Ako liečiť pyelonefritídu

Obsah

  Zlyhanie obličiek je veľmi zákerné a nebezpečné ochorenie. Vaše zdravie je potrebné pozorne sledovať. A predsa nikto nie je imunitný proti porážke patológiami. Čo robiť, ak dôjde k prekonaniu choroby, ako je pyelonefritída? Je možné vyliečiť chronickú obličkovú pyelonefritídu doma? A ak áno, ako? V tomto článku sú zhrnuté všetky potrebné informácie o liečbe tejto patológie.

  Pyelonefritída dostala názov podľa oblasti, ktorá je počas choroby postihnutá baktériami - pyelitída. Ochorenie postihuje aj parenchým, ako aj kalich nachádzajúci sa vo vnútri obličiek. Štruktúra orgánu u oboch pohlaví je výrazne odlišná, a preto je pyelonefritída u žien až 6-krát bežnejšia ako u mužov. Ako pôvodca patológie sú:

  • E. coli a Pseudomonas aeruginosa;
  • stafylokoky a enterokoky.

  Dlhodobá forma choroby je obličkami zle tolerovaná a môže ich nakoniec znížiť do tej miery, že prestanú fungovať. Pri bilaterálnom poškodení sa môže zlyhanie obličiek vyvinúť naveky. Z tohto dôvodu by sa opatrenia mali prijať včas. V tomto článku je opísané, ako liečiť pyelonefritídu obličiek.

  Ako liečiť pyelonefritídu? U mužov a žien prebieha liečba úplne rovnako. Je potrebné použiť dostatočné množstvo správne vybraných antibiotík, ktoré sú spojené s antimykotikami. Pri určitých typoch patológiepresnejšie povedané, štádiá a súvisiace komplikácie, je potrebné dodržiavať určitú stravu.

  Ak sa nevyvinula hydronefróza (oneskorená filtrácia tekutín), potom je vhodná štandardná forma liečby:

  • antibiotiká alebo antivírusové lieky;
  • veľké množstvo kvapaliny;
  • strava, ktorá vylučuje cibuľu, kávu, múku, paradajky. Jedlo 4-5 krát denne;
  • pobyt v teple, ideálne odpočinok.

  Ak však ešte stále začala hydronefróza, bude potrebné zvoliť individuálny liečebný program, ktorý bude zahŕňať aj odstránenie problému priechodu tekutín obličkami.

  Charakteristiky štruktúry tela mužov a žien

  Akútne a chronické formy choroby

  Akútna forma choroby sa vyskytuje pri teplote asi 39 ° C, bolesti v bedrovej oblasti a tiež nepríjemných pocitoch počas močenia. Tieto príznaky postačujú na to, aby ošetrujúci lekár určil exacerbáciu sondou. V klinických podmienkach sa testovanie vykonáva v moči - až 100 000 mikróbov je v jednej kvapke postihnutej tekutiny.

  Chronická forma sa vyskytuje na pozadí neliečenej akútnej fázy.

  Ak by mikróby dokázali preniknúť do oboch obličiek a hovoríme o liečbe doma rýchlo, potom s veľkou pravdepodobnosťou môžeme predpokladať, že pacient bude opäť trpieť touto chorobou. Pre úplné uzdravenie je potrebné liečiť pyelonefritídu liekmi, podstúpiť komplexný postup vrátane diét a určitého životného štýlu. Lieky alieky by sa mali vyberať podľa typu patogénu, ktorý bude určený v klinickom prostredí.

  Ako zaobchádzať s ľudskými liekmi proti pyelonefritíde?

  Nemali by ste sa spoliehať na skutočnosť, že úplnú liečbu môže nahradiť liečba alternatívnymi metódami. Niektoré výrobky a metódy používané v tradičnej medicíne môžu mať navyše negatívny vplyv na akútne aj chronické formy patológie. A ignorovanie liečby infekcie situáciu len zhorší. Nevykonávajte experimenty na svojom tele. To je plné skutočnej straty obličiek.

  Ľudové lieky pomôžu zbaviť sa nepríjemných bolestí

  .

