Ako liečiť alergický kašeľ u dieťaťa

Obsah

  Kašeľ. Aj s týmto jedným slovom sa mnohí cítia znepokojene, najmä pokiaľ ide o naše deti. Mnohí si sú úplne istí, že kašeľ je zlý a ani netušia, že je to ochranná reakcia nášho tela.

  Kašeľ môže u dieťaťa vyvolať akútnu respiračnú vírusovú infekciu u detí, ktorá pochádza z cudzieho tela a končí alergiou. Pozrime sa na alergickú povahu výskytu nepríjemného príznaku a rozprávame sa podrobnejšie o tom, ako liečiť alergický kašeľ.

  Na úvod by som rád poznamenal, čo je alergická reakcia. Je spojená s imunitnou odpoveďou na prienik alergénov. V skutočnosti môže akákoľvek látka pôsobiť ako alergén, a to: jedlo, vlna, prach, peľ a oveľa viac.

  Prítomnosť alergickej povahy je naznačená paroxysmálnou a náhlou povahou nástupu príznaku. Kašeľ je neproduktívny, tj nesprevádza ho spúta. Útok môže často trvať niekoľko hodín, napriek kontrolným opatreniam. Ďalším charakteristickým znakom je zhoršenie pohody počas noci a zlepšenie stavu počas dňa. Kašeľ môže byť navyše sprevádzaný kýchaním, výtokom z nosa, slzením a svrbením v nose.


  Alergický kašeľ u dieťaťa je spravidla spôsobený látkami, ktoré sa môžu nachádzať vo vzduchu vdychovanom organizmom
  .

  Základné zásady zaobchádzania s deťmi bezlieky

  Ak budete postupovať podľa nasledujúcich jednoduchých opatrení, môžete to urobiť bez liekov:

   16. miestnosť, v ktorej je dieťa držané, musí byť čistá, na tento účel sa musí denne vykonávať mokré čistenie;
  • mali by ste sa zbaviť všetkého, čo zhromažďuje prach. Môžu to byť plyšové hračky, kvety, koberce a ďalšie;
  • Aj jemný zápach tabakového dymu môže u vášho dieťaťa vyvolať silné kašeľové záchvaty, preto je neprijateľné, aby niekto fajčil v okolí;
  • kontakt s domácimi zvieratami by mal byť spravidla obmedzený;
  • Potraviny, ktoré by mohli spôsobiť útok, by sa mali odstrániť z detskej stravy. Napríklad hypealergické výrobky sú: med, orechy, mlieko, čokoláda, kakao a ďalšie;
  • Je lepšie použiť nie perie, ale hypoalergénny vankúš s umelou výplňou.

  Lieky v boji proti alergiám

  Ak sa už začal záchvat silného alergického kašľa, bude pravdepodobne potrebné ho zastaviť pomocou liekov.


  Nepoužívajte samoliečivá, výber liekov je ponechaný na kvalifikovaného odborníka. Nekompetentná pomoc len zhorší situáciu

  Antihistamínová skupina liekov je hlavnou skupinou liekov v boji proti alergickej povahe kašľa. Aby sme pochopili, aký druh liekov ide, je dôležité pochopiť, čo sa v tele deje, keď vstúpi alergén. Ak imunitný systém reaguje násilnePri prenikaní cudzej látky dochádza k uvoľňovaniu mediátorov zápalu, ktoré sú zodpovedné za vývoj klinického obrazu. Jedným z týchto provokatérov je histamín. Tieto lieky blokujú pôsobenie histamínu a klinické príznaky začínajú ustupovať.

  Samozrejme, že je lepšie predchádzať tejto chorobe, ako ju dôsledne liečiť neskôr. Ak chcete znížiť pravdepodobnosť alergickej reakcie u svojho dieťaťa, počas tehotenstva používajte hypoalergénne jedlo, snažte sa byť menej nervózny a vyhnúť sa všetkým možným alergénom.

