Ako liečiť sedací nerv doma?

Obsah

  Sedací nerv je považovaný za najväčší zo všetkých nervov v ľudskom tele. Ak ho v tejto oblasti poškodíte alebo spôsobíte zápalové procesy, môžete pozorovať celkom nepríjemné príznaky: bolesť, postihnutie, aktivita, pohyblivosť.

  Ak nebolo možné vyhnúť sa zovretiu alebo rozvoju zápalu pozdĺž nervu, musíte vedieť, ako poskytnúť prvú pomoc a odstrániť patológiu. Okrem užívania liekov môžete doma liečiť ischiatický nerv pomocou ľudových prostriedkov, o ktorých budeme hovoriť podrobnejšie.

  Masáž

  Tento spôsob liečby s pravidelným používaním pomáha dosiahnuť tieto výsledky:

  • odstránenie bolesti;
  • uvoľňujú napätý nerv;
  • obnovuje narušený prietok krvi v postihnutej oblasti;
  • Zlepšiť celkový zdravotný stav zlepšením nálady a zlepšením výkonnosti.

  Príznaky ischias sa môžu odstrániť lokálnou aj celkovou masážou. V prvom prípade ovplyvňujú iba bedrovú chrbticu. Masáž môže byť terapeutická aj relaxačná. Ich hlavné rozdiely sú tieto:

  • liečba sa nevykonáva v prítomnosti príznakov exacerbácie, je nevyhnutná iba ako profylaktický agens patológie;
  • relaxácia sa vykonáva v akútnom štádiu ischias, ako aj pri bežnej bolesti v bedrovej oblasti;
  • terapeutická masáž zahŕňa vibračné pohyby, trenie a stlačenie a relaxáciuMasáže nie sú v cene.

  Pri masáži musí pacient ležať na tvrdom povrchu, napríklad na stole alebo na pevnom gauči. Musíte si ľahnúť na brucho a uvoľniť sa čo najviac. Na začiatku postupu sa potom vykonajú ľahké ťahy - kruhové a hrebeňové pohyby. Je prísne zakázané vyvíjať ani najmenší tlak na zapálenú časť.

  Je prísne zakázané vyvíjať ani najmenší tlak na zapálenú časť

  .

  Na začiatku masáže je potrebné ošetrovať chrbtový bedrový sval takými masážnymi pohybmi, ako sú vibrácie, trenie, hladenie. Potom sa spustia na zadok, ktoré sa masírujú hladením a stlačením. Po zadku sa masírujú dolné končatiny a zadná stehenná plocha.

  Opatrne masírujte končatinu a vyvarujte sa tlaku na svaly.

  Na lepšie kĺzanie rúk sa na ne môže použiť špeciálny gél alebo masážny krém. Boky a dolné končatiny sa masírujú hladením, trením, krúživými pohybmi.

  Stlačuje

  V kombinácii s masážou sa na oblasť postihnutú chorobou, ktorá sa vyrába na základe prírodných zložiek, môžu použiť obklady. Jedným z najúčinnejších liekov na ischias je včelí vosk. Malý kúsok vosku sa musí roztaviť vo vodnom kúpeli do mäkkého stavu, aby bolo možné formovať koláč a položiť ho na boľavé miesto. Na vrch obkladu naneste teplý šál aleboprikrývka. Odporúča sa vydržať prostriedok po dobu 15–20 minút.

  Môžete tiež použiť cesto z ražnej múky, ktoré sa pripravuje bez pridávania droždia. Pred spaním pripevnite tortu na boľavé miesto, zabalte túto oblasť navrch vlnou šatkou a držte ju až do rána. Počet procedúr je 10, ktoré sa vykonávajú denne jedenkrát denne.

  Zvážte nasledujúci recept: zoberte akékoľvek vlnené tkanivo, navlhčite ho soľným roztokom a nanášajte niekoľko hodín na postihnuté miesto. Soľ sa môže brať ako obyčajná stolová alebo morská soľ v pomere 10 polievkových lyžíc soli k 3,5 litra vody.

  Pri úprave je možné použiť breza, ktorá sa naleje vriacou vodou, zapáli sa a nechá sa pôsobiť 3-4 minúty. Po odstránení z ohňa sú listy vytiahnuté z vody, mierne ochladené a po 2–3 hodinách nanesené na postihnutú oblasť. Aby listy neklesli a mohli sa voľne pohybovať, mali by byť upevnené akoukoľvek látkou a šatkou a obalené okolo tela.

  Brezové listy sa môžu nahradiť kapustou, ktorá sa používa aj v obaloch

  .

  Pomáha odstraňovať nepríjemné príznaky, ktoré sprevádzajú zvieranie sedacieho nervu, reďkovky a chrenu. V rovnakom pomere sa plody trú jemným strúhaním, dôkladne sa premiešajú a do zmesi sa pridá 1 lyžica octu a rovnaké množstvo soli. Potom sa naleje 20 ml petroleja. Výsledná zmes sa musí vložiť na tmavé miesto a nechať vylúhovať 1-2 týždne.