  Je potrebné usilovať sa obnoviť normálny krvný tlak, jeho zdravý obeh. Najprv musíte vykonať koagulačnú analýzu, zmerať tlak a nastaviť normálne hodnoty pre seba. Potom môžete začať užívať nasledujúce lieky a prípravky:

  Prečítajte si viac: Ako liečiť cystitídu
  • Persimmon - stabilizuje krvný tlak. V sezóne stačí vziať 1-2 plody denne;
  • zbierka harmančeka a mäty - má antiseptický a upokojujúci účinok;
  • vitamínové komplexy - sú potrebné pri konzumácii veľkého množstva tekutiny, pretože potrebné látky pre telo sa vymyjú vodou;
  • maslo a propolis - roztopená zmes týchto dvoch výrobkov má priaznivý vplyv na stav obličiek, odstraňuje baktérie a zároveň nezneužíva.napäté orgány;
  • odvar brezových púčikov, borovíc a kukuričných stigiem zabráni rozvoju zápalových procesov;
  • lyžica ľanového semena, mierne pomletá a premočená v pohári vriacej vody, pomôže odstrániť toxíny a baktérie z tela.

  Ak pacient začína pozorovať prudké zhoršenie jeho stavu alebo zlepšenie stavu, mal by sa poradiť s odborným lekárom a podstúpiť včasnú diagnózu.

  Hydronefóza

  Štádiá vývoja hydronefrózy sa určujú zanedbávaním patológie (3 stupne) a závisia od závažnosti atrofie parenchýmu (4 stupne). V prvých štádiách nie je choroba tak výrazná a nepredstavuje vážne nebezpečenstvo pre telo. Je však vysoká pravdepodobnosť, že sa patológia zmení na chronický stav a povedie k úplnej atrofii obličiek.

  Hydronefóza sa vyskytuje nielen na pozadí pyelonefritídy - akékoľvek ochorenie týchto orgánov môže prispieť k rozvoju patológie. Pri hydronefróze už nie je možné používať štandardnú liečbu a dodržiavať všeobecné odporúčania. Po ultrazvuku by mal lekár určiť stav obličiek a až potom predpísať lieky a určiť formu stravovania. Môže byť potrebná hospitalizácia a hospitalizácia.

  Po vývoji druhej etapy hydronefrózy sa začína používať konzervatívna liečba, počas ktorej je potrebné stimulovať odtok moču. V 3. a 4. štádiu je nevyhnutný chirurgický zákrok, inak dôjde k tkanivovej nekróze a oblička bude musieťodobrať.

  Liečba pyelonefritídy u žien

  Štatistické údaje ukazujú, že ženy trpia touto chorobou päťkrát častejšie ako muži. Zaujímavosťou je, že sú postihnuté ženy v reprodukčnom veku, ktoré majú aktívny sexuálny život.

  Toto sa dá vysvetliť zvláštnosťami fyziologickej štruktúry vonkajších genitálií. U žien sú všetky kanály umiestnené v blízkosti, čo môže viesť k infekcii, pretože hlavným pôvodcom choroby je E. coli. Ženy by preto mali zaobchádzať s intímnou hygienou s mimoriadnou opatrnosťou a pozornosťou. Pyelonefritída predstavuje osobitné riziko pre ženy, ktoré majú deti alebo trpia zlyhaním obličiek.

  K liečbe dochádza počas užívania šokovej dávky antibiotík. Nasledujúce antibiotiká sú hlavnými drogami v boji proti pyelonefritíde:

  • Ciprofloxacín - 7-dňový priebeh liečby týmto liekom dáva lepší výsledok v porovnaní s fluórchinolovými liekmi. Ak ich porovnáme podľa stupňa účinnosti, potom sú obe tieto lieky veľmi silné a pomáhajú zotaviť sa v 97% prípadov. Týždenný kurz je dostatočný na úplné uzdravenie, ale fluórchinol má jednu významnú nevýhodu - pôsobí extrémne agresívne na mikroflóru tela. Na pozadí užívania drog z tejto skupiny sa zvyčajne vyskytuje kandidóza a môže sa prejaviť na najneočakávanejších miestach - hrtane alebo žľazách. Počas liečby takýmito liekmi je potrebné užívať antimykotiká, napríklad flukonazol, ktoré,Mimochodom, je mimoriadne toxický a má negatívny vplyv na pečeň;
  • Ceftriaxón je širokospektrálne antibiotikum, ktoré si vyžaduje súčasné použitie antimykotík. Intramuskulárne vstreknuté do zadku. Lekári odporúčajú podávať injekcie čo najhlbšie do svalu, pretože liek má pri tomto spôsobe podávania väčší účinok. Kurz by nemal prekročiť 5 dní, je povolené používať injekcie dvakrát denne každých 12 hodín. Je potrebné rozmnožiť jednu ampulku ceftriaxónu v 4 ml 2% lidokaínu alebo novokainu. V prvý a posledný deň injekcie musíte užiť jednu tabletu flukonazolu alebo flucostatu.

