Ako liečiť štekavý kašeľ u dieťaťa

Obsah
  6. Štekavý kašeľ u dieťaťa je neproduktívny, to znamená, že nevylučuje hlien a paroxyzmálny vývoj. Symptóm dáva dieťaťu a jeho rodičom veľa utrpenia a nepohodlia.

  Bežný kašeľ má určitú fyziologickú prospešnosť, čo znamená, že vykonáva ochrannú funkciu a odstraňuje hlien, ale o tomto type kašľa sa to nedá povedať.

  U dieťaťa sú svaly dýchacích ciest slabšie ako u dospelých, preto trpí pomerne ťažkým štekajúcim kašľom. Niekedy nepríjemný príznak zhoršuje výskyt zvracania a dokonca aj zastavenie dýchania.

  Takéto záchvaty sa môžu objaviť náhle a náhle a sú absolútnou indikáciou hospitalizácie. Aby sa predišlo negatívnym dôsledkom, musíte navštíviť lekára, keď sa objavia prvé príznaky choroby.

  Kôra štekania u dieťaťa môže byť spôsobená vírusmi a rôznymi infekciami, môže to byť prejav alergickej reakcie a prechladnutia.

  Nepriaznivý útok môže byť najčastejšie príznakom nasledujúcich chorôb:

  • laryngitída,
  • čierny kašeľ,
  • záškrtu,
  • falošná záď.

  Prítomnosť cudzieho tela môže tiež vyvolať útok vzrušujúceho kašľa.

  Kôra štekania u dieťaťa je zvyčajne sprevádzaná ďalšími príznakmi, medzi ktoré patria: horúčka, zmena hlasu, sipot, dýchavičnosť atď. Keď sa tieto príznaky objavia, mali by sa užiť okamžite.zavolať posádku sanitky.

  Teraz sa bavme o tom, ako liečiť štekavý kašeľ.


  Nemôžete začať štekajúci kašeľ. Samoliečba môže vážne poškodiť zdravie dieťaťa

  . Metódy boja

  Povedzme si o užitočných tipoch, ktoré vám pomôžu eliminovať silný útok na vaše dieťa:

  Hlavná vec je mier

  ) Panika a strach iba zhoršujú klinické príznaky. Vzrušenie vedie k kŕčom svalov hrtanu, takže dieťa ešte ťažšie dýcha. Vy ako rodič viete, ako upokojiť svoje dieťa. Môže to byť karikatúra, obľúbená hračka, uspávanka. Aj keď vezmite dieťa do náručí a držte ho za seba, pomôže mu to upokojiť sa.

  Vdýchnutie pary

  Inhalačné postupy významne znižujú opuch hrtanu. Aj vlhký, teplý vzduch pomôže zmäkčiť kašeľ a dieťaťu bude oveľa ľahšie dýchať.

  Odporúčame tiež: Ako liečiť laryngitídu

  Môžu sa použiť špeciálne inhalátory; ak tak nie sú, môžete z vibrovaných materiálov vyrobiť inhaláciu pary. Varte vodu na panvici. Ak dieťa nemá alergické reakcie, môžete pridať šalvie a harmančeka. Ak neexistujú žiadne liečivé byliny, môžete do vody pridať sódu a rastlinný olej. Dajte dieťa na stoličku, dajte do blízkosti hrniec s liečivým roztokom a zakryte si hlavu uterákom, nechajte dieťa vdychovať výpary.

  Ak je vaše dieťa veľmi malé, tak ho jednoducho zoberte do kuchyne, zatvorte dvere a nechajte nádobu s liečivým vývarom pokračovaťpriblíženie cez stredné teplo. Páry z panvice sa stále dostanú k dieťaťu a majú terapeutický účinok. Pri liečbe štekotového kašľa má veľký význam inhalácia na minerálnu vodu.

  Antihistaminiká alebo antialergiká

  Táto skupina liekov účinne bojuje proti opuchom a zápalom.

  Ako sa zbaviť obmedzovania odevov

  Oblečenie by v žiadnom prípade nemalo obmedzovať hrudník dieťaťa, preto musíte rozopnúť gombíky alebo úplne vyzliecť šaty.

  Pite veľa vody

  Dajte dieťaťu čo najviac teplého nápoja. Môže to byť čerstvo vylisovaná šťava, ovocné nápoje alebo čaje. Viskozita spúta priamo súvisí s viskozitou krvi. Čím viac dieťa pije, tým lepšie bude expektorácia.

