Ako liečiť suchý kašeľ u dospelých

Obsah

Mnoho ľudí používa kašeľ ako komplikáciu vírusovej alebo bakteriálnej infekcie. V skutočnosti sa telo pomocou tejto pomoci snaží zbaviť spúta nahromadeného v dýchacích cestách. Ale ak je kašeľ suchý, štekajúci, dráždi hrdlo, potom je neproduktívny a mal by sa liečiť. Skúsený lekár začína liečbu zisťovaním príčiny neprítomnosti vylučovaného spúta. Liečba drogami bude účinná až po odstránení faktora vyvolávajúceho suchý kašeľ.

7. Základné princípy liečby
8. Liečba bude účinná, ak sa etiológia choroby zistí pred liečením suchého bolestivého kašľa. Nepríjemný symptóm sa vyskytuje u človeka v počiatočnej fáze patologického procesu. Príčinou kašľa sa najčastejšie stáva akékoľvek infekčné vírusové ochorenie alebo nachladnutie. Jeho trvanie a závažnosť je priamo závislá od typu patogénneho patogénu.

Suchý slzný kašeľ môže byť:

  • oslabenie;
  • paroxyzmal;
  • sa počas spánku zhoršili.

Pozitívna dynamika sa prejaví včasným a kompetentným zaobchádzaním. Aby sa znížila závažnosť záchvatov a zmiernil stav pacienta, pľúcny lekár študuje históriu chorôb a predpisuje dôkladnú diagnózu.

Medzi základné zásady účinného zaobchádzania patria:

  • stanovenie príčin. Suchý kašeľ sa vyvíja nielen pri SARS alebo pri prechladnutí. Môže byť alergický.etiológia, ktorá vyžaduje špeciálny liečebný režim. Suchý kašeľ je jedným z príznakov intoxikácie u ľudí dráždivými chemikáliami. V tomto prípade je liečba založená na detoxikačnej terapii;
  • správny výber liekov. Farmakologické lieky na odstránenie suchého kašľa (niekedy pred zvracaním) by mali mať silný expektoračný účinok, mali by podporovať tvorbu a vypúšťanie spúta. Nesprávny výber liekov povedie k včasnej diagnóze chronického paroxyzmálneho kašľa, ktorý sa ťažko lieči;
  • súbežná terapia. U človeka so silnou imunitou sa zriedkavo vyskytuje nepríjemný príznak. Preto, aby sa urýchlilo zotavenie, pacientom sa odporúča postup imunostimulantov a (alebo) imunomodulátorov, vitamínov a minerálov;
  • zmena liekov. V prípade absencie pozitívneho výsledku liečby alebo jej zanedbateľnej účinnosti do jedného týždňa môže lekár zmeniť lieky, upraviť dávky smerom nahor.

Lekár musí rozhodnúť, ako liečiť suchý kašeľ u dospelých. Samoliečba bude mať nepredvídateľné následky. Existuje veľa prípadov, keď ľudia neúspešne používali drahé alebo lacné sirupy a pilulky. A po niekoľkých mesiacoch takejto „terapie“ boli nútení poradiť sa s otolaryngológom kvôli prudkému zhoršeniu pohody. Po diferenciálnom röntgenovom vyšetrení u ľudí sa objavilo posledné štádiumtuberkulóza.

Liečba suchého kašľa sa začína po dôkladnej diagnóze

.