Ako liečiť papilómy

Obsah

  Papilomavírus je najbežnejší vírus nachádzajúci sa v ľudskom tele. V latentnom stave, tj v spánku, to môže byť od niekoľkých mesiacov do niekoľkých rokov. Vplyvom určitých provokujúcich faktorov sa vírus začína prejavovať vo forme bradavíc a porastov na koži, ktoré sa nazývajú papilómy. Podrobnejšie je v článku opísané, ako liečiť papilomavosť, aké sú príznaky takéhoto infekčného ochorenia.

  Funkcie liečby

  Liečbu infekcie ľudským papilomavírusom by mal vykonávať iba špecialista. Terapia ľudovými liekmi doma sa vykonáva iba so súhlasom ošetrujúceho lekára.

  Podľa oficiálnych údajov existuje viac ako 100 druhov takýchto chorôb. Liečba a charakteristické príznaky sa v každom prípade líšia. Z tohto dôvodu je pomerne ťažké určiť potrebnú metódu liečby a nesprávny prístup môže spôsobiť zhoršenie situácie a rozšírenie patologických symptómov v tele.

  Predtým, ako lekár začne liečiť papilomy na tele, zistí skutočnú príčinu choroby.

  Až potom je odborník určený najúčinnejšou metódou liečby. Na pultoch lekárne nájdete samozrejme veľa liekov, ktoré by pomohli zbaviť sa príznakov choroby, ale niektoré z nich môžu byť nielen neúčinné, ale aj zhoršiť priebeh patológie.

  Jeden z nich môže zahŕňať kyselinu nakauterizácia infekčných porastov a dusíka na zmrazenie, ktorých použitie prispieva k ich nezávislému poklesu. Existujú tiež špeciálne náplasti, ktoré sa lepia na postihnuté miesto a odchádzajú 2-3 hodiny. Po uplynutí tohto času sa toto miesto navlhčí vodou, náplasť sa odlúpne a bradavice sa s ňou odstránia.

  Známy lekár Elena Malysheva je presvedčený, že takéto liečebné metódy sú účinné iba pri odstraňovaní vonkajších prejavov choroby, zatiaľ čo HPV zostáva v tele a môže sa aktivovať po určitom čase. Aby ste sa zbavili samotného papilomavírusu, oplatí sa navštíviť lekára. V tomto prípade sú predpísané špeciálne antivírusové látky, ktoré môžu potlačiť infekciu a jej zovšeobecnenie v tele.

  Preto zvážime, ako sa zbaviť vonkajších prejavov, ktoré charakterizujú chorobu, a to:

  • kryodestrukcia,
  • laserová terapia,
  • elektrokoagulácia,
  • rádioterapia.

  Kryodestrukcia

  Tradičnou metódou liečby papilomónov u mužov a žien je kryodestrukcia, to znamená používanie tekutého dusíka, ktorý sa aplikuje na bradavicu, čím sa zmrazí. Ihneď po aplikácii sa objaví pocit pálenia, ktorý po krátkej dobe zmizne. Napriek tomuto nepohodliu tento postup pomáha nekrotizovať rastové tkanivo, po ktorom zomrie. Takto je možné pestovať nové zdravé tkanivá v tejto oblasti.

  Kvapalný dusík pri aplikácii na pokožkunovotvar nemôže ovplyvniť okolité zdravé tkanivo

  Výhodou je absencia rizika krvácania, pretože počas zmrazenia sú arteriálne a žilové tepny zablokované, ktoré sú lokalizované v tejto časti. Miesto ošetrené tekutým dusíkom sa rýchlo uzdraví. Jazvy na ňom nezostávajú, pretože také terapeutické činidlo nespôsobuje transformáciu tkaniva. V niektorých prípadoch zostáva sotva viditeľná jazva, je to však pomerne zriedkavý jav. Z väčšej časti ide o hladkú a čistú pokožku po zákroku.

  Tento spôsob liečby papilómov u žien a mužov je takmer bezbolestný, s výnimkou pocitu pálenia malej intenzity bezprostredne po aplikácii lieku.

