Ako môže žena prežiť rozvod s manželom?

Odborníci tvrdia, že ženy zažívajú rozvod oveľa ťažšie ako muži. Majú radi deti, vädnúce, stratu živiteľa rodiny a ďalšie naliehavé problémy. V skutočnosti je rozvod pre niekoho veľkým stresom, ale pre niekoho veľkou úľavou. Všetko záleží na každej konkrétnej situácii v rodine.

Niekto mal dlhotrvajúce konflikty, stratu rešpektu voči sebe navzájom kvôli príliš horlivým vzťahom, príliš vysokým nárokom na seba a ostatných. Pre niekoho sa informácie, ktoré polovica odchádza, stali novinkami. A ak v prvom prípade všetko šlo na miznúce veci a vlastne nebolo čoho ľutovať (hoci sa takéto páry snažia navzájom sa dostať viac bolestivo, premeniť všetko na tragédiu), potom v druhom je to kolaps sveta, nadhodnotenie hodnôt a ... áno, veľa stresu , Jej výsledkom je depresia.

Pozrime sa na rôzne situácie, aby sme určili, kto je na vine a čo robiť teraz. Inými slovami, ako prežiť rozvod ženy, ako nájsť medzeru v mysli, ktorá sa upokojí a začne žiť.

Prípad 1

Žili od duše k duši. Uplynulo 3 až 5 rokov, v rodine sa narodilo malé dieťa, po 3 až 6 mesiacoch manžel uviedol, že sa zamiloval do druhého a odchádza.

Možná príčina

Vaša polovica nemá rád zodpovednosť. Možno bol unavený zo svojej večne unavenej manželky, nechcel sex a vždy kričal dieťa, ktoré si vyberá všetok plat. A pri práci si jej drahá zamestnankyňa vybuduje oči, potom sa pochváli a potom si dá na blúzku výstrih.

Čo robiť?

Ak dôjde k rozvodu, s najväčšou pravdepodobnosťou svojho manžela nevrátite. Pokiaľ nie: nájditehobby, začnite maľovať, usmievajte sa na svojho manžela, ubezpečte dieťa, obnovte poriadok v dome, požiadajte manžela, aby s dieťaťom sedel raz alebo dvakrát. Musíte si oddýchnuť, sledovať postavu, zúčastniť sa fitnes kurzov, kaderníctva, ísť k priateľke ... Zároveň budete mať vo svojom manželovi mužské kvality vrátane zodpovednosti.

Ak to nepomôže, urobte to isté, niekedy nechajte svoju matku, priateľku a suseda so svojím dieťaťom. Takže môžete rýchlo utiecť a prípadne stretnúť niekoho vážnejšie, pretože vy sami na to budete pripravení.

Prípad 2

Žili sme spolu 15-20 rokov. Po celú dobu v rodine bolo úplné porozumenie, v každom prípade sa žena snažila potešiť svojho manžela vo všetkom. V manželstve sú takmer dospelé deti. Manžel sa zamiloval do mladého a ... odchádza.

Je možné, že ...

Manžel má krízu stredného veku. Unavený z rutiny, chce sa znova cítiť ako odvážny mladý muž. Obťažovalo ho to príliš poslušnú a stálu manželku.

Čo robiť?

Upokoj sa. Veľmi často a veľmi rýchlo sú „odvážlivci“ sklamaní u mladých dám s krásnymi prsiami, ale s prázdnou hlavou, obrovskými požiadavkami a nedostatkom elementárnej úcty k mužovi, ktorý ich obsahuje.

Manžel sa môže vrátiť. Nechajte iba otvorené dvere: Neprisahajte, nestavajte deti proti otcovi, ale neponižujte sa, to znamená, nehovorte, že sa môže kedykoľvek vrátiť. Len nehorí mosty.

Zatiaľ sa pustite do práce: záľuby, práca, podnikanie, deti (bez fanatizmu). A ... dobre sa bavte: spoznajte starých priateľov,ísť na výlet, robiť jogu alebo niečo úplne nezvyčajné. Pokúste sa cítiť šťastne - šťastné ženy priťahujú mužov.