  Hotový výrobokPoužíva sa na obklady, navlhčenie gázového segmentu a jej aplikáciu na postihnutú oblasť niekoľkokrát denne. Reďkev čierna má tiež liečebný účinok, ktorý sa musí nastrúhať, naniesť na gázu a potom ju na 2-3 hodiny položiť na boľavé miesto.

  Trenie

  Je možné doma vyliečiť stuhnutý sedací nerv pomocou trenia, ktoré sa vykonáva pomocou týchto prostriedkov:

  • tuk z medveďa (celkové trvanie liečby - najmenej 4 týždne);
  • ​​
  • šťava z agáve (rastlina sa dôkladne umyje, z nej sa odstrihnú tŕne a nakrájajú sa na polovicu; trením zapálená oblasť sa trikrát denne po dobu 2 týždňov);
  • vodka a soľ (zložky sa zmiešajú v pomere 1 šálka vodky na 1 polievkovú lyžicu soli. Pridajte 1 šálku medu a rovnaké množstvo reďkovkovej šťavy; po dôkladnom premiešaní zložiek s hotovým výrobkom trieť boľavé škvrny niekoľkokrát denne 1 - 2 týždne);
  • Kalanchoe (rastlinná šťava v objeme 100 ml sa zmieša s tekutým medom (200 g) a vodkou (1 pohár); drvenie sa vykonáva pred spaním, po zákroku, je potrebné zasiahnutú oblasť zabaliť do plastového vrecka a teplej prikrývky; je potrebných celkom 7 sedení, vykonáva sa denne);
  • paprika a aloe (nakrájajte malý list rastlín, pridajte kvetiny lastovičky v množstve 1 polievková lyžica a červená paprika (struky), premiešajte všetky ingrediencie a pridajte vodku (1 pohár); po trvalom trvaní 1 týždne, trieť postihnuté miesto každý deň liekom po dobu 2-3 týždňov);
  • orgován (púčiky starostlivorozdrvené a zmiešané s vnútorným tukom v pomere 1: 4; potom sa zmes vloží do vodného kúpeľa a inkubuje sa, kým nevznikne homogénna hmota; výsledný produkt sa trie na boľavé škvrny niekoľkokrát denne po dobu 1 týždňa).

  Infúzie a odvary

  Sciatica sa môže liečiť tinktúrami a odvarmi vyrobenými z bylín a iných prírodných prísad. Jeden z nich sa môže nazývať nechtík alebo skôr jeho kvetenstvo. Infúzia sa pripravuje nasledovne: kvetenstvo v množstve 1 lyžica. l. je potrebné naliať pohár vriacej vody a nechať vylúhovať po dobu 1 hodiny. Hotový výrobok sa užíva perorálne 4 krát denne pred jedlom.

  Dobre zavedený elecampán v liečbe pokročilej alebo chronickej ischémie. Korene rastliny v množstve 1 polievková lyžica. l. nalejte pohár vriacej vody a povarte 5 minút. Po odstránení z ohňa sa vývar ochladí a spotrebuje 2-krát denne pred jedlom.

  Listy gaštanu konského pri príprave infúzie sa môžu nahradiť rozdrvenými semenami

  .

  Aktívne sa používajú listy gaštanu konského. Vývar je pripravený nasledovne: listy sa jemne nasekajú a vylejú sa vriacou vodou v pomere 2 lyžice. l. 500 ml tekutiny, potom sa zapáli a inkubuje sa 15 minút. Po ochladení a filtrácii sa liek užíva perorálne 4-krát denne.

  Vane

  Vane s liečivými odvarmi, infúziami a inými ľudovými liečivami pomáhajú zmierňovať celkový stav osoby trpiacej ischiasou. Denné kúpanie sa môže znížiťintenzitu príznakov, ktoré sa objavia a nakoniec sa ich zbavia. Aby takáto liečebná technika priniesla pozitívne výsledky, je potrebné vedieť, ako ju správne vykonať:

   65) celkové trvanie postupu nie je dlhšie ako 1 hodina;
  • liečebný cyklus - nie dlhšie ako 2 týždne;
  • voda by nemala mať teplotu vyššiu ako 40 stupňov;
  • Odporúča sa kúpať sa pred spaním.

  Horčičný prášok (nie viac ako 300 g) sa môže pridať do kúpeľa, ktoré sa predtým riedi vodou, až kým sa nedosiahne kašovitý stav. Môžete tiež pridať infúziu koreňa angeliky, ktorá sa pripravuje týmto spôsobom: jemne nasekáme koreň, zalejeme vriacou vodou v objeme 1 liter a nechajte vylúhovať 1 hodinu.

  Na takúto chorobu sa človek nemôže obmedziť iba na ľudové liečivá. Z tohto dôvodu sa musí ischémia liečiť komplexne, pričom kombinované používanie liekov predpisuje lekár.