Ako liečiť rosacea

Obsah

  Fenomén, pri ktorom sú malé krvné cievy viditeľné a tvoria na tvári druh oka, sa nazýva rosacea. Stáva sa to preto, že steny kapilár strácajú svoju elasticitu a začínajú sa rozširovať pod vplyvom krvného tlaku. Vaskulárny vzorec nepredstavuje osobitnú hrozbu, ale spôsobuje veľa nepohodlia a mení sa na skutočný estetický problém, ktorý sa chcem okamžite zbaviť. Preto bude užitočné vedieť, ako liečiť manifestovanú ružovku.

  Nezávislý boj

  Takúto vonkajšiu chybu je možné poraziť, ak sa nedávno objavili rozšírené plavidlá a zároveň sa im ešte nepodarilo spôsobiť výrazné oblasti tváre. Proces liečby bude dlhý, ale nakoniec sa ukáže, že sa dosiahne pozitívny výsledok. Ak však ochorenie nadobudlo zanedbanú formu a kapilárna sieť je príliš výrazná, potom sa nedá upustiť od liekovej terapie.

  Pokiaľ ide o samoliečbu, môžu sa použiť alternatívne recepty, o ktorých sa bude diskutovať neskôr. Je však dôležité riadiť sa niektorými odporúčaniami. Užívanie alkoholických nápojov bude potrebné odmietnuť. Alkoholické nápoje, najmä červené vína, výrazne rozširujú nádoby. Mali by ste sa tiež zbaviť tak zlých návykov, ako je fajčenie. Nikotínové výpary nepriaznivo ovplyvňujú stav celého obehového systému, čím vyvolávajú a zhoršujú ružovicu.

  Počas liečby bude potrebnéupravte svoju stravu.

  Nemalo by obsahovať korenené a príliš horúce jedlo. Takéto misky zvyšujú krehkosť kapilár. Obmedzte spotrebu čokolády a kávy. Tieto produkty môžu výrazne stimulovať krvný obeh, čo je pri ružovici nežiaduce.

  Je tiež potrebné snažiť sa držať ďalej od priameho slnečného žiarenia a pokiaľ je to možné, vyhnúť sa náhlym zmenám teplotných podmienok. V tomto ohľade je utieranie tváre ľadom postup, ktorý, ak sa vyskytne cievna sieť, môže len poškodiť.

  Stres a vzrušenie pri liečbe rosacey sú tiež zbytočné. Nervové poruchy a emocionálne výbuchy zvyšujú krvný tlak a zhoršujú funkciu cievneho systému. Ľanový olej, rybí olej a bielkoviny vysokej kvality musia byť v dennom menu. Na základe týchto odporúčaní je možné poraziť cievne ochorenie bez použitia liekov.

  Liečba liekom

  Flavonoidy poskytujú najväčšiu účinnosť pri liečbe rosacey. Tieto látky sú obsiahnuté v skupine vitamínu P. Spolu s kyselinou askorbovou priaznivo ovplyvňujú štruktúru a stav krvných ciev, niekoľkokrát ich posilňujú a posilňujú. To zvyšuje elasticitu a znižuje priepustnosť kapilár.

  Okrem toho flavonoidy zlepšujú krvný obeh a urýchľujú proces bunkovej regenerácie. Výsledkom je spomalenie fyziologického starnutia. Môžete tiež bojovať s dysfunkciou malých ciev a žíllieky založené na látkach, ako je troxerutín a rutín. Majú mnoho užitočných vlastností. Prostriedky obsahujúce tieto zložky zahŕňajú:

  • Troxevasínový gél.
  • Ascorutin.

  Troxevasínový gél sa považuje za jedno z najúčinnejších liekov, ktoré pomáhajú zbaviť sa rosacey. Zužuje rozšírené cievy, eliminuje opuch tkanív a prispieva k vymiznutiu kapilárnej siete. Účinok tohto činidla sa môže zvýšiť, ak sa troxevasínový gél a kapsuly použijú súčasne. Liečba týmto liekom trvá tri mesiace. Počas tejto doby bude možné rosacea odstrániť v počiatočnej fáze. Dlhodobé vaskulárne formácie však budú vyžadovať dlhšiu terapiu.

  Troxevasínový gél sa považuje za jedno z najúčinnejších liekov proti ružovici

  .

  Tento produkt nemá žiadne kontraindikácie, preto ho môžu používať ženy počas tehotenstva a dojčenia. Ak sa terapia vykonáva pomocou kapsúl troxevasínu, potom sa denne vypije ďalších 40 mg kyseliny askorbovej. Pomôže to urýchliť proces obnovy ciev. Ak sa používa iba gél, po jeho aplikácii (po 30 minútach) sa odporúča namazať postihnutý povrch pokožky krémom, ktorý obsahuje kolagén, ako aj vitamíny E a A.

