Ako liečiť hypertenziu doma

Obsah
  6. Hypertenzia je ochorenie kardiovaskulárneho systému, pri ktorom sa zaznamenáva konštantný vysoký krvný tlak. Tlak u zdravých ľudí je zvyčajne 120 až 80 mm Hg. Ak má monitor krvného tlaku neustále krvný tlak 140/90 mm Hg. a vyššie, potom stojí za to povedať, že telo má patologický proces, ktorý lekári nazývajú hypertenzia. Bohužiaľ nie je možné túto chorobu vyliečiť navždy.

  Existujú však špeciálne ľudové lieky, pomocou ktorých je možné udržiavať normálny tlak. Ako teda liečiť hypertenziu pomocou ľudových liekov?

  Liečba hypertenzie ľudovými liekmi

  Pred liečením hypertenzie sa samozrejme oplatí preskúmať. Počas diagnózy môže lekár presne diagnostikovať a určiť formu ochorenia. Niekedy môže pacient príznaky pripísať úplne inému ochoreniu. V dôsledku toho môže použiť nesprávne zaobchádzanie, ktoré nakoniec len zhorší celkový stav.

  Počas hypertenzie sa často používajú ľudové lieky, ktoré pomáhajú znižovať krvný tlak doma. Mnoho rastlín má nielen pozitívny vplyv na tlak, ale tiež zlepšuje činnosť mnohých vnútorných systémov.

  Použitie ľanových semien

  Ľanové semená sa skladajú z éterických mastných kyselín, ktoré patria do skupiny omega-3.

  Tieto prvky v ľudskom tele nemôžu byť syntetizované samy osebe, a preto ich pravidelnévstupné s jedlom. Mastné kyseliny obsiahnuté v ľanových semenách majú tieto výhody:

  • tieto zložky bránia výskytu cholesterolových plakov, ktoré nakoniec znižujú pravdepodobnosť upchatia a zúženia lúmenu v cievach;
  • majú pozitívny vplyv na stav metabolizmu lipidov;
  • spôsobiť spevnenie stien krvných ciev;
  • aktívne odstraňujú toxické látky z ľudského tela.

  Okrem toho je hlavnou výhodou tohto rastlinného liečiva v porovnaní s inými prírodnými zložkami ich relatívna lacnosť. Preto ich môže kúpiť takmer každý.

  V tomto prípade nie je potrebné variť semená, môžu sa konzumovať priamo v surovej forme - denne sa môže konzumovať niekoľko malých lyžičiek semien a tiež ich možno posypať rôznymi cestami, napríklad v zeleninových šalátoch. Ak je ťažké prehltnúť semená ako celok, môžu sa pomelieť v mlynčeku na kávu. Najlepšie je vypiť semená trochou vody.

  Použitie zmesi med-zelenina

  Hypertenzia sa môže liečiť doma pomocou špeciálnej zeleninovej zmesi s medom. Túto zmes je možné ľahko pripraviť nezávisle, čo je najdôležitejšie, musíte prísne dodržiavať receptúru.

  Pre látky na zníženie krvného tlaku sa budú vyžadovať tieto zložky:

  • 200 gramov medu;
  • jedna červená repa;
  • jedna mrkva;
  • citrón - 1 kus;
  • chren - 1 kus.

  Ako variť:

  Prečítajte si tiež: Ako liečiť IRR
  1. Najprv umyjeme repu a mrkvu, dáme zeleninu do odšťavovača a stlačíme ju. Výsledkom by malo byť 140 ml šťavy.
  2. Chren sa premyje a trie na strúhadle. Z chrenu bude potrebné vylisovať asi 20 ml šťavy.
  3. Citrón sme nakrájali na dve časti a šťavu vytlačili.
  4. Všetky zložky sú dôkladne premiešané.
  5. Pridajte med a znova premiešajte.

  Hotová zmes by sa mala konzumovať dvakrát denne jednu hodinu pred jedlom. Liečba hypertenzie je 40 dní.

  Cesnak

  Doma znížený krvný tlak s cesnakom. Cesnak je užitočný prírodný liek, ktorý má širokú škálu účinkov. Táto zložka rastliny má tieto pozitívne vlastnosti:

  • pravidelné používanie cesnaku bráni tvorbe voľných radikálov, ktoré prispievajú k tvorbe aterosklerotických plakov;
  • ​​
  • tento liek sa často používa pri prevencii zúženia lúmenu krvných ciev, ako aj pri žilovej trombóze;
  • okrem znižovania krvného tlaku má táto rastlina priaznivý vplyv na všetky vnútorné orgány a má dezinfekčný účinok na organizmus.

  Na zníženie krvného tlaku sa cesnak môže konzumovať vo svojej najčistejšej forme. Za týmto účelom môžete jesť pár strúčikov alebo pridať do rôznych pokrmov ako korenie.

  Z neho tiež môžete pripravovať tinktúru podľa tohto receptu:

  1. Najprv musíte odlúpnuť dva strúčiky cesnaku a pomeliť v mixéri alebo cesnakovom stláčači.
  2. BVýsledná cesnaková zmes sa musí naliať do neúplnej pohára horúcej vody.
  3. Hotová zmes by sa mala nechať stáť asi 8 hodín.
  4. Infúzia by sa mala vypiť ráno na lačný žalúdok.
  5. Každé ráno by sa mala robiť nová tinktúra.
  6. Obdobie používania je 30 dní.

