Ako liečiť bradavice na rukách

Obsah

  Bradavice na tele sú výsledkom poškodenia tela ľudským papilomavírusom. Vírus sa najčastejšie prenáša domácimi prostriedkami prostredníctvom kontaktu s chorou osobou, a keďže ruky sa primárne podieľajú na kontakte, objavujú sa najmä na bradaviciach. Obzvlášť často môžete vidieť bradavice na rukách detí - so slabou imunitou ľudský papilomavírus aktívne ovplyvňuje detskú pokožku, čo vedie k vzniku novotvarov. Aby ste sa zbavili rastu, je dôležité nielen vedieť, ako liečiť bradavice na rukách, ale tiež mať predstavu o preventívnych opatreniach.

  6. Liečba bradavíc na rukách

  Otázka, ako zaobchádzať s bradavicami, znepokojuje všetkých majiteľov tejto kozmetickej chyby. Papilómy navyše pôsobia škaredo, niektoré z nich jednoducho zasahujú a neustále sú vystavené riziku poškodenia. To prináša každý deň značné nepohodlie, takže jedinou túžbou po raste je ich čo najskôr zbaviť.

  V rôznych dobách medicína bojovala s novotvarmi odlišne. Populisti majú bohaté skúsenosti s používaním bylín a olejov proti bradaviciam a oficiálna medicína obhajuje radikálny prístup k odstráneniu defektu. Existovali aj mýtické metódy, ako napríklad sprisahania, viazanie nití atď.

  Lekári zistili, že príčinou novotvarov je prenikanie vírusu do tela, takže samotné odstránenie bradavíc je iba polovicou bitky. Boj proti viditeľnej častipatológia nevylučuje potrebu bojovať proti samotnému vírusu, ktorý ovplyvnil pokožku. Preto by príslušná liečba ľudského papilomavírusu mala kombinovať niekoľko oblastí boja proti tejto chorobe.

  Preventívne opatrenia pri liečbe bradavíc

  Predtým, ako začnem hovoriť o liečbe tohto ochorenia, chcem pacientov upozorniť na vyrážky, ktoré sú nezávislé. Mnoho ľudí nepovažuje výrastky na svojich rukách za vážny dôvod návštevy lekára, a preto, keď dôjde k rastu, pokúsia sa ich prerušiť nožnicami. Je nemožné to urobiť kategoricky, pretože aktívna zóna rastu kože nie je v samotnej bradavici, ale vo vnútri kože. Pri rezaní vyvýšenia to nielenže zmizne, ale tiež rastie v ešte väčšom objeme.

  Je tiež nemožné použiť metódy „babičky“ - obliecť bradavice na základni, ak sú na nohe, a počkať, kým výrastky vyschnú. To môže viesť k nekróze pokožky a ešte väčším komplikáciám.

  Ťažké popáleniny sú spôsobené používaním chemikálií alebo nekautizujúcich látok. Hneď ako sa poslúchli rady ľudí okolo, mnoho ľudí sa stalo rukojemníkmi chemických popálenín, ktoré neodstránil novotvar, a poškodilo zdravú pokožku. Preto pri liečbe nie je najdôležitejšou záležitosťou nezávislej liečby, ale konzultácie s odborníkom - dermatológom.

  Základné zásady liečby

  Je nepravdepodobné, že bude schopný rýchlo liečiť novotvary. Neexistuje však žiadny záujem o kvalitné ošetreniepotrebné, pretože výrastky sú benígne formácie a iba zriedkavo degenerujú na zhubné. Vírusová kožná lézia zahŕňa dlhodobú liečbu, počas ktorej:

  • imunostimulačné lieky sa predpisujú pacientovi, ktoré zvyšujú obranyschopnosť tela;
  • odporučil správnu výživu a zbavil sa zlých návykov;
  • imunita sa posilňuje kalením tela;
  • Vyžaduje sa dlhodobé používanie antivírusových liekov, ktoré v priebehu času pomôžu odstrániť vírus papillomy z ľudského tela.

  Tieto základné zásady pomáhajú zbaviť sa bradavíc rôznych veľkostí. Najdlhšie spracovanie veľkých prvkov môže trvať asi dva roky.

  Konzervatívne metódy liečby

  Konzervatívne ošetrenie papilomavostí sa vykonáva pomocou rôznych mastí, krémov a prostriedkov na aplikáciu. Spolu s použitím miestnych liekov je indikovaná aj liečba antivírusovými liekmi. Ako príklad budeme hovoriť o niektorých liekoch, ktoré sa používajú na liečbu patológie.

