Ako liečiť lipóm

Obsah

  Ošklivé telesné tuky - lipómy - sa môžu objaviť kdekoľvek. Vyskytujú sa na chrbte, na hrudi, na tvári a na krku, zvyčajne na miestach, kde koža vytvára príliš veľa podkožného tuku. Existuje niekoľko spôsobov, ako liečiť lipóm, konzervatívny a chirurgický. Okrem toho sa najlepší účinok dosiahne použitím radikálnej metódy, keď je wen odstránená z tela navždy.

  Konzervatívna liečba lipómu

  Keď sa objaví lipóm, pacienti najprv chcú vedieť, ako sa zbaviť wen konzervatívnymi metódami, aby sa nemuseli uchýliť k operácii a potom trpeli jazvami.

  Úradné lieky spravidla neponúkajú žiadny spôsob, ako pomôcť pacientom s lipómom. Keď sa rast zvyšuje, keď sa stáva významnou prekážkou pre pacienta, musí sa odstrániť. Narodniki na to pozerajú úplne iným spôsobom. Veria, že lipóm nemusí byť rezaný. Toto ochorenie môže byť liečené rôznymi konzervatívnymi metódami založenými na použití tradičnej medicíny.

  Lipóm sa môže liečiť alternatívnymi metódami pomocou žiarovky. Na prípravu lieku musíte vziať veľkú hlavu cibule, vyzliecť sa a piecť v rúre po dobu pätnástich minút. Po tepelnom spracovaní musí byť cibuľa jemne nasekaná a mletá. Okrem cibule musíte nastrúhať rovnakú hmotnosť mydla na pranie a zmiešať tieto dve zložkydohromady. Výsledná hmota sa vloží do gázy a aplikuje sa na lipóm niekoľko hodín. Musíte to urobiť dovtedy, kým sa lipóm nestane úplne neviditeľným, mäkkým a úplne nerozpustným.

  Celandín sa v domácom prostredí považuje za účinný liek na lipómy. Ak chcete bojovať proti tela na tele, musíte pripraviť veľmi silné riešenie lastovičiek a ochladiť na izbovú teplotu. Gáza sa ponorí do výslednej kvapaliny a tento obklad sa aplikuje na lipóm. Celandín môže nielen rozpustiť bábiku, ale tiež prispievať k jej pitve, takže pri liečbe bradavičnatej bradavíc musíte liečebný proces starostlivo sledovať.

  Rýchlo sa vysporiadajte so šťavou z rastliny Kalanchoe. Existujú dve možnosti použitia zariadenia. V prvom prípade musíte stlačiť šťavu z Kalanchoe, namočiť obväz gázy tekutinou a aplikovať liečebné obklady na noc v noci, aby liek trval čo najdlhšie. Druhým prípadom použitia je aplikovať priamo na odrezaný list Kalanchoe.

  Strúhaná červená repa nie je len chutné jedlo, ale je vynikajúcim liekom proti výslednému lipómu

  .

  Na pomoc pacientovi s liečbou môžete použiť aj čerstvú repu, nastrúhajte ju malú repu a celú noc ju aplikujte na lipóm. Na hornej časti bandáže je fixovaná bandážová pomôcka. Táto metóda v zásade prináša určitý účinok, ale s malými príjmami. Významnou nevýhodou je, že repa škvrny na tkanine apoužitie tohto obväzu je dosť problematické.

  Liečba patológie zlatým fúzy vedie k dobrým výsledkom. Na liečbu choroby musíte odrezať najviac mäsitý list rastliny, miesiť ju vidličkou alebo nožom, aby list zanechal šťavu a potom ju pripevniť na povrch tela a zakryť ho malým plastovým zábalom. Na hornú časť aplikácie musíte položiť kúsok bavlnenej tkaniny na zahriatie a okraje látky upevniť pomocou pásovej pomôcky. Účinok liečby sa zvyčajne prejaví do konca druhého týždňa.

  Odporúčame vám prečítať si: Ako odstrániť wen sami

  Pomáha zbaviť wen tuku s cesnakom. Pre veľa ľudí je masť a cesnak obľúbenou pochúťkou. Táto kombinácia sa stala nielen gastronomickým potešením pre žalúdok, ale aj skvelým spôsobom, ako sa vysporiadať so ženami. Na liečbu lipómu musíte vziať sto gramov tuku a skrútiť 3-4 strúčiky cesnaku. Takáto zmes nie je veľmi príjemná, ale musí sa aplikovať na miesto výskytu lipómu a musí byť pokrytá tkanivom. Možno pripevniť lepiacou páskou. Droga je ponechaná na liečbu v noci. Aplikáciu cesnaku je potrebné robiť so sádlom každý druhý deň, v priebehu liečby - až do úplného vymiznutia nádoru.

