Ako liečiť detský kašeľ a hlien

Obsah

  Je poľutovaniahodné, ale v období jesene a zimy sú naše deti veľmi často prekonané prechladnutím. Pokiaľ ide o veľmi malé deti, jedným z najnepríjemnejších problémov je výtok z nosa.

  Výtok z nosa sám osebe nie je pre zdravie dieťaťa taký nebezpečný, ale v mladom veku dieťa ešte stále nevie, ako sa vycúvať. K čomu to vedie? Hlien z nosovej dutiny, ktorý by mal ísť von, zostupuje do priedušiek a tým vyvoláva dojem nepríjemného kašľa.

  Kašeľ je reflexná reakcia nášho tela, ktorá vykonáva ochrannú funkciu. Je to čistič dýchacích ciest.

  Ďalej sa budeme baviť o tom, ako rýchlo vyliečiť problém na základe provokujúcich faktorov jeho vývoja.

  Boj proti chorobe založenej na príčine vývoja

  Keď sa objaví zima, časť hrdla vnikne do hrdla, je to kvôli anatomickým rysom nosohltanu. To vedie k rozvoju prirodzeného reflexu tela - kašľa. Čo môžu rodičia robiť v tejto situácii?

  Najjednoduchšie a najúčinnejšie metódy, ktoré pomôžu rýchlo vyliečiť chorobu, sú zvlhčovanie vzduchu a pitie veľkého množstva vody.

  Vďaka týmto dvom činnostiam maximalizujete odtok obsahu nosných dutín. Ukazuje sa, že patologické tajomstvo sa neuvoľní do iných častí dýchacieho systému, ale smerom von.

  Úloha zvlhčovania vzduchu

  Vlhkosť je základným faktorom pri rozvoji choroby.Nedostatočná vlhkosť vedie k tomu, že telo dieťaťa je jednoducho predsušené. Výsledkom je, že sliznica začína intenzívne vystupovať, čo vedie k upchaniu nosa.


  Udržiavaním optimálnej vlhkosti v miestnosti vytvárame pre naše dieťa príjemné podmienky a bránime rozvoju prechladnutia
  .

  Presušená sliznica dýchacích ciest jednoducho stráca svoje imunitné vlastnosti a prestáva byť prekážkou prieniku patogénov.

  Ale to nie je všetko, faktom je, že presušený vzduch je priaznivým prostredím pre život vírusov a baktérií.

  Odporúčame vám prečítať si: Ako liečiť štekavý kašeľ u dieťaťa

  Každý z nás si nemohol pomôcť, ale všimol si, že hlavným obdobím výskytu respiračných infekcií, ktoré sú sprevádzané nástupom bežného prechladnutia, sú chladné mesiace, zatiaľ čo v lete epidémie ustupujú. Aký je dôvod tohto? Vlhkosť vzduchu v tom zohráva veľkú úlohu nielen pri podchladení a znížení imunity.

  Môžete si kúpiť špeciálne zvlhčovače, ktoré nielen zvyšujú percento vlhkosti v miestnosti, ale tiež čistia detskú izbu pred patogénnymi vírusmi a baktériami. Ale ak jednoducho neexistujú prostriedky na nákup špeciálneho zariadenia, čo mám robiť?

  Izbové rastliny sú zdrojom kyslíka. Faktom je, že kvety vďaka zadržiavaniu tekutín zvlhčujú miestnosť. A odparenie po zalievaní je ďalším zdrojom vlhkosti.

  Okrem toho,voda v umývadle, mokrý uterák, sušenie oblečenia - to všetko tiež pomôže rýchlo zvýšiť vlhkosť v detskej izbe.

  Drogová terapia ako liek na kašeľ

  Lieky sa predpisujú v závislosti od typu kašľa, a to:

  • suchý kašeľ by sa mal liečiť riedidlami spúta;
  • Vlhký kašeľ sa môže liečiť expektoranciami.

  Lekár by mal liečiť kašeľ u detí

  Liečba suchého kašľa

  Suchý kašeľ sa tiež nazýva neproduktívny iným spôsobom, to znamená, bez toho, aby sa uvoľňovala sliznica.

  V tomto prípade odborníci predpisujú deťom lieky, ktoré podporujú prechod neproduktívneho kašľa na produktívny, tj mokrý. Na tento účel sa užívajú mukolytické látky, ktoré riedia hlien a prispievajú k jeho lepšiemu a rýchlejšiemu vypúšťaniu.

  Mukolytické lieky sa spravidla liečia asi tri dni, po ktorých začne sputum len prechádzať.

  Zvážte dve najobľúbenejšie drogy z tejto skupiny drog:

  • Brómhexín. Droga sa predpisuje deťom vo forme sirupu. Znakom tohto lieku je, že je predpísaný dokonca aj dojčatám, iba pri nižších dávkach. Dospievajúcim nad štrnásť rokov nie je predpísaný sirup. Aj keď v tomto veku je už iracionálne zaobchádzať s dieťaťom, ktoré kašle kvôli meču, môžete si sami vyčistiť hrdlo a zbaviť sa bronchiálnej sekrécie.
  • Herbion. Tento nástroj je k dispozícii aj vo formesirup, ale nemal by sa podávať deťom. Sirup sa predpisuje od dvoch rokov. Charakteristickým rysom Herbionu je jeho rastlinná základňa, najmä rastlinný extrakt.

