Ako liečiť tok

Obsah

  Výskyt opuchy na ďasne je prvým znakom toho, že sa v dutine medzi ďasnom a zubom vyskytuje hnisanie. Táto nepríjemnosť sa často vyskytuje u pacientov, ktorí majú zubný kaz, ohromujúce korene zubov, zlomené koruny, odtrhnuté výplne. Akákoľvek patológia, pri ktorej existuje infekcia alebo jej vysoké riziko, môže vyvolať príliv. Najmä je potrebné monitorovať výskyt tokov u pacientov, ktorí trpia gingivitídou alebo paradentózou. Flux môže byť liečený rôznymi spôsobmi, v závislosti od štádia ochorenia.

  V miernom štádiu choroby, keď si pacient všimol iba začiatok zápalu bez známok vytvorenia purulentnej dutiny, sa tok môže liečiť konzervatívne. Pri miernom zápale je možné konzervatívnu liečbu doplniť ľudovými liekmi. Je možné liečiť tok s abscesom, zaujíma ho veľa pacientov, ktorí nechcú navštíviť lekára. Ak sa hnisanie rýchlo vytvorilo, stav pacienta bol komplikovaný zvýšením teploty, zášklbom v oblasti postihnutého zuba a rozvojom veľkého opuchu, potom tok okamžite otvoril lekár. Ak sa hnisanie otvára samostatne, je stále potrebná návšteva u lekára - zubný lekár vykoná umývanie profesionálnymi prostriedkami, aplikuje masť a dá odporúčania na ďalšie liečenie choroby.

  Konzervatívna liečba toku

  Ak má osoba tok, znamená to, že patogénnymikroflóra sa zintenzívnila a vývoj hnisavého procesu sa musí bezodkladne zastaviť. Na tento účel sa antibakteriálne lieky používajú predovšetkým na to, aby sa pacientom zbavili patogénov. Ako antibakteriálne lieky sa môžu použiť tablety. Môže to byť amoxicilín, flemoxín, azitromycín, ciprofloxacín. Aké antibiotiká na liečbu toku zubár pomôže určiť.

  Výrobok obsahuje veľa účinných látok - múmie, rastlinné výťažky, ióny striebra a medi, živice jedle a dokonca aj horská rosa

  .

  Okrem tabliet lekár predpíše metódy na ošetrenie lokálneho toku - oplachovanie, nanášanie rôznych krémov a aplikácií. Lokálna liečba má veľký význam, preto sa musíte sústrediť na konzervatívnu liečbu. Lokálne môžete vypláchnuť ústnu dutinu zo strany lézie pomocou roztokov Rotokan, Chlorhexidín, Stomatidín, Malavit a ďalších.

  Výrobok Rotokan obsahuje rastlinné výťažky z harmančeka, rebríčka a nechtíka. Keďže liek vyžaduje alkohol, musí sa to brať do úvahy pri použití u detí, motoristov a iných kategórií pacientov. Rotokan sa vyrovnáva s infekciou v ústnej dutine, preto sa odporúča na liečbu tokov. Jedna čajová lyžička roztoku Rotokan sa zriedi vodou do jednotnej konzistencie a potom sa prepláchne ústami, pričom sa osobitná pozornosť venuje strane, kde sa nachádza tok.

  OpláchnutieChlorhexidín a stomatidín sa môžu striedať - tieto dva lieky pomôžu zmierniť zápal v počiatočnom, seróznom štádiu vývoja toku. Stomatidín sa nedá riediť a niektorí lekári tiež odporúčajú stomatidínové vody. Nástroj blot gázy, zložené vo viacerých vrstvách, a potom sa aplikuje na miesto hnisania. Je potrebné uchovávať pleťové vody počas 10-15 minút, z času na čas navlhčiť gázu v lieku.

  Lieky pomôžu zmierniť zápal, opuchy a zbaviť sa zubov. Farmaceutické výrobky dopĺňajú tradičné metódy. Samotná alternatívna liečba sa nemôže zbaviť toku, ale v kombinácii s liekmi bude veľmi užitočné prepláchnutie bylín. Môžete sledovať video o tom, ako liečiť tok a aké byliny nájdete na špeciálnych stránkach.