  Doma sa môžu otvoriť malé sliepky s tenkou vrstvou kože. Ak urobíte všetko správne a budete postupovať asepticky, postup bude prebiehať bez komplikácií. Aby ste sa zbavili bradavíc, je potrebné kúpiť sterilnú injekčnú striekačku, dezinfikovať ihlu alkoholom a prepichnúť telo bradavíc. Veľmi dôležitéurobiť punkciu opatrne, bez poškodenia krvných ciev, inak môžete infekciu priniesť. Všetky činnosti sa musia vykonávať čistými rukami. Akonáhle je povrch wen zlomený, musíte ho stlačiť na obidve strany prstami a jemne ho stlačiť a nielen tlačiť na wen samotný, ale aj na povrch zdravých tkanív - týmto spôsobom nemôžete poškodiť kapsulu wen a prinútiť vytlačiť obsah nádoru. Po zákroku by sa pokožka mala namazať alkoholom a povrch lipómu namazať zelenou farbou. Zvyčajne z postupu nevyplývajú žiadne komplikácie.

  Môžete sa vyrovnať s ovčím tukom. Rozpustite trochu tuku v lyžici a masírujte povrch wenu tekutou hmotou. Takýto postup je potrebné robiť dvakrát až trikrát týždenne a masírovať wen desať minút. Zvyčajne si už po niekoľkých procedúrach všimnete, ako sa ich veľkosť zmenšuje. Liečba by sa mala vykonávať, až kým sa telo úplne nezníži.

  Pri liečbe ľudových liekov nezabudnite na cesnak, dá sa tiež použiť na liečenie lipómu. Na terapeutické účely je potrebné strúhať strúčik cesnaku, prejsť ho cesnakom a do cesnaku pridať malé množstvo rastlinného oleja. Obidve prísady sa musia dobre premiešať, až kým sa nedosiahne homogénna hmota, a výsledná kaša sa potom vtiera na miesto, kde sa formuje. Tento postup je potrebné vykonať niekoľkokrát denne.

  Chirurgia na odstránenie brucha

  Chirurgická liečba lipómumožno niekoľko metód. Excízia výrezu skalpelom je jednou z najbežnejšie používaných metód, ktoré sa používali donedávna. Wen je vystrihnutá, ale po použití tejto techniky zostávajú jazvy na tele. Obsah je odoslaný na histologické vyšetrenie, aby si bol pacient istý, že lipóm bol benígny nádor.

  Obvykle sa tento spôsob odstránenia nepoužívajú, ak je lipóm umiestnený na tvári a na iných viditeľných častiach tela. V tomto prípade je potrebné zvoliť také spôsoby odstránenia tela, ktoré nezanechajú kozmetické defekty. Ak sa lipóm odstránil pomocou skalpelu, potom sa na miesto operácie aplikuje sterilný obväz, ktorý sa musí každý deň meniť.

  Pri zmene obväzu je dôležité, aby povrch rany zostal čistý počas celého obdobia hojenia.

  Inak sa môže vyskytnúť komplikácia - pripojenie bakteriálnej infekcie. V niektorých prípadoch sa po operácii môže objaviť opuch, hematóm, pocit bolesti v mieste rezu a hromadenie tekutín. Nepriaznivým dôsledkom operácie môže byť vznik keloidnej jazvy, ktorú je ťažké odstrániť aj pomocou špecializovaných krémov ako Kontraktubeks.

  Musí sa odstrániť obrovský lipóm

  Liekové rozpúšťanie lipómu - metóda je možná s malými formáciami s priemerom približne 2 - 3 cm. Postup je zavedenie ihly so špeciálnym riešením,schopný konať na wen. Postupom času sa lipóm sám vylieči a nie je tu žiadna stopa. Metóda ošetrenia pomocou rádiových vĺn umožňuje liečiť malé telesné dávky. Po ošetrení pomocou rádiových vĺn nedochádza k rušeniu.

  Laserové odstránenie je jemná operácia, ktorá dnes nahradila skalpel. Metóda je pomerne populárna, pretože pri zákroku nevznikajú žiadne jazvy. Laserový lúč umožňuje najpresnejšie identifikovať hranice benígneho novotvaru a potom ho odstrániť prakticky bez krvi. Ak pacient využíva možnosti laserovej terapie, hospitalizácia po liečbe nie je potrebná.

  Laserovým odstránením lipómu, a to aj pri najhlbších lokalizáciách novotvaru, sa vyskytuje iba malá jazva, ktorá sa rýchlo napína a porovnáva s povrchom zdravej pokožky. Rehabilitácia trvá menej ako týždeň. V súčasnosti je technika laserového odstraňovania lipómu považovaná za najprogresívnejšiu, pretože umožňuje eliminovať príznaky choroby a dosiahnuť najlepší výsledok aj v najťažších prípadoch.

  Kryoterapia poskytuje príležitosť bojovať proti lipómu prakticky bez bolesti. Metóda je založená na účinku nízkych teplôt na lipóm, pod vplyvom ktorého postupne klesá. Po niekoľkých kryoterapeutických procedúrach sa zníži obsah wen a potom z novotvaru nie sú žiadne stopy.

  Ak sa vyskytne malý lipóm, ktorý nezasahuježivot pacienta, lekári neodporúčajú jeho odstránenie. Priebeh choroby je potrebné len sledovať. Ak má lipóm tendenciu rásť, zväčšovať sa v priebehu krátkeho časového úseku, musí sa chirurgicky odstrániť takáto neoplazma.