  Ascorutin obsahuje rutín a kyselinu askorbovú. Tieto zložky aktivujú metabolizmus buniek, podporujú tvorbu proteínov spojivového tkaniva apodieľať sa na výrobe kolagénu. To všetko prispieva k tomu, že rosacea sa postupne stráca.

  V niektorých prípadoch môžu lekári predpísať liek, ako je Vikasol. Je to analóg vitamínu K, ale v syntetickej forme. Vďaka svojmu účinku sa cievy stávajú oveľa pružnejšími. Okrem toho môžete použiť krém Dirozeal. Pozitívne ovplyvňuje mikrocirkuláciu krvi a umožňuje vám upevniť terapeutický výsledok.

  Hardvérové ​​postupy

  Ak rosacea získala zanedbanú formu a je ťažké ju zvládnuť sama osebe alebo s rôznymi gélmi a masťami, môže ošetrujúci lekár odporučiť použitie hardvérovej medicíny. Najefektívnejšie postupy sú:

  • vystavenie laserom;
  • fotorejuvenizácia;
  • mezoterapia.

  Kozmetický postup pri rosacei pomocou ružovky umožňuje zbaviť sa tohto problému bez stopy. Laserový lúč okamžite zahreje dilatovanú nádobu a spájkuje ju. Tento postup umožňuje spracovať veľké časti tváre a potom pacient pokojne vedie známy životný štýl.

  Odstránenie ružovky pomocou lasera nezanecháva žiadne stopy a nespôsobuje nepohodlie

  .

  Tento spôsob odstránenia cievnej siete má však svoje nedostatky. Kuperóza sa môže opäť vrátiť, najmä ak osoba pociťuje stres a pije alkohol. Aby sa znížilo riziko opakovania tohto problému,je potrebné eliminovať všetky provokujúce faktory, ktoré nepriaznivo ovplyvňujú stav cievneho systému.

  Podstatou fotorejuvenizácie je to, že počas postupu sa na určitých miestach kože objavuje vystavenie svetelným lúčom vysokej intenzity. Zdravé oblasti tváre nie sú ovplyvnené. Výhodou tejto metódy je to, že umožňuje nielen odstrániť vonkajší defekt, ale aj príčinu samotnej choroby.

  Mezoterapia je založená na injekcii pod kožu injekcií so špeciálnym liečivým zložením. Takáto manipulácia sa vykonáva iba v oblasti, kde sú rozšírené cievy. Výsledok mezoterapie trvá dlho a zvyčajne nie je potrebná žiadna ďalšia liečba. Okrem toho tento postup nielen odstráni pavúčie žily, ale tiež zlepší celkový stav povrchu pokožky.

  Tradičná medicína

  Doma možno proti tomuto javu bojovať pomocou receptov tradičnej medicíny. Čierny a zelený čaj dáva dobrý výsledok. Každý z týchto nápojov obsahuje triesloviny, vďaka ktorým sa zvyšuje elasticita krvných ciev, ich steny sa zosilňujú. Súčasne sa zlepšuje krvný obeh, znižuje sa tlak a obnovujú sa narušené oxidačno-regeneračné procesy.

  Na dosiahnutie tohto účinku by sa čaj nemal piť, ale malo by sa vyrábať aj pleťové mlieko. Aby to bolo možné urobiť, musia byť vatové tampóny navlhčené v čajových listoch a pripevňovať ich k tým oblastiam na tvári, kde je výrazná ružovka. Udržujte takéto krémy by malo byť asi dvadsať minút.Postup sa opakuje niekoľkokrát denne. Posilnite účinok ranného prania so zeleným čajom, ktorý zjemní pokožku a zlepší jej vzhľad.

  Gaštan konský sa môže používať na liečbu kapilárnych a cievnych sietí. Infúzia alkoholu založená na tejto zložke má najväčší účinok. Plody a listy tejto rastliny môžu znížiť viskozitu krvi a posilniť oslabené cievy, čo prispieva k ich zužovaniu.

  Infúzia gaštanu konského odoláva rozšíreným cievam

  Na prípravu lieku na rosacea na vnútorné použitie sa odporúčajú gaštanové kvety. Obsahujú flavonoidy, ktoré majú priaznivý vplyv na krvné cievy a kapiláry. Výsledný liek zároveň nedráždi steny čreva, čo je jeho výhodou.

  Čítať ďalej: Ako liečiť krvné cievy

  Na prípravu sa používajú suché gaštanové kvety. Jedna polievková lyžica tejto rastliny sa varí v pohári vriacej vody, trochu vylúhovaná a trikrát denne. Z gaštanov si môžete vyrobiť alkoholovú tinktúru. Za týmto účelom sa naleje 50 g ovocia do 500 ml vodky a roztok sa vylúhuje dva dni. Hotový liek sa potom užíva trikrát denne po dobu 40 kvapiek.

