Ako liečiť bradavice na prstoch

Obsah
  6. Bradavice, kondylomy alebo papilomómy sú benígne nádory vírusového pôvodu. Vo väčšine prípadov sa takéto výrastky objavujú na dlaniach, prstoch, tvári a krku. To spôsobuje vážne psychologické nepohodlie, pochybnosti a nespokojnosť s ich vzhľadom. Preto je mimoriadne dôležité vedieť, ako liečiť bradavice na prstoch.

  V žiadnom prípade by papilómy nemali zostať bez dozoru v nádeji, že samy zmiznú. Existuje veľké množstvo spôsobov, ako sa rýchlo zbaviť neatraktívnych výrastkov. Každý by si mal zvoliť najúčinnejšiu metódu, ktorá nemá kontraindikácie a vedľajšie účinky.

  Hlavným dôvodom výskytu genitálnych bradavíc na ľudskom tele je zvýšená aktivita papilomavírusu, ktorý prenikol do ľudského tela. Podľa lekárskych štatistík je 7 z 10 ľudí vírusom vírusu, ktorý ho netuší. V priebehu rokov sa vírus vôbec neprejavuje, ale vďaka niektorým provokujúcim faktorom sa jeho aktivita výrazne zvyšuje.

  Papilomavírus sa považuje za nákazlivý, môže vstúpiť do tela takto:

  • kontaktná domácnosť - prostredníctvom vecí, ktoré sa bežne používajú;
  • poranenia, poranenia a poranenia kože;
  • nadmerné potenie dlaní;
  • znížená imunita;
  • agresívne účinky sú príliš nízke alebo vysokéteplota;
  • predĺžené napätie;
  • na sebe tesné a nepohodlné oblečenie, ktoré narúša prietok krvi.

  Papillomavírusová infekcia sa najčastejšie vyskytuje na verejných miestach - supermarkety, bazény, kúpele, sauny, telocvične, ako aj vo verejnej doprave. K dnešnému dňu je známych viac ako 100 druhov papilómov. Môžete zistiť bradavice sami - rast je vo forme hustej uzliny, šedej, pieskovej alebo hnedej. Koža okolo novotvaru je zvyčajne svetlejšia. Na dotyk papillomy je tvrdý, tvrdý a drsný, v strede je možné umiestniť niekoľko čiernych bodiek.

  Bradavice na rukách sa môžu vyskytovať v akomkoľvek veku - dospelých aj detí

  .

  Musí sa liečiť bradavice na prste, pretože tieto novotvary môžu mať pre ľudské telo najnepriaznivejšie následky. Jedným z najnebezpečnejších následkov je degenerácia rastu na zhubný nádor.

  Základné zásady liečby

  Musia sa liečiť bradavice na rukách. Pomôže to zabrániť vzniku nebezpečných následkov. Ak rastie na dlaniach, musíte kontaktovať dermatológa, ktorý vám pomôže pri výbere najlepšej metódy liečby.
  Odstránenie bradavíc je povinné v týchto prípadoch:

  Odporúčame vám prečítať si: Ako odstrániť bradavicu z prsta
  • rast sa zvyšuje a tvorí celé skupiny bradavíc;
  • začiatok papillomykrvácať alebo zvlhnúť;
  • novotvary zmenili svoju farbu alebo veľkosť;
  • bradavice sa nachádzajú v prominentnej časti tela, čo spôsobuje, že osoba nie je spokojná so svojím vzhľadom;
  • rast je neustále trený a poškodený odevom.

  V žiadnom prípade by ste nemali poškriabať alebo odlupovať bradavice a tiež nezávisle uplatňovať pochybné recepty, ktoré ste počuli od známych. Môže to predstavovať vážne riziko pre ľudské zdravie. Pri liečbe novotvarov by ste sa mali poradiť s lekárom, ktorý predpíše všetky potrebné testy a vyberie najúčinnejšiu metódu liečby.
  Hlavné metódy spracovania:

  1. Chirurgické odstránenie bradavice.
  2. Laserové odstránenie rastu.
  3. Fyzioterapia je použitie elektrického prúdu alebo tekutého dusíka.
  4. Drogová terapia.
  5. Zmena životného štýlu.
  6. Používanie ľudových prostriedkov.

  Je oveľa ľahšie liečiť bradavice na ruke ako na tvári alebo inej časti tela. Dôvodom je skutočnosť, že pokožka na dlaniach je dosť hrubá a drsná, ľahko prichádza do styku s rôznymi environmentálnymi faktormi - tečúca voda, vysoké alebo nízke teploty, chemikálie pre domácnosť. Po odstránení novotvarov na pokožke rúk sa neobjavia hrubé jazvy a jazvy.

