Ako liečiť žihľavku

Obsah

  Štatistiky ukazujú, že každý piaty človek trpel aspoň raz v živote alergickými útokmi, ktoré boli sprevádzané urtikáriou. Vzhľad žihľavky nemá nič spoločné s bodliakmi, s výnimkou výskytu vyrážky samotnej, podobnej lézii žihľavy. Nepríjemné svrbenie sa objavuje spontánne a veľmi mučí pacientov, takže sa zaujímajú o to, ako liečiť žihľavku a zbaviť sa kožných prejavov patológie.

  Typickým príznakom žihľavky je opuch kože, ktorý mierne stúpa nad povrch. Môže sa objaviť na obmedzenom mieste aj v celom tele, čo naznačuje závažnú alergickú reakciu. Svrbenie s žihľavkou sa stáva neznesiteľným a pacienti hrebeňom lézia léziu, čo vyvoláva ešte väčší výskyt nových pľuzgierov.

  8. Žihľavka zvyčajne ustupuje po niekoľkých hodinách, pokiaľ nie je vyvolaná jej zvýšená aktivita. Menej často to môže trvať asi jeden deň, a ak užijete antihistaminikum, môžete sa príznakov úľov zbaviť oveľa rýchlejšie.

  Ako urtikáriu je často možné vidieť jej cholínergickú rozmanitosť. Tento typ patológie sa vyskytuje na nervovej pôde v dôsledku vystavenia teplotným faktorom. Navonok sa prejavuje ako malé vyrážky na pokožke hrudníka a krku, ktoré sú veľmi svrbivé a svrbivé. Pri stresovej žihľavke je potrebné najskôr pôsobiť na nervový systém. Pomôže to eliminovať príčiny.vzhľad pľuzgierov.

  Chladová urtikária tiež spôsobuje pokles teploty. Typicky reakcia prebieha presne, keď je vystavená chladu a po chvíli. Pigmentová žihľavka je škvrna červenkastohnedej farby, ktorá sa pri podráždení alebo česaní rýchlo zmení na pľuzgiere.

  Chronická urtikária sa lieči oveľa ťažšie ako akútna forma patológie. V prvom rade je potrebné, aby pacienti podstúpili vyšetrenie a identifikovali príčiny vzniku pľuzgierov, pretože pri procese tlmenia je úplne nemožné určiť alergén.

  Zostáva čakať na akútny záchvat, keď je možné spojiť aktiváciu choroby s účinkom určitého faktora na organizmus. Chronickú urtikáriu môžete liečiť dermatológom alebo alergikom.

  Liečba tohto ochorenia liekom

  Účinné antihistamíny, ktoré blokujú uvoľňovanie histamínu a objavujú sa opuchy, pomôžu rýchlo odstrániť príznaky urtikárie. Z liečiv urtikárie patrí medzi najúspešnejšie lieky: Suprastin, Tavegil, chlorid vápenatý, Prednizolón, Dexametazón, Glyciram a Pantetín.

  U dospelých pacientov so závažnými záchvatmi žihľavky, ktorá je komplikovaná Quinckeho edémom, alergickou konjunktivitídou alebo rinitídou, by liečba mala byť účinnejšia. Na tento účel lekári dávajú prednosť predpísaniu injekcií antihistaminík, ktoré pacientom zbavia svrbenia, opuchov a iných príznakov alergií. Teraz existujú štyri generácielieky, ktoré môžu prekonať prejavy patológie.

  Prvá generácia zahŕňa blokátory receptora H1. Významnou nevýhodou týchto liekov je potreba častého používania tabliet, aby sa zabránilo výskytu alergického záchvatu. Okrem toho tieto lieky nie sú bez vedľajších účinkov - výskyt sucha v ústach, ospalosť, únava. Napriek tomu sú dnes zástupcovia tejto skupiny na pultoch lekární. Sú to Suprastin, Pipolfen a Diphenhydramine. Počas tehotenstva a pre malé deti tieto lieky nie sú predpísané a dospelým sa odporúča, aby dali pozor na výskyt vedľajších účinkov, a ak k nim dôjde, prestaňte užívať lieky.

