Ako liečiť bradavice

Obsah

  Bradavice sú nielen kozmetickým defektom, ale aj klinickým prejavom ľudskej infekcie ľudským papilomavírusom. Infikoval viac ako 85% svetovej populácie, ale k rastu na koži vôbec nedochádza. Bradavice sa tvoria s prudkým poklesom imunity u dospelých a detí. Patologický stav sa vyskytuje po recidíve chronického ochorenia, ktoré je postihnuté respiračnou alebo črevnou infekciou. Pred liečením bradavíc by ste určite mali navštíviť dermatológa. Vykoná sériu diferenciálnych laboratórnych testov na potvrdenie benígnej povahy nádoru.

  Všeobecné zásady liečby

  Pred začatím liečby bradavíc je potrebné prijať opatrenia, ktoré zabránia ich opätovnému vytvoreniu. Po úspešnom odstránení rastu sa často na jeho mieste objaví niekoľko nových novotvarov. Týmto spôsobom sa vyhlasuje nízka odolnosť ľudského tela voči vírusovým infekčným agensom. Preto sa praktizuje komplexný prístup k liečbe bradavíc na chodidle alebo na dlani, ktorý spočíva v použití vonkajších činiteľov a zvýšení systémovej imunity. Posilnenie obrany pomôže pri príjme vitamínov a minerálov:

  • Supradin,
  • Complivit,
  • Centrum,
  • Vitrum,
  • Multitabs.

  Lekár môže predpísať pacientovi imunostimulanty a imunomodulátory (imunitný systém, Viferon, cyklodexón, tinktúry echinacey, ženšen, eleuterokok). Častejšieu detí a adolescentov sa tvorí celkom papilomavosť a bradavice. Rýchle šírenie vírusov prispieva k ešte nie celkom vytvorenej imunite a vysokej priepustnosti krvných ciev u dieťaťa. Dermatológovia zahrnujú do terapeutických schém malých pacientov sirup alebo suspenziu Cytoviru, prípravky s interferónom. Existuje niekoľko spôsobov, ako sa zbaviť bolestivých výrastkov v tele:

  • chirurgické, pri ktorých sa odstraňovanie bradavíc vykonáva pomocou špeciálneho náradia;
  • fyzioterapeutický, umožňujúci zbaviť sa papilómov v jednej relácii;
  • 19. chemická látka pozostávajúca z vrstveného ničenia bradavíc;
  • Prostriedky vyrobené podľa receptov tradičnej medicíny s rôznymi účinkami.

  Vírusové patológie sú nákazlivé, preto by sa počas liečby mala minimalizovať pravdepodobnosť prenosu patogénov - zabráňte telesnému kontaktu, nepoužívajte bežnú utierku a riad. Ak bola bradavice vytvorená v dôsledku primárnej infekcie dospelého alebo dieťaťa so silnou imunitou, potom môže zmiznúť bez akejkoľvek liečby. Tento proces je však dosť zdĺhavý (3 až 4 mesiace) a výrastky prinášajú veľa nepríjemných pocitov. Je lepšie nedúfať v rýchle uzdravenie, ale začať liečbu okamžite.

  Počas odstraňovania bradavíc externými prostriedkami je potrebné na posilnenie imunity brať multivitamíny

  .

  Fyzioterapeutické techniky

  Ošetrenie bradavíc pomocouChirurgia v lokálnej anestézii je mimoriadne zriedkavá. Indikácia pre použitie takejto techniky je vytvorenie veľmi veľkého rastu alebo jeho rýchleho zväčšenia. Bradavice sa vyrezajú skalpelom a biologická vzorka sa odošle na histologickú analýzu, aby sa vylúčil nádor z malígneho nádoru. Po operácii môže na koži zostať ľahká jazva.

  Laserová koagulácia

  Odporúčané čítanie: , ako sa rýchlo zbaviť bradavice

  Pomocou tejto metódy môžete rýchlo a bezbolestne vyliečiť akékoľvek bradavice umiestnené na krku, tvári, podrážkach a dlaniach. Počas procedúry sa používa lokálna anestézia. Lekár odstráni rast vo vrstvách, reguluje intenzitu vystavenia a pohody pacienta. Laserová koagulácia je jedným z naj šetrnejších spôsobov, ako sa zbaviť papilómov, čo pomáha predchádzať tvorbe jaziev alebo jaziev.

  V bradaviciach zostáva iba malá diera, ktorá do mesiaca zmizne. Fyzioterapeutický postup má iba dve nevýhody. Po prvé, pomerne vysoké náklady. Po druhé, pri odstraňovaní bradavíc z chodidla nebudete musieť na nohu chodiť v plnej sile niekoľko týždňov.

