Ako liečiť cystitídu u mužov

Obsah

  Cystitída sa u mužov objavuje veľmi zriedka, táto „výsada“ sa týka najmä žien. Ochorením trpí menej ako jedno percento silnej polovice ľudstva vo veku nad štyridsať rokov. Cystitída sa zvyčajne nevyskytuje v dôsledku priamej infekcie v močovom mechúre, ale vytlačením moču a stagnujúcou tekutinou v ňom. Výsledkom toho je, že najtenšia polysacharidová vrstva je rozbitá, čo poskytuje ochranu stien močového mechúra.

  S cieľom zabrániť prechodu choroby do chronického štádia je potrebné vedieť, ako liečiť cystitídu u mužov, aby sa úplne vylúčila infekcia z genitourinárneho systému. Správne liečenie tejto choroby je kľúčom k udržaniu zdravia mužov.

  Pri liečbe cystitídy u mužov existuje niekoľko zásad, ktoré musia pacienti dodržiavať. Bez tohto bude terapia napoly srdcová, nedokončená, čo znamená hrozbu novej choroby. Pre úspešnú liečbu cystitídy je potrebné dodržiavať všetky lekárske odporúčania, dodržiavať stravu proti cystitíde, užívať protizápalové lieky a bylinné lieky. Ak je to potrebné, je indikovaná fyzioterapeutická liečba, navštevujúce strediská.

  Antibakteriálne lieky v liečbe patológie

  S cieľom odstrániť patogénne mikroorganizmy, ktoré vyvolali zápal sliznice močového mechúra, sa predpisujú muži antibakteriálne lieky zrôzne skupiny. Penicilínové antibiotiká, rovnako ako cefalosporíny, sa široko používajú pri liečbe cystitídy. Tieto lieky majú širšie spektrum účinku, preto sa používajú pri liečení komplexných prípadov cystitídy.

  Lekári tiež aktívne predpisujú kategóriu fluórchinolónov, pretože lieky z tejto skupiny vykázali vynikajúce výsledky pri liečení patológie. Jedným z najpopulárnejších liekov je Nevigramon, Norfloxacin, Moxifloxacin, Nolitsin.

  Nolicín je vynikajúcou liečbou cystitídy v prípade pohlavne prenosných chorôb. Liek má škodlivý vplyv na gonokoky, chlamýdie a ureaplazmy, ako aj na patogénne mikroorganizmy, ktoré spôsobujú u mužov cystitídu.

  Antibakteriálne lieky - účinný nástroj v boji proti cystitíde

  .

  Zo skupiny sulfonamidov, ktorá má tiež vynikajúce ukazovatele pri liečbe bakteriálnej patológie, lekári odporúčajú pacientom, aby užívali Urosulfan a sulfadimethoxín. Tieto lieky nie sú drahé, ale majú významný pozitívny účinok pri liečení cystitídy - príznaky choroby zmiznú v krátkom čase.

  Skupinu nitrofuránov v liečbe cystitídy predstavujú furagín a furazolidón, ale kvôli zníženiu aktivity týchto liekov ich lekári predpisujú ako preventívnu liečbu po liečbe akútneho obdobia choroby. Pri cystitíde tuberkulózneho pôvodu sa používajú špecifické lieky proti TBRifampicín alebo tububid.

  Ak je to potrebné, môžu sa antibakteriálne lieky kombinovať navzájom. Pri predpisovaní viacerých liekov lekári zvyčajne berú do úvahy ich toxické účinky na pečeň a sliznicu močového mechúra. Ak niektoré lieky ovplyvňujú zažívací trakt, môžu byť nahradené injekciami.

  Typický priebeh liečby antibiotikami je sedem až desať dní. Počas tejto doby môžu liečivá odstrániť patologickú mikroflóru a potom je predpísaná udržiavacia terapia, aby sa eliminoval negatívny účinok antibakteriálnych liekov na organizmus. V niektorých prípadoch sa cystitída musí liečiť nielen antibiotikami, ale aj antimykotikami, ako aj prostriedkami na normalizáciu mikroflóry v gastrointestinálnom trakte.

  Monural je najúčinnejším liekom na cystitídu

  Prečítajte si viac: Ako liečiť zápaly obličiek doma

  Chcel by som spomenúť aj liek Monural. Je to tento nástroj, ktorý vám umožňuje rýchlo a v najkratšom možnom čase zvládnuť cystitídu u mužov. Pri tejto funkcii si Monural získal tak zaslúženú popularitu ako u lekárov, tak u pacientov.

  Liek sa veľmi dobre užíva pri liečbe doma - jeden balík sa zriedi v požadovanom množstve vody a pacienti dostanú roztok dovnútra. Hlavnou účinnou látkou liečiva je fosfomycín, ktorý má vynikajúci antibakteriálny účinok. Lieková látka je schopnáovplyvňujú syntézu bakteriálnej bunkovej steny. Potlačenie prvej fázy tohto procesu a všetkých následných transformácií.

  Monural je aktívny proti viacerým grampozitívnym aj gramnegatívnym baktériám. Monural sa predpisuje na akútnu cystitídu, relaps, pooperačnú cystitídu, uretritídu a tiež ako profylaxia pred chirurgickým zákrokom na genitourinárnom systéme.