  Ako liečiť akútnu pyelonefritídu počas tehotenstva?

  Ak sa vylúči aktívna liečba počas tehotenstva, bude pravdepodobne potrebná hospitalizácia. Dĺžka liečby závisí od obdobia, v ktorom nastávajúca matka začala touto chorobou trpieť. V neskorších fázach možno budete musieť ženu nechať v práci kvôli ochrane. V prvom trimestri budú lekári musieť určiť optimálnu techniku ​​regenerácie bez použitia liekov nebezpečných pre plod.

  Včasné vyšetrenia lekárom pomôžu diagnostikovať ochorenie v skorých štádiách a predpíšu najbezpečnejšiu liečbu

  .

  Ako je uvedené vyššie, s pyelonefritídou sa pozoruje zápal vnútorných orgánov. Na tomto základe, ťažkosti pri prechode tekutín, obličky nezvládajú svoje úlohy, formy stagnácie, mikróby začínajú byť ešte aktívnejšíaktivitu. Mnoho lekárov túto skutočnosť nezohľadňuje a jednoducho odporúča, aby každý bez ohľadu na to vzal veľké množstvo vody.

  Varovanie! Nezačínajte brať veľké množstvo tekutiny, kým nie je zabezpečený normálny prechod. Inak môže dôjsť k pretečeniu bubliny, čo situáciu len zhorší.

  Medzi všetkými liekmi, ktoré sú k dispozícii pre tehotné ženy, patria medzi najobľúbenejšie Monural alebo Amoxiclav. Spôsob podania a dávka sú stanovené v prísnom poradí ošetrujúcim lekárom, ktorý pozoruje obraz choroby. Je prísne zakázané začať s užívaním lieku bez odporúčania lekára a bez zavedeného režimu. To môže viesť k narušeniu vývoja plodu. Odmietnutie včasnej liečby je nebezpečnejšie - baktérie a produkty rozkladu môžu viesť k problémom pri vývoji dieťaťa v lone.

  Niektorí ľudia sa domnievajú, že lieky schválené na použitie pred 1. rokom veku sa môžu užívať aj počas tehotenstva. Je to nebezpečný klam, ktorý môže viesť k tragickým následkom.

  Liečba pyelonefritídy u detí

  Pyelonefritída sa môže u detí liečiť doma pomocou tabliet iba v stacionárnych podmienkach. Choroba sa správa nepredvídateľne a dieťa, ktoré slabo kontroluje svoje vlastné pocity, môže vynechať kritický okamih. Hospitalizácia je potrebná, keď sa prejavia prvé príznaky tejto patológie. Lekári musia neustále močovať, aby skontrolovali počet leukocytov a ďalšíchukazovatele. Doma môže liečba vyústiť do chronickej formy z akútnej. To je nebezpečné pre deti hlavne z jedného dôvodu - vývojové abnormality môžu zanechať stopy po živote. Dystrofia tkanív a zjazvenie obličiek v detskom veku môže v budúcnosti viesť k zlyhaniu orgánov.

  Je potrebné venovať pozornosť stavu detí a nie samoliečiť

  Nedodržanie diéty, nedostatok potrebných liekov, rutín a skríning môže mať tragické následky. Hospitalizácia v akútnom štádiu spravidla trvá 7 až 14 dní. Po dlhšom prepustení dieťaťa je potrebné sledovať odpočinok, dodržiavať diétu a podrobiť sa vyšetreniu lekárom.

  Našťastie je možné našťastie úplne vyliečiť chronickú aj akútnu pyelonefritídu. A aby neboli postihnutí odpustením alebo malými prejavmi choroby. Ale priebeh liečby môže spôsobiť veľa nepohodlia, človek bude musieť venovať určité obdobie svojho života iba tomuto procesu, možno dokonca ísť do nemocnice. Ak sú obličky správne ošetrené drogami, budú fungovať, akoby ochorenie netolerovali.

  To boli všetky potrebné informácie o pyelonefritíde. Na základe týchto poznatkov bude čitateľ schopný chrániť seba a svojich blízkych pred vážnym nebezpečenstvom pre telo.