Ako liečiť kocovinu

Obsah

  Liečba kocoviny nie je nič iné ako detoxikácia tela po otrave alkoholom. Je to druh patológie, ktorá sa musí liečiť rovnakým spôsobom ako iné choroby. Ak chcete rýchlo zmierniť príznaky otravy alkoholom, musíte vedieť, ako liečiť opicu a aké lieky je možné použiť na dosiahnutie skorého účinku.

  Na vyliečenie kocoviny by človek nemal začať bojovať proti otrave iba ľudovými metódami. Alkohol a jeho produkty rozpadu každú minútu majú deštruktívny účinok na orgány a tkanivá, preto je potrebné profesionálne odstraňovať toxíny. V opačnom prípade môžu príznaky kocoviny - bolesti hlavy, slabosť, nevoľnosť, triaška a pocit depresie, podráždenosť - prenasledovať nešťastného opilca na dlhú dobu.

  Ako odstrániť syndróm opice?

  Najskôr je potrebné dbať na vyčistenie tela. Na urýchlenie eliminácie toxínov z tela musíte vziať tabletu kyseliny jantárovej (100 mg). Absorbuje sa každú hodinu v jednom kuse, nie viac ako 6-krát denne. Na odstránenie toxínov môžete piť citrónovú šťavu, ktorá sa najľahšie pripravuje - dva alebo tri citróny sa jemne nasekajú a nalejú sa do prevarenej vody, čo umožňuje variť pol hodiny.

  Med tiež pomôže zbaviť sa syndrómu kocoviny. Cez deň musíte jesť med, ale nie viac ako pol pohára, inak môžu začať alergie. Nápoje z kyslého mlieka pomôžu vyzrážať sladkú sladkosť medu. Oni tiežodporúčané na liečbu otravy alkoholom.

  Pilulky na kocovinu

  Kocovinu na doma môžete liečiť pomocou správnych liekov. Lieky na kocovinu našli aj ich kupca. Napríklad zoznam najaktívnejších liekov na kocovinu.

  Pomáha rýchlo vystriedať kapsuly na pitie. Odstraňujú nielen bolesti hlavy, ale zmierňujú aj ďalšie nepríjemné príznaky otravy alkoholom. Droga je založená na rastlinných zložkách - obsahuje výťažok zo sladkého drievka, kyselinu, eleuterokok, zázvor.

  Spomedzi prípravkov tabliet je možné odvolať liek na antipohmelín. Obsahuje glutamát sodný, kyselinu askorbovú, glukózu a kyselinu jantárovú. Droga Antipochmelín rýchlo odstraňuje príznaky otravy alkoholom, odstraňuje z tela rozpadajúce sa produkty alkoholu, tablety úplne blokujú prácu účinných tráviacich látok, takže alkohol jednoducho netrávi a z tela sa vylučuje. Na odstránenie príznakov kocoviny sa môžu užívať štyri až šesť tabliet denne.

  Populárnym liekom na liečbu kocoviny je Piel Alco.

  Tablety pomáhajú rýchlo zbaviť toxíny: stačí užiť iba dve tablety. Jeden predtým, ako človek pije alkohol, a druhý potom. Piel Alco obsahuje vitamíny: síran horečnatý, zmes glukózy, pyruvát sodný. Hlavnou účinnou látkou je pyruvát sodný, to je onneutralizuje škodlivé látky a dokáže zbaviť človeka príznakov otravy alkoholom.

  Najznámejšou liečivou látkou na kocovine sú tablety Alka-Seltzer. Sú vysoko rozpustné vo vode a rýchlo sa vstrebávajú v zažívacom trakte. Zloženie liečiva obsahuje aspirín, ktorý je tiež zosilnený kyselinou citrónovou. S Alka-Seltzer sa môžete zbaviť bolesti hlavy.

  Medichronal pomôže zbaviť sa aj najťažšej otravy alkoholom

  .

  Najznámejšou liečbou je Medichronal. Liek na báze glukózy a mravčanu sodného a ďalších látok, ktoré majú čistiaci účinok a zlepšujú metabolizmus. Hlavnou účinnou látkou je mravčan sodný. Rýchlo sa vstrebáva do čriev, vstupuje do krvného obehu a odstraňuje produkty rozkladu alkoholu.

  Alka-Seltzer je variantom Alka-cca. Tento liek je svojim účinkom veľmi podobný Alka-Seltzerovi, obsahuje tiež aspirín, sódu a glycín. Liek Alka-prim eliminuje stratu vody v tele, zastavuje smäd, pomáha vyrovnať sa so syndrómom kocoviny. S pomocou Alka-prim bolesti hlavy zmiznú, nervový systém sa upokojí a akcia jedov - rozkladných produktov alkoholu - sa zastaví.

  Ďalším obľúbeným liekom je Zorex. Hlavnou účinnou látkou liečiva je jednotkovýol. Rýchlo preniká do pečene, účinne odstraňuje toxické produkty rozkladu alkoholu.Droga je veľmi účinná, ale u mnohých ľudí môže spôsobiť alergie. Ak sa objavia nepríjemné príznaky, liek by sa mal zastaviť.

