Ako liečiť vlhký kašeľ u dieťaťa

Obsah

  Problém, ako je kašeľ, sa môže vyskytnúť takmer u každej osoby, ale pre nás je dvojnásobne ťažké, keď postihuje naše deti.

  Najčastejšie je ochorenie sezónnej povahy a vyskytuje sa od jesene do jari. Kašeľ spravidla indikuje prítomnosť infekčného procesu, ale môže to byť symptóm úplne odlišných patologických procesov.

  Kašeľ je ochranná reakcia nášho tela, ktorá pomáha telu zbaviť sa cudzích telies, hlienu, vírusov a baktérií.

  Odborníci rozlišujú dva typy kašľa:

  • suchý, v ktorom sa hlien nerozdeľuje;
  • vlhký, to znamená, ktorý je sprevádzaný sekréciou slizníc.

  Kašeľ dieťaťa by sa mal liečiť s prihliadnutím na jeho individuálne vlastnosti a provokujúce dôvody. Dôvodmi môžu byť bežná prechladnutie, alergická reakcia, ako aj tuberkulóza alebo onkológia.

  Kľúčom k zdraviu je včasná diagnostika a správne predpísané ošetrenie. Zamerajme sa na to, ako liečiť vlhký kašeľ.

  Lieky

  V prípade silného kašľa sprevádzaného spútom sa predpisujú tieto lieky:

  • mukolytiká;
  • expektoranty;
  • lieky, ktoré zmierňujú bronchospazmus;
  • lieky, ktoré zvyšujú bronchiálny lumen;
  • riedidlá na spúte.

  Lieky pomáhajú rýchlo zbaviť vlhkého kašľa

  Je zrejmé, že vlhký kašeľ je omnoho lepší ako suchý, ale to neznamená, že by sa nemal liečiť. Ak je pri suchom kašle najdôležitejšou vecou vytvorenie spúta, potom s mokrým kašľom urýchľuje jeho výtok.

  Sputum je u detí viskózne a ťažko sa vylučuje. Hlien v prieduškách je nežiaducim javom, ktorý je potrebné odstrániť, a kašeľ v tom pomáha.

  Ak hlien bol už dlho vo vnútri, potom je to dobrý živný základ pre patogénnu mikroflóru, v dôsledku čoho sa zápalový proces vyvíja ešte aktívnejšie a proces hojenia je oneskorený.

  Pri liečbe detí mladších ako jeden rok musíte byť pri vykašliavaní drog opatrný. Je to kvôli možnosti vzniku alergických reakcií.

  Mokrý kašeľ by sa nemal liečiť antitusickými liekmi. Faktom je, že tieto lieky k tomu prispievajú. Toto spútum sa usadí a výsledkom je len zhoršenie procesu.


  Expektoranty sú rastlinného a syntetického pôvodu, na liečbu detí je lepšie použiť prvé

  Podmienky, ktoré by sa mali vytvoriť pre dieťa

  Na rýchle vyliečenie dieťaťa sa musia vytvoriť určité podmienky, a to:

  • Miestnosť, v ktorej je dieťa držané, musí byť čistá a teplá. Prach v dýchacom systéme nepriaznivo ovplyvňuje funkciu ventilácie pľúc. Mokré čistenie by sa malo vykonávať každý deň. Vedľa dieťaťa nie jemusia byť parfumy alebo chemikálie pre domácnosť;
  • optimálna vlhkosť. Suchý vzduch spôsobuje, že hlien je viskóznejší, čo je vynikajúce prostredie pre vývoj škodlivých mikroorganizmov. Čím vyššia je vlhkosť v miestnosti, v ktorej je dieťa, kašeľ bude produktívnejší.
  • Silné pitie spôsobuje, že krv je menej viskózna, a preto spôsobuje spútum. Môžete použiť lekárenské výrobky, ktoré nasýtia telo užitočnými soľami a minerálmi alebo bežné ovocné nápoje, džúsy, kompoty;
  • Vonkajšie prechádzky sú užitočné, ale dieťa by nemalo skákať a bežať. Faktom je, že aktivita zvyšuje potenie a telo stráca tekutinu, v dôsledku čoho sa sputum stáva viskóznejším a kašeľ zosilňuje;
  • Čistenie dýchacích ciest bude oveľa rýchlejšie, ak bude dieťa v pohybe, takže ho nechajte vstať z postele.

  Inhalačné postupy pomôžu rýchlo vyliečiť chorobu.

  Inhalácia ako prostriedok nápravy pri vlhkom kašli.

  Vdychovanie parou je pomerne účinné a pomáha zmierňovať klinický obraz. Majú však aj rubovú stranu mince, napríklad pri obštrukčnej bronchitíde poškodia iba vaše dieťa. Preto je pred zákrokom, najmä v súvislosti s liečením malých detí, vhodné poradiť sa s lekárom. Na inhaláciu sú užitočné éterické oleje z eukalyptu alebo borovice.

