Ako liečiť zvetrané pery

Obsah

  Každé dievča sníva o jemných a ružových perách. Nie je to vždy možné, pretože niektoré faktory môžu zasahovať. Toto je studený vzduch, silný vietor a prievan. Zvetrané pery môžete liečiť doma pomocou hotových liekov a ľudových liekov.

  hotové výrobky pre starostlivosť

  zvetrané pery sa rýchlo vytvrdzujú pomocou hotových prípravkov. Jedným z nich je balzam na záchranu. Denná dávka je 5 až 6 aplikácií. Po asi 4 až 5 dňoch môžete vidieť viditeľné zlepšenia: pery sú mäkké, ružové a zdravo vyzerajúce.

  Druhým účinným prostriedkom je vazelína. Tento nástroj má prijateľné náklady a je dostupný pre každého priemerného človeka. Napriek tomu sa liek považuje za rafinovaný produkt, preto ho používajte opatrne.

  V zime, pred vycestovaním, je potrebné na pery aplikovať hygienickú rúž. Pomôže to zmäkčiť pery, uzdraviť praskliny a tiež zabrániť tvorbe nových. Napríklad to môže byť výrobok Panthenol EVA, Nivea a kol.

  Ak sú pery veľmi zvetrané, zinkový gél je dokonalý. Zahrnutý v síranu zinočnom podporuje regeneráciu pokožky. Aplikujte liečivo na postihnuté miesto trikrát denne až do úplného uzdravenia.

  Medzi ďalšie účinné látky patrí masť tetracyklínu (1%). Produkt lieči problémové oblasti dvakrát denne až do dokončeniaodstránenie patológie.

  Prírodné oleje

  Zvetrané pery je možné ošetriť prírodnými olejmi. Ak nemáte čas ani čas na kúpu hotových liekov a jeden z olejov je na dosah, stojí za to vyskúšať.

  Dokonale zvlhčuje a regeneruje pokožku olivového oleja. Takýto nástroj sa aplikuje na vatový tampón a zvetrané oblasti sa ošetrujú každé 3 hodiny. Hneď nasledujúce ráno vidíte, že pery boli osviežené a že oblasti sú zhojené.

  Zaujímavé! Môžete si pripraviť liečivú zmes niekoľkých olejov: ľan, amarant, rakytník. Zložky sa zmiešajú v rovnakom pomere, zvlhčia sa vatovým tampónom v konečnom produkte a trikrát denne sa ošetri prasknuté oblasti.

  Masky

  Je ľahké sa zbaviť účinkov zvetrávania doma pomocou masiek vyrobených z prírodných prísad:

  • maslo a med: prísady sa zmiešajú v rovnakom objeme (maslo sa predtaví) po nanesení na pery a ponechaní počas 15 minút; opláchnite zvyšky neabsorbovanej masky teplou vodou; postup trikrát denne;
  • mrkvová šťava a tvaroh: miešajte zložky tak, aby ste dosiahli konzistenciu podobnú silnej kyslej smotane, naneste na problémové oblasti a nechajte stáť 15 minút; postup trikrát denne;
  • cinquefoil (koreň) a maslo: pomelie sa 5 g koreňa, kým sa nevytvorí prášok, povarí sa v 200 g oleja, produkt sa ochladí ananeste na pery trikrát denne, ponechajte 20 minút;
  • sviečkový vosk a konopný olej: zložky zohrejte v rovnakom pomere, ochladte, naneste na popraskané miesta pred spaním a držte ich do rána;
  • maslo a mäso z jabĺk: urobte z prísad kaše, naneste na pery a nechajte stáť 30 minút; postup trikrát denne;
  • masť a okvetné lístky ruží: vezmite 1 lyžicu. l. slanina, premiešajte s nasekanými okvetnými lístkami a naneste na pery namočením po dobu 30 minút; postup sa vykonáva trikrát denne.

  Lúpanie

  Vynikajúcim nástrojom na ošetrenie a prevenciu trhlín a odlupovania je lúpanie, ktoré sa vykonáva raz týždenne. Môžete pripraviť kyslý peeling z tých ingrediencií, ktoré máte po ruke. Môže to byť jahoda, jahoda, kalina, pomaranč, citrón, banán, kivi alebo iné zdravé ovocie a bobule.

  Zložky sú drvené, premiešané a nanášané na prasknuté plochy. Ak sa ukázalo, že zmes je kvapalná, môže sa kondenzovať pridaním malého množstva ovsenej alebo kukuričnej múky. Peeling pomôže odstrániť odumretú dermis. Po opláchnutí teplou vodou vydržte 15 minút.

