Ako liečiť ovčie kiahne u dieťaťa

Obsah

  Kuracie kiahne sú klasické detstvo. Práve táto patológia má s dôverou vedúce postavenie vo výzvach okresných pediatrov. A novodobá tendencia „mať istotu, že sa ovčie kiahne dostanú do detstva“, získala mnoho progresívnych rodičov, ktorí organizujú špeciálne výlety na návštevu detí s ovčími kiahňami.

  Okamžitou príčinou ovčích kiahní je infekcia vírusom kvapôčiek vo vzduchu. Vírus môžete získať kedykoľvek počas roka v akomkoľvek veku. Kvôli svojej infekčnosti „ovčie kiahne“ kosia ”celé detské skupiny, takže pre mnohých rodičov je otázka dôležitá: ako zaobchádzať s ovčími kiahňami u dieťaťa. Našťastie sa ovčie kiahne objavia v živote človeka iba raz. Pretože v budúcnosti sa vytvorí stabilná imunita proti tejto chorobe.

  Zelenka je hlavným nepriateľom ovčích kiahní

  Ani jeden európsky lekár neverí v mýtus, že je možné liečiť ovčie kiahne pomocou riešenia brilantnej zelene. My aj naši rodičia sme však dostali vyrážku z ovčích kiahní so zeleňou a vo všetkých reklamách vyzerá dieťa choré na ovčie kiahne ako dalmatín so škvrnami. A hlavne „správni“ rodičia manipulujú s ovčími kiahňami v ústach a jazyku.

  Povinné zaobchádzanie s vyrážkou brilantnou zeleňou sa dlho používalo viac podľa tradície ako podľa zdravého rozumu. Domáce lekárstvo je dosť konzervatívne, a preto sú pojmy „ovčie kiahne“ a „zelenáč“ pevne spojenévedomie našich krajanov. Preto si dospelí ani s výnimkou zelene nepredstavovali, s čím iným sa dá vyrážka liečiť. Brilantná zelená však nemá žiadny špecifický terapeutický účinok na vyrážky. Jedinou úlohou zelene je byť majákom pre rodičov a ukázať, koľko nových vyrážok sa objavilo na pokožke dieťaťa.

  Ako viete, po objavení sa prvých pupienkov na tele dieťaťa sa neprestávajú objavovať, ale môžu sa stretávať čo najviac na rôznych miestach ďalších päť dní a pre niekoho menej. Mazanie prvých pupienkov brilantnou zelenou farbou by mali rodičia sledovať nové vyrážky a tiež ich označovať. Ak v určitom okamihu nie sú žiadne nové vyrážky, potom môžeme povedať, že choroba klesá. Od tohto momentu sa dieťa nestane nákazlivým pre ostatných.

  Samozrejme, je úplne nemožné popierať výhody zelene, ale nepomôže rýchlo liečiť ovčie kiahne u dieťaťa.

  Brilantná zelená má pri sušení na povrch pľuzgierov vyrážky dobrý sušiaci účinok. Vyrážka však môže byť ošetrená nielen brilantnou zelenou farbou, ale aj furatsilínom, manganistanom draselným a alkoholom. Tieto fondy nemajú horší účinok na vyrážky, takže exkluzivita využívania brilantnej zelenej farby sa stráca v pozadí. O liečbe kiahní oviec sa môžete poradiť so svojím lekárom.

  Droga Contractubex proti jazvám

  Antibiotiká proti ovčím kiahňam

  Ďalším mýtom je použitie antibiotík. Je potrebné poznamenať, že s veľkou láskou rodičov k tejto skupine drogodstránenie ovčích kiahní antibakteriálnymi látkami nebude úspešné. Ochorenie patrí k viacerým infekciám herpetickým vírusom a nie bakteriálnym, takže použitie antibiotík nevylučuje príznaky ovčích kiahní. V zriedkavých prípadoch môžu byť antibiotiká predpísané ošetrujúcim lekárom, ale iba vtedy, ak sa spolu s ovčími kiahňami vyvinie bakteriálna infekcia.

