Ako liečiť zápal pľúc

Obsah

  Pľúcna choroba pľúc je choroba, pri ktorej sa vyskytuje zápal pleurálnych listov dýchacieho systému. Toto ochorenie sa vyskytuje na pozadí patologických procesov v tele. Samotná pleura pokrýva všetky pľúca a pomáha jej bezbolestne prísť do kontaktu s hrudníkom. A keď sa takáto škrupina zapáli, začnú sa vyvíjať príznaky, ktoré bránia osobe viesť známy životný štýl. Ignorovanie príznakov pohrudnice pľúc prispieva k výskytu komplikácií av niektorých prípadoch k nástupu smrti. Preto by sa mala okamžite po zistení tohto ochorenia liečiť pohrudnica.

  Čo sa skrýva pod takým ochorením?

  Pľúcna choroba pľúc sa nedá nazvať nezávislou chorobou. Vyskytuje sa na pozadí existujúcich porúch vyskytujúcich sa v tele. Typicky sa takéto ochorenie vyvinie ako komplikácia prebiehajúcej tuberkulózy s reumatizmom a systémovým lupus erythematodes, so zraneniami a operáciami na hrudi, so zlyhaním obličiek a pečene, s plesňovými ochoreniami pľúcneho systému a onkológiou.

  Všetky tieto choroby významne znižujú ochranné funkcie tela a narušujú základné metabolické procesy, vďaka ktorým sa mení zloženie lymfatickej tekutiny a krvi. A v týchto prípadoch, keď hovoríme o tom, čo presne pohrudnice pľúc, je toto ochorenie jedným z príznakov systémových chorôb.

  Existujú však prípady, keď poézie pôsobí akonezávislé ochorenie je jedným z dôsledkov chronických procesov v pľúcach. V tejto súvislosti je obvyklé rozlišovať tieto formy tohto ochorenia:

  • primárne a sekundárne;
  • fibrínový a výpotok;
  • hnisavé a serózne;
  • hemoragické.

  V každom veku môžete čeliť zápalu sliznice. Jej príznaky spôsobujú bolesť osobe a prejavujú sa vo forme kašľa, bolesti na hrudníku, dýchavičnosti a dýchavičnosti. A aby sa odstránili príznaky pohrudnice v pľúcach a zastavil sa vývoj takejto choroby, je potrebné začať s liečbou včas. Môže to byť liek alebo založené na použití tradičnej medicíny.

  Lekárske ošetrenie

  Ak zistíte takéto ochorenie, musíte sa vždy poradiť s lekárom. Ak je v pleurálnej dutine tekutina, odstráni sa a malé množstvo sa odošle do laboratória na vyšetrenie a stanovenie správnej diagnózy. Po punkcii pohrudnice dýchavičnosť okamžite klesá. A potom začína rozsiahla terapia:

  • Je predpísané podávanie antibakteriálnych látok.
  • Odporúčajú sa diuretiká.
  • Liečba protizápalovými liekmi.
  • Fyzioterapia.

  Liečba infekčnej pohrudnice je založená na použití antibakteriálnych látok.

  Exudácia v pohrudnici sa lieči diuretikami

  .

  Ak dôjde k výtoku pri takomto ochorení, lekár predpíšediuretiká (furosemid a spironolaktón), ktoré pomáhajú znižovať množstvo tekutiny tvorenej v pleurálnej dutine. Potom sú na takúto terapiu napojené protizápalové lieky (ibuprofén a prednizolón). Blokujú vývoj infekčného procesu a znižujú bolesť. V konečnom štádiu sa vykonávajú fyzioterapeutické procedúry. Jedná sa o otepľovacie obklady a elektroforézu s použitím chloridu vápenatého, čo prispieva k zníženiu a následnému vymiznutiu pleurálnych adhézií. Okrem liekovej terapie môžete vyskúšať domácu liečbu založenú na receptoch tradičnej medicíny.

  Recepty, ktoré dávajú dobrý výsledok

  Na účinné ošetrenie doma pohrudnice budete potrebovať:

  • 100 g kvetového medu;
  • listy aloe;
  • bravčový tuk;
  • kakao a cukor.

  Najskôr sa tuk a med musia roztaviť pri nízkej teplote. V tomto okamihu je potrebné listy aloe vyčistiť a rozdrviť mixérom. Zložky spolu zmiešajte a pridajte k nim cukor a kakao. Výsledná kompozícia sa opäť zahrieva vo vodnom kúpeli, až kým nie je úplne homogénna. Užívajte liečivú hmotu trikrát denne počas dvoch mesiacov. Potom sa urobí krátka prestávka a priebeh liečby sa opakuje. Takú užitočnú kompozíciu, ktorá dokáže liečiť zápal pľúc, môžete uložiť v chladničke bez účinných liekov. A môžete použiť ďalšie predpísanie liekovej kompozície, na prípravu ktorej si musíte vziať:

  Prečítajte si viac: Akoliečte kašeľ ľudovými liekmi
  • bravčový tuk;
  • kuracie žĺtky;
  • lyžica medu;
  • pohár mlieka.

  Najprv musíte roztaviť med a kombinovať ho s kuracím žĺtkom. Do týchto zložiek sa pridáva bravčový tuk a na konci sa dodáva teplé mlieko. Všetky zložky sú zmiešané a výsledný nápoj je okamžite opitý. Malo by sa to robiť dvakrát denne, ráno a večer. Po vypití takéhoto nápoja je lepšie pol hodiny ležať pod prikrývkami. Nenechajte okamžite opustiť dom. A to nie sú všetky recepty tradičnej medicíny, ktoré pomáhajú pri liečbe pohrudnice iba doma.

