Ako liečiť čierne oči

Obsah

  modrina, ktorá nie je vždy umiestnená pod okom, je výsledkom boja. Nikto nie je v bezpečí pred prijatím kozmetickej chyby na tvári. Mierne modriny na pokožke sa dajú dosiahnuť športom alebo pri outdoorových aktivitách, rozoberaním vecí na policiach alebo jednoduchým nárazom. Odporúčania, ako rýchlo vyliečiť čierne oko, sú užitočné nielen pre mužov, ale aj pre ženy.

  Lekárska pomoc

  modrina pod okom po náraze sa neobjaví okamžite, ale do 6 hodín po zranení sa hematóm stane veľmi viditeľným. Medzi farmaceutickými výrobkami, ktoré pomáhajú odstraňovať modriny, patria medzi najobľúbenejšie:

  • Masť „TROXEVASIN“. Pravidelné používanie tohto produktu v priebehu dňa poskytuje rezolučný účinok a má zosilňujúci účinok na cievne steny. V budúcnosti to pomôže zabrániť vzniku nového hematómu s najmenším poranením kože. Aby sa znížila už existujúca pomliaždenina, pri použití takejto masti sa ukáže, že po 2 až 3 dňoch.
  • GEL „BLUE-OFF“. V priebehu 2 - 3 dní od pravidelného (najmenej 5-krát denne) aplikácie má rezolučný účinok a zmierňuje opuch poškodených tkanív. Účinnosť lieku je spôsobená extraktom pijavice prítomným v prostriedku. Okrem toho má aplikovaný liek maskujúci účinok, takže tmavé kruhy, ktoré zostanú po úraze pod očami, nebudú príliš zreteľné.
  • SALVATOROVÁ Balzam. Pozostáva výlučne z prírodnýchzložky produktu zmierňujú bolesť z výsledných modrín do 10 minút po ošetrení pokožky. Používajte liek opatrne pod očami. Najlepšie je aplikovať liek pod náplasť a prikryť ho obväzom. Pravidelne, počas dňa, by sa mal obklad odstraňovať, aby sa do postihnutej oblasti priviedol kyslík.
  • HEPARINOVÁ masť. Je to jeden z priamych antikoagulancií. Jeho aplikácia na modrinu poskytuje protizápalové a antitrombotické účinky. Tento liek obsahuje anestetickú zložku, takže použitie činidla na báze heparínu pomôže zmierniť bolesť pri prasknutí krvných ciev. Droga rýchlo odstraňuje opuch okolo modrín, ktoré vďaka masti prechádzajú po dvoch dňoch.
  • GEL „LIOTON“. Má silný protizápalový účinok. Posilňuje cievne steny poškodené pri náraze. Aby ste rýchlo zredukovali modriny, musíte liek pravidelne nanášať na pokožku (najmenej 3-krát denne).

  Pri výbere spôsobu liečby hematómu pod očami sa oplatí venovať pozornosť liečivu, ktoré má prirodzené zloženie a je vynikajúce pri liečení modrín - gél Badyagu Forte. Hlavnou zložkou tohto lieku je sušená a drvená špongia, ktorá žije v sladkej vode. Tento gél má hlboký regeneračný a aktívny rozlišovací účinok a dokonale pomáha eliminovať tvorbu modrín na pokožke tváre. Pri aplikácii badyágy na oblasť okolo očí by sa mala venovať osobitná pozornosť, pretože zasiahlasliznica spôsobí silný pocit pálenia.

  Na odstránenie modrín je vynikajúci smrek vyrobený v práškovej forme. Na výrobu mlieka pomocou rozdrvených hubovitých morských rias je potrebné riediť 1 čajovú lyžičku. suché suroviny s 2 lyžičky. teplá voda. Výsledná zmes sa môže použiť na lubrikáciu poranenej pokožky (ľahkými pohybmi) alebo na kompresiu. Pravidelnosť použitia nie je viac ako 3-krát denne, kým sa hematóm úplne nevstrebe.


  Aby sa zabránilo vytváraniu svetlých tvrdých liečivých modrín, je potrebné nádoby posilniť. Na tento účel je vhodný liek obsahujúci rutín a kyselinu askorbovú, askorutín. Okrem toho vitamín PP, ktorý má podobnú štruktúru ako kyselina nikotínová, pomáha znižovať krehkosť kapilár
  .

  Teplo a chlad: ako účinok teploty pomáha eliminovať hematóm na tvári?

  Odporúčame tiež prečítať si: Ako zaobchádzať s jačmeňom

  Častejšie sa objavuje modrina na tvári človeka. Zaoberajú sa traumatickými športy, rozdeľujú päste a tvrdo pracujú. Mnohí predstavitelia silnejšieho pohlavia sú ľahostajní k pomliaždeninám a oderom, takže sa neponáhľajú s používaním farmaceutických výrobkov na odstránenie namodralého miesta na pokožke. Ďalšia vec je, keď sa na dievčati tvári objaví hematóm. Nie každá žena sa rozhodne ísť na prechádzku, študovať alebo pracovať s takouto „ozdobou“. Znateľný prst pod okom vyvoláva veľa klebiet, teda zástupcovkrásna polovica ponáhľajte, aby ste čo najskôr odstránili kozmetickú vadu.

  modrina je hematóm, s cieľom rýchlo sa zbaviť kozmetickej chyby na tvári okamžite po zranení je potrebné zúžiť krvné cievy v postihnutej oblasti. Je to potrebné na zabránenie závažného krvácania, pretože v skutočnosti je modrina presne modrina. Do 1 - 5 hodín po zranení je potrebné k boľavému miestu pripevniť kocku ľadu. Ak takáto chladnička v chladničke chýba, môžete použiť akýkoľvek mrazený produkt (knedle, kotleta), ktorý bol predtým zabalený do čistej látky, napríklad vreckovka.