  Gaštanové listy a dusené kvety sa môžu používať ako obklad, ktorý môže znížiť závažnosť vaskulárnej siete. Tento postup trvá 20 minút. Listy gaštanov sa jednoducho aplikujú na tie oblasti, kde sa rozširujúkapiláry. A kvôli vyššej účinnosti sa odporúča vykonať to niekoľkokrát denne.

  Ďalším liekom, ktorý dokáže vyliečiť prejavenú ružovku na tvári, je ginkgo biloba. Táto rastlina má jedinečné vlastnosti a nevyvoláva výskyt nežiaducich reakcií z tela. Pod vplyvom ginkgo biloba je aktivovaný krvný obeh, ktorý umožňuje nasýteniu buniek kyslíkom. Výsledkom je spomalenie starnutia tkanív a zrýchlenie regenerácie poškodených ciev. Žiadna rastlina sa nemôže pochváliť takými úžasnými vlastnosťami. Kvôli ťažkostiam pri získavaní čerstvého ginkgo biloba môžete použiť prášok alebo výťažok z tejto prírodnej zložky.

  Osvedčené recepty na pomoc s rosacea

  Ako ukazujú hodnotenia tých ľudí, ktorí sa už úspešne vysporiadali s vaskulárnou sieťou na ich tvári, existujú preukázané recepty a určite budú mať pozitívny výsledok. Tieto zahŕňajú:

  • komprimácia zo zelených paradajok;
  • utieranie éterických olejov.

  Rozšírenia ciev a varixov sa môžu ošetrovať zelenými paradajkami. Aby sa to dosiahlo, musí byť nezrelé ovocie rozdrvené mixérom a výsledná suspenzia sa dá na kus gázy. Opatrne položte obklad na tvár a keď cítite mierne brnenie, musíte ho odstrániť. Potom sa pokožka opláchne. Postup sa opakuje až päťkrát denne.

  Účinnosť tohto ošetrenia sa dosiahne v dôsledku skutočnosti, že zelené paradajky obsahujú obrovské množstvo flavonoidov aužitočné mikroživiny. V semenách paradajok nájdete látku podobnú účinku ako aspirín, ktorá znižuje hustotu krvi, čo vedie k tomu, že existujúca vaskulárna sieť sa stáva menej viditeľnou.

  Trenie éterickými olejmi je ďalším liekom, ktorý môže odstrániť ružovicu. Za týmto účelom sa v rovnakom množstve zmieša cyprusový olej, muškátový oriešok, pelargónia a yarrow. Tieto oleje obsahujú látky, ktoré majú schopnosť preniknúť do hlbších vrstiev epidermy. Použitie zmesi olejov je jednoduché a pohodlné. Bavlnená vložka musí byť navlhčená v olejovej tekutine a utrieť ňou tie oblasti, kde sú viditeľné kapiláry.

  Je možné pripraviť ešte efektívnejší prostriedok nápravy. Za týmto účelom pridajte 50 kvapiek oleja z cyprusu a yarrow do 50 ml olivového oleja, pretože toľko kvapiek tekutého vitamínu A a desať kvapiek vitamínu E. Celá kompozícia by sa mala dobre pretrepať a trieť predtým očistenou tvárou dvakrát denne.

  Na otázku, či je možné rosacea úplne liečiť doma, môže byť odpoveď kladná, ak okrem terapeutických opatrení sledujete stravu, zbavuje sa zlých návykov a snaží sa vyhnúť faktorom, ktoré túto chorobu vyvolávajú. Potom môžete naozaj zabudnúť na cievnu sieť na tvári.

  Recenzie

  „Tvárou v tvár rosacea som začal hľadať všetky spôsoby, ako tento jav liečiť. Vybral som si pre seba laserovú expozíciu. Počas postupu to nerobteobjaví sa nepohodlie a výsledok je okamžite viditeľný. Odporúčam to všetkým. Elizabeth, 27 rokov "

  " Ahoj všetci! Aby som sa zbavil spiderových žíl na tvári, použil som troxevasínový gél. Zároveň každý deň ráno a večer som si trel kožu vatou namočenou v čajových listoch. Iba tri týždne takejto liečby, a ja som bol schopný poraziť rosacea. Eugenia, Moskva “

  „ Počiatočné štádium ružovky bolo vo mne odhalené. Preto som sa rozhodol vyskúšať tradičnú medicínu. Čítal som, že gaštan konský dáva dobrý výsledok. Jeho vývar, nielenže som si utrel tvár, ale vzal som ho aj dovnútra. Výsledok je skvelý! Olga, Novosibirsk “