Ako liečiť modriny na nohách

Obsah

  Na jar a v lete je problém s tvorbou hematómov relevantnejší ako kedykoľvek predtým. Ľudia so slabými plavidlami ich musia maskovať pod nohavice alebo dlhé sukne, odkladajúc krátke a krátke šaty. Preto mnohí nájdu užitočné informácie o tom, ako sa zbaviť modrín na nohách.

  Rýchlo liečiť hematómy alebo znižovať ich závažnosť pomôže farmakologickým prípravkom, ľudovým liekom a dokonca aj fyzioterapeutickým procedúram. Ak sa modriny objavia bez udania dôvodu, musíte navštíviť lekára na vyšetrenie a následné vymenovanie liekovej terapie.

  Metódy liečby hematómov

  Najčastejšou príčinou podliatin na nohách je úder alebo modrina. V dôsledku narušenia integrity kapilár krv preniká do susedných tkanív a mení farbu pokožky. Hematóm sa vytvára dokonca so silným tlakom u ľudí, ktorých telo chýba:

  • kyselina askorbová;
  • nikotínamid;
  • Vitamín K.

  Ak modriny na tvári zmiznú po niekoľkých dňoch bez ošetrenia, cyanóza na nohe potrvá asi mesiac. Je to kvôli zvláštnostiam krvného obehu a umiestneniu krvných ciev. Najúčinnejšie pri liečbe hematómov doma na nohách sú tieto:

  • normalizácia systému zrážania krvi;
  • inhibovanie šírenia zápalového procesu.

  Lekári vždy trvajú na tomúplná diagnóza pacientov trpiacich rýchlym a častým výskytom hematómov. Tento príznak žilovej nedostatočnosti si vyžaduje integrovaný prístup k liečbe a užívaniu liekov, ktoré spevňujú steny krvných ciev a nedovoľujú nadmernému zahusteniu krvi - Troxevasin, Venarus, Troxerutin, Detralex. Ak sú tieto lieky v skrinke pre domáce lieky vo forme mastí alebo kapsúl, môžu sa použiť na odstránenie čerstvých a starých modrín na nohách.

  Keď sú noha pomliaždené, z pretrhnutých kapilár tečie krv a tvoria sa modriny

  .

  Prvá pomoc

  Ihneď po podliatine nôh otvorte chladničku a hľadajte niečo zamrznuté. Ideálnou možnosťou by boli kocky ľadu, ktoré musia vyplňovať plastové vrecká. Úspešne ich nahradí mrazená kotleta alebo kúsok rýb, vrece zeleniny alebo kúsok masla.

  Na rýchle odstránenie modrín je potrebné položiť husté tkanivo na pomliaždenú plochu a položiť na ňu balík ľadových kociek na 3 až 5 minút. Takýto postup pomáha:

  • zastavenie zápalu;
  • zúženie kapilár v poškodených tkanivách;
  • bránia šíreniu krvácania do podkožného tkaniva.

  Chladné obklady by sa mali nanášať 2-3 krát do hodiny. Ľadový balíček na svojom tele si nemôžete nechať príliš dlho a dúfať v rýchle uzdravenie. To spôsobí poruchy obehového systému a omrzliny. Hematóm pravdepodobne nevzniká kvôli silnému stlačeniu kapilár. Ale na ňuobjaví sa veľká červená škvrna s šupinatou pokožkou.

  Ak sa na túre alebo na vidieckom dome vyskytli modriny, prvú pomoc nájdete hneď pod vašimi nohami. Vynikajúcim liekom na čerstvé a staré hematómy sú lopúcha alebo púpava. Po dôkladnom umytí liečivých rastlín je potrebné ich aplikovať na miesto nárazu a zaistiť obväzom. Po niekoľkých hodinách cyanóza zmizne as ňou bolestivé pocity a opuch.

  Prípravky s antikoagulačnou aktivitou

  Hematóm sa tvorí v niekoľkých fázach, ktoré by sa mali zohľadniť pri výbere prostriedkov na liečbu. V prvej etape, ktorá trvá asi dva dni, je potrebné minimalizovať prísun cro

  .

  pohľad na poškodené oblasti. Trvanie druhej fázy závisí od stavu žíl, kapilár a ľudských tepien. V tejto fáze je potrebné zlepšiť krvný obeh, aby sa urýchlilo obnovenie tkanív, ktoré prešli deštruktívnymi zmenami, čím sa urýchli regenerácia.