  Najjednoduchšou pomocou, ktorú si pacient s tavivom môže dať sám pred odchodom na kliniku, je oplachovanie roztokom sódy. Aby ste účinne bojovali proti toku, musíte do pohára s vodou namiešať lyžičku soli a sódy, potom tieto zložky dôkladne rozpustiť a ústa vypláchnuť čo najčastejšie, pričom hlavný dôraz sa kladie na postihnutú stranu. Ak nedôjde k negatívnej reakcii na tento roztok, potom sa môže pri opakovanom oplachovaní pridať niekoľko kvapiek jódu. Soda pomôže eliminovať opuchy, zbavuje pacienta bolesti.

  Lekár môže odporučiť ošetrenie tokov ďasien sodou, ak to lekár po vyšetrení považuje za prípustný.

  Spracovanieodrezky bylín

  Mnoho bylín má vynikajúci protizápalový účinok, preto nemá zmysel ani ich odmietnuť. Nemali by ste však očakávať, že tok možno eliminovať iba ľudovými liekmi. To môže viesť k oneskoreniu obnovy a zhoršenia ochorenia.

  Ak lekár dal zelenú použitiu bylín, môžete použiť rôzne recepty na ústne vody. Súčasti na prípravu roztokov si môžete kúpiť v lekárni av niektorých prípadoch sa tam predávajú hotové alkoholické výrobky, ktoré bude potrebné riediť iba vodou. Takéto lieky zahŕňajú napríklad Rotokan.

  Na prípravu protizápalového roztoku môžete použiť šalvia. Dve polievkové lyžice šalvie byliny sa musia naliať dvoma pohármi vriacej vody a opláchnuť produkt vo vodnom kúpeli po dobu kratšiu ako hodinu. Potom sa kvapalina ochladí na teplotu miestnosti a ústa sa prepláchnu 2 až 3-krát denne.

  Šalvia má vynikajúce protizápalové vlastnosti a používa sa samostatne aj v kombinácii s inými bylinkami

  Na liečbu choroby majú dobrý vplyv nielen šalvia, ale aj dubová kôra. Preto populisti odporúčajú zahrnúť túto zložku do receptu a doplniť receptúru o ľubovník bodkovaný. Na prípravu produktu je potrebné zmiešať dve polievkové lyžice dubovej kôry a šalvie a pridať trilyžice hypericum. Výsledná suchá zmes sa naleje do jedného litra vriacej vody, potom sa nádoba zakryje vekom a nechá sa vylúhovať pol hodiny. Po vychladnutí sa produkt môže použiť na výplach úst. Po prefiltrovaní zrazeniny sa nástroj používa 6-7 krát denne.

  Užitočné sú roztoky so šalviou, horcom a modrom. Všetky tri zložky sa musia odobrať v rovnakých pomeroch, zmiešať a potom uvariť jednu polievkovú lyžicu zmesi s jednou a pol pohára vody. Nádoba je pevne korkovaná a na pár hodín vložená do tmy, aby sa vylúhovala. Pomocou tohto nástroja trikrát denne vypláchnite ústa, ale môžete tiež použiť gázu namočenú v medicínskom roztoku na chorú gumu.

  Propolisom môžete liečiť tok na tvári a ďasne. Často sa používa v medicíne a používa sa tiež na liečenie hnisavých ochorení v ústnej dutine. S cieľom pomôcť pacientovi s tokom čo najviac, môžete použiť propolisovú masť. Na prípravu produktu je potrebné vziať trochu rastlinného oleja, včelí vosk (20 g) a trochu propolisu. Všetky zložky zmesi sa musia zahriať do úplného rozpustenia a potom sa musia zmiešať, aby sa získala homogénna hmota. Keď sa všetky komponenty rozptýlia, výrobok sa musí umiestniť do malej nádoby a uložiť do chladu. Získaná masť sa používa ako vo forme aplikácie, tak aj vo forme vtierania do postihnutej sliznice zapáleného zubu.

  Chirurgická liečba toku

  Pri liečbe akútnej periostitídy, keď sa hnisavé zameranie objavilo doslova v priebehu niekoľkých hodín,tok je potrebné rýchlo vyliečiť a to sa dá urobiť iba chirurgicky. Nemožno nechať chorobu v tejto podobe a dúfať, že tok sa vyrieši sám. To môže viesť k zachyteniu veľkých oblastí kosti patologickým procesom. Zvládnuť takúto chorobu nebude ľahké.

