Ako liečiť alergie na gélové laky

Kozmetický priemysel viackrát do roka potešuje férové ​​pohlavie svojimi inováciami. Kedysi boli falošné nechty v móde, potom predĺžené, ale vynálezom gélového laku sa všetky staré know-how vybledli a zabudli. Ženy všade si vyberajú gélový lak. Je ideálny pre gala večierok, prísny kancelársky štýl, môžete dokonca ísť do letoviska s gélovým lakom, bez pochýb, že lak bude vydržať po celú dobu.

Takýto vynález sa stal zachráncom života mnohých žien, mnohé však priniesli aj vážne nepríjemnosti a zdravotné problémy. Ukázalo sa, že ako všetky chemikálie, aj gélový lak dokáže vyvolať alergie. A teraz sa ženy nebojia s výberom farby poťahu, hlavnou otázkou pre nich je, ako liečiť alergie na gélový lak.

Nový výrobok v kozmetickom priemysle - gélový lak - bol vynájdený nie je to tak dávno. Prvýkrát sa o ňom dozvedeli v roku 2010, keď ho prepustili pod menom Shellac, ktorý sa čoskoro stal menom domácnosti.
Zloženie gélového laku zahŕňa:

 • fotoiniciátor;
 • 8. filmový filmár;
 • ďalšie látky.

Filmový film zohráva kľúčovú úlohu. Je to chemická látka, ktorá je schopná vytvoriť stabilný povlak na nechtovej doske v dôsledku reakcie s fotoiniciátorom. Vďaka tomu sa gélový lak stáva odolnejší voči vonkajším vplyvom, pevne drží asi 3 týždne, nerozpadá sa a nestráca svoju farbu.

Dosiahnutie týchto vlastností je výsledkom vzájomného pôsobenia škodlivých látokchemické zlúčeniny - estery kyseliny benzoovej, aminalkylfenóny, hektorit, butylacetát, metakrylát, kyselina akrylová a ďalšie zložky. Vyvolávajú alergické príznaky.

Vo väčšine prípadov k alergii na laky dochádza, keď chemikália vstúpi za nechty a neúmyselne sa nanesie na pokožku. Táto alergia sa prejavuje charakteristickými príznakmi: koža v oblasti prstov sčervená, na prstoch sa objavia pľuzgiere, niekedy je koža posypaná malou červenkastou vyrážkou, ktorá sa šíri do dlaní. Pokožka na prstoch je suchá a odlupuje sa, odlupuje sa. Ruky a prsty zažívajú neznesiteľné svrbenie a pálenie, v najťažších prípadoch sa nechty môžu odlupovať, začína podráždenie pokožky.

Závažné poškodenie pokožky s alergiou na gélové leštidlo spôsobuje rany na prstoch, kôrach, hnisaniach

.

Všetky tieto príznaky alergie na gélové poličky dávajú ženám veľa nepríjemných pocitov, ich pracovná kapacita a kvalita života sú znížené, ruky vyzerajú, akoby boli vo vriacej vode alebo boli postihnuté plesňovou infekciou. V tomto ohľade lekári pri manipulácii vykonávajú diferenciálnu diagnostiku alergií na gélové leštenie s mykotickými léziami kože, zbavujúcimi sa psoriázy, ekzému alebo svrabov.

Musí sa liečiť alergia na gélový lak. Keďže sa prejavuje nielen na doskách nechtov, ale aj zo strany očí, dýchacích ciest, nosa, je liečba komplexná. Predpisujú sa masti, krémy, antihistaminiká, hormónydrogy.
Na zmiernenie závažných príznakov sa používajú tieto lieky:

 • difenhydramín,
 • Zirtek;,
 • Claritin,
 • Tavegil,
 • Suprastin.

Liečba drogami by sa mala začať hneď, ako sa objavia príznaky alergie.

Drogy navyše môžete používať v akejkoľvek forme. Môžu to byť tablety, sirupy a injekcie. Najlepšia voľba pre výber je hormonálna masť, ale je potrebné ju použiť, ak je pacient presvedčený o absencii fungálneho alebo bakteriálneho poškodenia.

Vynikajúci protizápalový liek Dermoveit pomôže zbaviť sa alergií na gélové leštenie v čo najkratšom možnom čase

Pomocou hormonálnej masti môžete dosiahnuť tieto ciele:

 • eliminovať alergickú reakciu na gélový lesk;
 • zastaviť progresívny zápalový proces;
 • odstraňujú pľuzgiere a vyrážky na prstoch.