  Celandín je jedným z najúčinnejších prostriedkov na bradavice na rukách

  Chirurgické a fyzioterapeutické odstránenie papilomavírusu

  Klasická metóda chirurgického odstránenia bradavíc z kože rúk pomocou skalpelu.Dnes sa zriedka používa. Vyznačuje sa bolestivosťou, dlhou dobou zotavenia po operácii a vznikom ďalších jaziev a jaziev.

  V súčasnosti sa laser považuje za jednu z najúčinnejších metód odstraňovania bradavíc. Táto technika je bezpečná, bezbolestná a okamžitá. Laserový lúč sa používa bodovo - výlučne v oblasti rastu, čo úplne eliminuje pravdepodobnosť náhodného poškodenia zdravých tkanív.

  Špecialista ľahko riadi intenzitu laserového lúča, ktorý ničí výlučne tkanivo nádoru. Táto metóda liečby má krátku regeneračnú dobu, po laserovom zákroku neexistujú žiadne stopy a jazvy. Jedinou nevýhodou metódy sú jej vysoké náklady.

  Kryodestrukcia - odstraňovanie papilómov kvapalným dusíkom. Považuje sa to za efektívne, ale dosť bolestivé. Po zamrznutí sa na pokožke môže objaviť veľký pľuzgier, ktorý vyžaduje pravidelné ošetrenie antiseptikami. Rehabilitačné obdobie je sprevádzané bolestivými pocitmi.

  Elektrokoagulácia - odstránenie bradavíc na prstoch pomocou elektrického prúdu, sprevádzané bolesťou a nepohodlím. Týmto spôsobom sa zaobchádza iba s malými papilómami s krátkym koreňom.

  Lieky na bradavice

  Bradavice na prstoch na nohách a na rukách sa dajú odstrániť pomocou liekov,ktoré sú v širokom sortimente prezentované v sieti lekární. Medzi najobľúbenejšie a najúčinnejšie lieky patria:

  • Superchistotel je jednou z najznámejších drog, ktorá vám umožňuje zbaviť sa bradavíc v čo najkratšom čase. Je to kompozícia, v ktorej je prítomný hydroxid sodný a draselný, bodovo na papilom.
  • Kyselina salicylová.
  • Wartner Cryo, Cryopharma - tieto lieky fungujú na princípe kryodestrukcie. Naneste na bradavice pomocou špeciálneho aplikátora.
  • Verrucacid - metakrezol a fenol, ktoré prispievajú k deštrukcii buniek papillomu, sú prítomné v tomto produkte.
  • Solcoderm - obsahuje zmes rôznych kyselín: dusičnej, octovej, šťaveľovej a mliečnej.
  • Collomac je liek schválený na používanie aj v detstve.
  • Vartek - vyrobený vo forme krému na vonkajšie použitie, má výrazný kauterizačný a sušiaci účinok.

  S cieľom zistiť, ako liečiť bradavice na rukách, je potrebné poradiť sa s lekárom. Bude predpisovať antivírusové lieky - Isoprinozín, Panavir, Viferon.

  Akékoľvek liečivo sa aplikuje na oblasť papillomy bodovo

  Základným prvkom liečby je zvýšenie imunity. Na tento účel sa používajú imunomodulačné lieky. Medzi ne patrí imiquimod, Aldara, Cycloferon, Kagocel.

  Všetky liekymal by sa aplikovať čo najpečlivejšie, na mieste, snažiac sa nedostať výrobok na zdravé tkanivá, pretože to môže viesť k vážnemu popáleniu.

  Aby sa predišlo takým nepríjemným následkom, odporúča sa namazať pokožku okolo bradavice hustou vrstvou mastného krému. Môžete si tiež nalepiť náplasť alebo si vytvoriť špeciálny ochranný náter - na pokožku dajte hustú servítku s okrúhlym otvorom v strede látky.

  Podľa lekárov a ľudí, ktorí vyliečili bradavice na pokožke rúk a nôh, nestačí liečba jedným liekom na úplné odstránenie neatraktívnych novotvarov. Nezabudnite úplne zmeniť svoj obvyklý životný štýl. Dôležité pravidlá vymáhania:

   78. dostatočná úroveň fyzickej aktivity;
  • pravidelné outdoorové aktivity;
  • správna výživa so všetkými potrebnými vitamínmi a minerálmi;
  • použitie multivitamínových komplexov zvyšujúcich úroveň imunity;
  • kalenie tela;
  • plný spánok.

