Ako liečiť Helicobacter pylori

Obsah

  Helicobacter pylori je baktéria, ktorá parazituje na sliznici žalúdočnej steny a ovplyvňuje ju svojimi toxínmi. V počiatočných fázach sa baktéria nijako nevykazuje. Ale v priebehu času sa človek začína stretávať so zápalovými procesmi a ulceratívnymi zmenami, ktoré sa vyskytujú v dvanástniku a žalúdku. A ak v takom okamihu nezačnete s liečbou, v budúcnosti budete musieť čeliť najzávažnejším následkom, ktoré sa vyskytujú so všetkým ľudským zdravím. Najnebezpečnejším z nich je vnútorné krvácanie a tvorba zhubných nádorov. Preto je lepšie vedieť, ako liečiť Helicobacter pylori a s ktorým špecialistom by ste sa mali poradiť, ak máte podozrenie na takúto chorobu.

  Liečba drogami

  Ak človek začal podozrenie, že jeho telo obsahuje baktérie Helicobacter pylori a reagoval na príznaky včas, potom existuje šanca, že sa bude možné takého ochorenia zbaviť. Celá komplexná terapia bude pozostávať z nasledujúcich štádií:

  • Užívanie antibiotických výrobkov.
  • Používanie liekov, ktoré obnovujú postihnutú štruktúru sliznice.
  • Po špeciálnej diéte.
  • Priebeh vitamínov na posilnenie imunitného systému.

  Liečba musí byť nevyhnutne komplexná, pretože helikobaktérie sú vysoko odolné voči mnohým antibiotikám. Berúc iba jeden druh drogy,nebude možné zastaviť vývoj choroby.

  Zvyčajne sa uplatňujú dve liečby tejto infekcie. Nemali by sa však používať súčasne. Druhá metóda sa začne používať, iba ak prvá technika nedala svoj výsledok. Preto baktéria nemá čas sa prispôsobiť liekom. Samotné metódy sú tieto:

  • Dve antibakteriálne lieky a prostriedky na zníženie kyslosti žalúdka.
  • Dve antibakteriálne lieky, prostriedok na zníženie výroby kyseliny chlorovodíkovej, zlúčeniny bizmutu.

  V počiatočnej fáze sa predpisujú antibiotiká klaritromycín, azitromycín a levofloxacín počas prvého týždňa. Dĺžku prijímania určuje lekár, ale zvyčajne je jeden týždeň.

  Počas druhého týždňa sa predpisujú antibakteriálne lieky (Amoxicilín a Trichopolum), ktoré sa užívajú sedem dní. Deštruktívne ovplyvňujú baktériu a súčasne zastavujú rozmnožovanie takéhoto mikroorganizmu. Liečivo Macmirror ďalej zlepšuje funkcie ľudského imunitného systému.

  Potom sú k liečbe pripojené inhibítory protónovej pumpy (Omez). Majú obalové vlastnosti a prispievajú k hojeniu formovanej erózie. Nie je možné liečiť takúto baktériu samotnými antibiotikami.

  Ak ochorenie samotné získalo zanedbanú formu a pri predpísanej liečbe sa nepozoruje pozitívny výsledok, lekár predpisuje takýto predpis.lieky:

  • Metranidazol,
  • Tetracyklín,
  • Rabeprazol.

  Zanedbaná forma sa môže liečiť iba pomocou liekov

  .

  V tomto prípade sa musia užívať probiotiká. Urýchľujú úplnú obnovu sliznice.

  Obvyklý priebeh trvá desať dní, ale vo vážnejších prípadoch môže liečba drogami trvať dva týždne. Po ukončení takejto liečby je telo ešte nejaký čas podporované drogami.

  Ak jedna z týchto dvoch metód liečby nepriniesla svoj výsledok, použije sa tretí režim liečby. Za týmto účelom sa predbežne vykoná kompletné vyšetrenie endoskopom. A to v laboratóriu umožňuje individuálne vybrať lieky a vyvinúť potrebný priebeh liečby.

  Terapeutická strava

  Okrem toho, že sa Helicobacter lieči lekársky, odporúča sa dodržiavať aj špeciálnu diétu. Pomáha udržiavať zhoršenú funkciu trávenia, obnovuje postihnutú výstelku žalúdka a zlepšuje činnosť čriev.

  Základom takejto výživy je zákaz týchto potravín:

  Prečítajte si viac: Ako liečiť gastritídu doma
  • alkoholické nápoje;
  • vyprážané a mastné potraviny;
  • rôzne konzervy a údené mäso;
  • pečivo a cukrovinky;
  • bohaté polievky;
  • huby;
  • korenie a korenie;
  • ​​
  • silná káva a silný varený čaj.

  Základom stravy na ošetrenie baktérií Helicobacter pylori by však mal byť základ tekutej cereálie v mlieku, chudých polievkach, chudom mäse a rybách, zeleninových plodoch, mlieku a kokteiloch na báze bobúľ. A ak budete dodržiavať všetky odporúčania týkajúce sa výživy, bude možné Helicobacter úplne vyliečiť.

  Diéta Helicobacter môže pomôcť

  Okrem povolených a zakázaných potravín sa musia dodržiavať aj zásady terapeutickej výživy. Bude potrebné vyhnúť sa produktom, ktoré dráždia povrchovú vrstvu žalúdočnej sliznice. Samotné jedlo by sa malo dôkladne žuť. Budete musieť dodržiavať režim pitia. Denne by sa malo spotrebovať asi dva litre vody, ale nie s jedlom. Po jedle by mala uplynúť hodina a až potom môžete piť.

