Ako liečiť bolesti hlavy laktáciou

Obsah

  Bolesť hlavy občas znepokojuje každého človeka. Dôvodov môže byť veľa, od banálneho stresu po vážnejšie choroby. Aby ste sa zbavili tohto príznaku, stačí vypiť anestetickú tabletu a problém sa vyrieši. Čo by však ženy mali robiť počas laktácie? Bežné lieky môžu byť zakázané, pretože ich zložky sa v každom prípade prenikajú do materského mlieka. Čo robiť, aby sa zmiernil príznak v takom období života ženy a či existujú povolené lieky, sa budeme podrobnejšie zaoberať.

  Všeobecné odporúčania

  Ak má žena počas dojčenia často bolesti hlavy, musí prehodnotiť svoj životný štýl a prispôsobiť ho. V takom prípade je potrebné dodržiavať niektoré odporúčania:

  • nevyčerpanie z práce, ale čo najviac odpočinku (ak má človek nedostatok spánku, spôsobuje to nepohodlie v oblasti hlavy, závažnosť, ktorá môže ovplyvniť dojčenie);
  • pripomenúť, ktoré choroby sprevádzané bolesťou hlavy narušené pred pôrodom (v tomto prípade bude ľahšie zvládnuť tento príznak);
  • ak sa vyskytne bolesť hlavy, nepoužívajte okamžite pilulky, ale obmedzte sa na ľudové lieky, ktoré nie sú o nič menej účinné pri kontrole príznaku.

  Mali by ste sa zdržať liečby bolesti hlavy a dúfať v jej nezávislú starostlivosť. Okrem toho na pultoch lekárne nájdete veľa nástrojovschválené na použitie počas laktácie. Ak máte pochybnosti o bezpečnosti, musíte sa pozrieť na pokyny pre liek, ktoré obsahujú pokyny o možnosti použitia počas tohto obdobia.

  Masáž

  Iba lekár môže určiť, ako liečiť bolesti hlavy počas dojčenia. Nevyužívajte okamžite lieky, pretože počas dojčenia existujú aj iné metódy na liečbu bolesti hlavy. Jedna z nich sa nazýva masáž, ktorá sa môže vykonávať v niekoľkých verziách:

  • masážne pohyby hlavy, ktoré pomáhajú uvoľňovať svaly a normalizovať cievny tonus;
  • 18. vystavenie špecifickým bodom;
  • masáž krčka-týlnej oblasti.

  Mnoho ľudí, keď sa objavia bolesti hlavy, si začnú trieť svoje chrámy prstami a tlačia si čelo do nadočnej oblasti. Toto sú správne kroky počas vývoja príznaku, pretože sú veľmi podobné akupresúre. Stlačenie určitých bodov prispieva k reflexnému podráždeniu autonómneho nervového systému a v dôsledku toho k zmenám tónu krvných ciev a svalov.

  Masáž hlavy môže nahradiť potrebu užívať tabletky

  .

  Za pozornosť treba zdôrazniť nasledujúce aktívne body na ľudskom tele, ktoré pôsobia na bolesti hlavy: chrámy (pozdĺž vlasovej línie), týlna dutina, v oblasti medzi mastoidným procesom a uhlom dolnej čeľuste, medzi palcom a ukazovákom, medzi nosom avnútorný roh oka.

  Ak je bolesť hlavy spôsobená napätím v krku, môžete krčnú chrbticu vmasírovať. Táto technika je tiež účinná pri rozvoji osteochondrózy - choroby, pri ktorej sa často vyskytuje symptóm. Na začiatku manipulácie sa pokožka krku a jeho svaly odierajú, ako aj týlna oblasť, a potom sa pokračuje aktívnym pohybom. Je prísne zakázané tlačiť na pulzujúce plavidlá. Inak, ak sa objavia závraty alebo iné rušivé príznaky, musí sa masáž zastaviť.

  Lieky

  Odporúčame vám prečítať si: Ako liečiť zuby počas dojčenia

  Bolesť hlavy môže, samozrejme, priniesť ktorejkoľvek osobe veľa nepríjemností. Ak zostávajúce ženy môžu stále piť akýkoľvek liek proti bolesti, potom liečba dojčiacich matiek spôsobí určité ťažkosti, pretože nie je dovolené užívať každý liek.

  Napríklad dobre známy ibuprofén je povolený pre ženy s HS, ale iba v prípade, že jeho prijatie bolo schválené odborníkom. Malé množstvo lieku môže vstúpiť do materského mlieka, a preto liek nemôže spôsobiť vážne poškodenie zdravia dieťaťa. Ak je potrebné produkt používať, odporúča sa každé dieťa prestať s kŕmením. Na udržanie normálnej úrovne laktácie sa odporúča čerpanie mlieka.

  Ďalší liek Sumumigren, ktorý sa odvoláva na silné lieky, ale súčasne, je schválený na použitie ženami počas dojčenia.mlieko vstupuje do malej časti aktívnych zložiek, ktoré po 12 dňoch úplne opustia telo. Ak bola podaná jedna dávka lieku, kŕmenie dieťaťa je povolené iba po 24 hodinách. Ak je to potrebné, denné užívanie lieku, kŕmenie sa zastaví.