  Postupy sa môžu vykonávať tak pomocou špeciálnych zariadení, ako aj pomocou domácich spotrebičov.predmety, ako sú hrnce, froté uteráky a odrezky bylín.

  Nezakazujte dieťaťu hrať, naopak, smiech, hry v prírode a fyzická aktivita prispejú k rýchlemu uzdraveniu, nemalo by sa to však zneužívať.

  Fyzioterapeutické postupy

  Deti sú umiestnené na hrudník s aplikáciami založenými na parafíne alebo ozokerite. Tento postup pomáha zmierniť zápalový proces a zlepšuje krvný obeh.

  Horčica alebo zemiakový koláč môžu byť alternatívou k parafínu, pomáhajú tiež účinne odstraňovať kašeľ, nie je však možné ich používať pri vysokej teplote.

  Vibračná masáž a dychové cvičenia sú užitočné aj pre deti. Najlepšie je, ak to robí odborník, ale nie vždy existuje príležitosť, prostriedky a čas kontaktovať odborníka. Na tom nezáleží! To všetko sa dá urobiť doma za nulové náklady. Dýchacie cvičenia sa napríklad dajú robiť pomocou hry, v ktorej musíte nafúknuť balón rýchlosťou. Môžete tiež vytvoriť bubliny v pohári vody pomocou tyčinky a vháňať do nich vzduch. A ako vibračnú masáž môžete použiť hru o koľajniciach a oneskorenom vlaku, známym od detstva, od detstva.


  Odvar ruží z bokov vám pomôže vyliečiť vlhký kašeľ u vášho dieťaťa

  Tradičná medicína proti nepríjemným príznakom

  Je možné vyliečiť vlhký kašeľ ľudovými prostriedkami? Áno, je to možné, ale používajte nekonvenčnémetódy by mali byť kompetentné, po konzultácii s lekárom. Okrem toho nedúfajte v rýchle a zázračné uzdravenie; na vyliečenie choroby to bude nejaký čas trvať, takže musíte byť trpezliví.

  Poďme hovoriť o spoľahlivých a overených metódach tradičnej medicíny.

  Vajcový lektvar

  Vajcový lektvar je starý liek známy mnohým starým matkám. Pomáha zbaviť sa najsilnejšieho kašľa v tých prípadoch, keď je tradičná medicína bezmocná.

  Na prípravu lieku budete potrebovať pohár mlieka, ktorý sa musí zohriať. Potom sa k nemu pridá malé množstvo masla, ako aj med. Potom musíte kurací žĺtok dôkladne poraziť a zaviesť do tejto zmesi. Na konci je potrebné pridať trochu sódy. Výsledná hmota je vhodná na spotrebu.

  Citrón proti mokrému kašľu

  Na prípravu ľudového liečiva stlačte šťavu z jedného citróna. Do šťavy pridávame glycerín, ako aj med. Výsledkom je sirup, ktorý sa musí konzumovať jednu čajovú lyžičku trikrát denne.

  Čierna reďkovka je účinným prostriedkom proti kašľu na mokrej pokožke

  Užitočné vlastnosti čiernej reďkovky sa ťažko preceňujú, tento produkt obsahuje éterický olej a má baktericídny účinok.

  Lyzozým - látka, ktorá je súčasťou čiernej reďkovky, má antibakteriálne vlastnosti a účinne bojuje.zápalové procesy.

  Reďkovka čierna okrem iného dobre riedi sputum a pomáha ho čo najskôr odstrániť.

  Čierna reďkovka má niekoľko použití. V jednom recepte budete potrebovať šťavu, do ktorej sa pridá malé množstvo cukru na zlepšenie chuti. Prijatý prípravok je potrebné užívať jednu čajovú lyžičku trikrát denne.

  Existuje však aj iný prípad použitia čiernej reďkovky. Je potrebné odobrať produkt, odrezať dno a potom odstrániť časť buničiny. Do výsledného priestoru dajte med. Po infúzii medu a čiernej reďkovky sa výsledný produkt dá dieťaťu podať na pitie a potom sa znova vloží nová dávka medu do čiernej reďkovky.

  Horčicová kompresia

  Horčica sa musí riediť v horúcej vode. Na projekčnú plochu priedušiek sa umiestni vložka, na ktorej je položená horčičná hmota a ktorá je pokrytá šatkou. Procedúra trvá až päť minút.

  Tortilly môžete tiež pripraviť kombináciou suchej horčice s múkou, rastlinným olejom a medom.


  Horčičné koláče sa nanášajú na chrbát a hruď dieťaťa a sú pokryté teplým šálom zhora

  Takže vlhký kašeľ nie je veta. Môže sa liečiť tradičnými metódami a tradičnou medicínou. Neaplikujte sa sami, nestrácajte čas a zhoršujte stav dieťaťa. Správne pristupujte k liečbe a vyhnite sa používaniu pochybných metód.