  Laserové odstránenie

  Niektorí lekári ani neuvažujú o tom, ako liečiť papilomu u konkrétnej osoby, ale okamžite predpisujú laserovú terapiu. Počas liečby sa používajú lúče s nízkou intenzitou, čo pomáha dosiahnuť tieto výsledky:

  Odporúčané čítanie: Ako sa odstraňuje papilóm
  • stimulácia normálneho krvného obehu v postihnutej oblasti;
  • zlepšovanie výživy tkanív;
  • aktivácia samoliečebných procesov.

  Všetky tieto procesy spolu pomáhajú rýchlo liečiť ošetrený povrch. Liečba príznakov choroby spočíva v dvoch krokoch:

  • Vyrezanie rastu.
  • Koagulácia (uzavretie krvných ciev a postihnutých buniek).

  Je to druhýštádium liečby zaisťuje vylúčenie vývoja akéhokoľvek zápalového procesu v oblasti vystavenia laserom a zjazvenia tkanív. Po odstránení novotvaru s priemerom nie väčším ako 5 mm spravidla jazva spravidla nezostáva. Po odstránení väčších výrastkov je možné pozorovať tvorbu jemných škvŕn s belavým odtieňom.

  Laserová terapia má výhodu v tom, že vylučuje možnosť ovplyvniť okolité zdravé tkanivo, a tým znížiť riziko infekcie. Ďalšou výhodou liečby je schopnosť kontrolovať hĺbku vystavenia laserom počas postupu. Pod výstrelom je iba zmenené tkanivo, konkrétne oblasť s bradavicami, ktorá sa zmení na kôru a odpadne.

  Vzhľadom na presnosť vystavenia laserovým lúčom možno dospieť k záveru, že papilómy možno liečiť touto metódou aj v oblasti genitálií, čím sa eliminuje riziko komplikácií v pooperačnom období. Pokiaľ ide o nevýhody laserovej terapie, možno im pripísať vedľajší účinok - popálenie, ktoré samo osebe zmizne.

  Elektrokoagulácia

  Elektrokoaguláciu je možné ošetriť v ktorejkoľvek oblasti (papilomy na krku, podpazuší atď.) - metóda spočíva v použití elektrického prúdu, ktorý horí zmenené tkanivá. Prúd opúšťa špeciálne zariadenie - hlavný nástroj zapojený do postupu.

  Elektrokoagulácia je lacná radosť, ktorá umožňuje terapiuna každého priemerného človeka

  Celkové trvanie jednej relácie nie je dlhšie ako 15 minút. Ak je rast malý, nie je potrebné opakované ošetrenie. Úplné odstránenie príznakov nastáva 7 dní po zákroku. Počas tejto doby nie je žiadna bolesť ani nepohodlie.

  U všetkých ľudí vrátane dieťaťa je potrebné skontrolovať zhubné tkanivo odstráneného tkaniva. Je to potrebné z toho dôvodu, že aj nezhubný novotvar sa môže zvrhnúť na zhubný. V tomto prípade je biologický materiál podrobený histologickej analýze.

  Pred elektrokoaguláciou špecialista vykonáva diagnostické opatrenia, ktoré umožňujú identifikovať existujúce kontraindikácie na použitie takejto techniky.

  Rádioterapia

  Symptómy vyvolané vírusom a jeho životne dôležitou aktivitou v tele je možné liečiť pomocou rádioterapeutickej techniky. Liečba pomôže eliminovať jednotlivé výrastky a viacnásobné neoplazmy v tele. Medzi výhody takejto terapie patrí absencia rizika pooperačných jaziev, vylúčenie stimulácie nervových zakončení. To nám umožňuje použiť túto metódu pri liečbe papilomómov v akejkoľvek oblasti, vrátane tváre, napríklad v očiach.

  Z kontraindikácií je možné uviesť nasledujúce:

   60. obdobie tehotenstva;
  • sprievodná rakovina;
  • 62) zápalový proces na koži v oblasti nevyhnutnej terapie;
  • menštruácia;
  • akékoľvek ochorenie vyskytujúce sa v akútnom štádiu.

