Ako liečiť alkoholika

Obsah

  Alkoholizmus je závislosť osoby od nápojov obsahujúcich alkohol (vodka, víno atď.). Odborníci tvrdia, že vo väčšine prípadov chronické túžby po takýchto nápojoch vznikajú na pozadí psychologickej závislosti, čo sa považuje za dôvod, prečo človek nemôže samostatne opustiť tento stav. Napriek tomu existuje niekoľko účinných spôsobov, ktoré pomáhajú liečiť alkoholikov.

  V nemocnici

  So súhlasom závislého je možné liečbu vykonať v nemocničnom zariadení. Hlavnou vecou je obrátiť sa na odborníka včas a požiadať ho o pomoc. Zdržiavanie sa pod stálym dohľadom lekárov je najúčinnejšou metódou, ako sa zbaviť alkoholizmu.

  V nemocnici bude musieť osoba vziať lieky predpísané lekárom a podstúpiť psychologické sedenia. Pomocou týchto techník je možné zastaviť rozvoj abstinenčných príznakov, ktoré neustále prenasledujú človeka, ktorý pomáha znižovať chuť na alkohol a nakoniec sa ho úplne zbaviť.

  ústavná terapia pomáha liečiť mužov, ženy a dospievajúcich trpiacich na alkoholizmus. Ako dlho bude potrebné byť v takýchto podmienkach, závisí od štádia, v ktorom sa alkoholizmus vyvíja. Samozrejme je ľahšie zbaviť sa alkoholizmu, ktorý sa práve začal rozvíjať. Človek bude môcť v budúcnosti viesť normálny životný štýl a robiť to, čo miluje, bez túžby po alkohole.

  NajskôrFázou liečby alkoholizmu je detoxikačná terapia. V tomto prípade je všetko úsilie zamerané na to, aby sa osoba dostala z tohto stavu a aby sa odstránila akútna otrava alkoholom odstránením etanolu z tela. Lekár predpisuje špeciálne liečivé roztoky (soľný roztok s chloridom draselným, glukózou, horčíkom), ktoré sa podávajú injekčne. V takom prípade je možné obnoviť normálne fungovanie každého orgánu a systému. Na zlepšenie stavu imunity sa tiež podávajú vitamínové roztoky.

  Otravu alkoholom možno vylúčiť injekciou glukózy, ktorej dávkovanie predpisuje lekár

  .

  Druhou fázou liečby v nemocnici je zmiernenie abstinenčných príznakov - závažný stav tela, ktorý sa vyskytuje na pozadí dlhodobej intoxikácie alkoholom. Nadmerná konzumácia takýchto nápojov po dlhú dobu spôsobuje hromadenie acetaldehydu v pečeni. Čím viac sa toxický metabolit hromadí, tým závažnejší bude syndróm kocoviny. Na zastavenie abstinenčných príznakov predpisujte lieky, ktoré normalizujú krvný tlak, podporujú činnosť srdca, ako aj lieky - nootropiká a antidepresíva.

  Tretie štádium ústavnej liečby je antirecesívne. Počas tohto obdobia je potrebné do tela zaviesť také lieky z alkoholizmu, ako je Torpedo alebo Disulfiram. V niektorých prípadoch je predpísaný liek, ako je Esperal, ktorý vydáva francúzska farmaceutická spoločnosť a má pomerne vysoké náklady.

  Môžu sa tiež predpísať magnetoterapia laserom, reflexológia, hypnóza, kódovanie. Výber techniky priamo závisí od štádia priebehu choroby a psychického stavu samotného pacienta.

  Hlavnou podmienkou nie je porušiť túto povinnosť, a táto povinnosť je z veľkej časti založená na príbuzných a ľuďoch, ktorí budú obklopení osobou. Psychologická podpora je kľúčom k úspešnému uzdraveniu so znížením možnosti relapsu choroby.

  Psychoterapeutické sedenia

  Ošetrujúci lekár môže pozvať osobu na psychoterapeutické sedenia, ktoré nie sú pri liečení alkoholizmu menej účinné ako lieky. Počas prvej konverzácie odborník určí, ktorá terapia je pre človeka vhodná: jednotlivec alebo skupina.

  V procese skupinovej terapie môže človek pochopiť, že nie je jediný, kto potrebuje takúto pomoc. Pacient rýchlo pochopí svoju závislosť, bude schopný pozerať sa na situáciu z druhej strany a porovnávať svoje skutočné správanie s myšlienkami. Terapia môže byť vo forme hry, pantomímy alebo vytvorením asociatívneho vzoru. Podľa výsledkov úloh je odborník odhodlaný so skutočnými motívmi správania pacienta, čo vám umožní upraviť liečbu.

  Psychoterapia je jednou z účinných metód ako sa zbaviť alkoholizmu

  Vykonávanie individuálnej psychoterapie zahŕňa hypnózu a racionálnu techniku. V prvom prípade lekár uvedie osobudo stavu so zmeneným vedomím a inšpiruje ho, že alkohol je zdraviu škodlivý a možno ho ľahko vynechať v každodennom živote. Racionálna psychoterapia sa uskutočňuje rozhovorom s pacientom, počas ktorého špecialista zbavuje závislú osobu od jej komplexov a vnútorných konfliktov.

