Ako liečiť krk počas dojčenia

Obsah

  Imunita ženy počas tehotenstva a laktácie je výrazne znížená, takže nie je prekvapujúce, že mladé matky často trpia nachladnutím. Začervenané sliznice, bolesť pri prehĺtaní a bolesti v krku sú prvé príznaky, ktoré sa hrdlo vzdalo v boji proti infekcii. Je to v poriadku, ak viete, ako zaobchádzať s krkom dojčením, môžete rýchlo a účinne odstrániť nepríjemné pocity aj bez prerušenia laktácie.

  V prípade laktácie je hlavnou otázkou pre ženu prípustnosť používania určitých prostriedkov, aby sa dieťaťu neublížilo a zároveň sa rýchlo a účinne vyliečila matka bolesti v krku. Pri ochorení spôsobenom podchladením a vírusmi sa môžete zotaviť pomerne rýchlo, ak začnete s liečbou včas. Ale pri hnisavej lézii sliznice, keď je potrebné užívať antibakteriálne lieky, je potrebné poradiť sa s lekárom. Lekár vám povie, či máte prestať s laktáciou alebo nie, za aké antibiotiká je možné nahradiť, keď sa má pokračovať v kŕmení.

  Pri akútnych respiračných chorobách sa nemusíte rozčuľovať. Existujú lieky, ktorých používanie pomôže udržať laktáciu a rýchlo sa vysporiadať s bolesťou v krku. V zásade ide o symptomatické látky, ktoré môžu zmierniť príznaky patológie.

  Roztoky a spreje

  Medzi oplachovacími roztokmi sa lekári zameriavajú na dojčiace matky o používaní lokálnych antiseptických liekov - Miramistín, chlorhexidín,Furatsillina. Tieto roztoky pomôžu liečiť sliznicu v ústach a krku, aby sa z povrchu odstránili baktérie.

  Dojčiace ženy musia používať chlorhexidín veľmi opatrne. Na oplachovanie sa odporúča kúpiť roztok v koncentrácii 0,05%. Nemôže sa riediť vodou.

  Najskôr kloktajte teplou vodou a potom jednou čajovou lyžičkou roztoku chlórhexidínu. Môžete si vypláchnuť ústa najviac sedem dní, inak existuje riziko preplnenia sliznice hrdla.

  Miramistín sa môže používať počas tehotenstva a dojčenia. Účinné látky tohto liečiva sa prakticky neabsorbujú vo vnútri, ale pôsobia lokálne, na povrchu sliznice. To znamená, že pri dojčení sa nežiaduce látky pre dieťa nedostanú do materského mlieka a liek sa môže bezpečne použiť na liečbu krku matky. Užívajte Miramistin podľa pokynov.

  Ďalším liekom na perličky je furacilín. Jedna alebo dve tablety furacilínu sa rozpustia v pohári teplej vody a prepláchnu sa niekoľkokrát denne. Furatsillin sa tiež týka lokálnych prípravkov, absorpcia tkaniva je tak nízka, že nevstúpi do materského mlieka a nepredstavuje hrozbu pre dieťa.

  Na ošetrenie hrdla môžete použiť nielen výplachy, ale aj spreje. Mnoho žien verí, že použitie sprejov je pohodlnejšie ako časté oplachovanie. Na niekoľko kliknutí môžete spracovať celú plochusliznice a očakávať účinok pôsobenia lieku.

  Ako spreje dojčiacej matky sa môže hrdlo liečiť pomocou Ingalipt, Bioparox, Hexoral a Cameton. Účinok liečby bude ešte vyšší, ak sa ošetrenie sprejom uskutoční po každom kloktadle.

  Ingalipt je úplne bezpečný na používanie u dojčiacich matiek

  .

  Ingalipt sa používa na liečenie nielen prechladnutia, ale v prípade potreby aj na ošetrenie bakteriálnych, plesňových alebo vírusových lézií sliznice. Na dosiahnutie terapeutického cieľa môžete použiť jedinečnú kompozíciu Ingalipt. Pozostáva z:

  • silica mäty piepornej - táto zložka má antitusický účinok, má analgetické a antispazmodické vlastnosti;
  • glycerol - má antimikrobiálny účinok a tiež zmierňuje zápal v hrdle, okrem toho glycerol pomáha eliminovať opuch sliznice;
  • v dôsledku začlenenia tymiánu a tymiánu do Ingalipt, liek obsahuje tymol, ktorý neutralizuje patogénne mikroorganizmy, ktoré obývajú sliznicu;
  • na neutralizáciu kokálnej infekcie liek zahŕňal sulfatiazol, antibiotikum zo skupiny sulfa, ktoré je neškodné pri kŕmení dieťaťa;
  • Eukalyptový olej má tiež decongestantovú vlastnosť, ktorá zmäkčuje hrdlo dojčiacej matky, ak trpí laryngitídou alebo faryngitídou;
  • streptocid je aktívna antimikrobiálna zložka látky, ktorá blokuje tvorbu enzýmov vbaktérie a vyvoláva ich smrť.
  • Zloženie okrem týchto látok zahŕňa aj karotén, kyselinu askorbovú, rutín a triesloviny. Majú anestetický, zmäkčujúci účinok na sliznicu.

