Ako liečiť giardiázu

Obsah

  Giardiáza je bežné ochorenie parazitického pôvodu. Jej pôvodca je najjednoduchší črevný parazit z triedy bičíkov. Lamblia každý rok infikuje stovky tisíc ľudí - detí aj dospelých. Preto sa o túto otázku zaujíma toľko ľudí - ako liečiť giardiu drogami a ľudovými liekmi?

  Pôvodcovia parazitických chorôb sú pôvodcami dvoch foriem - vegetatívny (mobilný) a nehybný (cysty). Tieto parazity sa považujú za mimoriadne aktívne, ich životaschopnosť môže zostať v prostredí dlhú dobu. Pri vniknutí do ľudského tela lamblia najčastejšie ovplyvňuje črevo a pečeňové bunky.

  Helminti majú silný toxický účinok na ľudské telo a môžu viesť k najzávažnejším a nepriaznivým účinkom. Giardiáza u dospelých a detí si preto vyžaduje okamžitú liečbu.

  Hlavné etapy liečby

  Klasická liečba parazitických chorôb u detí a dospelých sa vykonáva podľa určitej schémy pozostávajúcej z troch hlavných etáp. Priebeh liečby trvá dlho, takže pacienti by sa nemali spoliehať na okamžité výsledky.

  Fázy procesu spracovania:

  1. Prvou je tzv. Prípravná fáza. Hlavnou úlohou je neutralizovať účinky intoxikácie, normalizácie čriev,prečo je pacientom predpísaná špeciálna strava.
  2. Druhý je zásadný, neutralizujúci. V tomto štádiu sa pacientovi predpisujú antiparazitiká.
  3. Tretia fáza je záverečnou etapou. Jeho podstatou je zvýšenie úrovne imunity a posilnenie obranyschopnosti tela v boji proti možným relapsom choroby.

  Lamblia u dospelých by sa mala liečiť dostatočne dlho. Trvanie každej liečebnej fázy sa v každom prípade líši a závisí od individuálnych charakteristík organizmu, formy a závažnosti choroby. Jedno štádium liečby môže trvať 2 až 4 týždne, po ktorom je dovolené pokračovať v ďalšej terapii.

  Prvá fáza liečby

  Giardiáza sa môže liečiť až po ukončení prípravnej fázy. Jeho podstatou je eliminovať účinky intoxikácie organizmu užívaním niektorých choleretických a antihelmintických liekov. Najdôležitejším prvkom prvej etapy je dodržiavanie špeciálnej diéty, ktorej cieľom je zabrániť množeniu Giardie.

  Najdôležitejšie dietetické pravidlá:

  • Je potrebné jesť často, ale v malých porciách - to znižuje toxikózu organizmu.
  • Proteíny inhibujú reprodukciu parazitov.
  • Cukor je produkt, ktorý podporuje aktiváciu hlíst.
  • Potraviny bohaté na vlákna urýchľujú elimináciu nahromadených toxínov.
  • Paraziti sa „boja“ fermentovaných mliečnych výrobkov, zeleniny a ovocia kyslých odrôd.

  Pri liečbegiardiáza u detí a dospelých, je nevyhnutné prísne obmedziť príjem uhľohydrátov, cukru, pričom hlavný dôraz sa kladie na bielkoviny a vlákninu. Akékoľvek jedlo, ktoré zaťažuje tráviaci systém, je prísne zakázané.

  Musíme úplne opustiť tieto produkty:

  Odporúčame vám prečítať si: Ako rýchlo odstrániť toxíny z tela
  • Pšeničný chlieb, pečivo.
  • Dorty, zákusky a iné cukrovinky.
  • Cestoviny.
  • Mlieko.
  • Živočíšny tuk.
  • Mastné mäso a ryby.
  • Párky, párky a párky.
  • Potraviny v konzervách, marinády, údené mäso.
  • Fazuľa, hrach a iné strukoviny.

  Ponuky sa musia zakladať na výrobkoch, ako sú ovos, pohánka, perličkový jačmeň alebo ryža, mliečne výrobky (najmä kefír a tvaroh), kyslé odrody ovocia a zeleniny, bylinky, chudé mäso a ryby.

  Pacientovi sa musí poskytnúť dostatok nápojov - brusnica, brusnicové kompoty alebo ovocné nápoje, nesladený čaj s citrónom, neperlivá minerálna voda, čerstvo vylisovaná mrkva, jablko a červená repa.

