Ako liečiť modriny

Obsah
  6. Všetky modriny a modriny vyzerajú neatraktívne, či už na tvári alebo na tele. Deti sú obzvlášť citlivé na tento problém z dôvodu ich mobility. Niektoré z nich (napríklad veľké a pod očami) môžu byť dokonca škodlivé pre zdravie. Liečba modrín na tvári po náraze alebo po injekcii injekčnej ihly zahŕňa použitie špeciálnych miestnych liekov, ktoré pomôžu eliminovať subkutánne krvácanie, opuchy a bolesti. Budeme o nich hovoriť podrobnejšie.

  Prvá pomoc

  Ak sa liečba nezačne ihneď po zranení, pomliaždenina ustúpi sama po asi 2 týždňoch. Aby ste nečakali tak dlho, môžete poskytnúť kompetentnú prvú pomoc, ktorá výrazne skráti dobu zotavenia.

  V prvú minútu po objavení sa subkutánneho podliatiny k nemu musí byť pripojený akýkoľvek studený predmet. Taký obklad sa udržiava 10 až 15 minút. Aby sa zabránilo popáleninám, odporúča sa vložiť predmet do vreckovky alebo vreckovky a čas od času ho odstrániť z pokožky. Po udržaní kompresie musí byť krvácanie ošetrené akýmkoľvek činidlom, ktoré má tlmiaci účinok.

  Je prísne zakázané ošetrovať modrinu v prvých minútach tak dieťaťa, ako aj dospelého pomocou tepelných postupov. To isté platí pre prilepenie náplasti na pokožku, ako aj na masáž poškodenej oblasti. Neodporúča salieky proti bolesti obsahujúce paracetamol a aspirín. Tieto riedia krv a zvyšujú hematóm.

  Lokálna liečba hematómov

  Ak je subkutánne krvácanie veľké, použitie masti alebo gélu nebude stačiť. V takom prípade by ste sa mali poradiť so špecialistom, ktorý vykoná punkciu hematómu, aby z neho vytečala krv, ktorá v nej stagnuje. Po prepichnutí by sa malo na miesto, ktoré bolo spracované, použiť tlakový obväz. Ak tento postup nepomôže dosiahnuť resorpciu hematómu, po 2 až 3 dňoch môžete začať používať lokálne lieky, to znamená masti a gély.

  Ak si po 3 až 4 dňoch všimli, že v mieste, kde sa vykonal punkcia, došlo k opakovanej akumulácii krvi, postup sa opakoval a po jeho zavedení stehy a ligovali sa krvácacie cievy. Keď sa vytvorí purulentný proces, nasáva sa rovnakou metódou.

  Heparínová masť je vynikajúcim nástrojom v boji proti modrinám rôznych etiológií

  .

  Ako liečiť modriny na tvári a v inej oblasti, ktorá je výsledkom úrazu?

  Na pultoch lekárne nájdete veľa takých liekov, ktoré môžu pomôcť odstrániť príznaky subkutánneho krvácania v čo najkratšom čase:

  Prečítajte si viac: Ako liečiť modrinu pod okom
  • Badyaga je masť, ktorá pomáha takmer okamžite odstrániť modriny v akejkoľvek oblasti;
  • Troxevasin je miestny liekpodieľa sa na posilňovaní cievnych stien a pomáha rozpúšťať krvné zrazeniny v tkanivách;
  • Heparínová masť - liek, ktorým sa môžete zbaviť modrín za 1-2 dni;
  • Ketonal - liek vo forme gélu pomáha odstraňovať bolesť, ktorá sa vyskytuje v mieste hematómu;
  • Záchranca - prípravok vo forme gélu obsahuje iba prírodné zložky a pomáha zbaviť sa modrín za jeden deň;
  • Bruise-off - liek obsahuje vo svojom zložení extrakt z pijavíc a má rozlišovací účinok.

  Medzi univerzálne lieky, ktoré liečia príznaky modrín a iných zranení, patrí Fastum Gel, Dolobene, Dolgit.

