Ako liečiť vši

Obsah

  Napriek skutočnosti, že za oknom je 21. storočie, problémy pred sto rokmi ešte neboli odstránené. Jedným z týchto veľmi nepríjemných problémov je pedikulóza a jednoducho vši. Na začiatku dvadsiateho storočia, keď sanitárne podmienky zostali príliš nevyužité, pedikulóza nebola niečo prekvapujúce. V detských skupinách bolo možné nájsť mnoho vyholených plešatých detí, ktoré boli liečené na pedikulózu. Kosenie dieťaťa bolo najjednoduchšie: žiadne vlasy - žiadny problém.

  Lekári teraz pristupujú k problému pedikulózy z inej perspektívy - je dôležité nielen zbaviť vši, ale aj zachovať krásu vlasov. Preto je pri výbere spôsobu liečby pedikulózy u detí v prvom rade potrebné venovať pozornosť moderným prostriedkom. Budú schopní rýchlo odstrániť vši a zachrániť vlasy.

  Pedikulóza sa veľmi ľahko šíri - takmer každá rodina sa stretne vši u dieťaťa najmenej raz. Pedikulóza sa prenáša veľmi jednoducho - jednoducho leží v materskej škole na vankúši kamaráta, ktorý chytí vši. A použitie hrebeňov, vlasových špendlíkov a pokrývok hlavy iných ľudí je priamou cestou k infekcii pedikulózou.

  9. vši sa dokonale usadzujú v ľudských vlasoch. Živí sa krvou a ležia na vlasoch svoje larvy. Ak sa ochorenie nelieči, progreduje. Existuje toľko lariev, že sú viditeľné voľným okom. Kľúčovou otázkou pre rodičov je, ako rýchlo a všade liečiť všibez následkov.

  Metódy liečby pedikulózy

  Existujú tri spôsoby liečenia choroby: mechanická, chemická a kombinovaná. Výber metódy liečby závisí od mnohých ukazovateľov.

  Mechanické odstraňovanie a chemická metóda ničenia parazitov

  Pri mechanickej metóde sa vši a hnidy odstraňujú ručne, ako aj pomocou častého skalpelu. V počiatočnej fáze sú vlasy dieťaťa naklonené cez bielu handričku alebo papier a dospelí ich vyčesávajú. Na základe výsledkov môžete vyhodnotiť stupeň infekcie a pochopiť, či stojí za to pokračovať v tejto liečbe, alebo či by sa mali použiť radikálnejšie metódy.

  Je potrebné vyberať si veľmi starostlivo, kontrolovať každú srsť a ťahať ju až do konca - ak sú k dispozícii, nechty nevyhnutne chytia cudzie teleso

  .

  Ak je vši málo, je potrebné, aby ich dospelý naďalej česal, ale vlasy si už rozdeľuje na malé pramene. Pre toto dieťa sedí pred svetelným zdrojom, takže hlava je dobre osvetlená a hrebeňom alebo rukami odstráni z vlasov hnidy a vši. Táto práca je veľmi starostlivá a vyžaduje veľa trpezlivosti predovšetkým od dieťaťa. Pretože je ťažké oddeľovať chlpy od vlasov vďaka lepidlu použitému na ich prilepenie na vlasy, na uľahčenie tohto procesu môžete použiť ľahko zriedenú citrónovú alebo brusnicovú šťavu, ako aj obyčajný ocot.

  Kyslé médium pomôže rozpustiť lepok, a potom sa hniezda ľahko odstránia z vlasov. Vši musíte veľmi starostlivo zvoliť vši. Pretože aj jedendospelý môže klásť vajíčka znova a celý proces sa bude musieť opakovať znova. Na úplné overenie úplného odstránenia vši je potrebné po odbere vzoriek skontrolovať pramene vlasov niekoľko dní v rade. Oči sa zvyčajne pri dlhodobej koncentrácii videnia na malé častice unavujú a môžete vynechať vši alebo hnidy, ale pri čerstvom vzhľade sa odstránia všetky „chyby“. Musíte skontrolovať hlavu niekoľko týždňov po mechanickom odstránení vší a hnízd.

  Aby ste si nevybrali parazity naraz, môžete ich ovplyvniť radikálnejšie - pomocou silných chemikálií. To zahŕňa ošetrenie hlavy akýmikoľvek prostriedkami - aerosólom, šampónom, krémom alebo krémom. V tomto prípade vám pediater pomôže orientovať sa v alergickej reakcii, pričom od veku dieťaťa sa orientuje.