  S cieľom liečiť giardiázu u detí v prípravnej fáze sa na odstránenie toxických látok z tela používajú lieky. Takéto lieky zahŕňajú Enterosgel, Polysorb, Polyphepan.

  Metronidazol je antiparazitické liečivo, ktoré má v zriedkavých prípadoch vedľajšie účinky

  .

  Druhá a tretia fáza liečby

  Druhá fáza procesu spracovania spočíva v odobratílieky, ktoré ošetrujúci lekár vyberie v závislosti od charakteristík choroby a jej závažnosti.

  Ako liečiť giardiázu u detí a dospelých? Na tento účel sa používajú rôzne antihelmintiká:

  • Macmirror,
  • Nemozole,
  • Metronidazol,
  • Albendazol,
  • Tinidazol,
  • Tiber,
  • ) Furazolidón,
  • Ornidazol,
  • Fazizhim.

  Tieto lieky majú svoje vlastné charakteristiky použitia a kontraindikácie.

  Macmirror a Nemozole sú moderné anthelmintické lieky, ktoré pomáhajú ničiť parazity a obnovujú normálne fungovanie tráviaceho systému. Aplikačnú schému určuje lekár individuálne.

  Metronidazol je jedným z najúčinnejších a najbežnejších liekov, ktorý pomáha liečiť giardiázu u dospelých a detí. Vyznačuje sa minimálnym počtom vedľajších účinkov. Trvanie liečebného cyklu sa pohybuje od 7 do 14 dní.

  Albendazol - sa vyznačuje schopnosťou potlačiť životne dôležité procesy hlíst, v dôsledku ktorých umierajú. Používa sa na liečbu giardiázy u dospelých a detí mladších ako 6 rokov.

  Tinidazol je liek na rýchle odstránenie giardie. Odporúčané dávkovanie sú 3-4 tablety každých 24 hodín, trvanie liečby nie je dlhšie ako 3 dni.

  Tiberal je jedným z najúčinnejších látok, ktorý sa predpisuje pri 3 tabletách denne. Má vysokú úroveň vedľajších účinkov vo forme silnýchbolesti hlavy, nevoľnosť, poruchy spánku. Používa sa iba podľa pokynov lekára.

  Furazolidón - liek sa dnes používa zriedka, pretože môže spôsobiť mnoho vedľajších účinkov vo forme nevoľnosti, tráviacich porúch, alergických kožných vyrážok.

  Znakmi záverečnej fázy sú normalizácia stavu pacienta a zabránenie možného relapsu. Pacientovi sú predpísané imunomodulačné lieky, ktoré zvyšujú úroveň obranyschopnosti tela. Na posilnenie tela sa tiež odporúčajú multivitamínové komplexy.

  S cieľom obnoviť telo po giardiáze u dospelých a detí sa navyše predpisujú probiotiká, aby sa normalizovala črevná mikroflóra - bifiform alebo linex. A nezabudnite, že počas všetkých liečebných etáp sa musí dodržiavať špeciálna diéta.

  Liečba giardiázy u detí

  Odporúča sa liečiť giardiu u detí podľa podobnej schémy v troch etapách. Telo dieťaťa je možné pripraviť na ďalšiu terapiu pomocou diétnych jedál s odmietnutím pečenia, sladkostí, mastných, vyprážaných, korenených a nakladaných jedál. V ponuke pre deti by mali dominovať rastlinné a mliečne potraviny.

  Giardiu je možné liečiť u dieťaťa pomocou liekov z homeopatickej skupiny - najčastejšie sú predpísané Tiberal, Metronidazol, Lycopodium a Helidonium.

  Dojčatá mladšie ako 6 rokov môžu užívať farmakologické lieky, ako sú Pirantel, Vermox,Tanaksol. Môžu byť vo forme tabliet alebo suspenzií. Trvanie liečby je 3 až 5 dní, dávku určuje ošetrujúci lekár v závislosti od veku a stavu dieťaťa.

  Cesnak vďaka svojim „horiacim“ vlastnostiam účinne bojuje proti hlístam

  Ľudové lieky proti giardii

  Je možné účinne doplniť lekárske ošetrenie giardiázy doma pomocou rôznych receptov alternatívnej medicíny. Liečba ľudovými prostriedkami vám umožňuje urýchliť ničenie hlíst, obnoviť črevá a iné vnútorné orgány, odstraňovať toxíny z tela.