  Teplý, vlhký a čistý vzduch

  Prehriaty vzduch negatívne ovplyvňuje sliznicu dýchacích ciest. Používajte špeciálne zvlhčovače a ak nie sú, môžete použiť mokré plienky, handry na batérie alebo jednoducho umiestniť nádoby s čistou vodou po miestnosti.


  Udržiavanie normálnej vlhkosti v miestnosti je dôležitou súčasťou liečebného procesu

  Antipyretické lieky

  Ak teplota stúpne nad 39, musíte tieto prostriedky poskytnúť v dávke podľa veku dieťaťa.

  Postupy zahrievania

  Používajú sa pri normálnej telesnej teplote. Teľatá môžete drviť krémom s otepľovacím účinkom alebo horčicovým balzamom. Kúpele na nohy majú tiež dobrý účinok.Všetky tieto postupy prispievajú k prívalu krvi do nôh, čo odvádza pozornosť od hrtana a edém sa nezvýši. Rodičia by mali starostlivo zvážiť použitie vykurovacích látok na hrudníku alebo na chrbte dieťaťa. Takéto masti najčastejšie obsahujú éterické oleje, na ktoré sa môžu u detí vyskytnúť alergické reakcie.

  Aerosóly na bronchiálnu astmu

  Nemožno ich používať samostatne. Dávkovanie týchto liekov by mal určiť lekár. Napríklad, ak má dieťa falošnú krupicu, potom použitie aerosólov z bronchiálnej astmy zníži klinické príznaky, ale nezabudnite, že tieto lieky obsahujú silné zložky a hormonálne látky, takže by bolo nebezpečné používať ich bez súhlasu lekára.

  Expektoranty a antitusiká

  Expektoranty pomáhajú riediť hlien, zlepšujú jeho vylučovanie a zmierňujú kašeľ. Antitusické lieky blokujú kašeľové centrum, ale používajú sa, ak nástup symptómu nie je spojený s tvorbou slizníc v pľúcach.


  V žiadnom prípade by ste nemali používať súčasne antitusiká a expektoranty
  .

  Všeobecné usmernenie

  • Navlhčite každý deň a vetrajte miestnosť, v ktorej je dieťa.
  • Potraviny by mali byť vyvážené a obohatené. V potrave by mali prevládať ovocie a zelenina.
  • Posilňujú imunitu dieťaťa. Zmiernte telo dieťaťa, vezmitemultivitamíny.

  Tradičná medicína proti štekajúcemu kašľu

  Toto ochorenie možno liečiť aj doma, ale malo by sa to robiť správne a mali by sa používať iba overené metódy. Nesprávne konanie, dokonca aj v prípade tradičnej medicíny, môže spôsobiť vážne komplikácie.

  Tradičná medicína nie je všeliek, nemôže nahradiť hlavnú liečbu, je iba pomocným opatrením.


  Liečivý štekací kašeľ s ľudskými liekmi môžete liečiť pod dohľadom lekára

  Mrkva

  Mrkva je vynikajúci liek, pokiaľ naň dieťa nemá alergickú reakciu. Ak chcete pripraviť liek, musíte si vziať jednu mrkvu, dobre ju opláchnuť pod tečúcou vodou, ošúpať a potom nastrúhať. Výslednú suspenziu vložte do hrnčeka a nalejte do mlieka. Ďalej nechajte variť.

  Takéto liečivo je potrebné používať v nezmenenom stave, nie je potrebné filtrovať. A urobte to lepšie, než idete spať.

  Lektvar kuracieho vajca

  Kôra z štekania sa môže liečiť aj vajcom. Na prípravu vaječného lektvaru budete potrebovať:

  • prvá vec, ktorú treba urobiť, je prevariť mlieko;
  • potom pridajte jednu polievkovú lyžicu medu a masla;
  • na konci pridajte malú štipku sódy a zbitý žĺtok.

  Všetky zložky zmesi by sa mali vkladať do mlieka a nádobu nie je potrebné odstraňovať z tepla.

  Keď sa zmes ochladí na teplotu miestnosti, môže sa spotrebovať jednu polievkovú lyžicu až päťkrát denne.

  Tento liek by sa nemal podávať deťom, ktoré sú náchylné na alergické reakcie, pretože med je hypeallergénny liek.


