Ako liečiť ovčie kiahne u dieťaťa a pomáhajú ľudovým liekom?

Skôr alebo neskôr sa každý stretne s ovčími kiahňami. Aj keď táto choroba nie je príliš nebezpečná - je mimoriadne nepríjemná. Preto musia rodičia vedieť, ako liečiť ovčie kiahne u detí a ako sa u nich môže prejaviť.

3. Definícia

Úradným lekárskym názvom kiahní oviec je kiahní kiahní. Je to infekčné ochorenie, ktoré je spôsobené vírusom herpesu (alebo Varicella-Zoster). Táto patológia je rozšírená na celom svete a týka sa mimoriadne nákazlivých infekcií v detstve.

Vírus, ktorý spôsobuje vývoj choroby, je prenášaný vzduchovými kvapkami, t.j. pri kýchaní, kašľaní alebo dokonca počas normálneho rozhovoru. Vo vonkajšom prostredí však za pár minút zomrie. Citlivosť na tento vírus je takmer 100%, takže pri kontakte s pacientom je pravdepodobnosť infekcie veľmi vysoká. Navyše najnepríjemnejšia vec je, že človek sa nakazí asi deň predtým, ako sa v ňom začnú prejavovať prvé príznaky choroby.

Príznaky ovčích kiahní

Najcharakteristickejším znakom vývoja ovčích kiahní je, samozrejme, vyrážka. Mimochodom, choroba sa volala „kiahní kiahní“ kvôli nej. Koniec koncov, iba kiahne spôsobujú, že ovčie kiahne sú spoločné s kiahňami. A vo všeobecnosti je pre väčšinu ľudí táto choroba spojená iba s vyrážkou, a preto ju liečia iba pomocou zelene.

Na koži pacienta sa teda na začiatku objavia vyrážky vo forme červených tuberkulóz,ktoré sú veľmi podobné jednoduchému akné. Môžu sa objaviť na trupe, končatinách, na tvári a dokonca aj na pokožke hlavy. Vyrážka sa postupne premieňa na vezikuly naplnené čírym roztokom, ktorý po chvíli praskne a vyschne. Potom sa na ich mieste vytvorí krusty.

Ako liečiť ovčie kiahne u detí?

V súčasnosti je vývoj nových účinných antiherpetických liekov dosť aktívny. Infekcie, ktorých vývoj je spojený s vírusom herpesu, však stále zostávajú nedostatočne kontrolované. Je to spôsobené skutočnosťou, že je veľmi ťažké zničiť vírusy vo vnútri bunky. Preto je škála liekov na liečbu tohto ochorenia pomerne nízka. Hlavný dôraz sa kladie na použitie interferónu. Vo väčšine prípadov pomáha vyrovnať sa s kožnými vyrážkami, pomáha predchádzať vzniku mnohých komplikácií a tiež uľahčuje priebeh choroby. Alternatívou je použitie acyklických nukleozidov, samozrejme, v neprítomnosti kontraindikácií na ich použitie.

Najskôr by malo byť dieťa s ovčími kiahňami izolované od ostatných detí.

Zabráni sa tým šíreniu choroby. Spravidla sa tieto bezpečnostné opatrenia dodržiavajú počas prvých 7 dní - potom sa dieťa stane neinfekčným.

Postihnuté oblasti kože (vyrážka) je potrebné ošetriť dvakrát denne žiarivou zelenou farbou. Niekedy v boji proti tejto patológii, inéantiseptiká, ako je manganistan draselný, metylénová modrá, atď.

Dôležité! V žiadnom prípade nesmiete vyčesávať objavujúce sa kôry, pretože to vedie k tvorbe jaziev.

Kuracie kiahne sú často sprevádzané silným svrbením. A aby sa to eliminovalo, lekári zvyčajne odporúčajú užívať nejaký antihistaminikum. (Suprastin, Tavegil, difenhydramín). Ak sa vyskytnú hnisavé komplikácie (napríklad hnisavá dermatitída), lekár predpíše antibiotiká bez zlyhania.

V súčasnosti sa vo väčšine rozvinutých krajín kombinácia antihistamínov a anilínových farbív nepoužíva. Nahradia sa rôzne pleťové mlieka (napríklad Calamine Lotion), ktoré majú celý rad užitočných vlastností:

 • zabrániť ďalšiemu progresii choroby;
 • Zmierňuje opuchy a podráždenie kože;
 • Má upokojujúci, chladiaci, sušiaci a antipruritický účinok.

U ovčích kiahní sa dá u detí liečiť doma, ale iba po konzultácii s lekárom. Existujú však prípady, keď sa jednoducho nemôžete obísť bez hospitalizácie v nemocnici. Najčastejšie sa to pozoruje pri vývoji encefalitídy ovčích kiahní u detí. Vďaka tejto patológii vírus herpesu postihuje mozog dieťaťa. Zvyčajne sa pozorujú tieto príznaky:

 • Veľmi silná pretrvávajúca bolesť;
 • horúčka (asi 40 stupňov);
 • nepretržité zvracanie;
 • Zmätok;
 • Závažné kŕče.

Ak aspoň jeden zvyššie uvedené príznaky by mali okamžite kontaktovať najbližšie zdravotnícke zariadenie.

Lekári v súčasnosti používajú v praxi aj iné lieky:

 • Flakosid (lat. Flacosidum);
 • Alpizarin (lat. Alpisarinum);
 • Helepín (lat. Helepinum);
 • Gossipol (lat. Gossipolum).

Počas období horúčky by rodičia mali zabezpečiť, aby dieťa udržiavalo prísny odpočinok na lôžku. On je tiež predpísaná detoxikácia a antipruritic terapia. Je dôležité vyhnúť sa prehrievaniu tela, pretože to vyvolá zvýšenie svrbenia.

Niekedy sa pri liečbe tejto patológie ultrafialové žiarenie dodatočne používa na urýchlenie procesu vypadávania vytvorených kôr.

Zaobchádzanie s ovčími kiahňami ľudovými liekmi lekármi na celom svete sa uznávalo za iracionálne, keďže pomocou tradičných metód je prognóza v takmer 98% prípadov priaznivá.