  Kryoterapia

  Princípom tejto techniky na odstránenie condylomy, papillomy alebo bradavíc je nanášanie tekutého dusíka na jeho povrch počas 20 - 30 sekúnd. Časový interval sa líši v závislosti od veľkosti bradavice a jej hĺbkyprienik do epidermy. Po zamrznutí sa nádor stáva bielym a hustým a čoskoro sa na jeho mieste vytvorí bublina. Postupne vysychá, vypustí a potom zmizne, takže na pokožke nezanechajú žiadne stopy. Močový mechúr musí byť ošetrený 2-3 krát denne antiseptickými roztokmi manganistanu draselného, ​​chlórhexidínu.

  Liečba je potrebná na to, aby sa zabránilo prieniku bakteriálnej infekcie. Nevýhody postupu zahŕňajú bolestivosť vo fáze rehabilitácie a pravdepodobnosť recidívy. Pri liečbe plantárnych bradavíc je často potrebné uskutočniť niekoľko sedení kryoterapie.

  Jedným z bezbolestných spôsobov odstránenia bradavíc je použitie tekutého dusíka pri kryoterapii

  .

  Elektrokoagulácia

  Fyzioterapeutický postup je určený na odstránenie malých bradavíc, ktoré nevytvorili hlboký koreň. Preto sa elektrokoagulácia nepoužije na odstránenie výrastkov na chodidlách. Táto technika je určená pre dospelých a malých pacientov na liečbu benígnych novotvarov na dlaniach alebo medzi prstami.

  Počas postupu lekár hodí na rast tenkú kovovú slučku, ktorá ho prerušuje vplyvom slabých impulzov elektrického prúdu. Biologická vzorka sa posiela do laboratória na histologické vyšetrenie. Na poškodenej koži sa rýchlo vytvorí hustá kôra, ktorá po 5-7 dňoch odpadne. Aby nedošlo k jazvám a jazvám, nienavlhčite ho a neaplikujte starostlivosť ani kozmetiku.

  Chemické odstránenie porastov

  Toto je druhá najúčinnejšia metóda po fyzioterapeutických postupoch na rýchle odstránenie porastov, ktoré vyzerajú ako kuracie chvosty. Počas používania farmakologických prípravkov by sa mala zvážiť ich schopnosť poškodiť zdravé tkanivá. Ak máte pochybnosti o bezpečnosti používania agresívnych chemických zlúčenín, musíte vyhľadať pomoc ošetrujúceho dermatológa, ktorý bude správne liečiť novotvary.

  Lekári odporúčajú pred nanesením produktu a jeho nalepením na kožu odrezať dieru s veľkosťou bradavíc v pravidelnej lepiacej náplasti. Ďalšou ochranou proti popáleninám bude aj mazanie zdravých tkanív tukom vyživujúcim krémom.

  ​​

  Predparenie bradavice na päte alebo dlani počas 15 až 20 minút pomôže zvýšiť terapeutickú aktivitu a potom ju osušte. Nasledujúce farmaceutické prípravky sú najúčinnejšie pri odstraňovaní bolestivých novotvarov:

  • Cryopharma. Liečivo obsahuje zmes dimetyléteru a propánu, ktorý má rovnaký terapeutický účinok ako tekutý dusík, ktorý sa používa pri kryoterapii. Tento nástroj rýchlo eliminuje bradavice a papilómy doma. Malé novotvary vymiznú aj po jednej aplikácii lieku a pri veľkých rastoch s driekom môžu byť potrebné 2 až 3 postupy. Cryopharm nezanecháva žiadne jazvy, jazvy, dutiny apoužíva sa na liečbu dojčiat od 4 rokov.
  • Verrucacid. Zloženie liečiva obsahuje veľmi žieravé látky - metakrezol, kyselinu karbovú a etylalkohol. So špeciálnym aplikátorom sa na bradavice aplikuje hustá pasta. Expozičná doba sa líši v závislosti od oblasti novotvaru a prítomnosti tyče. Chemikálie postupne, vrstva po vrstve, rozpúšťajú rast bez zanechania jaziev na pokožke. Verrucacid sa nepoužíva na liečbu bradavíc u detí od 7 rokov au ľudí s citlivou pokožkou.
  • Super Celandine alebo SuperCeland. Napriek podobnosti v názve liek neobsahuje šťavu ani výťažok z liečivých rastlín. Zloženie čírej kvapaliny obsahuje iba žieravé zásady - hydroxidy draselné a sodné. Mali by byť použité na novotvary, pričom musia byť dodržané všetky bezpečnostné opatrenia. Po každom vystavení alkáliám sa vrstva bradavíc zničí koaguláciou proteínov. Na odstránenie bradavíc na krku a tvári je nežiaduce používať Super Celandine. Tento nástroj sa nepoužíva pri liečbe detí mladších ako 12 rokov.
  • Solcoderm. Liek v tekutej forme sa používa, ak oblasť chodidla, dlane a pokožky medzi prstami je ovplyvnená bradavicami. Výrobok obsahuje zmes kyseliny dusičnej, octovej, šťaveľovej a kyseliny mliečnej. Po aplikácii Solcodermu na rast sa začnú procesy devitalizácie a mumifikácie. Nádor zožltne a po niekoľkých hodinách - hnedý. V priebehu 3 až 4 dní bradavica úplne vyschne a zmizne.