  Každý kvalifikovaný odborník si je dobre vedomý toho, že pred predpísaním liekov by sa malo vykonať diagnostické vyšetrenie. Najprv diagnostika zahŕňa stanovenie rovnakého alergénu, ktorý vyvoláva výskyt paroxyzmálneho kašľa. Alergické testy sa vykonávajú na identifikáciu cudzieho agenta. Podstatou týchto testov je, že dieťa je vybavené kontaktom s alergénom a starajú sa o ďalšiu reakciu tela.


  Neodkladajte liečbu svojho dieťaťa, mali by ste včas vyhľadať pomoc odborníka, inak existuje vysoké riziko vzniku bronchiálnej astmy a chronickej bronchitídy
  .

  Je potrebné poznamenať, že na liečbe alergického kašľa u detí sa podieľa alergológ výživu.

  Cieľom terapeutickej liečby alergií je dosiahnutie týchto cieľov, a to:

  • potrebaznižujú precitlivenosť tela na alergén;
  • posilnenie imunity av dôsledku toho normalizácia reakcie na inváziu cudzej látky;
  • boj proti klinickým symptómom.

  Jednou z moderných metód na vyliečenie alergického kašľa je podávanie látky obsahujúcej alergén. Dávka takejto látky sa postupne zvyšuje a výsledkom je, že cudzie činidlo sa stáva imunitným systémom natívnym, to znamená, že imunitný systém ho už nevníma ako predtým.


  Alergický kašeľ je veľmi podobný kašľu pri iných chorobách, ale ak si dávate pozor, stále môžete vidieť rozdiely

  Alergický kašeľ by sa mal liečiť v niekoľkých štádiách. V prvom rade sú terapeutické opatrenia zamerané na odstránenie akútneho stavu a potom zahŕňajú liečbu počas pokojného obdobia.

  Okrem antihistamínov sú deťom predpisované lieky, ktoré neutralizujú škodlivé látky lokalizované v gastrointestinálnom trakte. Faktom je, že s vývojom alergickej reakcie sa toxíny nevyhnutne objavia v zažívacom systéme a musia sa čo najskôr zlikvidovať.

  Antihistamíny sa dieťaťu podávajú vo forme injekcií aj vo forme tabliet. Najlepšie je konzultovať s lekárom, výber liekovej formy je spojený so závažnosťou ochorenia, ako aj s ďalšími faktormi, o ktorých vám špecialista môže povedať.


  Alergický kašeľ nie je choroba,je to symptóm, takže boj proti kašľu sám o sebe nepomôže, mali by ste konať podľa okamžitej príčiny vzniku choroby
  .

  Výživa ako prostriedok proti alergickému kašľu

  Najprv by som chcel spomenúť všeobecné odporúčania týkajúce sa hypoalergénnej výživy.

  ​​

  Najprv si stanovte pravidlo pred nákupom absolútne akéhokoľvek produktu, aby ste skontrolovali jeho zloženie. V súčasnosti, dokonca aj vo výrobkoch, ktoré naznačujú, že sú určené pre deti, môžu existovať chemické prídavné látky v potravinách, látky na zvýraznenie chuti a farbivá. To všetko môže slúžiť ako provokatér pre vznik alergickej reakcie.

  Odporúčame prečítať si: Ako liečiť vlhký kašeľ u dieťaťa

  Za zmienku stojí skutočnosť, že stanovenie konkrétneho alergénu, ktorý spôsobuje precitlivenosť tela, nie je ľahká úloha. Po prvé, mali by ste vylúčiť vysoko alergénne výrobky a postupne vyberať tie výrobky, u ktorých je menej pravdepodobné, že spôsobia zvýšenú citlivosť imunitného systému. Je dôležité pochopiť, že nejde o samotné jedlo, ale o to, ako to vníma naša imunita. V skutočnosti sa z alergénov môže stať absolútne každé jedlo alebo látka.

