Ako liečiť červené hrdlo u dieťaťa

Obsah

  Ak má dieťa sčervenané hrdlo, naznačuje to spravidla vývoj zápalového procesu v sliznici orofaryngu. Ak zanedbáte liečbu takého príznaku a príčiny, ktoré ho vyvolávajú, môžete spôsobiť veľmi nebezpečné následky na pozadí rýchleho progresie základnej choroby. Preto musia všetci rodičia vedieť, ako správne a ako liečiť červené hrdlo dieťaťa.
  Drogová liečba príznaku

  Veľmi červené hrdlo u detí je neprirodzený jav, ktorý si vyžaduje osobitnú terapiu, vybraný s ohľadom na provokujúcu príčinu. Mimoriadne dôležité je venovať pozornosť včas príznaku, ktorý sa vyskytuje u dieťaťa alebo jednoročného dieťaťa. To možno vysvetliť skutočnosťou, že v tomto veku telo ešte nie je úplne formované a stále nie je schopné vysporiadať sa s patogénmi, ktoré do neho vstupujú.

  Liečba sa môže vykonávať pomocou antibiotík, sprejov, pastiliek na resorpciu a ľudových prostriedkov, ktoré sú povolené deťom rôzneho veku. Pokiaľ ide o dospelých, liečba červeného hrdla sa nelíši. V tomto prípade sa používajú rovnaké lieky, ktoré nie sú určené pre deti, ale pre dospelých. Viac informácií o tom, ako liečiť začervenané hrdlo u dospelých, nájdete tu.

  Antibiotiká

  Ak je príznakom bolesti v krku alebo bakteriálnej tonzilitídy, rýchlo vyliečite červený krk dieťaťa.antibiotiká. Ako profylaktický prostriedok pri prvých prejavoch základného ochorenia bude akékoľvek antibiotikum neúčinné. Takéto lieky by sa mali užívať iba pod dohľadom lekára.

  V prípade, že primárne ochorenie má vírusovú etiológiu, antibiotické látky budú nielen neúčinné, ale môžu spôsobiť aj negatívne následky, napríklad znížiť ochrannú funkciu imunitného systému alebo spôsobiť dysbiózu. V iných prípadoch, napríklad s bakteriálnou tonzilitídou alebo tonzilitídou, môžu tiež vzniknúť komplikácie, najmä v prípade predčasného začatia liečby antibiotikami:

  • s vývojom angíny, zápalovým procesom v kĺboch, reumatizmom, zníženou srdcovou aktivitou, zápalom tkaniva amygdaly;
  • s vývojom tonzitídy - artritída, reumatická horúčka, zhoršená funkcia obličiek, šarlach.

  Takže mierne alebo silne červený krk u detí sa lieči týmito drogami:

  • Flemoxín. Antibiotikum je jedným z najúčinnejších pri odstraňovaní patogénov, ktoré spôsobujú choroby hrdla a hltana.
  • Sumamed. Uvoľňovacia forma je suspenzia, ktorá má menej negatívny vplyv na gastrointestinálny trakt a aktívne bojuje proti patogénom v krku.
  • Amoxilav. Priradiť deťom rôzneho veku v rôznych dávkach. Pomáha zbaviť sa takmer všetkých druhov patogénnych mikroorganizmov.
  • Pantseph. Má široký antimikrobiálny účinok. Novorodenec a dieťa do jedného rokaliek nie je predpísaný. Môže sa užívať iba od 3 rokov.

  Flemoxín je dostupný vo forme tabliet. Lekár vyberie dávku pre dieťa

  Odporúča sa užívať antibiotiká iba tak, aby sa zabránilo relapsom. Po niekoľkých dňoch prijatia si môžete, samozrejme, všimnúť zlepšenie celkového zdravia, nemalo by to však byť dôvodom na zrušenie antibiotickej liečby.