  Odporúčame vám prečítať si: Je možné odstrániť papilómy
  • Prostriedky obsahujúce kyselinu salicylovú sa používajú v počiatočnej fáze boja proti rastom. Pred použitím lieku sa odporúča na zväčšenie pórov napariť ruky a potom na ich povrch aplikovať krém alebo masť s kyselinou salicylovou. Kyselina salicylová v lekárni sa dá kúpiť vo forme alkoholového roztoku (25 a 40 ml liekovky), mastí (25 g pohárov),salicylová vazelína (30 ml skúmavka), salicylová zinková pasta, v praxi známejšia ako pasta Lassara (30 ml nádoba). Kyselina salicylová je tiež súčasťou mastí, ako sú Diprosalik, Viprosal, Camphocin. Povrch sa uzavrie aplikáciou lepiacej pásky alebo sa na chvíľu obviní. Priebeh liečby sa určuje individuálne v závislosti od reakcie tela na takúto terapiu. Ak nenastane viditeľný efekt, lekári predpíšu iné, účinnejšie lieky.
  • Kauterizujúce krémy a roztoky sú najobľúbenejšími konzervatívnymi drogami. Vynikajúcim efektom sú fondy Vartek, Ferezol, Verrukatsid, Solkoderma.
  • Ak je rast malý a nespôsobuje veľa nepríjemností, môžete proti nemu bojovať pomaly, ale určite. A v tomto prípade vitamín A odoláva rastu, ktorý musí byť vtieraný do povrchu nádoru po dobu šiestich mesiacov. Zároveň sa odporúča prepichnúť povrch bradavice ihlou tak, aby produkt prenikol hlbšie.
  • Ľahkým a dostupným spôsobom, ako sa zbaviť bradavíc, je použitie jódu. Musí sa aplikovať na povrch rastu, môže sa to robiť dvakrát denne. Ak je plocha novotvaru malá, bude klesať približne po troch až štyroch mesiacoch, pri veľkých rastoch môže byť liečba predĺžená na šesť mesiacov.
  • Mediplast je náplasť s kyselinou salicylovou. Lepí sa krátkymi prestávkami na mesiac, po ktorom sa vyhodnotí výsledok. Ak papiloma klesá, liečba pokračuje. V tomto prípade musí byť záplata opravená akomôže byť bližšie k bradavici, aby sa dosiahol maximálny kontakt.
  • Imunostimulačné lieky Perfectil, Isoprinosine a Vitrum majú imunomodulačný účinok, musia sa vypiť do dvoch tabliet trikrát denne.
  • Super Celandine je najjednoduchší a najbežnejšie používaný výrobok doma. Liek nemá nič spoločné so známou trávou.

  Super Celandine - zmes aktívnych zásad, ktoré môžu znížiť bradavice za týždeň

  Predáva sa v lekárňach na verejnosti, a preto je medzi ľuďmi tak všeobecne známy. V skutočnosti je "Super Celandine" zmesou silných alkálií - draslíka a sodíka, ktoré môžu organizmu spôsobiť popáleniny. Ak sa týmto produktom ošetrí zdravá pokožka, zostanú na ňom popáleniny. Bradavice obsahujú hrubšiu textúru, ale aj tu môžu alkálie spôsobiť ich účinok. V procese aplikácie produktu je zdravá pokožka potiahnutá mastným krémom alebo zlepená omietkou a celá bradavica je ošetrená zmesou alkálií. Niekoľkokrát neoplazmus sčernie, vyschne a potom sa úplne obnoví koža na svojom mieste.

  Môžu existovať ružové jazvy, ktoré dlho nezmiznú. Lekári zvyčajne predpisujú Super Celandine s bradavicami - pri ošetrovaní samotnej nohy sa môžete okamžite zbaviť celého rastu.

  Zoznam konzervatívnych prostriedkov na bradavice je pomerne veľký, ale nemôžu sa používať samostatne, aby nepoškodili zdravú pokožku. Všetky vymenovania sa musia vykonaťiba lekár po dôkladnom vyšetrení bradavíc na zhubné bujnenie.