  Toto sa zvyčajne stáva, ak dieťa neustále česá vyrážku z ovčích kiahní a do nej zavádza infekciu. Okrem toho sa infikované rany ovčích kiahní zvyčajne hojia dlhšie ako normálne vezikuly a po ovčích kiahňach zostanú na tele alebo na tvári jazvy. Aby ste predišli hnisavej forme patológie, musíte starostlivo monitorovať čistotu v miestnosti - posteľ vymieňať každý deň, miestnosť vetrať.

  Môže to byť spôsobené znížením obranyschopnosti tela, ale účinok antibakteriálnych liekov sa nebude zameriavať na liečbu ovčích kiahní.

  Antivírusové lieky

  Najúčinnejšou skupinou liekov, ktoré môžu pomôcť liečiť ovčie kiahne, sú antivírusové lieky.

  Sú vyzvaní, aby bojovali proti vírusom, medzi ktoré patrí ovčie kiahne, vírus herpes zoster. Ale vo väčšine prípadov lekári neodporúčajú liečbu týmito liekmi ovčie kiahne u detí.

  Kuracie kiahne sú najškodlivejší herpetický vírus, ktorý ľahko prechádza v ranom veku a vo väčšine prípadov nespôsobuje žiadne komplikácie. Ochorenie u dospievajúceho môže byť oveľa ťažšie, ale aj v tomto prípade, na vymenovanie liekovzapadajú selektívne.

  Ide predovšetkým o vedľajšie účinky, ktoré tieto lieky môžu priniesť, ale priebeh ovčích kiahní, aj bez ich použitia, nebude komplikovaný. Pri liečbe choroby preto ošetrujúci lekár zvažuje všetky riziká spojené s chorobou aj liekmi a uprednostňuje ich nepredpisovať s miernym priebehom patológie.

  Deti nad 12 rokov, dospelí a tehotné ženy, ktoré majú ťažšie ochorenie, môžu užívať lieky.

  Pravidlá zodpovedného zaobchádzania s ovčími kiahňami

  Liečba ovčích kiahní nie je náročná. Najdôležitejším pravidlom rodičov nie je panika, ale pomôcť telu dieťaťa prežiť chorobu v maximálnej možnej miere. Keď sa objavia prvé príznaky vyrážky, obráťte sa na lekára. Nie všetci rodičia vedia, ako vyrážka vyzerá pri ovčích kiahňach, takže v zložitých prípadoch si môžete pozrieť video o tejto chorobe.

  Pediater vykoná rutinné vyšetrenie, stanoví diagnózu a odporučí liečbu ovčích kiahní doma. Rodičia musia sledovať dynamiku vývoja patológie a pri atypických príznakoch môžete kontaktovať kliniku. Pri ošetrovaní ovčích kiahní sa musia dodržiavať tieto pravidlá:

  Odporúčame vám prečítať si tieto informácie: Ako prať zelenú farbu z oblečenia
  • monitorovať výskyt nových akné a stav už objavených;
  • zabrániť dieťaťu v vyčesávaní vyrážky, pretože to môže viesť k šíreniu malých kiahní v tele;
  • poskytujú antipyretiká iba vtedy, ak je teplotaviac ako 38 stupňov;
  • v období zhoršenia stavu dieťaťa by sa človek nemal kŕmiť násilím, ale musí sa dodržiavať režim pitia - dieťaťu môžete dať rôzne tekutiny: vodu, ovocné nápoje, kompot, čaj.

  Dodržiavanie týchto pravidiel pri ošetrovaní ovčích kiahní pomôže rodičom nerobiť chyby a správne liečiť chorobu. Množstvo týchto liekov v skutočnosti neurčuje kvalitu liečby, ale pozitívna dynamika je hlavným ukazovateľom toho, že rodičia robia všetko správne. Tieto pravidlá môžete použiť, ak sú tínedžeri chorí. Liečba ovčích kiahní u dospievajúcich býva zvyčajne komplikovanejšia s vekom, ale pre nich môže byť celkom ľahká.

  Lieky na liečenie

  Na liečbu kiahní oviec sa používa minimálne liečivo. Ak má dieťa horúčku, je najlepšie ho znížiť pomocou ibuprofénu, tylenolu, panadolu, ibuklínu alebo paracetamolu. Pri vysokých počtoch (nad 40 stupňov) sa odporúča liek Analdim, ktorý sa vyrába vo forme sviečok. Liek obsahuje dve aktívne zložky - analgin a difenhydramín, ktoré vám umožňujú rýchlo znížiť teplotu o niekoľko jednotiek. Aspirín sa nemá používať na zníženie teploty, pretože tento liek má vážne toxické účinky na pečeň. V Európe sa aspirín prakticky nepoužíva.