  Spreje

  Všetky aerosóly sa odporúčajú na použitie iba pri komplexnej liečbe základnej choroby. Ich hlavné výhody možno nazvať:

  Odporúčame vám prečítať si: Ako rýchlo vyliečiť krk dieťaťa
  • protizápalový účinok (takmer všetky choroby krku a hltana prebiehajú spolu s horúčkou a inými patologickými stavmi, ktoré je možné odstrániť iba pomocou protizápalového lieku);
  • zabezpečenie čistiaceho a zvlhčujúceho účinku (inými slovami hygienické ošetrenie ústnej dutiny pred použitím iných liekov);
  • poskytnutie antibakteriálneho účinku (ako je to zabezpečené antibiotickými a antiseptickými sprejmi);
  • poskytnutie prostriedku proti bolesti (veľa sprejov obsahuje analgetikum, ktoré pomáha znižovať intenzitu bolesti v krku).

  Najbežnejšie a rýchlo pôsobiace aerosóly pri liečení chorôb hrdla, ktoré sú sprevádzané začervenaním, možno nazvať:

  • Aqualore.Obsahuje prírodné prísady, konkrétne výťažky z aloe vera, harmančeka a morskej vody. Vplyvom takého pôsobenia na sliznice hrdla sa eliminujú patogény a zvyšuje sa lokálna imunita. Pomocou tohto lieku sa tiež urýchli regenerácia sliznice hrdla, opuchy a hyperémia zmiznú. Predpíšte liek, ak hrdlo zčervená, spravidla u detí do jedného roka.
  • Hexoral. Má antiseptický účinok vďaka hexetidínu, ktorý je súčasťou silného antiseptika. Zároveň sa znižuje intenzita syndrómu bolesti a opuch sliznice. Droga je predpísaná dieťaťu od troch rokov.
  • Lugol. Zloženie lieku obsahuje glycerín a molekulárny jód. Droga sa často predpisuje na rozvoj angíny, ktorá sa vyskytuje v spojení s hyperémiou hrdla (v tomto prípade je hrdlo nielen začervenané, ale tiež uvoľnené). Odporúča sa pre deti od 5 rokov.

  Sprej Lugol, hoci je účinný, nie je vhodný pre všetky deti

  Absorpčné tablety, ktoré by mal predpisovať iba odborník, pomôžu zvýšiť účinnosť aerosólov.

  Pastilky na resorpciu

  Pastilky na resorpciu nie sú len vhodným prostriedkom na začervenanie hrdla a s tým spojenými symptómami, ale sú tiež dosť chutné, čo nespôsobuje problémy pri používaní malými deťmi. Zloženie týchto liekov obsahuje liečivé byliny, vďaka ktorým môžete:

  • odstránenie bolesti, ktorá sa vyskytuje vproces prehĺtania jedla;
  • zastaviť zápalový proces a spomaliť jeho ďalší vývoj;
  • rýchlo opraviť poškodené tkanivo;
  • na neutralizáciu patogénnych baktérií a mikróbov.

  Každá takáto droga má svoje vekové obmedzenia:

  • Septolete. Liek nie je predpísaný deťom mladším ako 4 roky. Má liečivý, analgetický účinok. Kontraindikácie zahŕňajú precitlivenosť na zložky.
  • Faringosept. Nie je predpísané pre deti do 3 rokov. Tento nástroj dokonale bojuje proti patogénom v hrdle a hrtane, ktoré spôsobujú angínu, zatiaľ čo odstraňuje bolesť a bolesť hrdla. Jedinou kontraindikáciou je precitlivenosť na zložky.
  • Dr. Tablety majú analgetický a dezinfekčný účinok, ako aj protizápalové účinky, ktoré prispievajú k deštrukcii patogénov v orofaryngu.

  Deti od 5 rokov sa môžu liečiť symptómami, ako sú napríklad sčervenané hrdlo, absorbovateľné tablety, ktoré zahŕňajú strepsily. Nemenej účinné pastilky, ktoré sú predpísané deťom od 3 rokov.