  Pred ošetrením je oblasť vystavenia rádiovým vlnám ošetrená anestetikom. Môže to byť špeciálny anestetický krém, sprej alebo injekcia s takýmto nástrojom. Celková doba trvania relácie je najviac 30 minút. Po priamom odstránení porastu sa na jeho mieste objaví malá rana, ktorá sa časom uzdraví a na jej mieste sa vytvorí tenká kôra. Ten tiež po nejakom čase zmizne.

  Ako sa zbaviť vírusu

  Liečba papilomavírusu elimináciou iba vonkajších prejavov nebude účinná, pretože v budúcnosti sa prejaví objavením rovnakých príznakov. Je možné taký vírus vyliečiť a ako na to? Na dosiahnutie tohto cieľa sa predpisujú špeciálne lieky, ktoré sa používajú v kombinácii, a to:

  • antivírusový v rôznych formách uvoľňovania;
  • imunomodulátory.

  Použitím antivírusových liekov je možné zničiť štruktúru ľudského papilomavírusu a zabrániť jeho ďalšiemu šíreniu v tele. Môžu to byť gély, masti, tablety, čapíky, injekčné roztoky. Tablety sa považujú za najúčinnejšie. Často predpisované tablety ako Valrex, Groprinosin, Famvir, Amiksin, ktoré pomáhajú potláčať aktivitu vírusu.

  Acyclovir vo forme tabliet môže vírus z tela rýchlo vylúčiť. Na lokálnu liečbu sa liek môže použiť aj vo forme masti

  Ak sa príznaky papilomavírusu prejavia na genitáliách, predpíšte použitie rektálnych čapíkov, ktoré pomáhajú eliminovať a predchádzať zápalovým procesom v tejto oblasti, posilňujú miestnu imunitu. Napríklad sa môžu použiť také prostriedky ako Viferon alebo Genferon, ktorých denná dávka je 1 až 2 sviečky.

  Na zvýšenie odolnosti organizmu voči životne dôležitým funkciám vírusu sa predpisujú antivírusové látky. Mali by ich predpisovať iba špecialisti, pretože ovplyvňujú imunitný systém človeka. Medzi príklady patria tieto lieky: Cykloferón, Reaferón, Neovir atď.

  Liečba doma

  Ako už bolo uvedené, ľudové liečivá sú iba doplnkom k hlavnej terapii, ale v žiadnom prípade nie sú hlavnou liečbou. Môžete použiť tieto prírodné komponenty:

  • vajcia (surové bielkoviny sa rozotierajú niekoľkokrát denne s rastom kože, až kým nezmiznú samy);
  • ricínový olej (niekoľkokrát denne, to znamená, že maže postihnuté oblasti tým, že ich zakrýva obväzom alebo šatkou zhora; metóda sa používa pred zmiznutím rastu);
  • pracie mydlo (táto technika sa používa iba v prípade existujúcich papilomavostí na koži, pri mukóznych membránach toto ošetrenie nebude fungovať; rast sa trie po dobu 5 dní a snaží sa nepoškodiť integritu tkanív);
  • lastovičník(po naparení pokožky neoplazmom sa spolu s novotvarom namastí tukovým krémom a potom šťavou z rastlín; postup sa vykonáva niekoľkokrát týždenne počas jedného týždňa);
  • cesnak (používa sa na ošetrenie papilomavostí v akejkoľvek oblasti okrem tváre a genitálií, aby nedošlo k popáleniu; polovica klinčeka stiera rast každých 5 minút po dobu pol hodiny; postup sa vykonáva ráno a večer po dobu 2 týždňov) );
  • jód (po lubrikácii pokožky okolo rastu tukovým krémom sa používa jód: aplikuje sa na novotvar pomocou vatového tampónu, až kým nenastanú príznaky zápalu, po ktorom samo začne miznúť);
  • púpavy (pomocou rastliny, infúzia, nalievanie kolínskej vody na hlavu a jej ponechanie na infúziu 2 týždne; po tejto dobe sa infúzia filtruje a maže rastom až do jej spadnutia).

  Infekcia ľudským papilomavírusom môže byť zdraviu nebezpečná, najmä ak je liečba oneskorená a neúplná. Preto je dôležité poradiť sa s lekárom pri prvých alarmujúcich príznakoch.