Ako môžem odstrániť antivírus z môjho počítača?

Obsah

  Antivírus, pokiaľ ide o odinštalovanie, je špecifický softvér. Niekedy je ťažké alebo dokonca nemožné odstrániť operačný systém Windows štandardným spôsobom. Dôvodom je skutočnosť, že obranca systému má softvérový mechanizmus na udržanie integrity. Pokusy o jeho odinštalovanie niekedy považuje za škodlivé vonkajšie rušenie. Jeho neutralizácii však bránia aj ďalšie faktory.

  Zvážte, ako správne odstrániť antivírus, aby jeho zvyšky (súbory a kľúče) nezasahovali do inštalácie iného bezpečnostného softvéru.

  Riešenie č. 1: odstránenie pomocou vstavaného odinštalačného programu

  1. Kliknite na ikonu Windows na paneli úloh (séria tlačidiel v dolnej časti obrazovky).

  2. Na paneli Štart kliknite na položku Všetky programy. V inštalovanom softvérovom adresári vyhľadajte antivírusový priečinok. A potom naň kliknite.

  3. V zozname prvkov programu kliknite na ikonu vstavaného odinštalátora. Spravidla má ikonu „Kôš“ a nazýva sa „Odinštalovať“ (alebo „Odinštalovať“).

  4. Potom pozorne postupujte podľa pokynov odinštalátora. Niektorí vývojári odporúčajú odinštalovať antivírusový program pomocou špeciálnych doplnkov (so zachovaním vytvorenej konfigurácie, selektívnym odinštalovaním atď.).

  Pomocou štandardných nástrojov Windows môžete antivírusový program odstrániť aj v poloautomatickom režime. Na aktiváciu tejto funkcie vykonajte nasledujúce operácie:

  1. Na paneliV ponuke Štart vyberte položku „Ovládací panel“.

  2. V nastavení „Zobraziť“ nastavte režim zobrazenia na „Kategória“.

  3. V časti „Program“ kliknite na podsekciu „Odinštalovať program“.

  4. V zozname nainštalovaných programov kliknite pravým tlačidlom myši na názov antivírusového programu. A potom na otvorenom minipanela zvoľte „Odstrániť“.

  5. Systémový nástroj automaticky nájde zabudovaný odinštalačný program a spustí ho. Postupujte podľa pokynov zobrazených v jeho okne (tlačidlá „Ďalej“, „OK“).

  Poznámka.Pri čistení pomocou vstavaných nástrojov systému Windows nie je aplikácia vždy úplne odstránená. Niektoré kľúče, súbory a priečinky registra zostávajú. Starý antivírus teda môže pri inštalácii nového spôsobiť konflikt softvéru.

  Riešenie č. 2: použitie odinštalačných programov

  Nástroje, ktoré vykonávajú odinštalovanie v poloautomatickom režime, prekonávajú vstavané systémové nástroje v kvalite čistenia. Pretože po štandardnej odinštalovaní vyčistia zvyšné stopy aplikácií v adresároch súborov aj v registri. Navyše zjednodušujú postup „čistenia“, čo je zvláštna výhoda pre začínajúcich používateľov.

  Poznajme lepšie najlepších predstaviteľov tejto kategórie softvéru.

  Soft Organizer

  Nástroj od ruskej spoločnosti ChemTable Software. Nielen dokonale vyčistí počítač, ale tiež monitoruje inštaláciu aplikácií, informuje používateľa o prítomnosti zbytočného v systémeprogramy. Má jednoduché rozhranie: funkcie sa aktivujú jedným alebo dvoma kliknutiami. Distribuovaný shareware.

  1. Otvorte stránku na stiahnutie Soft Organizer - chemtable.com/en/soft-organizer.htm (oficiálna stránka vývojára).

  2. Stiahnite a nainštalujte softvér. Spustiť ako správca.

  3. Ak chcete antivírus odstrániť z počítača alebo prenosného počítača, kliknite ľavým tlačidlom myši na jeho meno v okne Soft Organizer v softvérovom adresári.

  Poznámka.Stĺpec „Traces v systéme“ zobrazuje počet antivírusových prvkov (na diskových oddieloch a v registri).

  4. Kliknite na tlačidlo „Odinštalovať program“.

  5. Ďalej vykonajte všetky činnosti odporúčané odinštalačným programom (pravidelné mazanie, vyhľadávanie a neutralizácia stôp).

  Odinštalačný program Revo

  Špičkový čistič systému Windows. Jednoduché a intuitívne použitie, dokonca aj pre začiatočníkov. Vyvinuté spoločnosťou VS Revo Group. Poskytuje sa v dvoch distribúciách: zadarmo (zadarmo) a Pro (platené, ale môžete si stiahnuť skúšobnú verziu).