  Tieto jednoduché pravidlá pomôžu posilniť ľudské telo a postavia ho tak, aby nezávisle bojovalo proti papilomavírusu, čo vedie k účinnému zneškodňovaniu bradavíc na rukách a tele.

  Tradičné metódy liečby

  Tradičná medicína ponúka veľké množstvo receptov, pomocou ktorých sa môžete zbaviť papilomavov na pokožke rúk. Takéto výrobky sa môžu používať doma, sú bezpečné, cenovo dostupné a vysoko kvalitnéefektivitu.

  Papillomas kategoricky „nepáči“ ocot, cibuľu a cesnak, soľ, liečivé byliny a prírodné oleje rastlinného pôvodu. Hlavným princípom pôsobenia ľudových liekov je kauterizácia bradavice, v dôsledku čoho dochádza k nekróze jej tkanív a zabráni sa ďalšej aktivite ľudského papilomavírusu.

  Na odstránenie bradavíc sa používajú prírodné oleje - ricín, borovica, jedľa, konope. Na ošetrenie by sa malo na papillomu naniesť niekoľko kvapiek produktu a nechať ho úplne schnúť. Pomáha to zmierňovať novotvar a ničenie koreňov bradavice.

  Ľudové recepty vám pomôžu rýchlo a bezbolestne zbaviť bradavíc

  Olej z čajovníka je účinným liekom na papilómy a genitálne bradavice. Do misky s 1 liter teplej vody nalejte lyžicu jedlej sódy a 2 - 3 kvapky oleja. Vo vani musíte dlaň spustiť a držať najmenej 10 - 15 minút.

  Na reguláciu rastu môžete použiť obyčajný 9% octový stôl.

  Zdravé oblasti pokožky musia byť najprv chránené detským krémom alebo malým kúskom náplasti. Ocot sa nanáša na papillomu pomocou aplikátora alebo vatového tampónu.

  Kombinácia octu a cibule sa nepovažuje za menej účinnú. Liek sa pripravuje takto: v octe namočte plátok cibule na pol hodiny a potom pomocou náplasti alebo obväzu pripojte cibuľu k bradavici.Náradie sa musí vymieňať 2-krát denne.

  Jedným z najpopulárnejších a najznámejších ľudových prostriedkov proti bradaviciam je lastovičník. Na ošetrenie je najlepšie použiť čerstvo vybratú rastlinu. Stopka lastovičky sa musí zlomiť - na prerušovanej čiare sa objaví žltá šťava, ktorá sa používa na odstránenie novotvarov. Každý deň by sa oblasť rastu mala namazať touto šťavou. Po niekoľkých dňoch si môžete všimnúť prvé pozitívne výsledky.

  Rastom na ramene sa môžete zbaviť cesnakom. Lisom by malo prejsť veľké klinčeky, potom by sa výsledná suspenzia mala aplikovať na bradavice a zafixovať obväzom alebo omietkou. Namiesto kašľa môžete použiť cesnak nakrájaný na tenké plátky, ktoré musíte použiť na miesto problému. Cesnak je vysoko efektívny a pomáha zbaviť sa dokonca aj starých papilomavcov a porastov.

  Šťava zo zelených jabĺk je kyslá odroda široko používaná na odstraňovanie bradavíc. Veľké strúhané jablko sa musí rozdrviť na strúhadlo a potom šťavu z výslednej suspenzie vytlačiť gázou. Papilómy sa touto šťavou premazávajú 4 až 5 krát denne. Tento typ liečby sa považuje za pomerne dlhý, ale mimoriadne účinný.

  Čerstvé zemiaky majú podobný účinok. 1 zemiak musí byť nakrájaný na tenké vrstvy a potom k bradavici pripevniť plátok zemiaka. Bandáž s koreňovými plodinami sa odporúča počas dňa meniť 2-3 krát.

  Bradavice na prstoch sú častým problémom,ktoré sa môžu vyskytnúť v každom veku. Hlavným dôvodom je zvýšená aktivita ľudského papilomavírusu, ktorý môže byť infikovaný na akomkoľvek verejnom mieste. Použitie moderných farmakologických prípravkov, ľudových prostriedkov alebo chirurgických zákrokov pomáha rýchlo a účinne zbaviť bradavice a zabrániť ďalšiemu výskytu výrastkov.