  Spracúvajte bradavicepodošvy chodidiel a dlaní pomôžu farmaceutickým prípravkom s kyselinou salicylovou.

  1% alebo 2% roztok alkoholu nemá správny terapeutický účinok. Požadovaná koncentrácia kyseliny salicylovej je obsiahnutá v galmanínovom prášku alebo v konvenčnej náplasti na odstránenie suchých kurčiat. Rast môže byť tiež eliminovaný pomocou resorcinolu. Táto chemicky agresívna zlúčenina sa používa iba ako súčasť mastí vrátane tých, ktoré sa vyrábajú v jednotlivých lekárskych a lekárskych oddeleniach.

  Vonkajší prípravok pomôže zbaviť sa bradavíc Celandínu s leptavými zásadami

  Ľudové lieky

  Bradavice dobre reagujú na ľudové lieky. Metódy využívajúce drevný popol, ľan, sprisahanie alebo ocot nepodávajte vážne. V najlepšom prípade takáto „terapia“ neprinesie pozitívny výsledok, ale v najhoršom prípade spôsobí vážne popálenie alebo bakteriálnu infekciu. Najúčinnejším a najrýchlejším spôsobom liečby bradavíc je použitie lastovičky.

  A najlepšie je použiť čistú šťavu z rastliny zozbieranej počas kvitnutia na kauterizáciu porastov. Líši sa podľa regiónov našej krajiny, ale obyčajne sa kladie púčik od mája do júla. Je veľmi jednoduché zbaviť sa rastu - stačí namazať novotvary lastovičkovým džúsom 1 - 2-krát denne. Najvyššia terapeutická účinnosť je charakteristická aj pre tieto ľudové lieky:

  • sódové kúpele. Pomocou tohtoodstránia sa nielen ploché bradavice, ale aj papilómy. Na prípravu roztoku by ste mali zahriať liter vody na teplotu 40 ° C a rozpustiť 2 lyžice. lyžice pitnej sódy. Parou poškodená koža potrebuje 1-2 krát denne po dobu 20-30 minút;
  • brusnicová alebo korenistá šťava. Bobule pomáhajú zbaviť sa bradavíc plantárnych bradavíc a nádorov na tvári a krku. Čerstvo vylisovaná šťava sa má mazať rastom 4 - 5 krát za deň a nechať ju úplne vyschnúť. Aby organické kyseliny prenikli do najhlbších vrstiev bradavice, mali by ste ju najskôr napariť v horúcej vode.

  V ľudovom liečiteľstve sa praktizuje používanie cibule a cesnakovej šťavy na rozpustenie porastov. Táto metóda je pomerne účinná, ale u ľudí s citlivou pokožkou môže spôsobiť nekrózu zdravých tkanív alebo závažnú alergickú reakciu. Bezpečnejšie sa papilóm alebo bradavice odstraňujú pomocou éterických olejov arborvitae, borievky, jedle, smreku a borovice. Je potrebné niekoľkokrát denne vtrieť aromatickú látku do novotvaru, kým sa úplne nevstrebáva. Na boj proti bolestivým škaredým výrastkom sa tiež používa kozmetický olej z čajovníkových stromov. Jeho použitie nie je také účinné ako vyššie uvedené metódy, ale je absolútne bezpečné. Čajovníkový olej sa často používa pri liečbe bradavíc na hovädzom vemene.

  Ak použitie farmaceutických liekov alebo ľudových liekov neprinieslo pozitívny výsledok, musíte sa poradiť s lekárom. Tiež by sa malo brať, keďkrvácanie z rastu alebo jeho rýchleho rastu. Včasná diagnostika a správna liečba pomôžu zabrániť vzniku závažných komplikácií.