Ako liečiť ascariasis

Obsah

  Škrkavky sú rôzne červy, ktoré môžu preniknúť do tela dieťaťa alebo dospelého človeka a začať tam žiť, čím podporujú svoje vlastné vitálne funkcie v dôsledku živín vstupujúcich do tela. Takéto nežiaduce susedstvo samozrejme nepriaznivo ovplyvňuje zdravie a celkovú pohodu človeka.

  Tráviaci proces je narušený, objavujú sa bolesti brucha, vyskytujú sa časté žalúdočné ťažkosti, chuť do jedla môže zmiznúť. Koža zbledne a je pokrytá vyrážkou, večer večer bolesťami hlavy, niekedy pocit nevoľnosti. A každý deň, ak sa neprijmú žiadne opatrenia, sa človek cíti čoraz viac fyzicky slabý a jeho stav sa iba zhoršuje. Preto je dôležité vedieť, ako správne liečiť škrkavky, aby ste sa ich mohli navždy zbaviť.

  Hlavné etapy liečby

  Na odstránenie tohto druhu hlíst, ako sú škrkavky, sa nevyžaduje seriózne ošetrenie. Terapia však musí byť nevyhnutne komplexná, aby sa zbavili nielen samotných červov, ale aj ich lariev a kladených vajíčok.

  Používanie liekov prináša rýchly a pozitívny výsledok. Ale veľa liekov má silný účinok a je vysoko toxická. Preto by ich dávkovanie malo počítať iba ošetrujúci lekár, najmä pokiaľ ide o telo dieťaťa.
  Komplexná liečba bude pozostávať z niekoľkých štádií:

  1. Zničenieparazity.
  2. Eliminácia sprievodných symptómov.
  3. Prevencia opätovného výskytu.
  4. Vitamínová terapia.
  5. Liečba komplikácií.
  6. Udržiavacia terapia.

  Špeciálne antiparazitiká, ktoré sa užívajú niekoľkými spôsobmi, pomáhajú ničiť červy. Bolestivé a nepríjemné príznaky sa eliminujú aj pomocou liekov. Stane sa to však až po odstránení všetkých škrkaviek z tela. Symptomatická liečba je zameraná na odstránenie zápchy a hnačky, bolesti brucha, kašľa a alergických vyrážok, ktoré sa objavujú na povrchu pokožky.

  Prevenciou opätovného výskytu je zníženie akéhokoľvek rizika opätovného chytenia parazitov. Niektoré vlastnosti môžu ovplyvniť výživu pri liečbe ascariasis. Platí to však pre deti.

  Vzhľadom na to, že sa parazity živia živinami vstupujúcimi do tela, vyskytuje sa nedostatok dôležitých stopových prvkov. Dieťa začína zaostávať vo vývoji a jeho váha je výrazne znížená. V tomto období je dôležité organizovať výživu dieťaťa s vysokou kalorickou hodnotou, aby nedošlo k vyčerpaniu.

  Osobitná pozornosť sa venuje aj prijímaniu vitamínov a minerálnych látok v prípade poškodenia parazitmi. Zvyčajne po odstránení hlíst a ich lariev z tela lekár môže predpísať priebeh multivitamínových prípravkov. Toto umožní zotavenie oslabeného vnútorného systému, zatiaľ čo telo bude schopné rásť a posilňovaťzískať extra silu.

  Príjem komplexov vitamínov a minerálov urýchľuje regeneráciu tela počas ascariasis

  .

  Ak sa liečba ascariasis u dospelých nezačala včas a paraziti ovplyvnili dôležité orgány, vyžaduje sa liečba komplikácií. Pri najmodernejších formách helmintiázy sa môže použiť chirurgický zákrok. Spravidla sa vykonáva vtedy, keď v dôsledku veľkého počtu oblých červov dôjde k upchatiu čriev.

  Ošetrujúci lekár v prípade potreby predpíše udržiavaciu terapiu a preskúma výsledky testov. V tomto prípade sa predpisujú enzymatické lieky a probiotiká.