  Suprastín sa odporúča užívať veľmi opatrne kvôli vedľajším účinkom

  .

  Antihistamínové lieky druhej generácie sú známe predovšetkým všetkým Claritinom a Fenistilom. Odporúčajú sa pre dospelých so silným svrbením a pľuzgiermi na povrchu pokožky. Prostriedky sú schopné zmierniť opuchy a hyperémiu kože pri alergickom útoku. Nepoužívajú sa u pacientov so srdcovými chorobami au iných pacientov sa môžu používať na sledovanie výskytu vedľajších účinkov. Tiež sa neodporúča liečiť urtikáriu u týchto liekov u detí.

  Tretia generácia liekov na liečbu tohto ochorenia sa priaznivo porovnáva s predchádzajúcimi dvoma. Prostriedky majú vynikajúce antialergické vlastnosti a tiež prakticky nedávajú vedľajšiu stránkuúčinky. Často by sa nemali brať - iba ako preventívne opatrenie, ako aj v prípade hrozby kontaktu s alergénom. Najznámejšími predstaviteľmi tretej generácie sú prípravky Zirtek a Cetrin. Sú to najvernejšie drogy bez výraznejších vedľajších účinkov.

  Najnovšia generácia liekov na alergické ochorenia sa vyznačuje nielen absenciou nežiaducich prejavov po užití lieku, ale aj rýchlosťou účinku proti uvoľnenému histamínu. Blokovanie sa uskutoční doslova v prvých desiatich minútach po podaní a do dvadsiatich minút sa odstránia príznaky patológie. Všetky opuchy zanechávajú povrch pokožky, svrbenie, túžbu poškriabať vyrážky. Medzi predstaviteľov štvrtej generácie patria Erius, Tsetirizin, Ebastin. Dajú sa použiť aj u dieťaťa.

  Použitie hormonálnych mastí

  Vyrovnajte sa so žihľavami a hormonálnymi masťami, ktoré sa aplikujú priamo na léziu. Zvyčajne sa takéto masti predpisujú spolu s použitím liekov na zlepšenie vzájomného účinku liekov.

  Z hormonálnych mastí má prednizolónová masť dobré ukazovatele. Je založený na zložke s rovnakým názvom prednizolón, ktorý má antialergické a protizápalové účinky. Aplikujte masť s výskytom žihľavky a tenkou vrstvou ju naneste na miesto lézie. V niektorých prípadoch je možné spálenie, potom by sa masť mala nahradiť iným liekom.

  Masť Elokom - dlho známaúčinný liek proti žihľavke. Mnoho pacientov, ktorí užívali Elokom, zaznamenalo jeho pozitívny vplyv na pokožku a rýchle odstránenie prejavov žihľavky. A to nie je prekvapujúce, pretože masť má dobré antihistaminiká. S pomocou Elokom sa dá vylúčiť svrbenie, zápal a opuch. Pálenie a zosilnenie svrbenia niekedy pôsobí ako negatívny účinok, ale toto sú dočasné pocity, ktoré treba len vydržať.

  Použitím masti Elok sa môžete rýchlo zbaviť príznakov úľov

  Lorindenová masť je dekongesant.

  Nedokáže sa však vyrovnať s rozsiahlymi prejavmi žihľavky. Lekári odporúčajú používať Lorinden s obmedzenými vyrážkami, keď je postihnutá iba malá časť kože. Oveľa lepšie ako Lorinden sa vyrovná s edémom flucinaru. Produkt je dostupný vo forme gélu. Je mimoriadne pohodlné použitie, pretože Flucinar nezanecháva na odeve žiadne mastné stopy. Môže sa použiť na akomkoľvek mieste, kde urtikária predstihla osobu.

