Ako môžem odstrániť nepríjemný zápach v chladničke?

Bohužiaľ, milenky sú rôzne: niektoré obsahujú všetko v perfektnom poradí, zatiaľ čo iné jednoducho nevedia, ako to urobiť, pretože ich nikto neučil naraz a táto veda nie je jednoduchá. Sú tu aj domy, byty bez hostesiek - bývajú tu mládenci. Často sú úplne ľahostajní k stavu bytu a najmä k chladničke (zatiaľ).

A stále existujú miestnosti, v ktorých sa stále nachádza sovietske vybavenie. Je to tak, že je najrýchlejšie náchylné vydávať nepríjemné pachy, pretože je nejako nepohodlné, nesprávne vybavené zvnútra. Z tohto dôvodu sú výrobky takmer voľne ložené a na stenách mrzne takmer každé 2 týždne. Staré chladničky je potrebné veľmi často rozmrazovať.

Čo robiť ako prvé?

Dôvody, pre ktoré chcete odstrániť zápach v chladničke, môžu byť rôzne: mama prichádza na návštevu, dievča prichádza večer, chlap sa pozerá na čaj, babička ide týždeň, chcem, aby bola čistá. Predtým, ako sa zbavíte nepríjemného zápachu v chladničke, odstráňte z nej všetky výrobky a odpojte ho zo siete.

Zatiaľ čo to robíte, pravdepodobne nájdete rozmaznaný produkt, ktorý vyžaruje nepríjemný zápach. Pokračujte v čistení - odstránenie zdroja nepomôže okamžite odstrániť nepríjemný zápach v chladničke. Vybavenie vyžaduje povinné umývanie a vetranie.

Na odstránenie nepríjemného zápachu v chladničke neponáhľajte používať silne zapáchajúce detergenty - sú zle zvetrané. Potom všetko jedlobude vonieť ako mydlo. Na umývanie chladničky je lepšie použiť obyčajnú sódu. Jednoducho to urobte mäkkou handričkou, aby nedošlo k poškriabaniu povrchu. Potom môžete police a steny utrieť octom alebo citrónovou šťavou - to je skvelý nesprávny prostriedok proti zápachu. Potom môžete spotrebič používať ihneď po vysušení. Ostatné výrobky (detergenty, amoniak) vyžadujú vetranie najmenej 12 hodín.

Na vôňu sa môžu používať koreniny: zeler, zázvor, bazalka, pomarančová kôra. Cibuľa a cesnak tiež dobre rušia pachy, ale neodporúčame ich uniesť, pretože ich považujeme za príliš príjemné, zvlášť ak ich dezert absorbuje.

Nakoniec môžete vyskúšať akýkoľvek absorbér pachov predávaný v špecializovaných obchodných domoch. Pomôže to vyriešiť problém takmer okamžite. Ale stále umývanie chladničky je lepšie ju neodložiť.

Ako zabrániť výskytu nepríjemného zápachu v chladničke

Ak máte vo svojej izbe staré vybavenie, zapožičajte si, kúpte si nové a použité zlikvidujte. Ak si prenajmete byt, stále si kupujte chladničku a noste ju so sebou - je to vaša osobná vec, zdroj vášho zdravia. A nezabudnite majiteľke bytu alebo ho využite ako nočný stolík. Mimochodom, je to najlepší spôsob, ako sa zbaviť pachu plesne z chladničky, pretože ak tam už začala huba, je takmer nemožné ju odstrániť, iba periodicky znižovať jej množenie. Okrem toho pleseň nie je zdravá.

Chladnička by mala byť vždy v dokonalej čistote, a preto všetko, čo musíte urobiť, je vložiť do nej všetky výrobky zabalené do vrecka alebo do špeciálnej fólie, fólie. Nikdy nedovoľte priamy kontakt zeleniny, ovocia s vnútorným plastovým povrchom chladničky. Potom to bude vždy čisté a pleseň sa v ňom nikdy nezačne. Všetky pokrmy: polievky, cereálie, šaláty, by mali byť zakryté. Potom chladnička neabsorbuje pachy.

Neskladujte útržky na tanieriku. Myšlienka: „Potom skončíme“ je škodlivá. Buď nedokončíte, ale kontaminujete chladničku, alebo budete jesť produkt „druhej čerstvosti“. To, čo ste vy alebo vaše deti nejedli, vložte do akejkoľvek nádoby a priveďte ju k zvieratám bez domova - bude to esteticky príjemné, šetrné k životnému prostrediu a dobré pre vaše zdravie. Zároveň budete chcieť schudnúť.

Udržujte zariadenie napoly prázdne, aby bol každý výrobok viditeľný, nestohujte ich na seba. Potom uvidíte v čase, čo sa môže pokaziť, a nezabudnite, že približne pri nákupe. Nie je žiadnym tajomstvom, že žiadne jedlo by sa nemalo skladovať dlhšie ako týždeň.

Police a steny pravidelne utierajte handrou proti prachu a vlhkosti. Ak tak urobíte, rozmrazíte chladničku najviac raz ročne.