  Účinok šúpania je založený na kyselinách, ktoré sú obsiahnuté v použitých výrobkoch

  .

  Ak sú pery zvetrané, môžete vyskúšať tieto šupky:

  med a ovsená múka: 1 lyžica. l. zmiešajte med s 0,5 lyžice. l. cereálie a pridajte mlieko v niekoľkých kvapkách; naneste zmes jemným trením po

  • vydržať10 minút a opláchnite teplou vodou;
  • mäta pieporná a olivový olej, štipka sódy, 1 lyžička. med: miešajte ingrediencie, až kým nedosiahnu jednotnú konzistenciu, naniesť masážnymi pohybmi, nechať pôsobiť 15 minút po opláchnutí teplou vodou;
  • morská soľ, hlina modrá, olivový olej: 1 lyžica. l. zmiešajte soľ s 0,5 lyžičky. íl a niekoľko kvapiek oleja, nanášajte masážnymi pohybmi, nechajte ich 10 minút, opláchnite teplou vodou.

  Ak pery prasknú a nielen odlúpnu, pred aplikáciou peelingov sa odporúča urobiť komprimáciu bylinných odvarov (harmanček, rebríček atď.). Pomôže to zmäkčiť a zvlhčiť epitel, ako aj zvýšiť účinnosť čistenia.

  Zaujímavé! Kefu naneste nielen na končeky prstov, ale aj na mäkkú zubnú kefku alebo malú špongiu.

  Iné metódy

  Ak sú pery často rozpraskané, môžete vykonávať ľahkú masáž pomocou zubnej kefky pomocou mandľového oleja. Okrem zubnej kefky sa používa aj mäkká utierka.

  ​​

  Pohyby by nemali byť ostré. Silný tlak na pery je zakázaný. Pokožka v tejto oblasti je pomerne jemná a akýkoľvek neopatrný pohyb môže spôsobiť ďalšie zranenie. Pred masážou je pokožka ošetrená zvlhčovačom alebo balzamom.

  Ak sú pery zvetrané a rozvíja sa aj cheilitis, na záchranu prídu hotové hormonálne masti. Môže to byť hydrokortizón alebo prednizón. Okrem toho možno použiť krémy s UV filtrami. Z interne prijatýchfondy budú potrebovať vitamínové prípravky, ktoré zahŕňajú vitamíny skupiny B a PP.

  Kozmetológovia odporúčajú používať špeciálne kapsuly, ktoré obnovujú zdravie a krásu pier. Patria sem kapsuly Aevit. Obsah jednej kapsuly sa vytlačí a pretrie sa. Procedúra sa vykonáva trikrát denne.

  U ľudí, ktorí nedodržiavajú správnu výživu, sa vyskytujú časté poveternostné podmienky, objavujú sa praskliny a odlupovanie. Nedostatok vitamínov a tekutín v tele vedie k problémom s pokožkou vrátane pier.

  Strava by mala obsahovať čo najviac zeleniny a ovocia, ktoré obsahujú vlákninu a všetky zdravé vitamíny. Z stravy by sa malo odstrániť údené, korenené, slané. Je dôležité dodržiavať režim pitia. Okrem obyčajnej vody môžete piť prírodné šťavy, slabé čaje, ovocné nápoje.

  U detí

  Ako liečiť zvetrané pery dieťaťa? Hotové lieky sa nedajú vždy použiť. Výrobok, ktorý má príjemnú vôňu, dieťa môže olizovať, ale naopak, vonia zle, ani ho nenechá aplikovať.

  Samozrejme by ste nemali zabúdať na detskú kozmetiku, pretože niektorí vývojári túto chvíľu zohľadnili a uvoľnili prípravky bez chuti a vône. Takéto prostriedky je možné zakúpiť takmer v každej lekárni.

  Ľudové lieky sa použili ako základ pre liečbu zvetrávaných pier u detí. Môže to byť med, maslo, z ktorého sa pripravuje masť, alebo iba popraskané miesta s nimi namažte. Včelí produkty niepoužíva sa, ak má na dieťa alergiu.

  Ak účinky poveternostných podmienok zaberajú malú časť pokožky, môžete sa ich doma zbaviť. Pri rozsiahlej lézii, keď sú zvetrané nielen pery, ale aj veľká časť tváre, pokožka sa olúpa a zčervená, je vhodné kontaktovať odborníka a nie samoliečiť.