Ako liečiť alkoholizmus doma

Obsah

  Liečba závislosti od alkoholu sa môže vykonávať nielen v ordinácii lekára, ale aj doma. Základom domácej liečby sú lieky predpísané odborníkom, ako aj ľudové lieky, ktoré možno použiť bez vedomia pacienta.

  Vlastnosti liečby doma

  Dnes bohužiaľ jeden z desiatich ľudí zneužíva alkoholizmus, ktorý môže byť mierny alebo závažný. Najvyššia účinnosť liečby sa pozoruje iba v prípade, že sa pacient sám chce zbaviť závislosti a plne dodržiava všetky lekárske predpisy.

  Najskôr musí byť osoba obmedzená v komunikácii s priateľmi a kamarátmi, ktorí zneužívajú alkohol. Niekedy môže byť dokonca potrebné zmeniť miesto pobytu alebo krátkodobý odchod z mesta. V niektorých prípadoch je vášnivý alkoholik ovplyvnený známym s osobou, ktorá v minulosti tento problém prekonala av súčasnosti sa bez škodlivých nápojov.

  V tom čase, keď je alkoholik v pití, podľa štatistík skonzumuje za 2 dni viac ako 1 liter akéhokoľvek alkoholického nápoja. V tomto okamihu trpí jeho telo intoxikáciou. Aby ste sa toho zbavili a zabránili negatívnym následkom, lekári odporúčajú vykonať detoxikačnú terapiu, ktorá pomáha zbaviť telo toxínov a iných nebezpečných látok. Môžete to stráviť doma.

  V prípade intoxikácie, ktorá mánie kritické, je potrebné dať osobe dúšok na pitie niekoľkých pohárov vody, čo pomôže zvracať toxické látky zo žalúdka. Po podaní dajte sorbent na pitie. Napríklad najbežnejšie sa považuje aktívne uhlie, ktoré absorbuje všetky škodlivé látky. Na zníženie podráždenia žalúdka sa môže použiť biele aktívne uhlie.

  Na odstránenie alkoholu z nadmerného prejazdu je dôležité upraviť jeho stravu, konkrétne mu dať viac tekutiny na pitie. Môže to byť čaj, džús, minerálna voda atď. Dávka sa vyrába tak, aby produkty v nej obsiahnuté nezaťažovali gastrointestinálny trakt. Bezpochyby by mali byť zahrnuté akékoľvek mliečne výrobky a nízkotučné vývary.

  Odporúča sa zahrnúť fermentované mliečne výrobky do stravy na vyloženie gastrointestinálneho traktu

  .

  Lieky, ktoré je možné užívať doma

  Ako liečiť alkoholizmus doma pomocou liekov? Niekedy sa stáva, že sa človek jednoducho bojí odsúdenia ľudí okolo seba, a preto nechce ísť do nemocnice. V takom prípade môžete zavolať domov špecialistovi, ktorý dokáže alkoholik kódovať predpísaním vhodných liekov.

  Ak nie je možné samostatne vylúčiť osobu z tvrdého pitia, v tomto prípade môžete kontaktovať špecialistu, ktorý príde a dá vhodné kvapkadlá. Detoxikačná terapia sa vykonáva zavedením fyziologického roztoku glukózyroztok alebo hemodez.

  V niektorých prípadoch vložili dvojité kvapkadlá, medzi ktoré patria vitamínové prípravky. Bezprostredne treba zdôrazniť, že použitie týchto liekov je zakázané, ak osoba trpí ochorením obličiek. Ak nie je možné z tela odstrániť určité množstvo tekutiny, nie je predpísané dvojité kvapkadlo.

  V procese domácej liečby alkoholizmu vrátane piva sa používajú tieto lieky:

  • zníženie túžby po alkohole;
  • proti alkoholu;
  • obnovenie tela po odstránení osoby z nárazu.

  Drogy, ktoré znižujú chuť po alkohole

  Podobné prostriedky možno použiť aj bez vedomia pacienta, keď sa nemôže samostatne zdržať pitia alkoholu. Môžu sa diskrétne naliať do jedla alebo pitia.

  Jedným z najúčinnejších liekov v tejto skupine je vivitrol, ktorý pomáha blokovať opioidné receptory v mozgu, ktoré sú zodpovedné za potešenie a eufóriu. Takéto pocity vznikajú práve počas užívania alkoholických nápojov a drog. Tento nástroj má pomerne vysoké náklady a vyžaduje určité znalosti pri jeho používaní. Z tohto dôvodu môžete použiť cenovo dostupnejšie analógy, napríklad tablety Naltrexone.

