je veľmi jednoduché - IE je integrované (integrované) do operačného systému Windows. Je neoddeliteľnou súčasťou, rovnako ako iné súvisiace aplikácie (Poznámkový blok, Kalkulačka, Prehrávač atď.)nebude to fungovať (v obvyklom zmysle tohto štandardného postupu). Ale odpojiť, odstrániť z pohľadu používateľa, je to celkom možné. Obrazovo povedané to bude vyzerať v útrobách počítača ako akýsi „modul bez napätia“.

Ako zakázať IE?

1. Kliknite na štítok „Štart“. Na paneli s ponukou vyberte možnosť „Ovládací panel“.

2. Prejdite do okna možností „Odinštalovať program“ (v podponuke „Programy“).

3. V zvislom zozname funkcií na ľavej strane otvorte nastavenie „Zapnúť alebo vypnúť komponenty ...“.

4. V zozname komponentov zrušte začiarknutie políčka vedľa položky „Internet Explorer“ (kliknutím myši zrušte začiarknutie políčka).

5. Potvrďte aktiváciu funkcie v okne „Komponenty Windows“: kliknite na tlačidlo „Áno“.

6. Počkajte na zmenu nastavení. Kliknite na tlačidlo OK.

7. Reštartujte operačný systém.

To je všetko. Teraz IE so všetkým túžbou používať nebude fungovať. Je deaktivovaná.

Obnovenie programu Internet Explorer

A ak z nejakého dôvodu potrebujete náhle obnoviť odstránený IE, postupujte podľa pokynov vyššie, ale v kroku 4 sa namiesto odpojenia pripojte (začiarknite políčko). ).

Ako odstrániť aktualizácie IE (nová verzia)?

Tiež sa stáva, že užívateľ čelí zložitejšej otázke: „Ako odstrániť Internet Explorer novej verzie a obnoviť predchádzajúcu verziu?“. Odstráňte napríklad IE10 a obnovte IE9.

Našťastie sa to vyrieši pomerne ľahko. Ak sa chcete odhlásiť z aktualizácie, postupujte taktopostup:
1. Prejdite na „Ovládací panel“ cez „Štart“.

2. Prejdite do okna možností „Odinštalovať program“.

3. V ponuke (na ľavej strane okna) kliknite na „Zobraziť nainštalované aktualizácie“. Počkajte chvíľu: OS načíta a zobrazí zoznam.

4. Vyhľadajte medzi aktualizáciami prvok IE (napríklad Internet Explorer 11).

5. Kliknite ľavým tlačidlom myši. Kliknite na tlačidlo Odstrániť (funkcia na hornom paneli).

6. Reštartujte systém Windows.

Ak sa všetky kroky postupu odinštalovania dokončia správne, predchádzajúca verzia prehliadača IE sa znova aktivuje.

Osobitné riešenie pre program Internet Explorer 9

Ak sa vám nedarí odstrániť deviatu verziu prehliadača, postupujte podľa pokynov uvedených nižšie:

1. Otvorte stránku prehľadávača - support.microsoft.com/en-us. /kb /2579295 (oficiálna technická podpora spoločnosti Microsoft).

2. Vyberte jedno z troch navrhovaných riešení na vyriešenie problému a pokračujte:

  • Opravte ho (musíte spustiť špeciálny program, ktorý automaticky zakáže IE);
  • ​​
  • vykonávanie príkazov v CMD (vstup smernice o zastavení na príkazovom riadku);
  • obnova systému (Windows sa vracajú späť do bodu obnovenia pred vykonaním aktualizácií operačného systému, vrátane IE).

Ak chcete nájsť riešenia pre iné verzie prehľadávača (8, 10 a 11), použite pole „Vyhľadať informácie“ na stránke technickej podpory: špecifikujte požiadavku a stlačte „Enter“.