  Pri odkaze na kliniku lekár najskôr vyšetrí kauzálny zub a rozhodne o jeho zachovaní alebo odstránení. Zubná prax ukazuje, že najlepšiu prognózu majú zuby s jedným koreňom, ktorý je dobre priepustný a môže sa vyplniť. Môžete bojovať za taký zub. V tomto prípade lekári vykonajú resekciu vrcholu korene, aby úplne eliminovali zápalové javy v koreni zuba. V budúcnosti musí ošetrujúci lekár po uzdravení naplniť kanál pacienta.

  Typický tok, ktorý má otvoriť chirurg

  Ak patologický proces ovplyvnil viacnásobne zakorenené zuby, potom väčšina lekárov trvá na tom, aby boli úplne odstránené. Zuby sa odstránia buď priamo pri prvej návšteve, alebo sa postup odloží o týždeň, ak je potrebné odstrániť rozsiahly zápal v jeho oblasti.

  Rezy ďasien sa vykonávajú s prihliadnutím na lokalizáciu hnisania. Chirurgia sa vykonáva v lokálnej anestézii. Ak je počas zákroku potrebné absces otvoriť a odstrániť zub, potom lekári začnú abscesom, aby nepoškodili okolité tkanivo a nevyvolali infekciu do krvi. Lekár robí rezy čo najviac.jemne, najmä v oblasti sliznice tváre - tu môžete poškodiť veľké cievy a vyvolať rozsiahle krvácanie. Zvyčajne je hnisavé ohnisko rozsiahle otvorené - rezy sú najmenej 1 cm, takže je možné vložiť trubicu na vypustenie hnisavej dutiny.

  V období po operácii lekári ošetrujú hnisavé rany podľa všeobecného princípu. Lokálne odporúčané výplachy s antibakteriálnymi roztokmi. Pri veľkých léziách lekári predpisujú denné návštevy pacientov, aby obviazali ranu. To sa musí urobiť, až kým tok neprestane klesať. Súbežne sú pacientom predpisované antibiotiká vo vnútri, lieky proti bolesti, sulfónamidy. Na zmiernenie opuchov a príznakov zápalu sa používajú nesteroidné protizápalové lieky. UHF terapia bude užitočná. Pretože pri liečbe tokov dochádza často k relapsom, najmä u dieťaťa s listnatými zubami, lekári dávajú špeciálne pokyny na sledovanie zapálenej oblasti. Ak opäť začala opuchnúť, zapálila sa a zhnisla, je indikovaná opakovaná výzva k lekárovi.

  ​​

  Pri liečbe tokov je potrebné prevencii venovať veľkú pozornosť. Najmä ak sa toky začali objavovať pomerne často. Na účely prevencie sa odporúča dodržiavať rady zubných lekárov:

  • neprechladzujte zuby, v chladnom období chráňte tvár pred vetrom šatkou alebo golierom;
  • sa podrobujú včasným preventívnym vyšetreniam u zubného lekára;
  • na boj proti zápalovým ochoreniam ďasien, ktoré sa často spúšťajúzačiatok vývoja toku;
  • včasné ošetrenie zubného kazu vrátane laterálneho, na ktorý sa niektorí lekári nedotýkajú;
  • žuť jedlo dôkladne, aby sa nepoškodili ostré hrany ďasien;
  • neustále oplachujte a čistite zubné protézy, chrániče úst, odnímateľné mostíky a zabráňte tomu, aby do nich spadli zvyšky jedla;
  • Dôkladne si vyčistite zuby, včas ich vymeňte, použite prostriedky na čistenie medzizubného priestoru a po jedle použite výplachy zubov.

  Je potrebné komplexne liečiť tok - terapeutické opatrenia môžu obsahovať nielen lieky, ale aj tradičné lieky. Ak pri nástupe toku vedie rýchly zápal k vzniku abscesu, indikuje sa iba chirurgická liečba. V žiadnom prípade by ste nemali ohrievať tok pomocou vyhrievacej podložky, pretože po niekoľkých hodinách sa z pomaly stúpajúceho serózneho toku stane veľký absces. Liečba tokom by sa mala vykonávať úplne.