  Liečba drogami

  Hneď ako sa v tele dospelého nájdu škrkavky, predpisujú sa lieky proti červom. Na blokovanie aktivity parazitov sa používajú tieto tablety:

  Odporúčame prečítať si: Ako liečiť opuchnuté viečka
  • Decaris a Levamisole;
  • Mebex;
  • Mebendazol a Vermox;
  • Vermacar.

  Ak sa oblým červom dokázalo preniknúť do dýchacích ciest a na tomto pozadí sa vyskytli sprievodné komplikácie, predpisuje sa podávanie mintezolu, arbotektu, tresadermu alebo tetetimy.

  Na rýchle a účinné liečenie ascariasis je potrebné brať lieky podľa určitého systému av niekoľkých etapách. A neprekračujte odporúčané dávkovanie liekov, aby nedošlo k zhoršeniu stavu oslabeného tela.

  Droga Vermoxdokáže zničiť parazity a zároveň odstrániť všetky nepríjemné príznaky. Hlísty spolu s ich vajíčkami sa prirodzene vylučujú. Liek sa užíva tri dni, 100 ml ráno a večer.

  Liek Levamisol paralyzuje parazity, ktoré v dôsledku neschopnosti absorbovať výživné látky postupne vymiznú. Okrem toho toto liečivo posilňuje imunitný systém. Uvoľňuje sa v tabletách. Stačí jedno použitie, aby ste sa zbavili hlíst.

  Mintezol viac pomáha v raných štádiách ascariasis, keď osoba ešte netrpí výraznými symptómami choroby. Tento liek ovplyvňuje metabolizmus samotných parazitov, ktoré začínajú hromadne zomrieť. Jeho dávka sa počíta na základe hmotnosti osoby. Užíva sa dva dni dvakrát denne.

  Lekári najčastejšie uvoľňujú liek Nemozol zo všetkých liekov.

  Vďaka svojmu účinku sú škrkavky ochrnuté, ich metabolizmus je narušený a mŕtvi jedinci sa rýchlo vylučujú. Liečebný režim je pomerne jednoduchý. Liek sa vypije iba raz v množstve 400 mg, ak ide o tablety alebo 20 ml sirupu. A po dvoch týždňoch by sa mal urobiť druhý test na prítomnosť škrkavky v tele.

  ​​

  Nemozol sa považuje za najúčinnejší liek proti škrkavkám

  .

  Nemá zmysel samostatne liečiť zistené škrkavky u dospelých pomocou týchto liekov. Vďaka svojej vysokej toxicite môžupoškodenie, ak bolo zvolené nesprávne dávkovanie. Pokiaľ ide o preháňadlá, nie je ich vždy možné používať.

  Ak sa vyskytne zápcha proti ascariasis a je pozorovaná črevná obštrukcia, preháňadlo môže vyvolať rozvoj peritonitídy alebo dokonca spôsobiť prasknutie vnútorného orgánu. Zvyčajne sa laxatíva predpisujú po niekoľkých dňoch, keď boli parazity zničené a úlohou je ich jemne odstrániť z tela.

  Ako sa zbaviť parazitov pomocou tradičnej medicíny

  Škrkavky môžete liečiť u detí a dospelých pomocou receptov tradičnej medicíny. Ale zvyčajne je tento spôsob liečby zvolený v prípadoch, keď je užívanie antihistaminík z nejakého dôvodu nemožné. V tomto prípade môžu pomôcť liečivé rastliny, ktoré dokážu dokonale bojovať proti červom a ich larvám.

  Dobrý výsledok dáva obyčajný cesnak. Je potrebné vyčistiť šesť plátkov a naplniť ich 100 ml teplej vody. Tekutinu uveďte do varu, nechajte ju vychladnúť a potom ju namažte.

  Cesnakový vývar sa vyberá počas celého týždňa. Z cesnaku s mliekom získate efektívne riešenie pre klystír, ktorý sa uloží do postele. Postup zopakujte týždeň.