  Kombinovaný spôsob boja proti všiam

  Kombinovaný spôsob zaobchádzania so všami doma je omnoho ľahší ako použitie iba mechanického alebo iba chemického typu kontroly parazitov. V počiatočnej fáze je potrebné ošetriť hlavu chemickým prípravkom, počkať určitý čas a potom ich začať odstraňovať pomocou častého skalpovania. Kombinované výrobky sú dostupné vo veľmi výhodnej forme. Balenie obvykle obsahuje hotový výrobok, vrátane palčiakov a hrebienkov. Niektoré lieky sa dodávajú so súpravou na utierky na pokrývku detských ramien.

  Proti všiam môžete bojovať pomocou akýchkoľvek dostupných metód -šampóny, pleťové vody, spreje

  Ďalší článok: Ako sa môžu vši chovať

  Pri používaní chemikálií pred liečbou pedikulózy sa musíte uistiť, že dieťa nie je na túto chemikáliu alergické. Za týmto účelom môžete aplikovať malé množstvo lieku na zápästie a pozrieť sa na kožnú reakciu. Ak nie je alergia, môžete s produktom ďalej pracovať. Pri používaní lieku sa musia prijať všetky bezpečnostné opatrenia, aby sa nedostal do očí. Po nanesení produktu a vyčesaní vlasov sa neodporúča umývať vlasy ešte niekoľko dní. Počas tejto doby bude produkt stále pôsobiť proti parazitom v prípade, že sa pár kúskov vlasov stratí a nevyčesajú.

  Liek by sa mal používať takto: na vlasy sa aplikuje liek, či už ide o masť, sprej alebo pleťové mlieko, a starostlivo ich ošetruje po celej dĺžke, najmä pri korienkoch. Spravidla si vši pripájajú svoje larvy vo vzdialenosti nie viac ako dva centimetre od koreňa, takže je mimoriadne dôležité vypracovať túto konkrétnu zónu. Po nanesení produktu sa nechá pôsobiť dvadsať minút a potom môžete začať s parazitmi.

  V dôsledku pôsobenia agenta sú vši najčastejšie ochrnuté, nemôžu dýchať a umierajú. Ak sa vši počas česania uhynú, znamená to, že produkt bol účinný a pôsobil na parazity. Inštrukcia odporúča opakovať ošetrenie vši za týždeň, len v prípade, ak jednotliví žijúci jedinci zostanú na vlasoch. Dvojité spracovanie zvyčajnedosť na úplné prekonanie choroby. Fľaša s produktom je navrhnutá špeciálne na použitie lieku dvakrát, preto nie je potrebné kupovať liek dodatočne.

  Prehľad základných liekov

  Farmaceutický priemysel vyrába veľa liekových foriem pre vši. Sú to spreje, pleťové vody a šampóny. Všetky z nich sú pomerne účinné a forma uvoľnenia tento ukazovateľ neovplyvňuje.

  Arzenál liekov na pedikulózu je pôsobivý a všetky lieky sú dosť účinné

  Na určenie výberu liečiva je uvedený zoznam základných liekov na pedikulózu.