  Ľudové lieky

  Ak nejaké traumy spôsobili vytvorenie hematómu, môžete sa ho doma zbaviť pomocou ľudových liekov. Na internete nájdete mnoho receptov vhodných na liečbu modrín, dokonca aj u dojčiat. Zvážime teda najúčinnejšie ľudové lieky, ktoré pomáhajú rýchlo liečiť hematómy :

  • soľ (používa sa ako pleťové vody: pripraví sa roztok sódy, riedi sa sódou vodou v pomere 1:10, potom sa v nej navlhčí malý kúsok tkaniva a aplikuje sa v hematóme);
  • kapusta červená (list kapusta sa aplikuje na hematóm, fixovaný pomocou bandáže alebo bandáže zhora);
  • zemiaky (hľuza sa olúpa a otrie sa strúhačkou, potom sa výsledná hmota vloží do segmentu gázy a nanesie sa na postihnutú oblasť);
  • ananás (ananásová dužina je rozprestretá na hematóme, zaistená obväzom na vrchu);
  • banán (šupka z banánov sa aplikuje na postihnutú oblasť a zaisťuje obväz zhora).

  Pracie mydlo je univerzálny prostriedok, ktorý sa používa aj na liečbu hematómov

  .

  modrina na viečku alebo na inom mieste sa môže ošetriť mydlom pre domácnosť. V tomto prípade sa masť pripravená na jej základe aktívne používa a robí to týmto spôsobom: vtierajú mydlo jemným strúhadlom a do neho pridávajú vaječný žĺtok, ktorý sa hnetie, až kým sa nedosiahne homogénna hmota. Aby sa rýchlo zbavilo modrín, liek sa aplikuje na postihnutú oblasť každých 30 minút.

  Ľudové lieky na liečbu post-injekčných hematómov

  Ako rýchlo liečiť modriny z injekcií? V tomto prípade sa môže použiť jód, čo z neho robí dobre známu jódovú sieť. Musíte nakresliť jeden 3-4 krát denne. Je potrebné poznamenať, že takýto nástroj môže spôsobovať vedľajšie účinky na pokožku, najmä ak má osoba neznášanlivosť na taký liek.

  ​​

  Ošetrujúci lekár môže odporučiť obklad z listov kapusty. Pred aplikáciou na postihnuté miesto musí byť plachta mierne porazená kuchynským kladivom. Šťava by sa mala objaviť z listu, ale integrita by mala zostať rovnaká a neporušená. Miesto s hematómom sa rozmazáva tenkou vrstvou medu a na vrch sa položí kapusta, ktorá sa zaistí obväzom (napríklad obväzom). Procedúra sa vykonáva v noci a komprimácia sa udržiava až do rána.

  Môžete sa tiež zbaviť modrín po injekcii s medom a chrenom, z ktorých sa pripravuje terapeutická masť: 1 lyžica. l. med sa zmieša s nastrúhaným chrenom v objeme 1 lyžička. Potom sa do zmesi naleje 1 žĺtok a rastlinný olej (0,5 lyžičky). Po dôkladnom premiešaní by sa malo k výslednej hmote pridať trochu múky, čím sa cesto premieša s jemnou konzistenciou. Koláč sa aplikuje na podkožné krvácanie v mieste podania injekcie, zaistí sa plastovým obalom alebo obväzom z obväzu. Procedúra sa vykonáva pred spaním a kompresiu udržujte až do rána.

  Po aplikácii na postihnuté miesto môžete použiť lopúchu, ktorá je vopred vyliata vriacou vodou. Pred aplikáciou obkladu musí byť pokožka namazaná malým množstvom prírodného medu. Kompresiu môžete opraviť gázovým obväzom.

  Nie vždy je možné vyrovnať sa s posttraumatickým alebo post-injekčným symptómom, ako je hematóm v tele, nie vždy. Niekedy je potrebná pomoc kvalifikovaného lekára a nemali by ste ju odmietnuť, pretože iba takýmto spôsobom sa dá zabrániť nebezpečným následkom.