Ako liečiť konjunktivitídu u tehotných žien

Obsah

  Výskyt konjunktivitídy počas tehotenstva je typickým javom, ktorý sprevádza mnoho nastávajúcich matiek. Počas plodenia dieťaťa je imunita ženy výrazne oslabená, čo znamená, že akákoľvek bakteriálna alebo vírusová infekcia môže spôsobiť zápal spojiviek.

  Počas tehotenstva lekári neodporúčajú liečbu choroby sami. Nastávajúca matka nemôže mať rovnaké prostriedky, ako predtým liečila patológiu. Okrem toho, keď sa objavia príznaky zápalu spojivky, je potrebné určiť príčinu choroby. Najjednoduchšie, ak ide o konjunktivitídu alergického pôvodu, takéto patológie rýchlo vymiznú, ale pri chlamýdiovom type ochorenia existuje riziko porodenia chorého dieťaťa alebo výskytu patológií v detstve. Musíte byť na to tiež pripravení.

  Na rýchle vyliečenie choroby musíte vedieť, ako liečiť konjunktivitídu počas tehotenstva, pretože nie všetky lieky sú povolené v chúlostivej polohe. Ak existuje skutočnosť o tehotenstve, musí byť informovaná lekárka, aby predpisoval lieky s prihliadnutím na túto okolnosť.

  Hygienické odporúčania a liečba choroby

  Výskyt konjunktivitídy u tehotnej ženy by mal rozhodne kontrolovať samotná žena aj lekárka. Aby sa choroba nerozšírila do druhého oka, ak je postihnutý iba jeden orgán videnia. Musia sa dodržiavať základné hygienické pravidlá:

  • dôkladne si umyte ruky čistiacim prostriedkom;
  • sa mení každý deňuterák na tvár;
  • opustiť kozmetiku vo výške choroby;
  • zbytočne sa nedotýkať očí;
  • netierajte, nepoškrabujte si oči, aj keď sú veľmi svrbivé;
  • kontaktné šošovky zlikvidujte.

  Liečba choroby by sa mala začať hygienickým umytím sliznice oka. Každý deň sa odporúča pripraviť slabý roztok manganistanu draselného, ​​ktorým sa oči z výtoku umývajú trikrát až štyrikrát denne. Ak manganistan draselný nebol doma, môžete rozpustiť štyri tablety furacilínu v pohári vody a umyť si oči výsledným mierne žltým roztokom.

  Odporúčame vám prečítať si: Ako rýchlo liečiť konjunktivitídu

  Ak je konjunktivitída bakteriálnej povahy a z očí sa objavuje hnisavý výtok, mala by sa odkvapkávať sulfacyl sodný, síran zinočnatý, resorciálny roztok alebo roztok chloramfenikolu. Je veľmi dôležité odstrániť kôrky zo zmrazeného hnisu včas, ktoré sa môžu objaviť počas dňa aj po spánku. To je možné dosiahnuť tak pomocou roztokov liekov, ako aj infúziami liečivých bylín - šalvie, šípky, harmančeka, nechtíka.

  Pri kontakte s klinikou vám lekár povie, ako liečiť chorobu miestnymi drogami. Pri bakteriálnej konjunktivitíde môžete použiť liek Vigamox. Toto antimikrobiálne činidlo ovplyvňuje širokú škálu mikroorganizmov, preto sa odporúča takmer jeden z prvých. Kvapky Vigamoxu sa majú odkvapkávať trikrát denne, jedna kvapka najviac štyri po sebe nasledujúce dni. Zvyčajne do tejto dobystav oka pacienta sa výrazne zlepšuje a ďalšou liečbou je možné pokračovať ľudovými liekmi.

  Antibakteriálne kvapky Tobrexu sa vštepujú pod dolné a horné viečka každé štyri hodiny, kým nezmiznú príznaky patológie. Tento nástroj sa môže používať na dlhú dobu, pretože pri lokálnom použití sa liek takmer neabsorbuje do krvi. Kvapky Tobrexu sa uchovávajú dva týždne odo dňa, keď je fľaša odizolovaná, takže šetrite liek - liečba by sa mala vykonávať v plnej miere.

  Ak vyššie uvedené lieky nepomáhajú a choroba sa vyznačuje výrazným oddelením hnisu, ktoré sa neznižuje, potom môžete použiť liek Tsiloxan. Používa sa v závislosti od priebehu konjunktivitídy od siedmich do štrnástich dní, ale najprv sa musíte poradiť s lekárom, pretože lekári to nepovažujú za prijateľné na liečbu patológie, ale vo výnimočných prípadoch sa vzhľadom na hodnotenie rizika pre matku a dieťa môže Tsiloxan predpísať pre tehotné ženy.

  Pri alergickej konjunktivitíde je potrebné užívať schválené antialergické lieky vo forme kvapiek do očí a vo forme tabliet. Hydrokortizónová masť sa môže nanášať v noci pod spodné viečko. Z tabliet na vnútorné použitie sa odporúča Suprastin a Zirtek. Na zvýšenie obranyschopnosti organizmu musí strava obsahovať čo najviac zeleniny a hypoalergénneho ovocia, čerstvých štiav. Vitamínové prípravky budú užitočné v prípade zápalu spojiviekZačalo sa to na jeseň-zima.