  Cibuľový vývar je najbezpečnejšou metódou na účinné ošetrenie štekiaceho kašľa

  Cibuľový vývar

  Liečebný vývar môžete pripraviť nasledujúcim spôsobom: Potrebujete dve stredné cibule, ktoré sa umyjú pod tečúcou vodou ale neodlupujte sa. Cibuľa vložte do misky, pridajte malé množstvo cukru a všetko nalejte dvoma litrami čistej vody. Celá táto zmes sa varí na miernom ohni jednu hodinu, potom sa cibuľa odstráni a zvyšná tekutina sa použije na ošetrenie. Cibuľový vývar sa berie jednu polievkovú lyžicu štyrikrát denne.

  Cibuľa a cesnak

  Vezmite jednu hlavu cesnaku a dve stredne cibule. Mali by sa naliať dvoma pohármi mlieka. Po varení zmesi na miernom ohni po dobu dvadsiatich minút je potrebné cibuľu a cesnak rozdrviť, nemali by sa však z mlieka odstraňovať. Po pridaní medu do vývaru doslova trochu. Je pripravená k jedlu. Jedna lyžička postačí trikrát denne.

  Reďkovkový sirup

  Reďkvičky je potrebné rozrezať na malé kúsky a posypať ich cukrom. Vložte reďkovku do rúry a pečte dve hodiny. Ďalej musíte dostať reďkovku a tekutina, ktorá sa pod ňou vytvorila, musí byť odvedená a použitá na ošetrenie. Stačí jedna lyžička trikrát denne.

  Maslo a med

  Toto činidlo môžepoužitie pri absencii alergií u dieťaťa. Je potrebné primiešať maslo a med v rovnakom pomere, ako aj malú štipku vanilínu. Musíte vziať ľudový liek trikrát denne, jednu polievkovú lyžicu.

  Bylinkový čaj

  Na prípravu liečivého čaju na štekanie kašľa si vezmite tieto zložky:

  • tymián;
  • vápno;
  • sedmokráska.

  Túto zmes nalejte pohárom vriacej vody a nechajte ju variť dvadsať minút. Keď sa čaj zahreje, pridajte do neho malé množstvo lipového medu a dajte ho dieťaťu.

  Jedlový olej

  Použite jedlový olej s trochou medu alebo ovocnej šťavy. Stačí pár kvapiek.

  Po aplikácii jedľového oleja suchý kašeľ zvlhne a výrazne klesá.

  Hmotnosť eukalyptového oleja

  Eukalyptový olej sa dobre absorbuje v tele dieťaťa. Po masážnych procedúrach bude dieťa oveľa lepšie dýchať. Urobte to pred spaním skôr, ako zmiernite štekajúci kašeľ.


  Votrite eukalyptový olej do hrude a chrbta dieťaťa, aby sa zmiernil nepríjemný príznak

  Užitočné tipy na liečbu štekotného kašľa

  Keď dieťa vdýchne, nič ho nesmie rozptyľovať, malo by zamerať sa na samotný postup a premýšľať o tom, ako liečivú látku vdýchnuť a vydýchnuť. Z tohto dôvodu by ste nemali hovoriť so svojím dieťaťom paralelne alebo do neho vkladať karikatúry.

  Pokiaľ ide o časpo zákroku, potom hodinu po tom, čo by nemala hovoriť, spievať, chodiť do studeného vzduchu a dokonca jesť.

  Vek dieťaťa by mal zodpovedať času konania. Čím je dieťa menšie, tým dlhšie má byť inhalácia.

  Aby sa zabránilo popáleniu, na inhaláciu nepoužívajte vriacu vodu. Nenúťte dieťa na vykonanie postupu a zaobchádzajte s ním dôrazne, je lepšie sa s ním dohodnúť.

  Ak pridávate éterické oleje, musíte dodržiavať správne dávkovanie, inak môže mať takáto liečba opačný účinok a dokonca môže poškodiť.


  Suchý kašeľ štekania sa dá zmierniť inhaláciou

  Kontraindikácie pri vdýchnutí sú:

  • tendencia k krvácaniu z nosa;
  • vysoká teplota;
  • závažné príznaky ochorenia srdca alebo pľúc;
  • hnisavá tonzilitída.

  Oleje nasledujúcich rastlín sú účinné ako inhalácie:

  • eukalyptus;
  • mäta;
  • borovica;
  • kardamóm;
  • rozmarín;
  • bazalka;
  • Čajový strom.

  Inhalačné postupy sa vykonávajú asi hodinu po jedle. Na základe všetkých vyššie uvedených skutočností je možné vyvodiť nasledujúci záver: štekajúci kašeľ je symptómom mnohých chorôb, ktoré môžu byť stanovené diagnostickým vyšetrením. Nestrácajte čas samoliečbou. Navštívte svojho lekára pri prvých príznakoch problému.