Ako liečiť akné na tvári

Obsah

  Takmer každá druhá osoba čelila takémuto problému, ako je akné, ktoré je vyrážkou na koži. Najčastejšie je patológia diagnostikovaná u dospievajúcich, nie však výnimkou, novorodencov a dospelých. Ak je ešte možné vyliečiť takúto vyrážku u dieťaťa, potom u dospelých sa môže vyskytovať pravidelne počas celého života. Ako predchádzať jeho výskytu a aké metódy je možné použiť, budeme podrobnejšie analyzovať.

  Miestne lieky

  Na pultoch lekárne nájdete veľa liekov proti akné, ale ktoré z nich sú najúčinnejšie? Jedným z nich môže byť tzv. Zinková masť, ktorej aktívne zložky prispievajú k obnove zdravých tkanív kože a ich regenerácii. Takýto nástroj sa používa pri liečbe akné u dospelých a pri liečbe akné u novorodencov. Masť má antibakteriálny a sušiaci účinok, reguluje tvorbu mazových žliaz.

  Ďalším miestnym liekom na akné je beacínová masť. Zloženie liečiva obsahuje antibakteriálne látky, ktoré majú silný regeneračný účinok, prispievajú k rýchlej eliminácii patogénov, ktoré spôsobili rozvoj akné. V tomto prípade syndróm bolesti a svrbenia a zápalový proces ako celok zmiznú.

  Ichtyylová masť sa často predpisuje, čo má vynikajúci baktericídny účinok. S jeho pomocou môžete eliminovať podkožné a hnisavé nádory, ale iba systematickypoužiť. Keď sa stav pokožky zlepší, nie je potrebné prestať aplikovať masť. Musí sa aplikovať, až kým nezmizne všetko akné.

  V niektorých prípadoch sa hormonálne masti predpisujú, keď sa objaví akné kvôli hormonálnym zmenám v tele. Jedným z nich je kuriosín, ktorého hlavnou výhodou je možnosť dlhodobého užívania. Jeho aktívne zložky pomôžu zastaviť zápalový proces na pokožke vďaka antibakteriálnym a vysušovacím účinkom. Tak ako všetky hormonálne lieky, aj kuriosínová masť môže spôsobovať vedľajšie účinky. Z tohto dôvodu je dôležité pred použitím produktu konzultovať s lekárom.

  Pri liečbe akné môžete použiť sírovú masť, ktorá má antiseptické a antiparazitické účinky a uvoľňuje kožu patogénov. Vďaka použitiu sa poškodené tkanivá obnovia, pupienky sa rýchlo uzdravia a pokožka zjemní. Pred aplikáciou masti je dôležité pokožku dôkladne očistiť a vysušiť.

  Gélový kuriozín je vynikajúci na liečbu akné u adolescentov počas hormonálnej úpravy

  .

  Ako liečiť akné masťou heparínu? Takýto liek pomáha rýchlo zastaviť zápalové procesy a používa sa tiež ako profylaktický prípravok, ktorý zvyšuje ochrannú funkciu kože. Pred nanesením masti na postihnuté miesta sa musia dôkladne očistiťvhodné prostriedky a ošetriť liekom obsahujúcim alkohol.

  Ďalší liek na akné - tetracyklínová masť, ktorá má nízku cenu, ale dosť vysokú účinnosť. Ak má pokožka rozsiahle vyrážky, celá oblasť je pokrytá tenkou vrstvou produktu. Pri jedinom akné je potrebné aplikovať obväz s aplikovanou masťou. Prvé pozitívne výsledky sú viditeľné po 2 až 3 dňoch od užívania lieku.

  Z drahších liekov na akné sa dá Zinerite rozlíšiť - prášok, ktorý sa riedi rozpúšťadlom zahrnutým v balení. Zloženie výrobku má antibakteriálnu látku erytromycín a tiež zinok, ktorý pomáha zbaviť sa mastného lesku.