  Je lepšie nepoužiť Zirtek v prvom trimestri, ale zvyšok času nepoškodí tehotnú ženu a jej dieťa

  .

  Lekár môže predpísať pre tehotné ženy tieto antihistaminiká - Allergodil, Ketotifen, Opatanol, Levocabastine, Azelastine, Clemastine. Medzi kortikosteroidnými liekmi pomôže Maxidex a Prenacid. V druhom polroku tehotenstva môžete užívať lieky Chloropyramín a Telfast. Užitočné je premytie 2% kyselinou boritou. Lekári však stále radšej nepredpisujú antihistaminiká v prvom trimestri tehotenstva, pretože veľa liekov sa testovalo na skupine tehotných žien, a preto je málo známe o spoľahlivom účinku na telo.

  Vírusová konjunktivitída u tehotných žien sa lieči oxolínom a tebrofenom. Na zvýšenie imunity je potrebný interferón. Pri herpetickej konjunktivitíde je potrebné používať očnú masť Acyclovir. Ako lokálna terapia sa môže odkvapkávať Aktipol, Oftalmoferon, Poludan a Tebrofen.

  Priebeh choroby je často komplikovaný suchými očami. Nepríjemný pocit piesku na pozadí sucha možno eliminovať umelou slzou. Výrobcovia odporúčajú prípravky Inox, Vidisik, Vizin - čistá slza, Deflisez, Oftolik.

  Liečba ľudovými liečivami

  Zvládnuť konjunktivitídu môžu byť nielen liečivá, ale aj ľudové liečivá. Dekorácie bylín pomôžu eliminovaťpríznaky konjunktivitídy, ale zároveň nepoškodí dieťa.

  Na zmiernenie zápalu a opuchu sa môžu použiť infúzie šalvie, harmančeka, šípky alebo nechtíka. Môžete tiež vytlačiť šťavu z trojročnej aloe, zriediť ju prevarenou vodou v pomere jedna ku desiati a tekutinu aplikovať ako obklad. Každú hodinu a pol môžete variť aj kvety chrípky a vypláchnuť ich výslednou infúziou očí. Ďalším dobrým spôsobom je trvať na tom, aby jeden deň koreň marshmallow (1 polievková lyžica. V pohári vriacej vody) a vypláchnite ho očami, keď sa objaví hnis.

  Táto hmotnosť by sa mala získať kombináciou uhoriek s vodou a sódou

  Pri hnisavom výtoku môžete použiť aj uhorkovú šťavu. Aby ste to dosiahli, vytlačte šťavu z jednej uhorky, zrieďte ju rovnakým množstvom vody a do výslednej ovesnej kaše hádzajte štipku sódy. Potom sa kvapalina znova stlačí. Ukázalo sa, že ide o veľmi mierny roztok na umývanie očí. Tekutú uhorku môžete používať aj niekoľkokrát denne.

  Na zníženie opuchu môžete použiť kopr. Veľká hromada kôpru by sa mala nakrájať na najmenšiu možnú veľkosť a vytlačiť ju džúsom z gázy. Bavlnené tampóny sa majú namočiť do výslednej tekutiny a aplikovať na oči po dobu pätnástich minút. Môžete to urobiť 3-4 krát denne. Otok zvyčajne ustúpi do konca prvého dňa zákroku.

  Ďalším dobrým dekongestantom sú zemiaky s vajcami. Na jej varenie potrebujete stredne surové zemiakyolúpame, nastrúhame a pridáme jeden surový žĺtok z kuracieho vajca. Zmes sa dôkladne premieša a nanesie na gázu, čím sa vytvorí druh vreciek. Obidve vaky sa aplikujú na oči po dobu pätnástich minút.

  Bezpečne liečiť príznaky konjunktivitídy počas tehotenstva a s čučoriedkami. Ako terapia sa používa koreň čučoriedky, ktorý musí byť podrobne opísaný pred varením. Suchá zložka sa naleje vriacou vodou. Pol lyžice koreňa čučoriedky bude potrebovať pohár vody, ktorý bol odstránený z ohňa. Trvajte na tom, aby produkt bol pod vekom, kým úplne nevychladne. Potom môžete gázovým tampónom umyť oči hnisavou konjunktivitídou a vírusovým tampónom sa takéto tampóny ponechajú na viečkach ako krémy na opuchy.

  Populárnym liekom na konjunktivitídu je ochanka.​​

  Tento liek sa často používa na rôzne očné choroby, pre ktoré dostal svoj charakteristický názov. Eyebright má antibakteriálny a adstringentný účinok, takže je zvlášť aktívny vo vzťahu k liečbe bakteriálnej konjunktivitídy. Aby sa vysporiadali s hnisavým výtokom a podráždenosťou viečok, je potrebné uvariť jednu čajovú lyžičku eufrázií vriacou vodou, trvať na víne desať minút a potom sa ochladiť v bežnej nádobe. Ak sa na nich objavil hnis, roztok pri teplote miestnosti umyl oči. Pri podráždení očí v prípade vírusovej konjunktivitídy sa ako krémy používa očná voda.

  Skvelý spôsob liečby konjunktivitídy - lístkovruže. Sušené lístky sa musia naliať vriacou vodou a trvať na tom, že pod vekom zostanú najmenej pol hodiny. Z získanej tekutiny sa na oči môže urobiť obklad, ale v prípade, že choroba je vírusového alebo alergického pôvodu.