  Chirurgické metódy liečby

  Ak konzervatívna terapia nezvláda bradavice, potom sa lekári uchyľujú k agresívnejším metódam odstraňovania papilomónov alebo genitálnych bradavíc. Takéto metódy expozície sa používajú hlavne u dospelých, ale kryoterapia a laserová terapia sa môžu používať u dospelých aj detí. Uvádzame hlavné metódy zaobchádzania s novotvarmi na rukách:

  • Ošetrenie elektrickým prúdom alebo bodové prúdové nabíjanie pomocou diaterocoagulácie sa prenáša na bradavice, čo vedie k smrti tkaniva bradavíc. Pretože diatermokoagulácia pôsobí priamo na rast a okamžite ho vyhorí, vírus sa nerozšíri do okolitých tkanív. Metóda diatermookoagulácie má nepopierateľnú výhodu - lacnosť, preto sa používa u malých bradavíc u dospelých.
  • Laserové ošetrenie - táto technika je vynikajúca pre deti aj dospelých. Toto je najúčinnejší a menej traumatický spôsob, ako sa zbaviť porastov na rukách. Lekári s veľkými bradavicami odporúčajú laserové ošetrenie, pretože po použití lasera prakticky neexistujú žiadne jazvy a samotný laser nepoškodzuje okolité tkanivo.
  • Chirurgické odstránenie bradavíc sa používa ako posledná možnosť, ak existuje hlboký koreň alebo ak je rast veľmi veľký. Chirurgia sa vykonáva v lokálnej anestézii. Patológia sa odstráni skalpelom,Okrem toho je dôležité odstrániť nielen povrchový rast, ale aj rastovú zónu, aby už nerástol. Ak bradavice nie sú úplne odstránené, recidíva choroby nie je vylúčená. Lekár na to upozorňuje vyliečených pacientov, takže pacienti veľmi pozorne sledujú pooperačné pole.
  • ​​
  • Kryoterapia je jednou z najprogresívnejších a bezbolestných metód. Tento postup sa nazýva kauterizácia, aj keď má malú podobnosť s klasickou diatermocoaguláciou - pocity z kryoterapie sú oveľa jednoduchšie ako po vystavení elektrickému prúdu. Počas procedúry je bradavica vystavená tekutému dusíku - nízke teploty približne mínus 190 stupňov. To vám umožní zastaviť rast nádoru a tkanivá sa hlboko zničia. Je pozoruhodné, že po kryoterapii nie je koža pokrytá jazvami a úplná bezbolestnosť umožňuje použitie kryoterapie u dospelých aj u detí. Jediným problémom, s ktorým sa lekári stretávajú počas zmrazenia, je kontrola hĺbky prieniku. V niektorých prípadoch jednoducho nie je možné pochopiť, ako došlo k hlbokému zmrazeniu tkaniva, takže ak je zmrazenie nedostatočné, postup sa bude musieť opakovať znova.

  Kryodestrukcia - progresívna a bezbolestná technika na odstránenie bradavíc na rukách

  Výber chirurgickej techniky do veľkej miery závisí od veľkosti bradavice a jej tendencie zvyšovať sa. Je dôležité, aby chirurg neodstránil ľahko rast, ktorý vyčnieva nad povrch ramena, ale aby zbavil hrúbku kože aj od koreňa -miesto, kde bol aktivovaný vírus papillomu.

  Tradičné metódy liečby

  Otázka liečby novotvarov sa odráža aj v tradičnej medicíne. Bylinkári používajú už od pradávna rôzne recepty na zastavenie rastu papilómov a na jeho odstránenie z povrchu pokožky. Na tento účel sa používa trenie s cesnakom, aplikácie s aloe, ricínovým olejom, jablčným octom, cesnakom. Nie všetky byliny sa dajú s istotou povedať, že sa s bradavicami vyrovnajú, pretože sa neodstránia veľké výrastky trávy. V každom prípade musíte zvoliť ošetrenie individuálne.

  Nemenej dôležitým aspektom je prevencia. Aby nedošlo k infikovaniu vírusom papillomu, je potrebné používať všetky druhy hygienických výrobkov - vlhké obrúsky, antibakteriálne tekutiny. Po návšteve toalety, verejnej dopravy, neznámych hmatových kontaktov musíte s týmito prostriedkami spracovať ruky. Nezabudnite, že najviac zašpinenými predmetmi sú peniaze. Po utrácaní v obchode sú ruky ošetrené aj na vírus.

  V chladnom období a pri poklese obranyschopnosti tela je nevyhnutné užívať imunomodulačné látky a vitamíny.

  Liečba novotvarov na rukách sa musí vykonávať pod dohľadom lekára. Len lekár môže určiť malignitu rastu a tiež predpísať účinnú terapiu, pretože boj proti kozmetickým defektom si vyžaduje antivírusovú liečbu.