Ako liečiť parodontálnu chorobu doma

Obsah

  Periodontálne ochorenie je lézia periodontia, to znamená zadného tkaniva. Ochorenie by sa malo liečiť hneď, ako sa objavia prvé príznaky, inak sa môžu vyskytnúť vážne negatívne následky.

  Na rozdiel od periodontitídy periodontálne ochorenie nemá zápalový proces alebo krvácanie, ale pacienti sa obávajú svrbenia ďasien. Ale v neskorších fázach vývoja patologického procesu sa objavujú príznaky charakteristické pre periodontitídu.

  Genetickú predispozíciu a stravu zohráva významnú úlohu pri formovaní patologického procesu zo strany zubného tkaniva. Okrem toho, chronické ochorenia vnútorných orgánov, diabetes mellitus, poruchy štítnej žľazy - to všetko môže vyvolať vývoj choroby.

  Je možné doma liečiť periodontálnu chorobu? Áno, a takéto zaobchádzanie je pomerne jednoduché, vyžaduje si však systematický prístup k podnikaniu.

  Ako začína domáca liečba?

  Je potrebné liečiť periodontálne choroby doma pomocou liekov a ľudových receptov.

  Nemali by sme však zabúdať, že napriek bezpečnosti ľudových liekov by sa mali používať správne s presnými dávkami, takže je lepšie, ak sa liečba choroby doma vykonáva pod prísnym dohľadom odborníka.

  Okrem toho je pred liečením choroby potrebné vykonať diagnostické vyšetrenie, aby sa stanovila správna diagnóza.

  Prvý krok,, Ktoré pomôžu liečiť periodontálne ochorenie doma, je denná ústna hygiena. Zuby by sa mali čistiť najmenej päť minút ráno a večer. Okrem toho by sa mali používať zubné nite, ústne vody a iné hygienické výrobky.

  Odborníci odporúčajú opláchnuť kefu horúcou vodou a mydlom pred postupom čistenia zubov. Faktom je, že po vyčistení zubov na ňom môžu baktérie zostať, takže by sa mali zmyť.

  Samotná technika kefovania je tiež dôležitá. Aby sa predišlo vtláčaniu zvyškov potravy do priestoru medzi zubami, je potrebné kefku čistiť horným radom zubov, počínajúc zhora nadol a spodným radom - zdola nahor. Potom už môžete vykonávať kruhové a horizontálne pohyby kefy.

  Okrem toho nezabudnite na čistenie jazyka, ktorý akumuluje veľké množstvo mikroorganizmov.


  Neliečené ochorenie parodontu môže viesť k strate zubov
  .

  Zvážte rôzne možnosti liečby ľudových liekov, ktoré sú časovo testované.

  Peroxid vodíka proti periodontálnemu ochoreniu

  V poslednej dobe sa mnoho ľudí čoraz častejšie obracia na ľudový liek na liečenie rôznych chorôb. Niekto bol sklamaný z metód lekárov, iní pravdepodobne používajú ľudových lekárov bezpečné a prírodné recepty. Peroxid vodíka je jedným z tradičných liekov, ktorý sa často používa pri liečbe chorôb, vrátane periodontálnych chorôb.

  Ak dodržiavate základné pravidlábezpečnostné a preventívne opatrenia, potom bude takéto ošetrenie doma bezpečné a spoľahlivé a tiež nespôsobí žiadne vedľajšie účinky.


  Peroxid vodíka pomáha pri periodontálnom ochorení

  Peroxid vodíka sa používa rôznymi spôsobmi, najmä:

  • spotrebované dovnútra;
  • sa používajú na pranie ďasien;
  • sa používa ako roztok na vypláchnutie ústnej dutiny;
  • sa používa ako pomocný prvok pre zubnú pastu.

  Povedzme si podrobnejšie niektoré z týchto metód.

  Peroxid vodíka na perorálne podanie

  V žiadnom prípade by sa liek nemal používať vo vnútri v čistej forme. Na jednu pohár čistej vody sú iba tri kvapky a potom hovoríme o trojpercentnom riešení.

  Droga sa užíva buď jednu hodinu pred jedlom, alebo dve hodiny po jedle.

  V prvých dňoch sa môže objaviť nevoľnosť a tráviace ťažkosti; ak tieto príznaky pretrvávajú, liečba sa musí prerušiť.

  Maximálny denný príspevok predstavuje tridsať kvapiek. Liečba trvá 10 dní, po ktorých je potrebné urobiť trojdňovú prestávku.

  Žuvačky utrite peroxidom vodíka

  Na tento účel použite vatový tampón. Alternatívou k peroxidu môže byť cesnak. Obidva lieky pomáhajú posilňovať ďasná a zlepšujú ich krvný obeh. Okrem toho neutralizujú infekčné ložiská v ústnej dutine.


  Trenie gumy peroxidom vodíka je účinným prostriedkom protiperiodontálna choroba

  Alternatívne metódy

  Opláchnutie úst parodontálnou chorobou

  Najjednoduchším a najúčinnejším nástrojom, ktorý pomáha liečiť chorobu doma, je oplachovanie založené na liečivých bylinách.

  Oplach ústnej dutiny by sa mal vykonávať po čistení zubov a najmenej každé tri až štyri hodiny.