  Tablety

  Akné sa môže liečiť aj pomocou tabliet, ktoré by mal predpisovať ošetrujúci lekár. Môžu to byť antibakteriálne látky, konkrétne:

  Odporúčame vám prečítať si: Ako sa zbaviť akné
  • Erytromycín s antimikrobiálnym účinkom (tento liek nemôžete používať na liečbu akné u detí mladších ako 10 rokov, s individuálnou neznášanlivosťou jeho zložiek, počas tehotenstva a laktácie; denná dávka - 2 tablety rozdelené do niekoľkých dávok).
  • Chloramfenikol, ktorý je predpísaný pre neúčinnosť iných antibakteriálnych liekov (nie je predpísaný pre individuálnu neznášanlivosť na látky, ktoré tvoria, ako aj za iných okolností, ktoré určuje iba ošetrujúci lekár;dávkovanie - 2 tablety niekoľkokrát denne).
  • Metronidazol, ktorý má rýchly antibakteriálny účinok (celkové trvanie liečby a denná dávka sú stanovené ošetrujúcim lekárom, spravidla je však 500 mg rozdelených do 2 dávok).
  • Tetracyklín, ktorý má vynikajúci antimikrobiálny účinok, ktorý umožňuje používať liek aj na komplikované akné (nie je predpísaný na vývoj patológií pečene, plesňových ochorení, tehotenstva a laktácie, precitlivenosť na zložky; dennú dávku určuje lekár so zreteľom na závažnosť) základné ochorenie).

  Tablety Tetracyklín je skvelý spôsob, ako bojovať proti akné

  Ako liečiť akné na tvári žien, ak je takáto patológia spôsobená zvýšením hladiny mužského hormónu v tele? Hormonálne lieky, ktoré sú predpísané na krátke obdobie užívania, prídu na pomoc. Také lieky ako Yarina, Jes, Diane a iné samozrejme nie sú špeciálne lieky proti akné, ale s ich pomocou môžete normalizovať hormonálne pozadie a zbaviť sa tak nepríjemných príznakov - akné.

  Často predpisované pivné droždie proti akné, ktoré sa uvoľňuje vo forme tabliet. Zloženie týchto liečiv môže obsahovať zinok, selén, železo a ďalšie stopové prvky, ktoré majú pozitívny vplyv na stav pokožky. Je obzvlášť dôležité používať tieto lieky pre tých ľudí, ktorí poškodili mazové žľazy, čo prispelo k rozvojuchoroba na akné.

  V prípade akné spôsobeného kontamináciou tela toxínmi a inými škodlivými látkami predpisujte osobitné lieky vo forme tabliet:

  • Lactofiltrum (použitie od 12 rokov v dennej dávke 6 tabliet, rozdelené na 3 dávky, napríklad ráno, popoludní a večer; liek môže spôsobiť vedľajšie príznaky: plynatosť, alergie, hnačku atď.);
  • Aktívne uhlie (denná dávka sa určuje pomocou výpočtu 1 tableta na 10 kg hmotnosti osoby; celková doba liečby je až 10 dní);
  • Polypefan (obsahuje iba rastlinné zložky; denná dávka - 9 tabliet rozdelených do 3 dávok; tablety sa musia piť prísne 2 hodiny pred jedlom);
  • Filtrum-STI (liek sa vyrába z produktov hydrolýzy zložiek dreva; denná dávka je 6 tabliet rozdelených do 3 dávok počas dňa).

  V kombinácii s liečbou liekmi je potrebné dodržiavať správnu výživu, najmä ak sa vyskytne akné v dôsledku upchania gastrointestinálneho traktu toxínmi.

  Diéta

  Ak sa u človeka vyvinie akné a má závažné príznaky vo forme charakteristickej vyrážky, oplatí sa prehodnotiť vašu stravu. Najskôr sa odporúča vylúčiť z neho tie výrobky, ktoré majú vo svojom zložení škodlivý cholesterol a ktoré vyvolávajú zápal, zlepšujú fungovanie mazových žliaz. Patria sem koreniny a koreniny, ako aj sladkosti. S nadbytkom takýchto výrobkov v roku 2007V strave je telo presýtené toxickými látkami a snaží sa ich zbaviť pokožkou.

  Mnoho ľudí má radi kávu ako stav pokožky. Takýto nápoj so systematickým užívaním zvyšuje produkciu hormónu kortizolu v tele, ktorý je zodpovedný za stres. Vývoj akné spôsobuje zvýšenie objemu tohto hormónu. Stojí za to obmedziť spotrebu mäsa a orechov, mliečnych výrobkov, ktoré sú tiež schopné spôsobiť akné. Je to spôsobené proteínmi, ktoré sú obsiahnuté v takýchto výrobkoch vo veľkých množstvách a spôsobujú zvýšenie produkcie steroidných hormónov.