  Proproten-100 je jedným z najúčinnejších liekov používaných na liečbu alkoholizmu

  Patria sem lieky Protroten-100, ktorémá odlišný mechanizmus účinku. Jeho zložky prispievajú k obnove poškodených mozgových funkcií, k odstráneniu príznakov kocoviny, zvyšujú odolnosť tela voči toxickým látkam. Zároveň sa pozoruje normalizácia emocionálneho stavu človeka a zníženie túžby po alkohole.

  Drogy, ktoré spôsobujú averziu k alkoholu

  Odporúčame vám prečítať si: Ako vyliečiť alkoholika bez jeho želania

  Doma sa môžu intramuskulárne injekcie podávať s vhodnými kódujúcimi liekmi. Pomáhajú liečiť ženský alkoholizmus, mužov a dospievajúcich. Ich hlavným účinkom je vytvorenie negatívneho odrazu od konzumácie akéhokoľvek alkoholického nápoja.

  V tomto prípade má človek rôzne vedľajšie príznaky, ktoré sa objavia okamžite po požití. Systematické užívanie drog prispieva k rozvoju averzie k konzumácii alkoholu. Patria medzi ne Erespal, Tetlong-250 a Colme.

  Lieky, ktoré obnovujú telo po nadmernom pití

  Ak osoba neustále žije v nadmernom množstve, ovplyvňuje to v každom prípade stav celého organizmu, čo spôsobuje poruchu fungovania mnohých systémov vrátane zažívacieho, kardiovaskulárneho a nervového systému. , Z tohto dôvodu je dôležité prijať všetky potrebné opatrenia na zmiernenie chronickej intoxikácie alkoholom a obnovu tela.

  Na návratnormálne fungovanie nervového systému, je potrebné brať tablety zvané glycín, ktoré majú antidepresívum a sedatívny účinok. Na odstránenie intoxikačného syndrómu môžete užívať Zorex alebo Biotredin.

  V každom prípade lieky, ktoré pomáhajú obnoviť organizmus po tvrdom pití, by mal predpisovať iba odborník.

  Glycín sa považuje za sedatívum, ktoré pomáha normalizovať fungovanie nervového systému

  .

  Ľudové lieky

  Je možné liečiť ženský alkoholizmus doma, ako aj u mužov a dospievajúcich pomocou ľudových prostriedkov, ale iba v kombinácii s hlavnou liečbou. Najúčinnejšími prostriedkami sú byliny, z ktorých sa pripravujú odvary a infúzie. Ten spôsobuje syndróm nevoľnosti a zvracania a averziu k alkoholu. Môžu sa pridávať do potravín bez vedomia pacienta. Môžete napríklad použiť:

  • bobkový list (v každom alkoholickom nápoji, ktorý je zneužívaný osobou, môžete pridať infúziu bobkového listu pripraveného v pomere 8 listov na 1 liter vriacej vody; kombinácia rastlín a alkoholu spôsobuje vážne zažívacie ťažkosti, zvracanie a hnačky);
  • kopyto (spôsob použitia byliny je podobný predchádzajúcemu a účinok po jeho pridaní k alkoholu);
  • huby z bieleho trusu (môžete použiť sušené aj čerstvé huby, ktoré sa pridávajú do potravín; kombinácia húb s alkoholickým nápojom spôsobuje vážne otravu tela: zvracanie, bolesti hlavy, ktoré nejdú ďalej)do 2 až 3 dní);
  • medveďa (odvar z rastliny sa pripravuje takto: 2 lyžice L. Suroviny sa nalejú vriacou vodou v objeme 200 ml a varia sa 20 minút; hotový produkt sa pridáva do potravy pacienta v množstve 1 lyžica L. celý deň);
  • červená paprika (hotová nasekaná paprika predávaná v obchode sa pridáva k alkoholu v pomere štipky korenia na 100 ml alkoholu; 10 ml tohto roztoku by sa malo každý deň pridávať do potravín alkoholika).

  Ak chcete zachrániť človeka pred kocovinovým syndrómom, môžete mu dať šálku čerstvo uvarenej kávy alebo čaju.

  Ďalším účinným prostriedkom je kyslá kapusta alebo uhorky, ktoré prinášajú výraznú úľavu. Soľnicu môžete nahradiť vodou zriedenou citrónovou šťavou a soľou, ako aj paradajkovou šťavou.

  Len odborník môže v konkrétnom prípade rozhodnúť, ako lieči alkoholizmus. V niektorých prípadoch nestačí len domáca liečba.