  1. Stiahnite si inštalačný program z oficiálnej stránky - revouninstaller.com/revo_uninstaller_free_download.html. Kliknite na tlačidlo „FreeDownload“ pod obrázkom softvérového balíka.

  2. Spustite program Revo Uninstaller.

  3. Ľavým tlačidlom myši vyberte ikonu antivírusu.

  4. Kliknite na tlačidlo „Odstrániť“ na hornom paneli.

  5. Vyberte režim skenovania zvyškov (odporúča sa stredná alebo rozšírená).

  6. Postupujte podľa všetkých pokynov na paneli vstavaného antivírusového odinštalátora.

  7. OdstráňteZvyšky objavené programom Revo Uninstaller - súbory a kľúče.

  Nástroj na odinštalovanie

  Bezplatný „ľahký“ nástroj (len 3,5 MB) na kvalitné odstránenie zbytočných programov. Vytvoril CrysrtalIdea. Má minimum nastavení, ľahko sa ovláda. Čistenie sa vykonáva bleskovo. Zobrazuje skryté nainštalované aplikácie.

  1. Ak si chcete pomôcku stiahnuť do svojho počítača, prejdite na stránku - crystalidea.com/uninstall-tool.

  2. V prvom odseku popisu softvéru kliknite na odkaz „Bezplatné stiahnutie“.

  3. Nainštalujte program a spustite ho ako správca.

  4. V zozname programov zvýraznite antivírus.

  5. Na ľavej table, kde sa zobrazujú údaje aplikácie, kliknite na funkciu „Odinštalovať“.

  6. Po štandardnom vyčistení (pomocou integrovaného odinštalačného programu) v prídavnom okne aktivujte automatické vyhľadávanie a čistenie zvyšných prvkov.

  Riešenie č. 3: Čistenie pomocou špecializovaných obslužných programov

  Mnoho vývojárov spolu s antivírusovými produktmi poskytuje svojim klientom proprietárne pomôcky na odinštalovanie. Sú určené na odstránenie softvéru iba od konkrétnej spoločnosti (napríklad Kaspersky, Dr.Web atď.). Tieto nástroje sú poskytované bezplatne na oficiálnych stránkach.

  Poďme na to, ako ich niektoré použiť.

  Poznámka.Ak váš antivírus nie je v týchto príručkách a nie je odstránený vyššie uvedenými metódami, pozrite si webový zdroj vývojára. Možno aj onposkytuje pomôcku „čistejší“.

  Kaspersky

  1. Prejdite na stránku sťahovania - support.kaspersky.ru/common/service#block2.

  2. V prvom odseku podpoložky „Práca s obslužným programom“ kliknite na odkaz „kavremover.exe“.

  3. Stiahnutý spustiteľný súbor spustite dvojitým kliknutím myši.

  4. Do prvého poľa pod riadok „Na odstránenie produktu ...“ zadajte kombináciu čísiel a písmen uvedených na obrázku vyššie.

  5. V riadku „Discovered ...“ vyberte produkt spoločnosti, ktorý chcete odstrániť (ak je v systéme nainštalovaných niekoľko produktov).

  6. Kliknite na tlačidlo Odstrániť.

  Eset NOD32

  1. Na stránke - esetnod32.ru/support/knowledge_base/solution/?ELEMENT_ID=852896 - kliknite na odkaz http://download.eset.com/special/ESETUninstaller.exe. Počkajte na dokončenie sťahovania.

  2. Spustite počítač v bezpečnom režime. Spustite odinštalačný program.

  3. Otvorí sa konzola systému MS-DOS. Na žiadosť pomôcky „Pokračovať?“ Zadajte písmeno „Y“ (áno - áno).

  4. Po dokončení čistenia (keď sa na konzole zobrazí správa „Stlačte ľubovoľné tlačidlo“), stlačte ľubovoľné tlačidlo. Počítač sa reštartuje v bezpečnom režime.

  Avast

  1. Otvorte oficiálnu stránku programu - avast.ru/uninstall-utility.

  2. Kliknite na odkaz avastclear.exe v prvom odseku pokynov.

  3. Po spustení program „Cleaner“ ponúkne spustenie operačného systému v bezpečnom režime. Súhlasím (kliknite na príslušné tlačidlá v ďalších oknách).

  4. Na paneli s nástrojmi na odinštalovanie kliknite na tlačidlo „Odstrániť“. Počkajte na dokončenie čistenia.

  Prevencia

  Po odstránení antivírusu niePoponáhľajte si nainštalovať nové riešenie alebo preinštalovať. Najprv v systéme vykonajte „jarné čistenie“. Nasledujúce programy vám s tým pomôžu:

  Reg Organizer (funkcie „čistenie /optimalizácia registra“ a „čistenie diskov“);

  alebo CCleaner (možnosti „Vyčistiť“ a „Register“).

  Windows úspešne a rýchlo vyčistite!