Ako liečiť ARVI počas tehotenstva

Obsah

  Počas tehotenstva ženské telo výrazne oslabuje a prestáva bojovať s mnohými chorobami. Po prvé, konfrontácia so sezónnymi vírusovými chorobami oslabuje a žena je obťažovaná SARS. Výber u tehotných žien s ARVI nie je tak široký, pretože je zakázané zúčastňovať sa antivírusových liekov. Ako liečiť ARVI počas tehotenstva, aby lieky neovplyvňovali zdravie plodu?

  Pred začatím liečby patológie je potrebné poradiť sa s lekárom. V diagnostike akútnych respiračných infekcií a akútnych respiračných vírusových infekcií môže byť rozdiel v liečbe významný. Koniec koncov, všetky choroby postihujúce dýchacie orgány sú pripisované ARI, ale pri stanovení diagnózy ARVI je určenie kruhu liekov oveľa jednoduchšie, pretože skratka znamená čisto vírusovú patológiu. Na základe vybraného patogénu sa vytvára liečebný režim pre túto chorobu.

  Na liečbu dojčiacej matky a tehotnej ženy by sa nemali používať všetky tie látky, ktoré sa používajú u pacientov, ktorí nečakajú dieťa a nedojčia dieťa. To ukladá významné obmedzenia, zužuje výber lekára. Dieťa v druhom trimestri trpí najmenej vírusmi, ale keď matka prenesie nachladenú chorobu bližšie k pôrodu, môže sa narodiť so známkami nachladnutia a slabej imunity. Ako liečiť ARVI u detí je možné prečítať v tohto článku.

  Liečba nachladnutia

  Liečba nádchy počas tehotenstva je povinným štádiom liečby ARVI. Žena s upchatým nosom nie jeje to len ťažké dýchať - zbavuje svoje dieťa kyslíka. Preto lekári odporúčajú liečbu rinitídy. Aby sa zabránilo rinitíde, tehotné ženy budú používať bezpečné prípravky na nosovú instiláciu na báze slanej vody.

  Postupy by sa mali vykonávať trikrát až štyrikrát denne. Tieto lieky si môžete kúpiť v lekárni, alebo si ich môžete pripraviť sami. Na samočinnú prípravu stačí pred ošetrením SARS ohriať vodu na izbovú teplotu, pridať tam čajovú lyžičku soli, rozriediť ju a nakvapkať ňou pipetou.

  Ak je príliš veľa slizníc, je potrebné vypláchnuť nosové kanáliky zo striekačky slanou vodou, aby sa patologický výboj evakuoval tlakom. Na základe pripravených liekov sa budúcim matkám pomáha liečiť nachladnutie pomocou Aquamaris, Pinosol.

  Liek Aquamaris obsahuje vodu z Jadranského mora, ktorá sa vyznačuje mimoriadnou mäkkosťou a jemným účinkom na sliznice nosných ciest. Droga sa vyrába v Chorvátsku, forma uvoľňovania je kvapky. Predávkovanie počas liečby liekom nebolo pozorované a alergické reakcie sa vyskytujú vo veľmi zriedkavých prípadoch - iba pri neznášanlivosti zložiek lieku. Pred liečbou SARS počas dojčenia agresívnymi vazokonstrikčnými liekmi lekári odporúčajú používať Aquamaris.

  Kvapky pinosolu sa vyznačujú vynikajúcim terapeutickým účinkom.

  Vyrábajú sa na Slovensku a majú antimikrobiálne látky,protizápalové a liečivé účinky. Počas tehotenstva je potrebné aplikovať 2 kvapky do oboch nosných dierok každé 2 hodiny. Vydávajú sa kvapky vo fľašiach so špeciálnym uzáverom. Pinosol obsahuje borovicový olej, mätu mäty piepornej, azulén, tymolínový eukalyptový olej, tokoferolacetát, lepšie známy ako vitamíny E.

  S cieľom evakuovať hojnú sliznicu z nosa pomôže Sinupret vyrábaný z prírodných zložiek. čo znamená, že je to bezpečné pre tehotnú ženu.