  Osvedčené ľudové recepty

  Poraziť zápal pohrudnice a zastaviť vývoj tohto ochorenia pomôže prevereným metódam domácej liečby. Je potrebné kombinovať med v rovnakom pomere s cibuľovou šťavou a zobrať túto zmes dvakrát denne, vždy jednu polievkovú lyžicu. Môžete piť trikrát denne na štvrť šálky čerešňovej šťavy spolu s dužinou. Okrem toho by gáforový olej mal byť vtieraný do oblasti hrudnej kosti, do ktorej bolo predtým pridaných niekoľko kvapiek levanduľového oleja. Po takomto odrení bude užitočné pripraviť hrejivý obklad s použitím horčičného prášku, ktorý významne zníži vznikajúcu bolesť počas pohrudnice. Ak hovoríme o exsudatívnej pohrudnici a pri komplikáciách, môžete si pripraviť lekársky odvar.

  Exudatívna pohrudnica sa lieči liečivým bujónom

  Na tento účel sa šťava z aloe a lipovej šťavy zmieša v rovnakých pomerochmed. Potom sa osobitne pripraví infúzia brezových pukov a lipových kvetov, ktoré sú pripojené k prvým dvom zložkám. Na samom konci sa pridá pohár olivového oleja. Výsledný liek sa bude musieť užívať trikrát denne, jednu polievkovú lyžicu.

  Docela dobrým výsledkom môžu byť dražé, ktoré sa pripravujú aj doma. Je potrebné zmiešať med a maslo v rovnakých množstvách a potom k výslednej zmesi v malom množstve pridať rozdrvené mandle a nasekané listy žihľavy. Celá hmota sa mierne zahreje a dôkladne sa vtiera do homogénneho stavu. Malé gule sú vyrobené zo zmesi a uložené v chladničke. Počas dňa musíte pomaly žuť na dvoch alebo troch takýchto tabletách. Vďaka tomuto lieku bude možné uľahčiť dýchací proces a eliminovať kašeľ, najmä ak je väčšinou suchý.

  S cieľom samostatne zmierniť bolesť počas pohrudnice je možné hruď trieť masážnymi pohybmi olejmi z eukalyptu, jedle a borovice, ako aj levandule. Na jednu procedúru bude stačiť desať kvapiek a potom budete musieť hrudník priviazať k teplému šálu alebo vlnenému šálu.

  Bylinné doplnky pre pleuritídu

  Niektoré liečivé byliny môžu výrazne zlepšiť pohodu pľúc a urýchliť proces hojenia. Na ich základe sa pripravujú infúzie a odvary, ktoré by sa mali užívať ústne.

  Môžete zmiešať podnože, sušenú kašu a mätu dohromady. bylinyzalejeme tromi šálkami vriacej vody, necháme vývar variť a trikrát denne vezmite 250 ml. Terapeutický účinok bude mať koreň sladkého drievka kombinovaný so sušenou treskou a koreňom elecampanu. Takáto odvar sa berie jednu lyžicu trikrát denne. Liečba takým ľudovým liekom trvá približne štyri mesiace.

  Použitie odvarov a infúzií by sa malo používať ako ďalší spôsob liečby spolu s užívaním liekov predpísaných lekárom. Predtým, ako uvaríte a pijete túto alebo tú odvar, musíte sa najprv oboznámiť s kontraindikáciami týkajúcimi sa použitých bylín a rastlín.

  Prírodné prísady pre komplexné účinky

  Boj proti pľúcnym zápalom pľúc je možný pomocou zložiek, z ktorých mnohé sa nachádzajú v dennej strave. Toto je:

  • kurkuma a mlieko;
  • zeler;
  • zázvor;
  • čierna rasca;
  • Basil.

  Kurkuma má protizápalové a vykašliavacie vlastnosti, vďaka čomu je znížený výskyt pohrudnice a bolesť v hrudnej kosti zmizne.

  Kurkuma je vynikajúcim liekom na pohrudnicu

  Na tento účel zohrejte pohár mlieka a pridajte do neho čajovú lyžičku kurkumy. Miešajte zmes a pite.
  Čierny rascový olej obsahuje neuveriteľné množstvo vitamínov a minerálov, ktoré posilňujú imunitný systém a účinne bojujú s akýmkoľvek druhom pohrudnice. A je veľmi užitočné dochutiť nastrúhaným zelerovým olejom, ktorý rýchlo eliminuje príznakypohrudnice a má antispasmodický účinok.

  Koreň zázvoru uľahčuje proces inšpirácie a exspirácie v pohrudnici a odstraňuje tiež nadmerný hlien v pľúcach. Zo zázvoru si môžete pripraviť čaj alebo pitie šťavy s trochou medu.

  Ďalšou zložkou, ktorá pomáha bojovať proti bolesti v pleurite, je bazalka alebo skôr jej listy. Aby ste zmiernili príznaky choroby, musíte ráno pred raňajkami pomaly žuť 20 g listov bazalky. Táto rastlina prinesie úľavu a pomôže čerpať prebytočnú tekutinu z pleury.

  Mnohí sa stretávajú so zápalom pľúc a pýtajú sa, ako sa má takáto choroba liečiť doma. Na tento účel existujú osvedčené recepty tradičnej medicíny, ktoré zmierňujú nepríjemné príznaky a urýchľujú proces hojenia. Použitie alternatívnych metód by sa však malo kombinovať s vymenovaním lekára.