  Mokrý kašeľ sa lieči liekmi, ktoré urýchľujú výtok spúta
  .

  Liečba vlhkého kašľa

  Hoci odborníci sú pri vlhkom kašle optimistickejší, nazývajú ho produktívnym, to však neznamená, že nepotrebuje v liečbe.

  Vytvrdnutie vlhkého kašľa môže byť ťažké kvôli hustému spútu. Okrem toho, ak slizničné tajomstvo bolo v prieduškách po dlhú dobu, začínajú v ňom začínať patogénne mikroorganizmy, čo zasa negatívne ovplyvňuje trvanie liečebného procesu.

  Poďme hovoriť o populárnych a účinných liekoch, ktoré urýchľujú vypúšťanie bronchiálnych sekrétov:

  • Gedelix. Droga je predpísaná deťom a dospievajúcim vo forme sirupu. Gedelix je predpísaný dokonca aj pre dojčatá. Hlavnými zložkami sirupu sú listy brečtanu.
  • Altayka. Základom sirupu je extrakt z koreňa marshmallow. Droga je predpísaná od detstva a účinne pomáha pri kašľaní, čím sa rýchlo zlepšuje stav dieťaťa.

  Vdýchnutie ako liek na kašeľ

  Vdýchnutie je ďalšou účinnou metódou. Podľa odborníkov teplá para skvapalňuje sliznicu, ktorá steká po chrbte hrdla.

  Základom inhalácie môžu byť rôzne liečivé rastliny. Najobľúbenejšie sú eukalyptové inhalácie. Na jednu pohár vriacej vody je jedna čajová lyžička sódy a jednalyžica eukalyptovej tinktúry.

  Dieťa by sa malo umiestniť nad panvicu, zakryť uterákom a nechať ho vdychovať liečivé výpary, až kým sa roztok nevychladne. Uistite sa, že voda nie je príliš horúca, inak môže viesť k popáleniu slizníc dýchacích ciest. Výsledkom je, že takéto postupy nepomôžu zbaviť sa problému, ale iba zhoršia situáciu.


  Nie je prípustné vykonávať inhalácie, ak má dieťa vysokú teplotu

  Okrem toho je dôležité venovať pozornosť dôslednosti výtoku z nosnej dutiny. Ak sú tekutej povahy, musí sa len pravidelne utierať uzol a nosové kanáliky sa musia čistiť. Ak má hrudník hustú konzistenciu, mali by sa najprv premiestniť do tekutého stavu.

  Soľné roztoky, ktorými sa nos umyje, môžu pomôcť zmäknúť hrubý hrudník, po čom by sa mal nos vyčistiť. Je to potrebné, aby časť sliznice nepretekala do priedušiek a nevyvolávala rozvoj kašľa.

  Liečba bez použitia liekov

  Ak máte taký problém, neveďte najprv lekáreň a nekupujte drogy.

  Vytvorenie správnych podmienok v detskej izbe môže pomôcť zbaviť sa problému bez použitia liekov. Miestnosť by nemala byť horúca, ale nie chladná. Miestnosť by mala byť neustále vetraná, denné mokré čistenie je povinné a nepodmienečné.

  Chcel by som sa zmieniť aj o úlohepiť veľa vody. Môžu to byť bylinky, ovocné nápoje, čaje, kompóty.

  Nápoje z potravín bohatých na vitamín C sú užitočné, napríklad vývar z ruží. Takýto nápoj nielenže nasýti telo dieťaťa dostatočným množstvom tekutiny a prispieva k lepšiemu výtoku zo spúta, ale tiež posilňuje imunitný systém, ktorý je mimoriadne dôležitý na boj proti základnej príčine bežného prechladnutia.


  Deti najčastejšie trpia respiračnými infekciami v dôsledku oslabenej imunity

  Podľa amerických vedcov, ak je dieťa choré raz mesačne, potom sa to považuje za normálne, takže za prvé kýchanie a vyplašenie sa oplatí. okamžite kŕmte dieťa liekmi, ktoré majú rad nebezpečných vedľajších účinkov.

  Zároveň by ste si mali uvedomiť, že neliečený výtok z nosa a kašeľ môžu viesť k takým závažným exacerbáciám, ako je bronchitída a zápal pľúc, a preto je lepšie poradiť sa s detským lekárom a byť v pokoji pre zdravie vášho dieťaťa.

  Prevencia je najlepším riešením. Dodržiavaním jednoduchých pravidiel udržiavania pohodlného prostredia pre dieťa sa môžete vyhnúť mnohým chorobám, najmä kašľu spôsobenému mečom. Ale ak sa to stále stalo, problém neodkladajte, začnite sa liečiť už od prvých dní. Obzvlášť ťažké je urobiť bez liekov, keď sa problém týka dojčiat, ktoré nemôžu fúknuť nos ani kašeľ. Nezanedbávajte pomoc lekára, nelimikujte sa, starajte sa o zdravie svojho dieťaťa!