  Bezpečným dojčením je paracetamol. Jeho hlavným účinkom je zníženie intenzity symptómov bežnej nádchy a horúčky. Droga je tiež schopná eliminovať bolesti hlavy. Existujú tiež lieky vyvinuté na báze paracetamolu, medzi ktoré patrí Efferalgan a Panadol. Tieto lieky sa tiež používajú na odstránenie bolesti svalov, bolesti spôsobenej traumou alebo popáleninami.

  Sumamigraín je účinný liek, ale je schválený na použitie v HBV

  .

  Okrem povolených liekov existujú aj zakázané lieky, ktoré by sa v žiadnom prípade nemali užívať počas dojčenia. Tieto zahŕňajú:

  • Analgin - liek, ktorý pomáha meniť zloženie krvi a materského mlieka, zhoršuje tvorbu krvi a funkciu obličiek;
  • Pentalgin a Sedalgin v súvislosti s kombinovanými drogami;
  • Citramon, ktorý obsahuje kofeín a aspirín, ktoré zvyšujú excitáciu nervového systému, zhoršuje fungovanie pečene a mozgu dieťaťa;
  • Aspirín sa neodporúča používať u pacientov s HB, pretože liek má rovnaké negatívne účinky ako Citramon.

  Tiež nalaktácia je zakázané užívať tie lieky, ktoré obsahujú také účinné látky, ako je kyselina barbiturová, ktorá inhibuje fungovanie nervových buniek u dieťaťa, kodeín, ktorý spôsobuje zníženie respiračných funkcií, ako aj lieky obsahujúce ergotamín - látka, ktorá podporuje vývoj záchvatov, zvracanie a nevoľnosť pri grudnichka.

  Ľudové liečivá

  Symptómy bolesti hlavy sa dajú odstrániť ľudskými liečivami, ale iba vtedy, ak sú spôsobené nie príliš závažnými chorobami. Napríklad môžete použiť nasledujúce komponenty:

  • listy kapusty (také sa používajú na aplikáciu obkladu na čelo a chrámy);
  • ríbezle (2 polievkové lyžice L.) Suroviny sa nalejú vriacou vodou v objeme 1 šálka a nechajú sa vylúhovať 2 hodiny; produkt pripravený na použitie sa berie ústne 75 ml trikrát denne);
  • sušená rmut a základná sladina (ingrediencie v rovnakom objeme, konkrétne 1 polievková lyžica L. Zmiešajte, potom nalejte pohár vriacej vody a nechajte vylúhovať jednu hodinu; hotové prostriedky vnútri 1 polievková lyžica L trikrát denne );
  • zemiaková šťava (nastrúhané zemiaky s strúhadlom, získanie šťavy, ktorá sa potom trikrát denne podáva perorálne 100 ml);
  • harmanček (2 polievkové lyžice sušených kvetov, naliať pohár vriacej vody a nechať vylúhovať jednu hodinu; pri infúzii sa navlhčená ľanová utierka a nanesená na čelo a chrámy).

  S náhlou bolesťou hlavy sa na čelo môže urobiť kapustová kompresia

  .

  Dokonca aj ľudfondy, ktoré na prvý pohľad zdanlivo neškodné, môžu mať pri vstupe do materského mlieka vedľajšie účinky u dieťaťa. Preto je dôležité tento nástroj pred použitím otestovať pomocou malého množstva.

  Iné metódy liečby

  Na liečbu bolesti hlavy počas dojčenia sa môžu použiť alternatívne metódy, ktoré nezahŕňajú užívanie drog. Jeden z nich sa môže nazývať akupunktúra, to znamená akupunktúra. Táto technika sa používa na liečenie mnohých patológií sprevádzaných rôznymi druhmi bolesti.

  Počas lekárskej manipulácie špecialista pôsobí na určité body tela pomocou špeciálnych tenkých ihiel, čo vám umožňuje rýchlo sa zbaviť bolesti vrátane bolesti hlavy. To možno vysvetliť skutočnosťou, že tento účinok prispieva k syntéze opioidných látok v mozgu, v dôsledku ktorých príznak zmizne.

  Ďalšou alternatívnou terapiou je aromaterapia.

  Dokonca aj naši predkovia praktizovali používanie éterických olejov pri liečbe bolesti hlavy. Môžu sa ňuchať alebo nanášať na pokožku cez hlavné masážne body. Najúčinnejšie oleje sa môžu nazývať oleje získané z mäty piepornej, levandule, zázvoru.

  Takáto príčina častých bolestí hlavy, ako je nedostatok telesnej tekutiny, sa dá odstrániť úpravou režimu pitia. Nedostatočná spotreba vody sa v tele stáva zdrojom hromadenia toxických látok, ktoré sa zle odstraňujúsúčasne ho otrávia. Počas dojčenia má žena konzumovať najmenej 2 litre čistej pitnej vody.

  Teplá sprcha s bolesťou hlavy je tiež účinná a jej účinok pripomína masáž. Početné štúdie ukázali, že pravidelný sexuálny život je tiež schopný zachrániť ženu pred neustálymi bolesťami hlavy. Tie pocity, ktoré človek zažije pri sexe, prispievajú k rozvoju „hormónov radosti“ a profylakticky pôsobia na bolesti hlavy.

  V každom prípade liečbu bolesti hlavy počas dojčenia by mal vykonávať iba lekár, pretože, ako už bolo uvedené, tak lieky, ako aj ľudové lieky, môžu poškodiť zdravie dieťaťa.