  Ľudové lieky

  Nie všetci rodičia vedia, ako zaobchádzať s detským krkom pomocou ľudových prostriedkov. Samozrejme je oveľa jednoduchšie používať hotové lieky, ktoré sú časovo testované.

  V niektorých prípadoch môžu ľudové lieky úplne nahradiť liečbu drogovými závislosťami, najmä ak sa používajú včas a správne.

  Med sa vždy považoval za jeden z najúčinnejších prostriedkov proti nachladnutiu

  .

  Hlavná metóda domácej terapie sa môže nazývať oplachovanie pomocou lekárskych odvarov, ak dieťa rozumie, ako to urobiť. Liečba sa spravidla môže vykonávať už od troch rokov. Pravidlá na prípravu infúzií a odvarov rôznych zložiek sú rovnaké:

  • proporcie - približne 1 lyžica. l. pol pohára vody;
  • povinné napätie a filtrácia;
  • použitie - iba vo forme tepla.

  Ak má dieťa bolesti v krku, môžu sa použiť tieto liečivé zložky:

   76. dubová kôra (má adstringentný a antiseptický účinok, pričom vylučuje zápalový proces);
  • listy banánovníka (majú antiseptický účinok, hojí rany a pomáhajú obnoviť integritu slizníc orofaryngu);
  • eukalyptus (má antimikrobiálny účinok: do každej hotovej liekovej infúzie sa pridá niekoľko kvapiek);
  • kvety nechtíka (pomáhajú zmierniť zápalový proces, pomáhajú hojiť rany na slizniciach);
  • lipové kvety (majú antiseptický účinok, pomáhajú zvyšovať a posilňovať miestnu imunitu);
  • propolis (pomocou ktorého je možné pripraviť slabý vodný roztok, ktorý sa kloktá)
  • med (okrem toho, že sa používa v čistej forme, používa sa aj na pridávanie do každej hotovej infúzie; má antimikrobiálny účinok a stimuluje aktivitu miestnych liekov).imunita).

  Je prísne zakázané liečiť červené hrdlo dojčiat a starších detí zahrievaním.

  Toto je najväčšia chyba všetkých rodičov, ktorí sa domnievajú, že otepľovanie postihnutej oblasti môže nahradiť tradičné ošetrenie. Táto technika sa nepoužíva pri liečbe začervenaného hrdla u detí mladších ako 3 roky. Taktiež je zakázané otepľovanie, ak má dieťa všeobecnú teplotu.

  Pri liečbe červeného hrdla sa neodporúča inhalácia. Takmer každá moderná rodina má také inhalačné zariadenie. Nie každá matka chápe, že nielenže môže priniesť želané zotavenie, ale môže tiež poškodiť zdravie. Účinok na hrdlo tepla teda prispieva k rýchlejšej reprodukcii baktérií a iných patogénnych mikroorganizmov.

  Z týchto dôvodov sa inhalačné a tepelné postupy musia koordinovať s ošetrujúcim lekárom. A samozrejme, iba komplexná liečba pomôže zbaviť sa primárneho ochorenia, ktoré je sprevádzané sčervenaním hrdla.

  Recenzia

  Irina, 23 rokov:

  „Moje dieťa často trpí bolesťami v hrdle, ktoré sa okamžite vyvíja aj po miernej podchladení. Absorpčné tablety Faringosept vždy prichádza na záchranu, s pomocou ktorej pomáham svojej dcére zbaviť sa bolesti v krku a potu. Celková pohoda sa okamžite zlepšuje. Odporúčam to všetkým. “

  Olga, 31 rokov:

  „Hneď, ako sa môj syn začervenal a bolí v krku, okamžite som ho postriekal Ingaliptom.Po niekoľkých dňoch príznaky prechladnutia, ako sa nikdy nestalo. Skvelý nástroj. “

  Elena, 27 rokov:

  „S mojou dcérou liečim nachladenie iba ľudovými liekmi. Med a nechtík ma vždy chránia pred hrdlom, z ktorého robím infúzie na kloktanie. Odporúčam to všetkým. “