Ak je vyrážka vlhká, existuje vysoké riziko bakteriálnej infekcie, a preto sa táto vyrážka môže liečiť inými liekmi, napríklad Elok, Sinalar, Dermoveyt, Advantan, Akriderm, Powercourt a ďalšími. Pri absencii príznakov infekcie sa predpisujú nehormonálne lokálne protizápalové lieky. Fenistil pomôže zbaviť sa svrbenia, odstráni sa zápal mastí Bepanten a Skin-cap, a ak je pokožka prasknutá, je potrebné ju namažiť akýmikoľvek prípravkami, ktoré zvlhčujú, a to aj tie najnákladnejšie krémy.

Ak existujú príznaky dýchaniapri alergiách, keď je pre pacienta ťažké dýchať, je potrebné podať do nosa kombinované kvapky. Môže to byť Vibrocil, Sanorin Analergin alebo Allergodil C. Na odstránenie toxínov z tela možno budete potrebovať črevné sorbenty - Enterosgel alebo aspoň najbežnejšie aktívne uhlie, biele uhlie. Ak sa príznaky zlyhania dýchania zvýšia, musíte zavolať sanitku. Možno ide o individuálnu neznášanlivosť na určité chemikálie, ktoré môžu dokonca vyvolať anafylaktický šok.

Aby ste sa vyhli možným alergiám na šelak, môžete využiť rady odborníkov na manikúru:

 • vždy nakupujte iba osvedčené vysokokvalitné výrobky, pretože v niektorých prípadoch sa vyskytujú alergie na komponenty, ktoré by nemali byť vo vysoko kvalitnom šelaku. Výrobky vyrobené v Číne môžu byť nielen nekvalitné, ale tiež škodlivé pre zdravie tých, ktorí ich používajú;
 • Pri prikrývaní nechtov šelakom by sa mali stanoviť doby odpočinku, keď sa nechty vôbec nijakým spôsobom nezakryjú. Zvláštne dovolenky na nechty by sa mali vykonávať každých 6 - 9 týždňov - potom si budú udržiavať zdravý vzhľad a nebudú trpieť nadmerným množstvom chemických škodlivých látok aplikovaných na ich povrch;
 • ​​
 • v čase, keď nechty nie sú pokryté šelakom, odporúča sa im zabezpečiť dodatočnú starostlivosť. Môžu to byť kúpele s výživnými látkami, krémyvitamíny a minerály na posilnenie nechtovej platničky. Na tento účel nie je potrebné navštevovať drahé salóny - väčšina z týchto postupov sa dá robiť doma a prostriedky sa dajú kúpiť v lekárni alebo salóne;
 • Ak sa objavia prvé príznaky podráždenia nechtov, nemali by sme dúfať, že tieto príznaky rýchlo zmiznú. Je možné, že sa reakcia ešte viac zhorší, takže lekári odporúčajú prestať nanášať lak, ak je to potrebné, odstrániť a najmenej mesiac nechať nechty odpočívať. Po takomto odpočinku môžete skúsiť znova urobiť manikúru s gélovým lakom, ale ak sa príznaky znovu objavia, úplne ju odmietnu;
 • Manikúra Shellac by sa mala vykonávať iba v certifikovaných salónoch. Tam je personál zodpovedný za zdravie zákazníkov, všetky prostriedky v týchto salónoch sa kupujú s povolením, takže vo väčšine prípadov sa pacient bude chrániť pred falošnými produktmi nízkej kvality. Domáci manikéri bohužiaľ nedokážu vždy porovnať kvalitu služieb s kozmetickými salónmi.

Na obnovenie nechtov a pokožky po alergii na gélové leštenie sa odporúča použiť zvlhčovač, napríklad Emolium, pripraviť bylinné kúpele, vykonať potrebnú hygienu a chvíľu oddýchnuť od gélového laku. Na starostlivosť o nechty môžete použiť špeciálne oleje, ktoré obsahujú vitamíny A a E. Pomôžu nechtovej doske rýchlo sa zotaviť. Vo zvlášť závažných prípadoch, keď alergia na gélové leštenie skončilaAk dôjde k hlbokému poškodeniu nechtovej platne alebo k jej úplnej konvergencii, mali by sa kozmetické procedúry vykonávať až potom, ako lekári toto poškodenie vylieči a umožní opätovné použitie lakov.