  V arzenáli tradičnej medicíny existuje veľa nástrojov, ktoré pomáhajú rýchlo zbaviť sa modrín na nohách. Na zastavenie patologického procesu sa používajú masti, krémy, balzamy a gély, ktoré obsahujú rastlinné zložky a chemické prísady. Takmer všetky majú kontraindikácie a sú schopné preukázať vedľajšie účinky. Pred zakúpením externého produktu si preto musíte pozorne prečítať anotáciu. To platí najmä pre tehotné ženy, ženy, ktoré dojčia dieťa a malé deti.

  Troxevasin

  Troxevasínový gél alebo jeho štruktúrny analóg Troxerutin dokáže dokonca liečiť staré modriny. Vďaka svojej jemnej štruktúre produkt rýchlo preniká do najhlbších vrstiev epidermy. Troxevasin posilňuje steny malých a veľkých krvných ciev, zabraňuje rozvoju opuchov a tvorbe krvných zrazenín so silným šokom. Gél sa môže používať súčasne s kapsulami, aby sa zabránilo častým modrinám na nohách.

  Heparínová masť sa používa na odstránenie modrín na končatinách spôsobených silnými modrinami

  .

  Masť s heparínom

  Heparínová masť je jedným z najúčinnejších liekov na staré a čerstvé modriny. Liek má antikoagulačnú aktivitu, normalizuje stav najmenších ciev. Krvné zrazeniny vytvorené pod kožou sa rýchlo rozpúšťajú a kožné zložky získavajú svoju prirodzenú farbu. Gél obsahuje okrem antikoagulačného heparínu aj anestetický benzokaín, ktorý eliminuje bolesť alebo znižuje ich závažnosť.

  Lyoton

  Lyoton obsahuje heparín ako sodnú zlúčeninu. Po aplikácii na poškodené oblasti aktívna látka liečiva zabraňuje rýchlej koagulácii krvi. Pomáha to predchádzať tvorbe krvných zrazenín, ktoré sa na nohách môžu rozpúšťať pomerne dlhú dobu a liečiť rozsiahle hematómy. Pod vplyvom Lyotonu je eliminovaná zvýšená priepustnosť stien krvných ciev, čo neumožňuje prenikaniu tekutinyna susedné zdravé tkanivové miesta.

  Indovazin

  Účinnými látkami indovazínového gélu sú indometacín a troxerutín. Vďaka viaczložkovej kombinovanej kompozícii má liečivo rôzne vlastnosti. Aj po jednej aplikácii sa zníži závažnosť opuchov a bolesti a spomalenie šírenia zápalu. Indovazin pomáha rýchlo opravovať poškodené tkanivá, zlepšuje mikrocirkuláciu v kapilároch a lieči čerstvé aj staré modriny.

  Badyaga

  Badyaga je časom overený liek na rýchle a účinné ošetrenie modrín. Prášok sa skladá z drvenej špongie, ktorá žije v sladkých vodách. Na prípravu terapeutickej zmesi sa musí Badyaga riediť akýmkoľvek rastlinným olejom, až kým nevznikne hustá suspenzia, ktorá sa aplikuje na hematóm.

  Liek neprechádza do systémového obehu, ale pôsobí priamo na poškodené oblasti a vykazuje tieto vlastnosti:

  Prečítajte si tiež: Ako rýchlo odstrániť modrinu na tvár
   61) regeneratívny;
  • protizápalové;
  • dekongestant;
  • zmierňovač bolesti.

  Sladkovodná špongia je schopná zvýšiť syntézu biologicky aktívnych látok zapojených do redoxných procesov vo všetkých vrstvách epidermy. Bylinkový prípravok nielen lieči modriny, ale tiež uľavuje od ľudí vo veku od škvŕn, zvyšuje pružnosť a pevnosť pokožky, znižuje prejav tváre a hlboké vrásky.

  MnohoVýrobcovia vyrábajú externé lieky na modriny na nohách s Badiagou. Zloženie gélov, mastí a krémov je obohatené o ďalšie zložky, ktoré majú liečivé vlastnosti. Napríklad liek Badyaga zo série 911 obsahuje extrakt z harmančeka a konského gaštanu, arniku a borievku.

  Nesteroidné protizápalové lieky

  U osoby trpiacej osteochondrózou alebo bolesťou kĺbov sa v lekárničke vždy nájdu masti na báze nesteroidných protizápalových liekov. Môže to byť:

  • ortofén;
  • Ibuprofén;
  • diklofenak;
  • Meloxikam;
  • nimesulid.