Prípad 3

Všetko je perfektné: mladý pár žije pre seba, žiadne deti. Manžel zarába peniaze, žije ako princezná - dary, kytice, sladkosti. O všetkých záležitostiach rozhoduje človek. A zrazu jedného dňa odchádza a zanecháva na stole poznámku: „Náš život bol podvod, vždy som miloval inú ženu a chodil som k nej.“

Zdôvodnenie

Muž má komplex Don Juan. Miluje sám seba, nie konkrétnu ženu. Keď ho obťažuje, zdá sa mu, že miluje (miloval) iného. Je to herec a hanba. Má rád romantiku, krásnu námluvu ako samotný proces. V skutočnosti, rovnako ako Narcissus, miluje iba seba. Žiadna žena ho neuspokojí, pretože hľadá dokonalé. A ideály sa menia.

Čo robiť?

Odporúčame prečítať si:

Ako prestať premýšľať o osobe

Toto je najťažšia situácia na prežitie. rozvod s manželom v tomto prípade nebude ľahké. Najprv sa musíte uistiť, že muž má v hlave skutočne vietor. Don Juans sa spravidla stretáva s niekoľkými ženami. Zamyslite sa nad tým, či sa niekedy vyskytli podozrivé situácie - opomenutia, zvláštne hovory, náhle zmiznutia, ktoré boli vyhladené darčekmi a kyticami? Možno tam boli nejaké veci, zápisníky, albumy z prvého albumu. Zrazu tam sú informácie. Nakoniec - zavolajte svojej matke, ona ochráni svojho syna a povie všetko.

Ak sú všetkypotvrdené potom: ste veľmi šťastní. Nemá zmysel snažiť sa získať vzťah alebo sa o nich obávať. Ale budete, a možno aj na dlhú dobu. Najlepšie je konzultovať tu psychológa. Pomôže vám to pochopiť, prečo a prečo ste prilákali muža tohto typu.

V tejto situácii je zbytočné rozptýliť sa, nájsť si koníčka alebo ísť do práce: môžete sa konečne upokojiť, opäť sa stať veselým a atraktívnym, ale po chvíli vás „muž“ osloví. A budete naďalej milovať vieru, že všetci ľudia jedia kapustu.

Niekoľko tipov pre osoby s mierne odlišnými situáciami

Aby žena prežila bezbolestný rozvod, musí objasniť niekoľko pravdy:

  • Nie je potrebné si myslieť, že ak manžel odišiel, potom ste „nepodobní“. Zrazu nie je „taký“.
  • Nie nevyhnutne váš bývalý pán, možno máte iný pohľad na život, ale predtým ste si to nevšimli.
  • Muži sa nevracajú k plaču žien, ktoré bez nich nemôžu žiť. Nepokúšajte sa ich držať, pustiť ich. Čím viac presvedčia, tým viac utečú.
  • Muži neradi kričia „búšené ženy v domácnosti“: ženy bez účesu, make-upu alebo aspoň elementárneho úsmevu, ale so strašidelnou tvárou.
  • Muži milujú ženy, ktoré si ich vážia a vážia si, vedľa ktorých sa cítia ako hrdinovia.
  • Muži milujú ženy, ktoré majú radi aj iní muži.
  • Muži vnímajú boj, dierovanie žien nie ako manželku, ale ako „ich priateľ“. Manželky sliepky sú buď pochované, alebo raz stratené bezvysvetlenie dôvodov bez ďalšej komunikácie. Všetky veci zostávajú s manželkou, bytom a tiež s deťmi ...
  • Ale ak vidíte, že veci sa rozvedú hladko - podajte to sami, ľahšie prežijete, pretože si zachováte vnútorný zmysel pre dôstojnosť - je to rovnaké vaše rozhodnutie nakoniec.
  • Ak vás po rozvode zraní, aby ste videli svojho kamaráta s dušou, nemusíte rany orezávať, je lepšie vyhnúť sa zbytočným stretnutiam. Ale! Deti s tým nemajú nič spoločné. Nechajte ich hovoriť so svojím otcom.

A posledný ... Keď odchádza, život nespadá - máte vás.