  • Chemerická voda je roztok na aplikáciu na povrch vlasov. Nástroj má neurotoxický účinok na sexuálne zrelé parazity. Vyrába sa z koreňa čerešne, navonok je to bahnitá hnedá tekutina. Nástroj negatívne ovplyvňuje hladké svalstvo parazita a spôsobuje jeho smrť, pretože vši nemôžu jesť a dýchať. Po umytí vlasov je potrebné aplikovať pol hodiny. Kemerová voda sa nevymyje. Tento liek sa nepoužíva na individuálnu intoleranciu zložiek lieku a nepredpisuje sa ani deťom mladším ako dvanásť rokov.
  • Lauri - liek je dostupný v niekoľkých formách. V závislosti od ľahkosti použitia si môžete zvoliť šampón alebo krém. Je nežiaduce aplikovať, ak má koža príznaky poškriabania, poškodenia kože, rany. Produkt sa nanáša pol hodiny, je vhodné zakryť si hlavu šatkou,potom vlasy prirodzene otvorte, umyte a osušte. Mŕtvi paraziti sa vyčesávajú. A po týždni by sa liečba mala opakovať. Výrobok sa môže pridať do vody na pranie spodnej bielizne, ktorú nosí dieťa.
  • Medifox je prostriedok, pomocou ktorého je možné bojovať proti dospelým aj proti ich larvám. Liek je dostupný vo forme koncentrátu, ktorý sa musí riediť kvapalinou. Najlepšie je, ak sa produkt vtiera do koreňov vlasov a zachytáva koreňovú časť. Po spracovaní vlasovej pokožky a vlasov sa musíte prikryť vreckovkou a pokračovať v nej štyridsať minút, potom sa prípravok môže umyť jemným mydlovým roztokom. Vši sa rozčesávajú s mokrými vlasmi a opakované ošetrenie sa vykonáva po týždni. Ak zostane nejaká pauza nažive, zomrie počas prepracovania. Objem lieku je určený na tri použitia, zakaždým, keď sa musíte riadiť štítkom na tele produktu.
  • Pair Plus je mimoriadne účinný liek na vši vyrobený vo forme spreja. Liečivo je permethrin. Zloženie látky obsahuje niekoľko účinných zložiek, ktoré vyvolávajú insekticídny účinok. Tento nástroj sa veľmi pohodlne používa - tlaková fľaša dodáva chemikáliu, ktorá je rovnomerne distribuovaná do vlasov. Nie je potrebné zakrývať vlasy. Po 15 až 20 minútach sa hlava umyje a vši sa rozčesávajú. Opätovné spracovanie - o týždeň.
  • Nittifor je činidlo na báze permetrínu. Pomáha zbaviť sa vši, ale aj svetlice a blchy. Vyrába sa vo formeroztok a krém. Pre použitie je potrebné produkt aplikovať liberálne nielen na vlasy, ale aj na pokožku hlavy. Po zaschnutí produktu sa odstránia mŕtve zvieratá. Opláchnite liek za to nestojí - bude aktívny na vlasoch ďalšie dva týždne.
  • Anti-Bit je šampón proti pedikulóze, ktorý možno použiť na liečenie chorôb aj na prevenciu. Hlavnou účinnou látkou je sumitrín, ktorý paralyzuje nervový systém vší. Používajú výrobok ako bežný šampón, umývajú si vlasy a potom nechajú pôsobiť päť minút. V priebehu času sa pena zo šampónu vymyje a vlasy sa rozčesávajú častým hrebeňom, aby sa odstránili parazity.
  • Chigia je liek vo forme šampónu, ktorý bojuje proti všiam a hnoji. Má výraznú citrónovú vôňu a má žltú farbu. Droga je založená na účinnej látke permethrin, ktorá môže rýchlo paralyzovať neuromuskulárny systém u parazitov. Produkt sa nanáša na pokožku hlavy, aktívne sa rozotiera a nechá sa pôsobiť najmenej pätnásť minút. Vlasy sa potom z chemikálie umyjú a dôkladne rozčesajú hrebeňom. Prepracovanie najskôr o týždeň neskôr.
  • ​​
  • Nyx je krém s antiparazitickými vlastnosťami svetlo žltej farby, ktorý je vysoko účinný proti larvám aj dospelým parazitom. Liečivo je permethrin. Porušuje nervový systém parazita a vedie k smrti vši. Nebol pozorovaný žiadny toxický účinok - iba dve percentá liečiva sú absorbované pokožkou. Tento nástroj nie je možné použiť na dermatitídu pokožky hlavy, ránna povrchu kože. Nyx sa používa opatrne u tehotných a dojčiacich matiek. Po nanesení sa produkt ponechá 10 minút na hlave, potom sa umyje vodou a vyčesáva mŕtvych jedincov. Po týždni sa terapia opakuje.
  • Pedilin je prípravok založený na tetrametríne, permethríne a malatióne, ktorý sa vyrába vo forme šampónu a je mimoriadne vhodný na použitie u detí. Navonok silne vonia a je to biela tekutá látka. Droga sa nachádza v nervovom systéme. Pri všiach je potrebné vlasy starostlivo ošetriť a produkt nechať pôsobiť desať minút, potom si paraziti umyjú a rozčesajú hlavu. Opätovné spracovanie sa uskutoční po desiatich dňoch.

  Všetky uvedené lieky majú vekové obmedzenia. Nie všetky z nich môžu byť použité u dojčiat, takže sa musíte poradiť s lekárom alebo lekárnikom.

  Ak sa pedikulóza vyskytne u dvojmesačného dieťaťa, potom sa s dieťaťom dá zaobchádzať pomocou lieku Lauri a Pedex. Vo veku šiestich mesiacov môže byť liek Nyx pridaný do zoznamu fondov a od roku Mediform. Deti vo veku dvoch rokov používajú Nittifor a Anti-Bit, môžete použiť Pedilin. Po dvoch a pol rokoch sa používajú parazidózy a Para Plus.

  Ak má dieťa vši, nebuďte naštvaní. Mnoho rodičov prešlo týmto nepríjemným procesom, ako sa zbaviť votrelcov. Všetky lieky uvádzané na farmaceutický trh dnes liečia pedikulózu veľmi dobre, sú dosť ekonomické a lacné. Preto vši prestali byťproblém. Môžete sa ho zbaviť za pár dní.