  Medzi krémami je možné pripomenúť vynikajúci liek Dermoveit. Môžu liečiť žihľavku na tvári, na otvorených miestach tela. Krém sa vyrovná s začervenaním a odstraňuje tento problém za pár minút, čím sa pokožka očistí od úľov. Zloženie lieku obsahuje clobetasol propionát - hormonálne liečivo, ktoré aktívne bojuje proti opuchom, alergickým prejavom, svrbeniu a podráždeniu pokožky. Okrem vyššie uvedených liekovprípravky, lekári môžu odporučiť Psilo-balzam, zinkovú masť, Soventol, Nezulin, Fenistid-gel.

  Tradičná medicína

  Odporúčame prečítať si: Ako sa zbaviť pigmentácie

  Žihľavku možno liečiť nielen liekmi, ale aj ľudovými liekmi. Ako terapiu môžete použiť nasledujúce recepty.

  Umývanie dreveným alkoholom je účinný a dlho známy ľudový liek. Na prípravu lieku je potrebné spáliť palivové drevo, popol vylievať čistou vodou, prevariť a nechať stáť, aby sa všetky nepotrebné usadeniny usadili a tekutina mohla byť zhora vypustená. Výsledná infúzia sa musí umyť v prípade alergického záchvatu sprevádzaného urtikáriou.

  Úle sa môžu ošetrovať malinami. Ak chcete pripraviť roztok 50 gramov koreňa rastliny, musíte ich opláchnuť, rozdrviť a prevariť na miernom ohni asi 20 minút, potom sa produkt vylúhuje jednu hodinu pod vekom a filtruje. Vypite pol pohára štyrikrát denne.

  Pomáha odstraňovať príznaky žihľavky a zeleru. Terapeutické činidlo sa môže pripraviť dvoma spôsobmi. V prvom prípade sa premytý a olúpaný zelerový koreň vedie mlynčekom na mäso a výsledná rastlinná šťava sa lisuje. Potrebujete vypiť tekutinu dve čajové lyžičky trikrát denne. Najlepšie tridsať minút pred jedlom.

  Druhým spôsobom aplikácie je vyplniť dve polievkové lyžice jemne nasekaného zelerového koriaka pohárom studenej vody, a preto trvajú na tom,pár hodín. Filtrujte vodu z koláča a vypite tretinu pohára trikrát denne.

  Infúzia rebríčka dokonale čistí krv toxínov

  .
  ​​

  Liečba rebríčka je mimoriadne účinná proti alergickej žihľavke. Môže sa to liečiť niekoľkými spôsobmi. Lyžica suchej trávy sa musí naliať pohárom vriacej vody a trvať tri štvrtiny hodiny. Výslednú tekutinu musíte vypiť v tretine pohára trikrát denne. Rovnaké množstvo rebríčka sa môže variť na sporáku 10 minút, potom sa tekutina ochladí a vypije v rovnakej dávke.

  Ďalšou možnosťou prípravy lieku na urtikáriu je alkoholová tinktúra. Aby sa získal liek, bylina z rebríčka v pomere 1: 10 sa naleje 70% alkoholom a trvá na tom jeden týždeň. Po siedmich dňoch je liek pripravený. Malo by sa trvať štyridsať kvapiek trikrát denne. Yarrow infúzia je veľmi užitočná. Táto liečivá rastlina pomáha normalizovať metabolizmus, aktivuje krvný obeh, čistí krv toxínov, ktoré často vyvolávajú alergickú reakciu.

  Žihľavku u dospelých je možné liečiť pomocou suchej žaburinky. Sušená okrúhly chmeľ sa musí zomlieť na jemný prášok a užívať 10 gramov štyrikrát denne.

  Ak chcete, aby pacient nemal na tieto sladkosti alergickú reakciu, je prášok z žaburinky možné zmiešať s medom alebo džemom. Do zeleninových šalátov sa môže pridať aj čerstvá žaburinka. Ďalším spôsobom, ako vziať liek, je rozdrviť dva čajlyžice žaburinky a zalejeme pol pohára vriacej vody. Po vylúhovaní lieku na 10-15 minút ho musíte vypiť v jednom dúšku.

