Ako liečiť gardnerelózu

Obsah

  Gardnerella sú mikroorganizmy prítomné v ženskej vagíne. Vo svojom priaznivom prostredí sa množia rýchlo, pričom prispievajú k potlačeniu a deštrukcii baktérií mliečneho kvasenia a v dôsledku toho k rozvoju choroby - gardnerelózy. Táto patológia u mužov nie je diagnostikovaná, ale môžu sa vyvinúť komplikácie, napríklad uretritída, ak má muž sexuálny život so ženou, ktorá má narušenú vaginálnu mikroflóru. Ako liečiť gardnerelózu, určuje lekár. Spravidla ide o diétu a užívanie niektorých liekov.

  Správna výživa

  Gardnerelóza u žien vyžaduje komplexnú liečbu. Strava je dôležitá, jej dodržiavanie pomôže zvýšiť ochrannú funkciu imunitného systému, ovplyvní normalizáciu mikroflóry vo vagíne a črevách. Výživa musí byť úplná. Zloženie výrobkov by malo obsahovať všetky užitočné stopové prvky, vitamíny a minerály (tuky, uhľohydráty atď.).

  S cieľom vyrovnať nedostatočné množstvo živín v tele je dôležité zahrnúť do dennej stravy mliečne výrobky, nízkotučné mäso, morské plody, akékoľvek ďalšie morské plody, ovocie a zeleninu, obilniny, orechy a rastlinný olej.

  Spracovanie potravín - para.

  Okrem toho môžete variť dusené a varené jedlá. Odporúča sa čiastočná výživa: je lepšia v malých porciách, ale často počas celého dňa (až 6-krát).

  Lieky

  Ošetrujúci lekár bez predpisu predpisujelieky, ktoré pomôžu dosiahnuť úplné uzdravenie a znížia riziko negatívnych následkov. Napriek tomu ani včasné začatie liečby nezaručuje, že v budúcnosti nedôjde k relapsu.

  Antibiotiká

  Antibakteriálne lieky sa predpisujú predovšetkým a mal by ich podávať iba odborník. Ak vykonávate samoliečbu, môže to spôsobiť celkom nebezpečné následky, napríklad pristúpenie k ďalším, nemenej vážnym chorobám.

  Semisyntetický antibiotikum klindamycín sa aktívne používa na liečbu gardnerelózy. Napriek vysokej účinnosti má liek jednu významnú nevýhodu - formu uvoľňovania. Liek je injekčným roztokom a keďže choroba nevyžaduje terapiu v stacionárnych podmienkach, je ťažké manipulovať. Nie každá rodina má lekára, takže si často musíte najať lekára za príplatok.

  Tablety Vilprafen sa používajú na neznášanlivosť na lieky iných skupín

  .

  Ďalším liekom je Ornidazol, ktorý je obľúbený aj u odborníkov. Liečivo je zahrnuté v skupine nitroimidazolov. Ornidazol nenasadzujte medzi ženy v zaujímavom postavení (prvý trimester). V 2. a 3. trimestri sa liek môže používať, avšak s mimoriadnou opatrnosťou a pod dohľadom odborníka.

  Tablety Vilprafen sú súčasťou skupiny makrolidových antibiotík. Droga je účinná, ak choroba pokračuje v pokročilom štádiu asprevádzané inými spojovacími infekciami. Dávka a frekvencia podávania sa určujú s prihliadnutím na to, v akom štádiu ochorenia prebieha, aké infekcie sa spojili, aká je citlivosť patogénu na agens.

  Unidoxské antibiotikum môžu používať aj choré ženy, ktoré majú individuálnu neznášanlivosť na lieky patriace do iných skupín (on sám patrí do skupiny tetracyklínov). Tablety účinne ničia patogénne mikroorganizmy, ktoré sú v aktívnej fáze vývoja, ale nemajú škodlivý účinok na tie, ktoré sú v pokoji.

  Droga doxycyklín má široké spektrum účinku a je predpísaná pre mnohé sexuálne choroby vrátane gardnerelózy. Dávka liečiva a frekvencia podávania budú stanovené prísne individuálne. Medzi tieto lieky patria azitromycínové tablety, ktoré pomôžu dosiahnuť rýchle uzdravenie a zabrániť negatívnym následkom.

  Iné lieky

  Symptómy choroby je možné odstrániť iba komplexnou liečbou. Spolu s antibiotikami je teda predpísané použitie lokálnych antiseptických liekov vo forme čapíkov a mastí. Môžu to byť sviečky s názvom Hexicon, Betadine alebo Depantol. Môžete si dať tampóny s akoukoľvek antiseptickou masťou.