  Liečba bez vedomia pacienta

  Odporúčame vám prečítať si: Ako odstrániť alkohol z tela

  Je možné vyliečiť alkoholika bez jeho želania. Podľa štatistík každý druhý pacient s alkoholizmom neuznáva, že je chorý. V takýchto prípadoch nezostane nič iné ako prijať všetky možné opatrenia, ktoré pomôžu zachrániť človeka pred chorobou bez jeho vedomia.

  Základom takejto techniky sú lieky, ktoré sa môžu diskrétne podávať pacientovi napríklad nalievaním do jedla alebo pitia. To spôsobí znechutenie alebo bolestivé prejavy alkoholu v čase požitia alkoholického nápoja. Takéto výrobky nemajú výraznú chuť a vôňu. To samozrejme nepomáha úplne vylúčiť fyzickú závislosť, ale môže to spôsobiť stratu obvyklého uspokojenia s nápojmi.

  Napríklad môžete použiť liek Kolme, ktorého účinné látky blokujú aktivitu enzýmu acetaldehyddehydrogenázy, ktorý v tele rozkladá acetaldehyd (toxická látka alkoholu). Ak je telo otrávené takouto látkou, prispieva to k rozvoju tachykardie, dýchavičnosti, výskytu nevoľnosti a autonómnych porúch.

  Kvapky Colmemôže byť diskrétne podaná pacientovi pridaním do potravy v dávke predpísanej lekárom

  Aktívne sa používajú aj tabletky nazývané Lidevin, ktoré obsahujú vitamíny B3 a B4. Účinok užívania tohto lieku je rovnaký ako účinok užívania Colme. Kedykoľvek do 12 hodín po požití lieku a alkoholu je telo otrávené toxickou látkou alkoholu. Medzi ďalšie lieky s podobným účinkom patria Tetlong-250 a Tetauram, ktoré tiež spôsobujú neznášanlivosť alkoholu.

  Akýkoľvek liek na liečbu alkoholizmu možno použiť iba po konzultácii s lekárom.

  Dávkovanie lieku, ktoré sa má užívať, má predpísať iba odborník. Ak prekročíte dávku konkrétneho lieku, môžete spôsobiť celkom nebezpečné následky.

  Domáca liečba

  Ako liečiť alkoholika v čase otravy alkoholom? V prípade, že otrava nie je kritická a nie je komplikovaná, terapia sa môže vykonávať doma. V prípade syndrómu zvracania na vracanie musí byť osobe podané niekoľko pohárov vody na pitie. Táto technika pomôže prepláchnuť žalúdok a odstrániť z neho zvyšný alkohol. Následne sa odporúča vziať akýkoľvek sorbent, napríklad aktívne uhlie.

  Medzi analógy možno rozlíšiť aj iné prípravky, ktoré zahŕňajú prírodné drevo: lignosorb, polyfán, liferan atď. Pomôžu zbaviť telo toxických látok. Na zníženie škodlivých účinkovna sliznice žalúdka sa odporúča piť biele uhlie.

  K zmierneniu syndrómu kocoviny, ktorý sa vyskytuje ráno, sa dá urobiť pomocou vhodných liekov. Tie uvoľňujú telo a odstraňujú všeobecnú depresiu, bolesti hlavy a iné nepríjemné stavy kocoviny. Paracetamol a aspirín sa môžu označovať ako lieky.

  ​​

  Alkoholik je možné liečiť doma pomocou ľudových liekov, ale až potom, čo bol vylúčený z tvrdého pitia a celkový stav sa vrátil do normálu. Ako liečiť alkoholizmus:

  • med (nadmerná konzumácia alkoholu je sprevádzaná vylučovaním draslíka z tela a med pomáha jeho doplňovanie; 6 lyžičiek v čase užívaných každých 20 minút za hodinu; po 2 hodinách sa postup opakuje; celková dĺžka takejto liečby je 2 dni);
  • bobkový list (2 listy sa nalejú do pohára vodky a nechajú sa vylúhovať 2 týždne; vezmite 1 lyžicu denne);
  • tymián, palina, centaurya (bylinky sa zmiešajú v rovnakých množstvách, zoberú sa 1 čajová lyžička, nalejú sa do inej nádoby a nalejú sa vriacou vodou; po trvalom trvaní sa produkt berie ústne 2 lyžice. Niekoľkokrát za rok deň);
  • šťaveľ (pomáha vyrovnať sa s dlhým nárazom: šťava v množstve 1 polievková lyžica sa naleje vriacou vodou (200 ml) a zapáli sa na 20 minút; po odstránení z ohňa sa produkt po vylúhovaní niekoľko hodín vylúhuje 1 polievková lyžica počas dňa);
  • mladý hubový trusík (rezané huby arozotrite na panvici, vysušte na miernom ohni bez pridania oleja; sušené kúsky sa pomelú v mlynčeku na kávu a hotový prášok sa pridá do potravy štipkou; po konzumácii takého ľudového liečiva a následného alkoholu sa objavia nepríjemné príznaky: zvracanie, nevoľnosť, hnačka atď.).

  Účinnosť ľudových prostriedkov je samozrejme v porovnaní s liekmi a psychoterapeutickými sedeniami pomerne nízka, ale v prípade alkoholizmu je potrebné vyskúšať všetky metódy, najmä ak s liečbou súhlasí niekto.