  Môžete si pripraviť zdravú zmes tekvicových semien a medu. Semená tekvice prechádzajú mlynčekom na mäso, pridáva sa k nim tekutý med. Pred jedlom musíte zobrať 300 g zmesi, potom vypiť preháňadlo a po jednej hodinedať klystír. Ak má osoba alergiu na med, môžete sa obísť bez tejto zložky. V tomto prípade sa tekvicové semienka šťavy nalejú prevarenou vodou a jedna lyžička sa zoberie na lačný žalúdok.

  Cibuľa má dobrý výsledok v boji proti hlístam. Jedna hlava tejto zeleniny sa musí rozdrviť a naplniť vodou. Infúznu tekutinu nechajte dva dni. Hotový liek sa má užívať jednu polievkovú lyžicu dvakrát denne. Trvanie celého kurzu je päť dní.

  Liečba ascariasis v pokročilom štádiu je možná u palín a tekvicových semien. Tieto zložky sa odoberajú v rovnakom množstve, rozdrvia sa a nalejú sa malým množstvom vodky. Takýto liek by sa mal podávať infúziou sedem dní na tmavom mieste. Užíva sa pol hodiny pred hlavným jedlom dvakrát denne.

  Môže sa použiť orech. Má tiež potrebné vlastnosti, vďaka čomu sa eliminuje prítomnosť parazitov. Najskôr pomelíme orechy, potom zoberte štyri polievkové lyžice zmesi a nalejte do nich 200 ml prevarenej vody. Výsledný vývar by mal byť mierne osolený a opitý za jeden deň v niekoľkých fázach.

  Odvar z vlašských orechov sa doma vyrovná s askaridózou

  Odvar z granátového jablka pomôže nielen zničiť parazity, ale bude mať aj priaznivý vplyv na celý imunitný systém. Na prípravu sa používa sušená šupka tohto ovocia, ktorá sa naleje vriacou vodou a vylúhuje sa niekoľko hodín.

  Pripravený vývar sa opije v troch sadách za jeden deň. Po dvoch dňoch sa odporúča postup zopakovať. Napriek účinnosti receptov tradičnej medicíny používaných pri liečbe ascariasis by sa nemali používať, ak existujú choroby, ako je chronická gastritída, kolitída alebo pankreatitída.

  Prevencia ascariasis

  Aby ste sa nestretli s takým nepríjemným javom, ako je ascariasis, po odstránení všetkých parazitov by ste sa mali pokúsiť dodržiavať niektoré odporúčania. Po kontakte so zemou, ísť von a navštíviť toaletu si musíte umyť ruky mydlom a vodou. Nechty by sa mali orezať v čase, aby sa pod ne nečistoty nezhromaždili. Spodná bielizeň by sa mala pravidelne vymieňať. Zelenina a ovocie sa musia pred jedlom dôkladne umyť.

  Ak sú doma zvieratá, mali by si pri každej návšteve ulice umyť labky. Na osobnom pozemku nie je potrebné používať ako hnojivo nevyčistený hnoj. Budete musieť mierne upraviť svoju výživu. Ak máte podozrenie na prítomnosť parazitov v tele, musíte obmedziť spotrebu sladkých mliečnych výrobkov, bieleho chleba a cukru. Všetky tieto produkty prispievajú k procesu fermentácie a v takej mikroflóre sa červy cítia dobre.

  Každý deň sa odporúča zaradiť cibuľu, chren a cesnak, ako aj kyslú zeleninu a ovocie. Nejedzte surové mäso a ryby, nepite vodu zo studne a kohútika, ak nie je filtrovaná. Po všetkých týchtoodporúčania a starostlivé dodržiavanie osobnej hygieny, môžete sa chrániť pred ascariasis.

  Ak sa napriek tomu osoba stretne s takým problémom, nemali by ste odkladať čas, kým sa parazity množia vo vnútri tela. A pri výbere toho, čo presne sa má liečiť s ascariasis, je lepšie okamžite začať komplexnú liečbu založenú na užívaní liekov a na overených receptoch tradičnej medicíny.