  Sinupret je absolútne bezpečný pre ženy čakajúce na narodenie dieťaťa

  .

  Sinupret je vynikajúcim liekom na upchatý nos. Môže sa používať v počiatočných štádiách, ako aj počas tehotenstva. Tento liek vyrába v Nemecku spoločnosť Bionorika. Zloženie liečiva výlučne rastlinných zložiek:

  • šťaveľová tráva;
  • kvety bezinky;
  • verbena;
  • koreň horca;
  • prvosenka s pohármi.

  Zahŕňa tiež ricínový olej, kukuričný škrob, zemiakový škrob, mastenec a ďalšie zložky. Droga sa vyrovná aj s takými vážnymi chorobami, ako je sínusitída a sínusitída, nehovoriac o rinitíde, ktorá obťažuje tehotné ženy s akútnymi respiračnými vírusovými infekciami.

  Rastlinné zložky majú všeobecný účinok, zvyšujú sekréciu, vylučujú bronchospazmus, majú imunostimulačný, protizápalový a antivírusový účinok. Po užití lieku je pozitívny trend už druhý deň po liečbe -uľahčí sa prechod slizníc, opuch a upchatie nosa sa odstránia, aktivuje sa ochranná funkcia dýchacích orgánov. Vďaka pôsobeniu Sinupretu sa zvyšuje účinnosť antibakteriálnych liekov, ak sú predpísané na liečbu bakteriálnych komplikácií pri prechladnutí u tehotných žien.

  Lekári považujú za účinné aj inhaláciu aromatickými éterickými olejmi. Z týchto olejov sú zvlášť známe eukalyptus, šalvia a pomaranč. Inhalácie je potrebné používať opatrne, aby nedošlo k alergickému opuchu sliznice, preto nepridávajte viac kvapiek, ako je potrebné.

  Liečba kašľa a bolesti v krku

  Na zmiernenie bolestivých príznakov kašľa sa na záchranu dostanú všetky rovnaké inhalácie. Najlepšie je robiť inhalácie na báze rastlinných prísad - pomôžu zvýšiť vykašliavanie a aktivujú proces hojenia. Do inhalátora môžete pridať šalvia a eukalyptový olej, do miestnosti sa odporúča nainštalovať aj aróma lampu. Ak to nie je možné, je možné inhaláciu vykonať na panviciach, kde sa naparuje roztok liečivých bylín alebo zemiakov. Po vdýchnutí musíte zostať v posteli a zohriať sa.

  Medzi liekmi, ktoré pomôžu zmierniť akútne bolesti v hrdle počas akútnych respiračných vírusových infekcií u tehotných a dojčiacich matiek, je možné zaznamenať aerosóly Geksoral a Stopangin a v druhej polovici tehotenstva je možné používať Kameton.

  Hexoral zmierňuje príznaky bežnej nádchy. Toto je indický výrobok.farmaceutická spoločnosť. Zloženie tohto liečiva obsahuje tiež antibiotikum hexetidín, ale okrem toho prípravok obsahuje tiež anízový olej, metylsalicylát, levomentol.

  Hexoral je antiseptické, antimikrobiálne činidlo a má obalový účinok. Dokonale ničí baktérie, ktoré sú aktivované v hrdle, proti prechladnutiu. Hexoral sa má používať jedenkrát denne, malé množstvo spreja sa aplikuje do ústnej dutiny a neprehĺta sa.

  Liek Stopangin sa aktívne používa na liečbu príznakov bolesti v krku u žien v zaujímavom postavení. Stopangin obsahuje v malom množstve antibakteriálnu látku hexetidín a zvyšok je naplnený bohatou paletou prospešných látok. Jedná sa o anízový olej, mätu piepornú, eukalyptový olej a olej z pomarančovníka, mentol. Stopangin má komplexný protizápalový a antimikrobiálny účinok. Používa sa často pri ochoreniach ORL.

  Vďaka použitiu stopangínu je možné rýchlo zbaviť bolesti v krku

  Zložky lieku určujú jeho baktericídny a bakteriostatický účinok a liek je aktívny proti širokému spektru mikroorganizmov. Jeho použitím je možné dosiahnuť analgetický účinok na hrtan. Hlavné antiseptikum, hexetidín, sa neabsorbuje do krvného obehu a nemôže mať škodlivý vplyv na organizmus.

