Ako liečiť štítnu žľazu doma

Obsah

  Patológie štítnej žľazy sa považujú za dosť časté, a to z dôvodu zhoršenia životného prostredia a nedostatku jódu. Aj malé odchýlky v činnosti takého orgánu môžu vyvolať vývoj rôznych vedľajších chorôb a narušenie celého organizmu.

  Vďaka moderným diagnostickým metódam je možné identifikovať patologické nálezy štítnej žľazy na samom začiatku ich vývoja, čo zvyšuje pravdepodobnosť, že sa pacient čoskoro zotaví. Liečba ochorenia štítnej žľazy sa uskutočňuje pomocou tradičných metód, ako aj pomocou tradičnej medicíny.

  Predpoveď na domácu liečbu

  Aby ste zistili, ako zaobchádzať s štítnou žľazou pomocou ľudových liekov a dosiahnuť pozitívny výsledok, mali by ste sa poradiť s odborníkom. Faktom je, že keď sa patológie orgánu zistia v zanedbávanej forme, samotný tradičný liek nemusí stačiť a je nepravdepodobné, že sa pacient dokáže úplne uzdraviť.

  Maximálny účinok pri liečbe štítnej žľazy pomocou ľudových prostriedkov je možné dosiahnuť, keď sa v skorom štádiu zistí patológia. S pomocou liečivých bylín je možné spomaliť priebeh ochorenia a dokonca ho úplne zastaviť. Malo by sa pamätať na to, že úspech takejto liečby bude závisieť od dôvodov, ktoré vyvolali vývoj choroby, ako aj od rýchlosti jej progresie.

  Liečivé rastliny proti tomuto ochoreniu

  Liečte štítnu žľazu vdoma, bez chirurgického zákroku, môžete používať rôzne bylinky.

  Celandín má dobrý účinok pri liečbe štítnej žľazy, ale smie sa používať iba pod dohľadom lekára. Faktom je, že sa považuje za jedovatú rastlinu a prekročenie povoleného dávkovania môže spôsobiť ataky zvracania, dysbiózy a dokonca záchvaty. Veľká lastovičková šťava sa môže použiť na lubrikáciu strumy alebo na aplikáciu obkladov z bylinnej infúzie.

  Okrem toho sa z takejto rastliny môže pripraviť tinktúra podľa tohto receptu:

  • rastlinu dôkladne zomeliť a naplniť ju kapacitou do polovice;
  • nalejte vodku do hmoty a dobre premiešajte;
  • nechajte infúznu zmes 2 týždne na tmavom mieste a nádobu pravidelne pretrepávajte.
  Odporúčame tiež prečítať: Ako vyčistiť pečeň od toxínov.

  Odporúča sa užiť pripravenú tinktúru ráno pred jedlom a rozriediť ju mliekom. Na samom začiatku liečby by ste mali vypiť 2 kvapky takého ľudového liečiva a každý deň zvyšovať dávku o ďalšie 2 kvapky. Celkový objem liečiva sa upraví na 16 kvapiek a vezme sa toto množstvo tinktúry na mesiac.

  Liečba štítnej žľazy doma sa spravidla dá dosiahnuť pomocou vlašských orechov, ktoré sa považujú za ideálneho prírodného lekára. Vďaka takejto rastline je možné v ľudskom tele vyplniť nedostatok jódu a normalizovať štítnu žľazu.
  Môžete jesť vlašské orechy 3-4 krát denne, ale najúčinnejšietinktúra listov a priečok sa považuje za prostriedok.

  Štítnu žľazu môžete ošetrovať vlašskými orechmi pomocou zmesi nasledujúcich zložiek:

  • 200 gramov orechov;
  • 200 gramov pohánky;
  • pohár medu.

  Orechy a pohánka by sa mali krájať, miešať s medom a výslednú zmes brať po celý deň. Odporúča sa opakovať priebeh liečby takým ľudovým liečivom po 7 dňoch a ošetrovaciu zmes udržiavať na chladnom mieste.

  Iné metódy liečby

  Často sa na liečbu štítnej žľazy doma používa morbidita včiel a takýto prostriedok sa považuje za najúčinnejší pri detekcii strumy s hypofunkciou tejto endokrinnej žľazy.

  Na prípravu takéhoto ľudového liečiva nalejte do misky 200 gramov spodiny a naplňte ju 400 ml vodky. Výsledná hmota by mala trvať 3 týždne a potom trvať 10 ml niekoľkokrát denne. Vďaka tejto liečbe je možné vyliečiť nielen štítnu žľazu, ale tiež zlepšiť fungovanie celého organizmu.

  Ak má pacient difúzny struma, je možné pripraviť ľudový liek, napríklad infúziu tymiánu. Na tento účel môžete použiť nasledujúci recept:

  • nalejte 10 g suchej trávy do termosky a naplňte ju pohárom vriacej vody;
  • výsledná hmota sa vylúhuje po dobu 20 minút, potom sa prefiltruje;
  • Tento liek by sa mal užívať niekoľkokrát denne, každý po 200 ml.

  Zväčšenú štítnu žľazu je možné rýchlo liečiť u žien a mužovšpeciálny obklad, ktorý sa aplikuje na postihnutý orgán. Na tento účel sa oblasť štítnej žľazy s vatovým tampónom potiera olejom z rakytníka rešetliakového a na ňu sa nanáša jód. Potom sa vytvorí obväz z obväzu, pevne zabalený do celofánu a zabalený do šálu. Odporúča sa vykonať takúto kompresiu pred spaním po dobu 10 dní.

  Na odstránenie patologických stavov štítnej žľazy sa často používajú lekárske pijavice, ktorých slinné žľazy vylučujú špeciálne tajomstvo. Vďaka nemu je možné kontrolovať hladinu hormónov v tele, čo vám umožňuje odmietnuť hormonálnu liečbu. Lekárske pijavice pomáhajú eliminovať neuroendokrinné poruchy a aktivujú fyziologickú produkciu hormónov. Liečba štítnej žľazy pijavice pomáha korigovať homeostázu a zvyšuje ochranné funkcie ľudského tela.

  Endokrinológ lieči pacienta so štítnou žľazou. Je dôležité si uvedomiť, že čím skôr sa zistí patológia orgánov, tým vyššie sú šance na úspešnú liečbu a zotavenie. Pozitívny účinok liečby ľudovými liekmi je možné dosiahnuť iba vtedy, ak sa vykonáva systematicky.