  Na základe veku a špecifického alergénu vášho dieťaťa vám lekár predpíše správnu diétu.

  Je tiež dôležité poznamenať, že hypoalergénna strava môže spôsobiť nedostatok živín v tele dieťaťa, a preto by ju mal predpisovať a opravovať iba lekár.

  Často je to hypoalergénne menudiéty zahŕňajú tieto potraviny, a to:

  • varené hovädzie, kuracie, morčacie mäso;
  • chudé polievky na báze obilnín a zeleniny;
  • ryža, pohánka, ovsená múka - všetky tieto obilniny sa nevyhnutne zavádzajú do potravy;
  • sušené ovocie;
  • výrobky kyseliny mliečnej;
  • kapusta, zemiaky, uhorky;
  • Z ovocia môžete hrušky, zelené jablká, ktoré sa najlepšie pečú v peci.

  S alergiami by sa malo zaobchádzať komplexne a kompetentne. Každý nesprávny krok môže veľmi poškodiť vaše dieťa. Vaše dieťa by malo byť ošetrené kvalifikovaným lekárom

  Tradičný liek proti alergickému kašľu

  Chcel by som okamžite poznamenať, že aj keď sa rozhodnete pre liečbu doma pomocou nekonvenčných metód, neznamená to, že ich výber zostáva od vás.

  Stále je dôležité vyhľadať radu lekára a takéto ošetrenie vykonať pod jeho dohľadom.

  Zvážte osvedčené a účinné odporúčania tradičnej medicíny:

  • Je užitočné každý deň vypláchnuť ústa a krk teplou vodou. Môžete urobiť pravidlo, aby ste to robili zakaždým po ulici;
  • počas paroxyzmálneho kašľa môžete mačací hrudník dieťaťa namazať gáfrovým olejom a potom dať horčičné omietky;
  • Urobte odvar z čierneho čaju, citrónu a harmančeka. Najlepšie je použiť termosku, aby bol vývar dobre vylúhovaný. Výsledný produkt vypite v malých dúškoch.

  Príroda je bohatá na byliny, bobule a rôzne liečivé rastliny, z ktorých sa dá liečiťchoroba

  Vdýchnutie ako prostriedok na boj proti alergickému kašľu

  Osobitné riešenia, na základe ktorých sa vykonávajú inhalácie, potláčajú alergickú reakciu, a preto kašeľový záchvat zmizne. Vdýchnutie môže byť hlavným liečením aj doplnkom.

  Podľa odborníkov je najlepšie vykonávať postupy pomocou špeciálneho rozprašovača, ktorý je možné kúpiť v lekárni.

  Na inhaláciu sa môžu použiť tieto roztoky:

   84. postup sa vykonáva pomocou bežného soľného roztoku;
  • protizápalové lieky;
  • stabilizátory membrán žírnych buniek;
  • hypertonický soľný roztok.

  Po vdýchnutí sa sliznice dýchacích ciest vyčistia a zvlhčia. Dieťa má pocit sucha a bolesti v krku.

  Je najlepšie vykonávať inhalácie v sede. Trvanie zákroku určuje lekár v závislosti od individuálnych charakteristík pacienta. Zvyčajne sa pohybuje od 10 do 15 minút.


  Inhalácia je dobrým riešením problému. Nie sú návykové a nepoškodzujú telo dieťaťa

  Alergický kašeľ nie je trest a nemali by ste považovať dieťa so zdravotným postihnutím. Pri správnych a včasných krokoch bude dieťa žiť celý život. Vyberáte, aplikujete tradičné metódy liečby alebo hľadáte pomoc od tradičnej medicíny. Nech je to akokoľvek, všetky akcie by mali byťkoordinovať s kvalifikovaným odborníkom. Samoliečba je nebezpečná pre zdravie vášho dieťaťa, nezabudnite na to!