  Proti krádeži je ďalšia kocovina založená na rastlinných zložkách. Zahŕňa extrakt z embólie, hebula terminalia, čakanku a extrakt z palmových listov. Pri použití lieku Zenalk sa metabolizmus aktivuje, pečeň sa čistí, vylučujú sa toxické látky a rýchlo sa objavujú príznaky otravy alkoholom.

  Symptomatická pomoc pri intoxikácii

  Ak je v tele príliš veľa alkoholu a pociťujete silnú intoxikáciu, je potrebné začať odoberať nielen nápoje s stupňami, ale aj produkty ich rozkladu. Za týmto účelom si môžete urobiť klystýrsky nálev, výplach žalúdka a prijať sorbenty. Najviac propagovaným sorbentom ako ošetrením kocoviny je aktívne uhlie. Je v lekárničke pre každú rodinu. Je potrebné piť dávku vo výške jednej tablety na 10 kg hmotnosti. Môžete tiež užívať Polysorb, Enterosgel, Smecta a Polyphepan, ktoré pôsobia podobným spôsobom.

  Hlavným dôvodom zlého zdravia je zvyškový alkohol a toxíny v tele. Môžete ich zobraziť rôznymi spôsobmi. Najrýchlejším a najspoľahlivejším spôsobom, ako sa zbaviť toxínov, je vyvolať reflex roubíka a odstrániť toxíny z tráviaceho traktu. Paralelne môžete vytvoriť klystýr alebo klystírvziať preháňadlo, aby toxíny opustili telo čo najskôr.

  Na zmiernenie syndrómu kocoviny sa môžu metabolické procesy urýchliť. Najlepšie je odstrániť intoxikáciu. Môžete si vziať 20 kvapiek tinktúry Eleutherococcus, citrónovej šťavy, medu, zriedeného vo vode, kvasu, kyslého mlieka.

  Všetky tieto lieky majú antioxidačné vlastnosti, t.j. sú schopní vysporiadať sa s jedmi, ktoré sa nahromadili v ľudskom tele. V počiatočnej fáze kocoviny môžete užívať hepatoprotector glutlutin - štyri tablety každé štyri hodiny.

  Glutargin pomáha chrániť pečeňové bunky pred toxickými účinkami produktov rozkladu alkoholu

  .

  Syndróm kocoviny je často sprevádzaný pocitom smädu, ktorý horí v krku. Kontrastná sprcha alebo teplý kúpeľ pomôže vyrovnať sa s týmto nepríjemným príznakom. Ráno si môžete vziať pohár solanky a potom vypiť pohár čistej vody. Je lepšie, ak namiesto obyčajnej vody existuje minerálna voda, napríklad Polyana Kvasova, Essentuki, Luzhanskaya. Po vypití dostatočného množstva vody sa odporúča, aby človek odobral diuretiká na odstránenie produktov rozkladu alkoholu.

  Veroshpiron (200 mg) sa môže používať ako diuretikum a niektorí ľudia úspešne odstraňujú toxíny z nealkoholického piva. Ovsená kaša, zelený čaj, jahody a jahody, cuketa, melón majú tiež močopudný účinok. Známe diuretikum Furosemid sa však lepšie nepoužíva.

  Zaoberanie sa opuchom kocovinyAspirín pomôže. Červené krvné zrazeniny sa tvoria pod vplyvom alkoholu v krvi - zdá sa, že krvné bunky sa držia spolu. Tieto zrazeniny vyvolávajú výskyt opuchov a tablety aspirínu pomôžu tento jav eliminovať. Kyselina acetylsalicylová môže okrem toho zmierniť bolesť. Aby ste odstránili príznaky kocoviny, vezmite 1 g prostriedkov denne.

  S cieľom obnoviť výkonnosť po zábavnom opitý večere môžete užívať tablety glycínu (2 každú hodinu až päťkrát denne), Picamilon (200 mg lieku sa užíva celý deň). Pantogam (dva gramy lieku počas dňa), Mexidol (jedna tableta trikrát denne), pomôže Novo-Passit (Novo-Passit (vezmite jednu tabletu alebo odmernú lyžicu každých šesť hodín)).

  Na odstránenie podráždenosti sa môžu používať sedatívne lieky - tinktúra valeriány alebo materskej mladiny, upokojujúce zmiešané byliny z lekárne. Takéto lieky nielen pomáhajú zmierniť nervozitu, ale podľa mnohých lekárov sa môžu stať profylaktickými proti bingom. Pretože telo trpí nedostatkom horčíka počas nervového vyčerpania, je potrebné vyplniť nedostatok tohto prvku prípravkami Panangin, Magnesia, Magnesol.

  Kocovinu je možné liečiť doma, ak máte po ruke aspoň minimum liekov s účinkom detoxikácie, ale pri konzumácii alkoholu je lepšie dodržať opatrenie, ako trpieť predávkovaním vodkou.