  Je lepšie jesť v malých porciách a samotné jedlo by malo mať príjemnú teplotu a ich konzistencia by sa mala blížiť stavu pyré alebo šťavy. Trvanie takejto stravy je 45 dní a potom bude možné liečiť Helicobacter bez použitia antibiotík.

  Liečba alternatívnymi metódami

  Helicobacter pylori sa dá vylúčiť aj pomocou receptov tradičnej medicíny. Mnohé z nich majú rovnaký účinný účinok ako lieky. Pred liečením Helicobacter pylori ľudovými liečivami je však potrebné zistiť všetky existujúce kontraindikácie a individuálnu vnímavosť organizmu tejto alebo tejto rastliny.

  Dosťdobrým výsledkom je odvar pripravený z nasledujúcich zložiek zariadenia:

  • lastovník,
  • harmanček,
  • ľubovník bodkovaný,
  • rebríček.

  Všetky bylinky sa vyberajú v rovnakých pomeroch a zmiešajú sa spolu. Potom výslednú zmes musíte vziať dve polievkové lyžice a naliať ich s dvoma pohármi vriacej vody. Take takéto odvar by malo byť po jedle trikrát denne. A zakaždým, keď sa odporúča variť čerstvý vývar.

  Je možné použiť koreň kalámu proti baktériám Helicobacter doma. Musí sa rozdrviť a dve veľké lyžice uvariť v 500 ml horúcej vody. Keď je infúzia hotová, musí sa vypiť po jedle až trikrát denne. A ak budete túto liečbu sledovať týždeň, môžete dosiahnuť pozitívnu dynamiku.

  Helicobacter pylori sa môže liečiť aj púpavou zmiešanou s kvetmi hrušiek a jabloní. Takáto kompozícia doplní akúkoľvek antibiotickú terapiu a jednoducho ničí nebezpečnú baktériu. V rovnakom množstve môžete miešať nechtík, ľubovník bodkovaný a rebríček. Výslednú zbierku vezmite malú lyžičku a uvaríme ju v pohári vriacej vody. Vezmite odvar trikrát denne, 100 ml jeden mesiac. A potom sa liečená osoba začne zlepšovať a nepríjemné príznaky postupne vymiznú.

  Najúčinnejšia liečba Helicobacter pylori

  Jedným z najpopulárnejších ošetrení Helicobacter pylori je konzumácia čerstvých kuracích vajec. Jedno vajíčko by sa malo vypiť ráno na lačný žalúdok. prev dôsledku toho je narušená mikroflóra v žalúdku normalizovaná. Táto liečba však nie je vhodná pre deti.

  Môžete použiť sirup z ružového hip, ktorý sa predáva v lekárňach. Mali by ste sa piť každý deň po dobu jedného mesiaca na lyžičku. A po 30 dňoch patogénny mikroorganizmus ustupuje.

  Šípkový sirup ničí škodlivé baktérie

  Dobré výsledky tiež prináša každodenné použitie klíčkov z brokolice. A ak ich zahrniete do svojej diéty dva týždne, príznaky choroby začnú klesať.

  Pri otázke, čo iného možno liečiť v prípade Helicobacter, sa oplatí venovať pozornosť. Má obalové vlastnosti, má pozitívny vplyv na stav žalúdka a bráni rozvoju zápalových procesov. Na dosiahnutie týchto účinkov je potrebné naliať lyžicu semien 200 ml vriacej vody a potom variť na miernom ohni 20 minút. Výsledný nápoj sa pred jedlom filtruje a pije v množstve jednej polievkovej lyžice.

  Infekciu Helicobacter pylori, ktorá sa vyskytuje v žalúdku, je možné liečiť propolisom, ktorý vám umožní zbaviť sa tejto škodlivej baktérie. Trvanie liečby bude jeden mesiac. Domáca terapia bude založená na hotovej alkoholovej tinktúre propolisu. Stačí zriediť iba desať kvapiek takého lieku v horúcom mlieku alebo mierne zohriatej vode a vypiť výsledný nápoj hodinu pred jedlom. Postup sa opakuje trikrát denne.

  Dieťa s týmtochorobe sa môže dostať propolis obsahujúci vodu.

  Alebo mu jednoducho ponúknite žuvanie kusu včelieho produktu. Neskôr sa táto látka môže použiť ako profylaxia proti Helicobacter pylori. Z tohto dôvodu musíte raz ročne vypiť päť kvapiek propolisovej tinktúry zriedenej malým množstvom vody počas štyroch týždňov.

  Keď do tela vnikne taká nebezpečná baktéria, ako je Helicobacter pylori, človek začne pociťovať skutočné mučenie. Zákernosť takého ochorenia spočíva v tom, že v počiatočných fázach nikto nemá podozrenie na prítomnosť tejto baktérie. A po chvíli sa začína prejavovať ako veľmi nepríjemné a bolestivé príznaky. A tu sa nezaobídete bez komplexnej terapie. Mnohí v tejto situácii sa snažia používať recepty tradičnej medicíny. Je však možné liečiť Helicobacter iba doma bez užívania liekov. V skutočnosti bude dosiahnutie dobrého terapeutického výsledku možné iba vtedy, keď je antibiotická liečba spojená s použitím receptov tradičnej medicíny a špeciálnej stravy. Potom existuje každá šanca, že táto baktéria môže byť porazená.