  Vďaka fosfomycínu potrebuje väčšina pacientov iba jeden paket na odstránenie patologickej mikroflóry. Preto sa liek Monural uvoľňuje v škatuliach jedného alebo dvoch balíčkov - to stačí na zvládnutie príznakov hroznej cystitídy. Druhým balíkom lieku Monural je potreba piť pre starších mužov, ako aj pre tých, ktorí majú cystitídu v závažnej opakujúcej sa forme. Liek je možné predpísať takmer všetkým mužom, jeho kontraindikácie sú minimálne - do piatich rokov a závažné obličkové patológie, zlyhanie obličiek.

  Sprievodné lieky

  Mužská cystitída je neznesiteľné ochorenie, ktoré spôsobuje výraznú bolesť pri močení. Preto sú pacienti nutne predpisovaní lieky proti bolesti a antispasmodiká.

  Lekári preto odporúčajú používať Drotaverinum, No-shpa, Platifillin. Na analgéziu môžete použiť diklofenak alebo nimesulid, ktoré sú nesteroidné protizápalové lieky.

  Inštalácia močového mechúra

  Ak sa cystitída nedá vyliečiť samotným užívaním antibakteriálnych liekov, predpísali sa muži, aby sa infekcia odstránila. V tomto prípade môže mať tento lokálny spôsob liečby väčší účinok ako užívanie tabliet.

  Etapy instilácie močového mechúra

  V urologickej praxi poskytuje umývanie močového mechúra a močovej trubice dobré výsledky, čo dokazujú skúsenosti s liečbou cystitídy u mužov týmto spôsobom. Pred zákrokom sa človek podrobuje štandardným testom - cystoskopii a biopsii, ktoré vám umožňujú objasniť diagnózu a zvoliť najúčinnejšie lieky na instiláciu.

  Urológ vykoná postup po prijatí všetkých výsledkov testu a objasnení diagnózy. Na otvor v močovej trubici sa pôsobí špeciálnym antibiotikom a potom sa do močovej trubice zavedie katéter s liečivou látkou. Počas tohto postupu sa do močového mechúra vstrekne najviac 90 ml liečivej látky.

  Ako liečivo sa obvykle používa roztok furatsilínu, dusičnanu strieborného, ​​kyseliny boritej s antibiotikom a ďalších liekov. Po zákroku by človek nemal močiť najmenej tri hodiny, aby lieky zostali v močovom mechúre čo najdlhšie.

  Počas postupu muži zvyčajne nepociťujú nepohodlie, niekedy sa však môžu objaviť pálivé pocity. Lekári odporúčajú na liečbu cystitídy najmenej päť instilačných ošetrení močového mechúra.

  Chirurgická liečba cystitídy

  Pri pokročilých prípadoch cystitídy močový mechúr prechádza takýmito zmenami, po ktorých nie je možné vyliečiť chorobu konzervatívnymi metódami. Chirurgická liečba cystitídy u mužov je potrebná v týchto prípadoch:

  • v prípade deformácie hrdla močového mechúra;
  • s pretrvávajúcim zúžením močovej trubice;
  • ​​
  • v prípade zjazvenej sklerózy.

  Chirurgia sa obvykle vykonáva plastickou chirurgiou močových ciest.

  Chirurgia neznamená dlhodobú rehabilitáciu, vo väčšine prípadov môžu pacienti opustiť nemocnicu tretí deň po zákroku. Stehy, ktoré sa používajú počas operácie, sa absorbujú nezávisle. Potom v kontrolnom období musíte niekoľkokrát prísť na konzultáciu s lekárom.

  Bylinné liečivá pri liečbe choroby

  V niektorých prípadoch lekári považujú za vhodné doplniť liečbu cystitídy rastlinnými prostriedkami. Je to opodstatnené, ak antibakteriálne látky naznačili pozitívny trend v liečbe patológie a fytoalergie budú ďalším stimulom na odstránenie zápalu a zlepšenie stavu steny močového mechúra.

  Kanefron je jedným z najbezpečnejších prostriedkov na liečbu cystitídy, pretože je založený na rastlinných zložkách

  .

  Farmaceutický priemysel vyrába niekoľko druhov výrobkov založených na rastlinných zložkách.To je veľmi výhodné, pretože nie je potrebné variť a vylúhovať bylinky na dlhý čas - extrakt z liečivých rastlín je uzavretý v tablete, ktorú je vhodné zobrať doma aj v práci na cestách. Z rastlinných prípravkov lekári odporúčajú Cyston, Monurel, Kanefron, Fitolizin.

  Môžete tiež použiť odvar z listov brusníc, poľných prasličiek a medveďa. A s harmančekom, balzamom citrónu a uzlíčkom môžu ľudia zohriať kúpele sitz. V povodí s odvarmi bylín musíte zostať najmenej dvadsať minút. Priebeh takejto liečby je 10 až 14 dní. Aby ste zabránili cystitíde, môžete na zvýšenie obranyschopnosti tela použiť tinktúru echinacey, ženšenu a aloe.

  Liečba cystitídy u mužov by sa mala vykonávať včas a čo najskôr, aby sa choroba nestala chronickou. V prípade včasnej liečby akútnej formy patológie je možné upustiť od konzervatívnych metód, ale zdĺhavá forma cystitídy môže nevyhnutne viesť pacienta k operačnému stolu.