  ​​

  Najčastejšie s paradentózou sa ako oplachovacie rastliny používajú tieto liečivé rastliny:

  • brusnice (letáky);
  • repeshka;
  • nechtík (kvety);
  • dubová kôra;
  • trikolóra fialová (kvety).

  Nasledujúce infúzie pomôžu vyrovnať sa s klinickým obrazom choroby:

  Prečítajte si tiež: Ako rýchlo vyliečiť stomatitídu
  • odvar z dubovej kôry. Tento nástroj pomáha odstraňovať nepríjemný dych, zastaviť zápalový proces a krvácať z ďasien. Na jednu čajovú lyžičku surovín je pohár vody. Musíme ho nechať trvať. Výsledný produkt vo forme tepla je potrebné vypláchnuť ústnu dutinu;
  • Šalviu možno použiť aj na oplachovanie. Liečivá rastlina má analgetické a protizápalové účinky;
  • harmanček a šalvia. Sušené suroviny sa vylejú vriacou vodou a nechajú sa vylúhovať pätnásť minút. Je dôležité si uvedomiť, že ochladená infúzia stráca svoje liečivé vlastnosti.

  Soľ proti periodontálnej chorobe

  Na ošetrenie sa môže použiť obyčajná stolová soľ alebo morská soľ. Na jednu pohár teplej vody je jedna lyžička soli.Roztok sa musí miešať, kým sa hlavná zložka úplne nerozpustí.

  Po každom jedle namočte zubnú kefku do pripraveného roztoku a vyčistite si zuby a ďasná. Môžete si tiež vziať soľ na prsty a vtrieť ju do zubov a ďasien.


  Periodontálnu chorobu je možné liečiť bežným soľným roztokom

  Plantain versus periodontal disease

  Plantain bude mať dobrý účinok v počiatočnej fáze patologického procesu. Táto rastlina pomáha spevniť ďasná a eliminuje krvácanie.
  Trikrát denne dôkladne prežúvajte listy banánovníka.

  Med

  Zmiešajte med s trochou soli a zmes rozotrite na gumy.


  Med pomôže odstrániť nepríjemné príznaky periodontálneho ochorenia

  Výživa pri periodontálnom ochorení

  Toto ochorenie sa musí náležite liečiť v komplexe a musí zahŕňať monitorovanie stravovania. Pacient musí kontrolovať, čo a v akej forme.

  Káva, čierny čaj, sóda, sladké nápoje - to všetko nemôže byť v potrave osoby, ktorá má periodontálnu chorobu.

  Svoju stravu musíte obohatiť o zeleninu a ovocie. Okrem toho je dôležité konzumovať viac mliečnych výrobkov a výrobkov z kyseliny mliečnej. Obsahujú veľké množstvo vápnika, takže pomáhajú posilňovať zuby.

  Viac informácií o tom, ako liečiť periodontálne ochorenia pomocou liekov, sa nachádza tu.

  Recenzie

  Recenzie pacientov, ktorí sami vyskúšali rôzne recepty tradičnej medicíny, môžu urobiť veľahovoria o ich účinnosti.

  Alina, 33 rokov.Začal som si všimnúť, že mám zvýšenú citlivosť zubov a potom došlo k krvácaniu. Rozhodol som sa nezačať s ochorením a okamžite som išiel k lekárovi. Bola mi diagnostikovaná periodontálna choroba.

  Som prívržencom ľudových receptov, pretože v tradičnej medicíne ma už dlho sklamaním. Poraďte sa s lekárom, či môžem použiť peroxid vodíka. Vysvetlil mi, že liek musí byť zriedený. Za päťdesiat gramov vody som vzal iba jednu kvapku peroxidu a výsledný produkt som použil na opláchnutie. Okrem toho som si pamätal, že moja priateľka mala rovnaké ochorenie, takže použila morskú soľ a vtrela ju do zubov a ďasien.

  Liečba trvala o niečo viac ako týždeň, ale pri druhom vyšetrení mi lekár povedal, že patologický proces je oveľa menší.

  Konstantin, 47 rokov.Lekár mi diagnostikoval ochorenie parodontu. Bola mi predpísaná liečba, ale rozhodol som sa ju doplniť ľudovými metódami. Pripravil som pravidelný soľný roztok. Zobral jednu čajovú lyžičku stolovej soli a rozpustil ju v pohári teplej vody. Výsledný liekový roztok som použil na vypláchnutie úst. Ako alternatívu som vzal kvety nechtíka a lístia brusnice, a týmto liečivým odvarom som si vypláchol ústa.

  Tiež som si pamätal nástroj, ktorý použila moja stará mama. Vzala trojpercentný roztok peroxidu vodíka, zvlhčila vatový tampón a vtrela ho do ďasien.

  Integrovaný prístup k liečbe mi pomohol rýchlo liečiť paradentózu a zabudol som na ňu ako na nočnú moru.

  Takže periodontálne ochorenie je závažné ochorenie, ktoré je spojené s výskytom nepríjemných klinických príznakov. Ľudové recepty sú v situácii dobrým východiskom. Pred použitím nekonvenčných metód sa poraďte so svojím lekárom a zistite, ako ich správne používať.