  Aerosól Cameton zmierňuje bolesť a začervenanie hrdla

  .

  Kametón je počas laktácie úplne bezpečný, pretože sprej sa používa výlučne miestne a je slabo absorbovaný sliznicou. Zloženie Cametonu obsahuje nasledujúce zložky: chlórbutanol, levomentol, gáfor, eukalyptový olej a pomocné látky. Navonok je sprej olejová kvapalina, ktorá sa rozprašuje pod tlakom na sliznicu.

  Cameton má protizápalové, antiseptické a analgetické účinky. Vďaka účinku lieku sa dojčiace matky za pár minút zbavia bolesti pri prehĺtaní, nepríjemnom potení, pocitom nepohodlia. V dôsledku účinkov chlórbutanolu liek aktivuje krvný obeh a má antiseptický účinok. Prispieva to k rýchlemu uzdraveniu žien.

  Odporúčame prečítať si: Ako liečiť bolesti v krku

  Keďže absorpcia zložiek lieku je veľmi nízka, je pre dojčiace matky používanie liekov absolútne bezpečné. V jednom okamihu sú potrebné 2 až 3 lisy dávkovača a ak je kašeľ komplikovaný výtokom z nosa, potom sa prostriedok vstrekuje aj do nosovej dutiny. Liečba trvá 7 až 10 dní.Najlepšie je použiť produkt po jedle alebo tridsať minút pred jedlom.

  Ďalším bezpečným doplnkom na dojčenie je Bioparox. Pomôže to nielen pri zvládnutí prechladnutia, ale aj pri bakteriálnom hrdle, pretože Bioparox sprej ovplyvňuje grampozitívne aj gramnegatívne baktérie. Aktívna zložka fusafungínu znižuje vývoj a rast patogénov a prispieva k rýchlemu zotaveniu.

  Liek sa vstrebáva takmer okamžite sliznicou, ale do krvi preniká iba zanedbateľná časť, a preto je absolútne neškodný pre dojčiace matky. Môže sa používať dokonca aj v období laktácie bez prerušenia dojčenia. Je potrebné poznamenať, že tento nástroj je aktívny aj pri kandidóze. Ak je bolesť vyvolaná plesňami, potom bude účinný aj bioparox a pomôže s odstránením bolesti v krku pri kandidóze.

  Pastilky a pastilky

  Krk počas laktácie je možné ošetriť nielen sprejmi a roztokmi, ale aj resorpčnými prípravkami. Farmaceutický priemysel ponúka pastilky a pastilky ako také. Bezpečnými prostriedkami sú Faringosept, Septefril, Sebidin, Strepsils, Stop Angina, Septolete.

  Napriek obmedzeniam v používaní lekári v praxi lekári aktívne odporúčajú pastilky Doctor Mom, pretože nespôsobujú negatívne reakcie ani u žien, ani u detí

  .

  Ak je to potrebné, ošetrite bolesť hrdla.tablety na vstrebávanie Faringosept. Liečivo v tabletách je ambazón. Tento nástroj je absolútne bezpečný pre dojčiace ženy. S resorpciou ovplyvňuje ambazón výlučne sliznicu ústnej dutiny a hltanu. Preto je vylúčená možnosť negatívneho vplyvu na zdravie matiek a detí.

  Faringosept pomôže liečiť hrdlo.

  Zmierňuje podráždenie hrdla, pomáha znižovať bolesť a pri používaní výrobku sa rýchlo eliminuje bolesť a nepohodlie pri prehĺtaní. Pri laktácii je dovolené používať tri až štyri tablety denne pol hodiny pred jedlom alebo po jedle.

  Septefrilské pastilky neprešli klinickými skúškami u dojčiacich matiek, lekári ich však počas laktácie predpisujú ženám. Liek pôsobí na patogénnu mikroflóru ústnej dutiny, preniká do hrtanu a chráni sliznicu pred škodlivými účinkami baktérií. Môžete prihlásiť až štyri až šesť kusov denne.

  Pred liečbou liekom Septolete sa musí poradiť s lekárom. Toto liečivo aktívne odoláva zápalovým procesom v krku, zmierňuje bolestivosť, bráni rozvoju mikróbov a zmierňuje opuchy. Jedna pastilka sa môže používať každý deň každé tri hodiny. Neodporúča sa rozpustiť lízanky pred jedlom a tiež piť mlieko po vstrebávaní lízatiek.

  Ak je bolesť hrdla vyvolaná plesňami alebo baktériami, mali by ste sa poradiť s lekárom, ktorý vám povie, čo sa dá liečiť.krk, aby nedošlo k prerušeniu kŕmenia. Napríklad, ak je diagnostikovaná angina pectoris, potom nemožno vylúčiť antibakteriálne lieky. V iných prípadoch sa uvedené prostriedky stanú dobrými pomocníkmi pre mladú matku pri liečbe problémov s hrdlom.