  Takéto vonkajšie prostriedky nápravy pomôžu rýchlo a účinne sa zbaviť aj veľkých hematómov na nohách. NSAID majú silnú protizápalovú aktivitu. Po vtieraní gélu alebo masti do poškodených oblastí sa opuch zníži, bolesť zmizne a stav kapilár sa normalizuje.

  Prírodné zloženie záchranného balzamu vám umožňuje používať ho pri liečbe modrín na nohách aj u malých detí

  .

  Bruise-off - gélová a matovacia masť

  Vonkajšie prípravky z terapeutickej línie Bruise-off prispievajú k zlepšeniu mikrocirkulácie v poškodených tkanivách a rýchlej absorpcii krvných zrazenín vytvorených v epiderme. Tento liek sa vyrába v dvoch formách:

   83) bezfarebný gél. Liek je dobre vstrebávaný a nezanecháva na pokožke mastný lesk ani žiadne stopy na oblečení;
  • masť s matujúcim účinkom.Tento nástroj umožňuje skryť defekty a zároveň poskytuje terapeutický účinok.

  Zloženie gélu a masti obsahuje extrakt zo slín pijavice, ktorý po preniknutí do krvných ciev začína zložité biochemické procesy. Liečba kurzu Bruise-off:

  • zvyšuje miestnu imunitu;
  • zabraňuje trombóze;
  • zastaviť šírenie zápalového procesu;
  • vylučuje nepohodlie.

  V dôsledku obsahu pentoxifylínu sa zlepšuje prísun krvi do poškodených tkanív, zrýchľuje sa ich regenerácia, deformácia erytrocytov a pokles počtu krvných doštičiek.

  Liečebný balzam záchranca

  Toto vonkajšie činidlo urýchľuje hojenie rôznych zranení sprevádzané vývojom zápalového procesu. Balzam vďaka svojej vysokej regeneračnej činnosti rýchlo a účinne pomáha odstraňovať modriny na nohe. Ak sa po objavení poranení a odrenín objaví záchranca tento problém. Liečivé účinky majú takmer všetky zložky lieku:

  • kombinácia éterických olejov;
  • rakytníkový olej;
  • výťažky z kvetov nechtíka lekárskeho a Rowan ovocia;
  • tokoferolacetát;
  • naftalánový olej;
  • včelí vosk;
  • jedľový olej.

  Kombinované zloženie záchranného balzamu umožňuje jeho použitie pri liečbe zranení vyžadujúcich urýchlenú regeneráciu. To platí najmä vtedy, keď sa pod nechtami tvoria hematómy. Takéto modriny sú veľmi bolestivé a často sprevádzanézápalový proces. Plavčík má antiseptický, antimikrobiálny účinok na opravu tkanív. Použitie vonkajšieho prípravku pomôže vyhnúť sa smrti nechtu, ku ktorému často dochádza po silných otrasoch. Všetky zložky záchranného balzamu sú šetrné k životnému prostrediu, takže sa môžu používať pri liečbe malých detí.

  Liečivé byliny sa môžu rýchlo zbaviť aj starých modrín na nohách

  Ľudové liečivá

  Nielen púpava sa rýchlo vyrovnáva s modrinami. Listnaté rastliny obsahujú biologicky aktívne látky, ktoré môžu liečiť akékoľvek poškodenie, vrátane odrenín a rán. Táto rastlina dezinfikuje modriny a čistí ju od malých krvných zrazenín. Na urýchlenie regenerácie aplikujte na hematóm každú hodinu čerstvý, čistý list. Čo inak používajú tradiční liečitelia pri liečbe modrín na nohách:

   110) nastrúhané čerstvé zemiakové obklady;
  • listy kapusty rozmazané hustým medom;
  • kaša čerstvých petržlenových listov;
  • jódové pletivo uložené na pomliaždených plochách;
  • čerstvo vylisovaná čierna reďkovková šťava zmiešaná v rovnakých pomeroch s medom;
  • Silná infúzia hypericum alebo elekampanu.

  Cibuľa obsahujúca veľké množstvo fytoncidov pomôže zbaviť sa modrín.

  Na prípravu liečivého lektvaru by sa mal drviť, vylisovať šťava a premlčať pomlčka každú hodinu. Cibuľa bráni rozširovaniuzápal, zmierňuje bolesť, rýchlo odstraňuje opuchy.

  Je možné odstrániť dlhodobé a začínajúce hematómy , ktoré rýchlo a účinne striedajú použitie farmakologických prípravkov a ľudových liekov. Ak modrina nezmizne do niekoľkých dní, musíte sa obrátiť na lekársku pomoc s najbližším zdravotníckym zariadením. Lekár vyšetrí lézie a vypracuje primeraný terapeutický režim.