  Antipruritické lieky

  Ak sa vyskytne kašeľ, dieťaťu môžu byť podané expektoranty, medzi ktorými majú deti povolené brómhexín a ambroxol. tiežmôžete použiť expektoranty pre tradičnú medicínu, napríklad pre tymiánovú infúziu.

  ​​

  Aby sa dieťaťu zabránilo v vyrážke, môžu mu byť podávané antihistaminiká - Erius, Loratadin, Cetirizine, Zirtek, Diazolin, Suprastin. Droga Fenistil má dobrý účinok. Malé deti môžu nosiť škrabance na rukách a staršie deti musia rezať nechty, aby neporušovali integritu vyrážky. Aby ste znížili svrbenie, musíte v miestnosti udržiavať chladné podnebie. Je to pot, ktorý sa uvoľňuje, keď je dieťa zapletené a v horúčave, čo najviac dráždi pokožku. Ak sa dieťa stále potí, môže sa kúpať vo vode s prídavkom sódy alebo manganistanu draselného. Kúpele nie sú pre deti zakázané, ale po kúpaní dieťa utierajú telo, ale navlhčujú uterákom.

  Ak má dieťa v ústnej dutine príznaky choroby, priebeh vyrážky môže byť komplikovaný pridaním sekundárnej infekcie. Infekčnými ložiskami môžu byť spravidla adenoiditída, kaz a ďalšie patológie v krku, ktoré rodičia predčasne liečia. Aby sa nezhoršil priebeh choroby, odporúča sa liečiť ústnu dutinu týmito prostriedkami:

  • slabý manganistan draselný (prepláchnite niekoľkokrát denne);
  • jednopercentný roztok kyseliny boritej;
  • roztok furatsilínu;
  • lyzozým (špeciálne kúpele);
  • roztok miramistínu;
  • bylinné oplachy.

  V prípade bolesti a nepohodlia sa vyrážka v ústach lieči liekom Solcoseryl alebo Calgel.

  Acyclovir je účinný liek na kiahne kiahní

  Ak dávate pozor na včasný výskyt ovčích kiahní u detí v ústach a začnete liečiť ústnu dutinu, potom to nebude mať žiadne komplikácie. Ak je to ochorenie závažné, lekár môže predpísať antivírusové lieky pre dieťa. Najdostupnejšou a najobľúbenejšou drogou je acyklovir. Nástroj aktívne pôsobí proti vírusu zoster, inhibuje syntézu DNA vo víruse, po ktorej stráca svoju schopnosť rozmnožovania a zomiera. Ak v lekárni nie je žiadny acyklovir, môžete použiť jeho analóg, Valacyclovir.

  Malí pacienti tiež pomôžu antivírusové lieky Famciclovir, Denavir, Zovirax a Panciclovir. Účinná liečba tohto ochorenia nie je možná bez zvýšenia imunity u dieťaťa. Na tento účel je nevyhnutná dlhodobá tvorba obranyschopnosti tela kalením a inými spôsobmi. Ak je však choroba prekvapená a zvyčajne sa stáva, keď je infikovaná vírusom, na zvýšenie imunity sú potrebné rozhodné opatrenia. Na tento účel môže lekár predpísať prípravky Viferon, Cycloferon, Arbidol, Isoprinosine, Amiksin, Timolin, Roncoleukin alebo Kipferon. Ich príjem pomôže telu intenzívne bojovať s touto chorobou.

  Ak sa trávenie zhoršuje, môže sa dieťaťu poskytnúť finančné prostriedky na normalizáciu črevnej mikroflóry - Linex, Bifiform, a keď sa objavia príznaky intoxikácie, sú uvedené sorbenty Polysorb alebo Smecta.

  Liečba ovčích kiahní nepredstavujepráca pre rodičov. Samotná choroba ľahko prechádza, ale hlavným cieľom rodičov v tomto prípade je zmierniť príznaky choroby a psychologickú podporu dieťaťa.