  ​​

  Na obdobie liečby akné je lepšie obmedziť príjem sladkostí a muffínov

  .

  Výživa musí byť vyvážená a zdravá. Do stravy je nevyhnutné zahrnúť chudé mäso, ryby, tvaroh. Druhým je lepšie variť obilniny a zeleninu pri spracovaní parou.

  Ľudové liečivá

  Doma môžete používať ľudové liečivá, pomocou ktorých pripravujete roztoky na pleťové vody a obklady, infúzie a odvary:

  • Ľubovník bodkovaný (niekoľko polievkových lyžíc suroviny sa naplní 200 ml vriacej vody po 30 minútach infúzie; v hotovom výrobku sa vatový tampón navlhčí a aplikuje na problémové oblasti počas 20 minút; postup sa vykonáva štyrikrát denne);
  • nechtík (hotová infúzia sa dá kúpiť v lekárni alebo sa môže pripraviť samostatne - vezmite 2 lyžice. Zo sušenej trávy nalejte alkohol v objeme 100 ml (40%) a nechajte vylúhovať 2 dni;pripravený infúzny proces postihnutých oblastí niekoľkokrát denne pomocou vatového tampónu);
  • zemiaková šťava (nastrúhajte hľuzu pomocou jemného strúhadla, výslednú hmotu umiestnite na segment gázy a potom na oblasť s akné, ponechajte ju 2 hodiny; postup sa vykonáva štyrikrát denne);
  • harmanček (2 lyžice L.) Suroviny, nalejeme 200 ml vriacej vody a necháme vylúhovať jednu hodinu po navlhčení vatového tampónu v konečnom výrobku a nanesení na akné počas 30 minút; postup sa vykonáva niekoľkokrát denne);
  • Ľubovník bodkovaný, lopúcha, púpava, trojlístok, čakanka (zložky sa zmiešajú v rovnakých množstvách, zoberú sa 2 polievkové lyžice. L. Suroviny a nalejú 200 ml vriacej vody; liek sa trvá jednu hodinu, po trojnásobnom použití šálky štvrtiny) za deň).

  Ak sú na tele napríklad čierne bodky, napríklad na hrudníku alebo na chrbte, vyššie uvedené prostriedky sa môžu pridať do kúpeľa.

  Kozmetické procedúry

  Salóny ponúkajú mnoho rôznych procedúr, ktoré je možné použiť na odstránenie akné. Jedným z nich je čistenie tváre mechanického alebo ultrazvukového charakteru. Pri tomto postupe sa samozrejme nemôžete zbaviť príčiny akné, ale v krátkom čase môžete maskovať existujúce nedostatky na pokožke. Najlepšie výsledky sa dajú dosiahnuť, iba ak sa čistenie vykonáva v kombinácii s inými metódami liečby akné.

  Ultrazvukovým čistením môžete vylepšiť vzhľad svojej tváre

  Čistenie tváre ultrazvukom pomáha eliminovať odumretú pokožkuvrstva kože, odstránenie kontaminantov z pórov, zlepšenie mikrocirkulácie v tkanivách a regenerácia dermy. Vysokofrekvenčný prúd funguje rovnako ako ultrazvuk. Okrem toho pomáha zlepšovať vzhľad tváre a odstraňovať existujúce jazvy a vekové škvrny.

  Ďalšou kozmetickou metódou na liečbu akné je peeling.

  Existuje mnoho z jeho odrôd, ale najobľúbenejšie sú v súčasnosti glykoly, pomocou ktorých môžete znížiť tvorbu mazu, odlupovať stratum corneum dermis, zastaviť zápalový proces a obnoviť štruktúru pokožky. V súvislosti s absolvovaním priebehu peelingu bude potrebné používať výrobky osobitnej starostlivosti, ktoré predpisuje kozmetológ, pričom sa zohľadní typ epidermy.

  Mezoterapia, ktorá nielen lieči pokožku, ale tiež sa vyrovnáva so zápalovými procesmi, je účinná v boji proti akné. Počas procedúry sa lieky dodávajú na epidermu pomocou špeciálneho prístroja. Hlavnú výhodu mezoterapie možno nazvať možnosťou expozície iba problémovým oblastiam.

  Je možné zbaviť sa akné jednou alebo druhou metódou, iba lekár môže určiť, pretože niekto bude potrebovať iba ľudové prostriedky na odstránenie akné a niekto bude potrebovať pomoc špecialistu.