  Veľké repy a chren sa musia nasekať na strúhadle, potom sa 2 polievkové lyžice výslednej hmoty nalejú slnečnicovým olejom a nechajú sa vylúhovať 2–4 hodiny. Hotový liek sa má užiť pred každým jedlom lyžice.

  Chren je súčasťou mnohých antihelmintických receptov u detí a dospelých. Tri koreňové plodiny musia byť rozdrvené na strúhadle, nie na šúpanie, a potom sa výsledná hmota naleje do 1 litra chladnej vody. Zmes by sa mala podávať infúziou na chladnom mieste mimo slnečného žiarenia v pevne korkovej forme po dobu 3 dní, po ktorej musí byť voda vypustená a do výslednej buničiny z chrenu by malo byť pridané rovnaké množstvo lipového alebo kvetového medu. Liek by sa mal podávať infúziou ďalšie 3 dni, hotový produkt sa pred jedlom užije do lyžice.

  Do 50 g prírodného medu opatrne pridajte 4 kvapky éterického oleja bergamotumiešajte a konzumujte každé ráno pred raňajkami.

  Jedným z najúčinnejších ľudových liekov na giardiázu u detí a dospelých je mlieko s cesnakom. Na jej prípravu by sa mala cez lis prejsť veľká hlava cesnaku a naliať cesnakovú hmotu do pohára s mliekom. Nápoj musíte piť v jednom dúšku, najlepšie je užiť ho večer pred spaním.

  Doma môžete variť ďalší účinný liek s cesnakom. Na tento účel je potrebné naliať 200 ml vodky do tmavej sklenenej nádoby a naliať 2 polievkové lyžice predtým nasekaného strúčika cesnaku. Plavidlo by malo byť umiestnené na tmavom a chladnom mieste na 7 dní. Pripravená cesnaková tinktúra sa užíva 25 kvapiek trikrát denne, 30 minút pred jedlom.

  Na ošetrenie hlíst v domácnosti je tekvicový liek vynikajúci. Pripravuje sa nasledovne - pohár tekvicových semien spolu s plevou sa musí rozdrviť na práškovitý stav, potom sa pridajú 2 polievkové lyžice prírodného medu a čistej vody. Náradie by sa malo užívať ráno, 5 - 6 čajových lyžičiek za hodinu, potom urobiť preháňadlo alebo urobiť klyzma.

  Tradičná medicína odporúča liečebné schopnosti opálenia pri liečbe giardiázy

  Pomocou infúzie ovsa sa môžete rýchlo zbaviť hlíst rôznych druhov. Odporúča sa naliať pohár surového ovsa s 5 šálkami vriacej vody. Zmes by sa mala umiestniť na malý oheň a dusiť, kým tekutina nie jeodparuje sa asi o štvrtinu. Liečivý prostriedok by sa mal konzumovať v pohári 3-4 krát denne. Do misky s 250 ml vody nalejte polievkovú lyžicu tanzánu, dajte na mierny oheň a privarte. Nástroj sa odporúča piť po celý deň v malých dúškoch.

  Mnoho fytoterapeutov odporúča používať kukuričné ​​stigmy na liečbu giardiázy u pacientov všetkých vekových skupín. 30–40 g kukuričných stigiem sa musí naliať do šálky vriacej vody, pevne prikryť a nechať vylúhovať 2-3 hodiny. Tento liek sa pije polievkovú lyžicu trikrát denne.

  Rowan bobule sú nielen mimoriadne chutné, ale aj mimoriadne užitočné - najmä v prípade hlíst. Na prípravu ľudového liečiva sa musí lyžica bobúľ bobúľ naliať do 250 ml horúcej vody, potom prikryť a nechať vylúhovať jednu hodinu. Pripravený horský popol sa odporúča užívať ½ šálky dvakrát denne.

  Populárna a účinná liečba giardiázy u dospelých pacientov sa môže pripraviť nasledovne - kombinujte ½ šálky brezy a čerstvo vylisovanej šťavy z repy, do zmesi pridajte rovnaké množstvo koňaku. Náradie musí byť pevne zakorenené a ponechané na tmavom mieste, trvanie infúzie je 3 dni. Potom sa ľudový liek vyberie ½ šálky 3-4 krát denne.

  Giardiáza je závažné ochorenie parazitov, ktoré sa môže vyskytnúť u detí a dospelých. Komplexná liečba kombinujúca liekovú terapiu, ľudové recepty a prísnu stravuumožňujú vám rýchlo a efektívne sa zbaviť hlíst a získať vynikajúce zdravie.