  Nemal by sa povoliť priamy kontakt ľadu s pokožkou, pretože môže dôjsť k omrzlinám. Okrem toho sa často na poškodenom mieste vyskytujú odreniny, čo znamená, že infekcia môže preniknúť poškriabaním počas aplikácie zmrazenia. Môžete tiež pripevniť vopred schladenú hliníkovú lyžičku k pomliaždenej oblasti alebo si na pár minút vymeniť tvár pod prúdom ľadovej vody. Vplyv studených ciev na poškodené nádoby najmenej 10 minút. Chladný obklad je druh anestetika, ale ak je bolesť veľmi silná, môžete užívať analgetiká ako Spazmalgon, Analgin alebo No-Shpa. Ako liek proti bolesti na prasknutie krvných ciev na tvári nemôžete použiť liek „Paracetamol“, pretože jeho pôsobenie je zamerané na riedenie krvi.

  zabránenie šíreniu opuchov a krvácania pod očami, ako ajzníženie bolesti, musíte zmeniť taktiku liečby, a to, používať suché teplo na zníženie modrín. Na tento účel je vrecko so soľou alebo jemným pieskom zohriate v panvici dokonalé.

  Zrná piesku, ktoré naplnili, je tiež možné zahriať na horúce. Regenerácia kože touto metódou sa môže vykonať iba vtedy, ak opuch, ktorý sa vytvoril v dôsledku pomliaždeniny, ustal.

  Fingal je možné vidieť nielen na tvári dospelých mužov. Pomerne často sa v oku dieťaťa tvoria modriny. Dôvodom je skutočnosť, že deti aktívne hrajú hry, jazdia na hojdačkách a šmýkačkách, liezť na stromy. V tomto prípade rovnaké odporúčania ako pre dospelých pomôžu zbaviť sa modrín

  .

  Ako používať domáce prostriedky na urýchlenie hojenia hematómov?

  V najkratšom možnom čase pomáhajú liečiť pomliaždeniny nielen farmaceutické prípravky, ale aj pleťové vody z odvarku sušených bylín. Liečebný účinok na modriny, ktoré sú výsledkom modrín, má:

  • jitrocel,
  • harmanček,
  • podbradník,
  • ľubovník bodkovaný,
  • šalvia.

  Na prípravu liečivej tekutiny budete potrebovať 100 ml vriacej vody a 1 lyžička. suché suroviny (jeden typ trávy alebo zmes niekoľkých). Po naliatí rozdrvených kvetov alebo listov horúcou vodou je potrebné nádobu zakryť vekom a nechať pol hodiny odstáť, aby vývar mal dostatok času na vylúhovanie. Keď je infúzia hotová, mala by byť filtrovaná a zvyšnou tekutinou navlhčiť vatové tampóny a aplikovať ichpomliaždené oko.

  Zbaviť sa hematómu na tvári je možné nielen pomocou suchých rastlín. Vynikajúci liečivý účinok má čerstvé listy kapusty. Aby sa na poškodenom oku urobilo stlačenie, je potrebné mletú rastlinu nôžom alebo pomocou mlynčeka na mäso. Výsledná suspenzia by sa mala zabaliť do gázy a aplikovať na poškodenú oblasť 2-3 krát denne, pričom by sa mala udržiavať 20 minút.

  Surové zemiakové mlieka tiež majú dobrý účinok na tlmenie modrín. Koreňová plodina musí byť nastrúhaná a výsledná hmota sa musí položiť na poškodenú plochu tváre. Odporúčaná doba expozície je 30 minút.

  Ak modrina nezmizne dlhšie ako 3 dni, môžete vyrobiť krém na báze octu jablčného muštu. Za týmto účelom sa malé množstvo zmieša s vodou a aplikuje sa vo forme obkladu po dobu nie dlhšiu ako štvrtina hodiny.

  Soľný roztok pomáha odstraňovať opuchy, ktoré sa objavili v blízkosti vytvorenej modriny.​​

  Jeho príprava nie je náročná. 10 g soli sa rozpustí v pol pohári vody. V tekutine s prídavkom chloridu sodného sa kúsok gázy zvlhčí a pravidelne sa aplikuje na modrinu.

  Ak je výsledkom modriny rozsiahly hematóm, môžete pripraviť obklad z nasledujúcich zložiek:

  • žĺtok z prvého vajca;
  • polovica art. l. múka;
  • 1 čl. lyžica prírodného medu;
  • 1 čl. l. rastlinný olej.

  Zloženie sa dôkladne premieša a potom sa aplikuje na modrinu. Pre zvýšenie vstrebateľnosti a protizápalových účinkovúčinok zmesi je pokrytý plastovým obalom. Postup sa opakuje každých 6 až 7 hodín počas 2 dní.

  Zhrnutie

  Eliminácia hematómu na tvári doma je podporovaná nielen modernými farmaceutickými liekmi, ale aj prostriedkami, ktoré sú vždy po ruke. Aby sa urýchlilo obnovenie poškodených kapilár, je potrebné prijať opatrenia okamžite po zranení, inak sa môže hojenie trvať dlho.