  Používanie šišiek

  Hypertenziu doma možno liečiť šiškami, je lepšie použiť červený vzhľad. Červené šišky obsahujú vysoký obsah éterických olejov, vitamínov, karoténu.

  Použitie tinktúry šišiek sa považuje za účinnú profylaktickú liečbu hypertenzie a poskytuje aj nasledujúce pozitívne zmeny v tele:

  • nepretržité používanie znižuje krvný tlak;
  • má tonizujúci účinok na steny krvných ciev a zabraňuje ich upchávaniu;
  • riedi krv, znižuje riziko vzniku krvných zrazenín.

  Tinktúra má antistresový účinok - obnovuje štruktúru kapilár a normalizuje krvný obeh v mozgu. Ako vyrobiť tinktúru z šišiek:

  1. Najprv ich musíte opláchnuť pod studenou vodou a vložiť do litrovej nádoby.
  2. Ďalej nalejte vodku k okrajom v pohári s kónusmi.
  3. Banka musí byť zakrytá vekom a na 3 týždne umiestnená na tmavom mieste.
  4. Po troch týždňoch by sa tinktúra mala zmeniť na tmavo červenú.

  Tinktúra sa má užívať 15 gramov denne pol hodiny pred jedlom. Je žiaduce, aby predtinktúru napnite gázou.

  Použitie listov mäty, banánovníka, meduňky, materskej mladiny, valeriánu

  Doma na odstránenie hypertenzie môžete použiť listy banánovej, mäty, valeriány, meduňky, materskej. Tieto bylinné prísady majú upokojujúci a relaxačný účinok. Okrem toho tieto rastliny rýchlo odstraňujú príznaky stresu a práve tento stav často vyvoláva zvýšenie krvného tlaku.

  Odvar týchto rastlín má dobrý účinok. Odvar môže byť vyrobený z ľubovoľného zariadenia alebo ich kombinovať. Listy sa môžu používať suché alebo čerstvé. Listy nalejte do termosky a naplňte ich horúcou vodou v pomere 1: 5. Ďalej by mali byť termosky dobre uzavreté a nechať vylúhovať asi hodinu. Keď je vývar teplý, môžete ho vypiť. Je lepšie piť 1 pohár pred spaním alebo podľa potreby.

  Infúziu banánových listov si môžete pripraviť aj podľa nasledujúcej schémy:

  • čerstvé listy banánovníka by sa mali nakrájať na malé kúsky nožom;
  • nasekané banány sa vyliali vodkou;
  • vyberte zmes, ktorá sa vylúhuje na tmavom mieste počas dvoch týždňov;
  • po dvoch týždňoch sa môže užívať tinktúra;
  • každý deň musíte vypiť 25 kvapiek;
  • Ak je to potrebné, tinktúra sa môže zriediť vodou.

  Indická metóda liečby jódom

  Každý vie o takom účinnom prostriedku proti modrinám, ranám a iným vredom, ako je jód. Tento liek bol mnohým z nás známy už od detstva. Ale môžetepoužívať nielen na liečenie rán, zastavenie odreniny krvi, ale aj na zníženie krvného tlaku. Táto metóda liečby prišla v staroveku z Indie.

  Úprava jódom prebieha v niekoľkých fázach:

  • Vykonávajú sa 10-dňové postupy;
  • sa potom uskutoční prestávka na 10 dní;
  • po roku by sa terapeutická liečba mala vykonávať podľa rovnakej schémy.

  Základným princípom terapeutickej terapie je nanášanie prúžkov alebo prstencov jódu bavlníkovým tampónom na určité časti tela. Vykonanie týchto postupov sa odporúča pred spaním. Jeden krúžok by sa mal aplikovať denne na konkrétnu časť tela. Jód bude interagovať s biologickými bodmi tela, výsledkom čoho bude proces normalizácie všetkých vnútorných orgánov vrátane krvného obehu.

  Postupy na zmiernenie tlaku

  Hypertenzia sa môže liečiť rôznymi postupmi. Pravidelné používanie týchto účinných liečebných metód pomôže rýchlo normalizovať krvný tlak.

  Druhy postupov na zníženie krvného tlaku:

  • Horčičné kúpele. Nalejte horúcu vodu do kúpeľne alebo umývadla. 50 - 100 gramov suchého horčičného prášku sa naleje do vody a rozpustí sa. Ďalej musíte dať nohy do vody s horčicou a na chvíľu ich držať. Expozičný čas je 15 minút.
  • Stlačuje. Bavlnená vlna sa musí navlhčiť malým množstvom octu jablčného muštu a položiť na päty. Najdlhšia doba postupu by mala byť 10 minút;
  • Teplé kúpele. Teplé kúpele by sa mali užívať 14 dní.s teplotou vody asi 40 stupňov. Na zlepšenie účinku vo vode môžete pridať trochu éterických olejov, napríklad ihličnan alebo levanduľa. Trvanie procedúry je od 15 do 20 minút.

  Domáce lieky môžu pomôcť udržať normálny krvný tlak, avšak nezabudnite na radu lekára. Je vhodné zostať na slnku čo najviac, pretože slnečné lúče spôsobujú vazodilatáciu a znižujú krvný tlak. Môžete sa prihlásiť na masáže hlavy, tieto postupy spôsobujú zvýšený krvný obeh a normalizáciu krvného tlaku. Aj doma môžete vykonávať dychové cvičenia, ktoré pomôžu obnoviť celkový stav.