  Nie je nič za nič, čo ľudia hovoria, že vyrazia klin klinom. Žihľava samotná pomôže zbaviť sa vyrážky. Na prípravu produktu je potrebné pozbierať tridsať gramov čerstvých listov žihľavy, potom ich naliať do 500 ml vody a variť päť minút, potom nechajte vylúhovať ďalšiu hodinu. Napnutá tekutina sa používa ako drhnutie a pleťové vody, keď sa na pokožke objavia vyrážky.

  Calendula má vynikajúci protizápalový účinok. 10 gramov kvetov nechtíka sa vyleje do 100 ml horúcej vody, uzavrie sa pevným vekom a trvá na jednej až dvoch hodinách. Prefiltrovaná tekutina sa musí odobrať jednu polievkovú lyžicu trikrát denne.

  Hawthorn a Valerian, ktoré sa môžu použiť na liečbu úľov doma, majú pozoruhodné vlastnosti proti úľom. Obidve tinktúry by sa mali zmiešať v rovnakom množstve a v noci užiť tridsať kvapiek. Pomôže to pacientom, ak je etiológia urtikárie nervózna.

  Vynikajúcim liekom je infúzia liečivých rastlín - woodruff, lipa, orech

  .

  Na varenie musíte vziať 25 gramov lipového kvetu (pokiaľ možno menší), 20 gramov woodruff a vdovských listov vlašských orechov. Po zmiešaní všetkých zložiek oddeľte dve polievkové lyžice produktu a nalejte pohár vriacej vody. Je potrebné trvať, kým sa úplne nevychladí, potom sa tekutina odfiltruje a vypije sa pohárom dvakrát denne.

  Strava na urtikáriu

  Keďže urtikária je často vyvolaná alergénnymi výrobkami, lekári odporúčajú, aby sa preskúmala alergická strava a aby z nej boli odstránené potraviny alebo zložky, ktoré môžu v tele spôsobiť pľuzgiere.

  Niekedy stačí na odstránenie urtikárie raz a navždy odstrániť jeden produkt. Na takúto terapiu je určená eliminačná diéta - priama výnimka z alergénového produktu. Už prijatý produkt môže byť odstránený klystýrom (najmenej tri dni) a tiež môže vziať dávku sorbentu, aspoň aktívneho uhlia.

  Strava v počiatočnej fáze vylučuje najbežnejšie alergény - jahody alebo jahody, citrusy, sladké, mliečne výrobky. Nepoužívajte ani marinády, sú vylúčené nálevy, korenie, korenené jedlá. Keďže diéta je sledovaná ošetrujúcim lekárom, vyhodnotí sa stav pacienta, ktorý pomôže identifikovať najpravdepodobnejší alergén. Potravinové alergie sa najčastejšie vyskytujú u detí a niekedy deti v dospievaní takéto alergie „vyrastajú“, napriek tomu by sa malo liečené dieťa na chvíľu chrániť pred výrobkami, ktoré vyvolávajú alergie.

  Ak pacient pociťuje počas stravy žihľavku, alergén ešte nebol identifikovaný. Na zmiernenie príznakov útoku je potrebné užívať antihistaminiká Astemizol, Astelong, Claritin, Tsetrin a ďalšie. Navonok môžete použiť Lorinden alebo Flucinar, ale pri potravinových alergiách je symptomatická liečba špeciálnaNezáleží na tom, keď je alergén v tele. V budúcnosti je potrebné pokračovať v strave, až kým nebude identifikovaný produkt, ktorý vyvoláva alergiu.

  Výskyt žihľavky nie je nezávislým ochorením, ale je výsledkom vystavenia sa alergénu v tele. Dokonca aj nachladená alergia môže spôsobiť vyrážku na tele. Preto by liečba choroby mala byť založená na identifikácii alergénu a minimalizácii jeho účinku na organizmus.