  Odporúčame vám prečítať si: Ako liečiť nádchutehotná

  Počas zavlažovania ústnej dutiny sa liek hromadí na sliznici ústnej dutiny a hltanu, vstupuje do priestoru medzi zubami, úspešne sa však vylučuje slinami. Preto môže mať Stopangin počas tehotenstva dieťa infekciu v hrdle budúcej matky. Pred zavlažovaním hrdla týmito roztokmi sa odporúča vypláchnuť ústa a potom do hrdla aplikovať 2-3 nástreky.

  Počas tehotenstva môžete používať aj liečebné pastilky obsahujúce éterické oleje. Dobrým účinkom budú Neo-angín a Dr. Theiss Angisept. Tieto lieky majú slabé antiseptické a protizápalové vlastnosti. V počiatočnom štádiu vývoja patológie je ich účinok dostatočný na to, aby pomohol tehotnej žene vyrovnať sa s kašľom a liečiť bolesti v krku.

  Ak sa v hlase objaví chrapot a hlasivky sa vtiahnu do zápalového procesu, potom sa môže použiť aerosól Bioparox. Je to moderný lokálny antibakteriálny liek, ktorý neovplyvňuje celé ženské telo, ale ovplyvňuje iba miesto jeho použitia.

  Bojová teplota

  Horúčka je jedným z najviac znepokojujúcich príznakov, ktoré obťažujú nastávajúce matky v boji proti vírusovým chorobám. Pri zvýšení teploty nad 38 stupňov je potrebné používať lieky založené na paracetamole. Tento liek je bezpečný v počiatočných aj neskorších štádiách vývoja plodu.

  Namiesto tohoNa pitie antipyretických tabliet môžete užívať Paracetamol, bezpečný liek na graviditu a dojčenie

  .

  Paracetamol sa môže použiť už v prvom trimestri. Tento nástroj je pomerne efektívny, lacný a vysokorýchlostný. Pomáha zmierniť prechladnutie, bolesti hlavy a bolesť svalov a kĺbov. Počas tehotenstva sa paracetamol predpisuje pomerne často, pretože jednoznačne vyhráva nad analgínom a aspirínom. Dávka lieku je od 500 do 1 000 mg 3 až 4-krát denne, ale v počiatočnej fáze lekári odporúčajú zahájiť terapiu polovicou tablety.

  Neodporúčajú zrážať teploty do 38 stupňov, a ak ukazovateľ zostane na pokraji 38 alebo vyšších, môžete to skúsiť klepaním malinovým alebo lipovým čajom. Tieto nápoje zlepšia potenie a pomôžu odstrániť prebytočnú vlhkosť a potom teplota klesne.

  Na odstránenie vírusov a toxínov z tela potrebujete teplý nápoj. Pomôže to tiež prekonať zvýšené ukazovatele teploty. Najlepšie je používať čaj s medom a citrónom, ale pri dojčení je lepšie nepoužiť citrón, aby sa u dieťaťa nevyvolávala alergická reakcia. Ak to bude zelený čaj.

  Brusnicová šťava, harmančekový vývar, malinový alebo šípkový čaj pomôžu s akútnym respiračným vírusovým ochorením. Paralelne s tým sa musí brať aj vitamín C. Tehotným tehotným, ktorí sú alergickí na kyselinu askorbovú, by sa mala venovať pozornosť. V tomto prípade je lepšie liek nevyužiť, ale pri liečbeLekár by mal špecifikovať ďalšie lieky na zvýšenie imunitných síl tela.

  Liečba príznakov nachladnutia u tehotných a dojčiacich matiek musí byť mimoriadne opatrná. V žiadnom prípade by ste nemali samoliečiť, pretože nie všetky lieky sú povolené v skorých štádiách tehotenstva, ale niektoré sú úplne zakázané. Pre úspešný výsledok je nevyhnutná lekárska konzultácia a prísne dodržiavanie všetkých jeho predpisov.