  Imunostimulanty, ako je napríklad imunitný systém, pomôžu posilniť imunitu

  .

  Terapia antibakteriálnymi liekmi je sprevádzaná znížením obsahu prospešných látoklaktobacily. Z tohto dôvodu sa predpisujú vhodné lieky, ktoré obnovujú bakteriálnu rovnováhu:

  • probiotiká (Bifidumbacterin, Lactobacterin, Acylact, atď.);
  • vitamínové a minerálne komplexy (Vitrum et al.);
  • imunostimulanty (imunitné a iné);
  • miestne výrobky obsahujúce laktobacily (Vagilak a kol.);
  • miestne lieky, ktoré zvyšujú stav imunity v pošve (Kipferon a kol.).

  Alternatívna liečba

  Doma môžete používať ľudové liečivá:

  Odporúčame vám prečítať si: Ako liečiť trichomoniázu
  • breza, hada, horolezec, ďatelina, jitrocel, palina, yarrow, púpava (po vysušení a sekaní kombinujte prísady v rovnakom objeme; vezmite 2 lyžice L. Zmes, nalejte pol litra vriacej vody a nechajte vylúhovať na deň; pripravená na infúziu) vo vnútri 100 ml pred jedlom);
  • pelargónie, listy brezy, mäta, harmanček, tymián, lastovičník (v rovnakom pomere, odoberte 2 lyžice. L. Zmes, nalejte pol litra vriacej vody a nechajte vylúhovať na deň; výrobok pripravený na priame použitie vo vnútri 100 ml 3) raz denne);
  • slamienka, kukurica, uzol, lúka, listy malín, palina (zobrať 10 g sušenej zmesi, pridať pol litra vriacej vody a nechať vylúhovať jeden deň; prostriedky pripravené na použitie v 100 ml trikrát denne);
  • listy z vlašských orechov (umyte, vysušte, nasekajte, 5 listov, nalejte pohár vriacej vody a nechajte vylúhovať jednu hodinu; hotový výroboka odoberte perorálne 20 ml trikrát denne).
  • ​​

  Gardnerella a choroba spôsobená touto chorobou sa môžu navždy vyliečiť vyplachovaním:

  • grushanka, sladký ďatelina, eukalyptus a mäta (zmiešajte sušené drvené prísady, zobrať 30 g surovín a nalejte 500 ml vriacej vody; trvať na tom, aby sa infúzia použila dvakrát denne na dvojnásobné použitie v objeme 200 ml);
  • koriander, čerešňa, borievka, ľanové semienko, žihľava (zmiešajte sušené ingrediencie, vezmite 50 g zmesi a nalejte 500 ml horúcej vody; po hodinovom trvaní použite striekačku trikrát denne v objeme 200 ml) ;
  • fialová tráva, harmanček, palina, pelargónia (vylejte 10 ml vriacej vody na 10 g zmesi, nechajte jednu hodinu; pripravený produkt použite dvakrát denne v objeme 200 ml).

  Douching s bylinnými infúziami je najúčinnejšou terapiou doma

  Ako liečiť komplikácie u mužov

  Podľa mnohých štúdií nemôže byť gardnerelóza u mužov pravdivá. Ochorenie u mužov je prirodzene všetky zápalové procesy, ktoré sa vyskytujú v dôsledku infekcie pohlavných orgánov.

  Ako sa má zaobchádzať s gardnerellou a či by sa to malo robiť, sa v každom prípade určuje individuálne. Väčšina liečby sa vykonáva pre oboch sexuálnych partnerov. Inak môžete spôsobiť rôzne komplikácie (prostatitída, zápal obličiek alebo močového mechúra atď.), Ktoré si budú vyžadovať ďalšiu špecifickú liečbu.Liečba patológie u mužov sa niekedy neuskutočňuje, čo sa dá vysvetliť štruktúrnymi vlastnosťami genitourinárneho systému a rýchlym nezávislým umývaním baktérií z tela.

  V prípade výrazných príznakov je pacient povinný predpísať antibakteriálne lieky vo forme tabliet (doxycyklín a ďalšie). Na udržanie normálneho stavu imunitného systému a obnovenie normálnej mikroflóry je potrebné užívať lieky, ako je bifilakt, hilak, laktát atď.

  Po dobu liečby choroby sa ženy aj muži musia zdržať nechráneného sexu, používanie bariérovej antikoncepcie (kondómy). Po ukončení liečebného postupu sú predpísané kontrolné vyšetrenia av prípade potreby sa liečba predlžuje.