Ako liečiť, ak ucho krváca

Obsah

  Bolesť sa môže náhle objaviť a spôsobiť veľké nepohodlie. Ak je ucho vyfúknuté, mali by ste sa poradiť s odborníkom, pretože príčiny bolesti môžu byť veľmi odlišné. Predpokladá sa, že bolesť ucha je jednou z najviac neznesiteľných, ktorú je ťažké vydržať. Zápalový proces sa môže vyskytnúť u akejkoľvek osoby, a to sa môže stať doma, na dovolenke alebo v práci. Termín „vyhodil do ucha“ nie je lekárske meno, ale skôr populárne meno.

  Všeobecné odporúčania

  Čo by sa malo urobiť v prvom rade, ak je ucho vyfúknuté? Prioritou je rýchly výlet k lekárovi. Špecialista bude schopný vykonať presnú diagnózu, vykonať porovnávaciu analýzu s inými chorobami a odporučiť lieky, ktoré vám vo vašom prípade pomôžu. Kedy začať liečbu? Ak sa objavia prvé príznaky, vyhľadajte lekára.

  Ale čo ak nie je možné navštíviť lekára? Potom sa zložitosť situácie posudzuje na základe výtoku z ucha.

  Predtým, ako pôjdete k lekárovi, môžete a mali by ste poskytnúť prvú pomoc a odstránenie bolesti pomocou liekov.

  Najskôr by bolo dobré brať lieky, ktoré zmierňujú zápalový proces, ako aj proti prechladnutiu.

  Je dôležité pochopiť, že príjem absolútne akýchkoľvek prostriedkov by sa mal vykonávať so zreteľom na požiadavky uvedené v pokynoch a po porade s odborníkom.

  Ako as čím zaobchádzať

  Zahrievanie

  Zahrievanieje hlavný postup, ak ucho krváca. Na tento účel môžete použiť modrú lampu alebo vrecko so suchou soľou.

  Zahrievanie má hodnotu pol hodiny počas celého dňa. Pri výtoku z ucha je prísne zakázané jeho zahrievanie, inak sa problém iba prehĺbi a choroba bude pokračovať.

  Obklady

  Hlavnou úlohou obkladov je vytvárať teplo na zahriatie ucha. Môžete robiť obklady alkoholu celú noc. Vodka je výrobok s dobrými vlastnosťami. Na zvýšenie účinku obkladu môžete použiť alkoholový tampón, ktorý by mal byť umiestnený v ušnici. V takom prípade musíte byť veľmi opatrní, aby nedošlo k popáleniu.

  Kvapky

  Existujú kvapky na báze antibiotík. Po niekoľkých dňoch sa prejavia.

  Antibiotické kvapky sa používajú v týchto prípadoch: bolesť a splynutie lymfatických uzlín.

  Fyto-sviečky

  Fyto-sviečky sa vkladajú do uší a na druhej strane by sa na účely generovania tepla mali zapáliť. Sú zapálené, ale nie sú nebezpečné, je to veľmi efektívny spôsob.

  Fyto-sviečky zahŕňajú prírodné zložky a produkty včelárstva.

  Kvapky možno pripraviť aj doma:

  • gáfor, mandľový alebo orechový olej. Olej by sa mal zahriať, ale nemal by byť horúci. Musíte pochovať ráno a večer, potom sa do ušného kanálika vloží vatová vlna a zafixuje sa obväzom;
  • Harmančeková infúzia. Harmanček je už dlho známy pre svojeprotizápalové vlastnosti. Výsledný bujón by mal byť filtrovaný a potom môže byť nakvapkaný.

  Charakteristiky liečby počas tehotenstva

  Ak ucho bolí počas tehotenstva, je potrebné k tomuto problému pristupovať veľmi opatrne.

  Prečítajte si viac: Ako liečiť preťaženie ucha

  Počas tohto obdobia by mala žena chrániť svoje zdravie ako „jablko jej oka“.

  Každé porušenie môže mať vážne následky.

  Nepoužívajte samoliečivá. Najprv musíte kontaktovať špecialistu a prijať všetky opatrenia pod jeho kontrolou.

  Predtým, ako tehotné ženy vezmú nejaké lieky, by si mali dôkladne preštudovať pokyny, ktoré jasne uvádzajú, či tento liek poškodí plod.

  Tradičná medicína

  Poďme hovoriť o najslávnejších a najúčinnejších metódach, ktoré sa dajú použiť doma. Zložky týchto výrobkov sú ľahko dostupné a možno ich nájsť v lekárňach alebo dokonca na pultoch obchodov.

  Cibule

  Cibuľu môžete variť rôznymi spôsobmi:

  • stredne veľká cibuľa by sa mala nakrájať a dať na gázu zloženú vo viacerých vrstvách. Do ušného kanálika by mal byť umiestnený korund. Kompresia by sa mala ponechať pol hodiny. Ak je to potrebné, po jednej hodine sa postup môže opakovať;
  • Cibuľa by sa mala olúpať a pečiť v peci. Pečená cibuľa sa potom musí zmeniť na chlpatú. Na tenká sa musí dať dužina a urobiť turunda. dôležitýmomentálne je potrebné, aby sa kaša nechala vychladnúť na izbovú teplotu, inak sa nedá vyhnúť popáleninám;
  • cibuľové kvapôčky. V cibule musíte urobiť priehlbinu, do ktorej sa naleje rasca. Cibuľa by mala byť zabalená do fólie a zapečená v peci. Potom musíte stlačiť šťavu, ktorá pochováva uši. Kvapky by mali byť teplé.
  • ​​

  Cibuľa je dobrým antiseptikom, dobre bojuje so zápalovým procesom a bolesťou

  bobkový list

  bobkový list sa používa nielen pri varení. Výrobok je dobrým liekom na bolesť v ušiach.

  Na prípravu terapeutického činidla rozdrvte bobkový list na prášok a nalejte naň vriacu vodu. Trváme na agentovi na niekoľko hodín, potom ho prefiltrujeme.

  Rastlinný olej

  Ucho možno doma ošetrovať olejom. Rastlinný olej sa používa v tradičnej aj tradičnej medicíne. Používa sa ako liečba choroby, ako preventívne opatrenie.

  Slnečnica, ľan, olivy - zo všetkých týchto produktov môžete použiť olej. Oleje možno použiť po predhriatí vo vodnom kúpeli.


  Olej by mal byť iba teplý, nie horúci. Aby nedošlo k popáleniu, ale nie k chladu, aby nedošlo k zhoršeniu stavu

  Stačí len niekoľko kvapiek oleja. Najlepšie je pochovať uši pred spaním, potom by sa ušný kanál mal prikryť vatovým tampónom a potom prikryť vlnou šatkou.

  Mumiye

  Mumiye jeúčinný liek na bolesť v ušiach. Infúzia alkoholu má vynikajúci protizápalový účinok.

  Je potrebné vštepovať desať kvapiek teplej alkoholovej tinktúry štyrikrát denne.


  Múmie sa používajú na lekárske účely už niekoľko tisícročí!

  Cesnak

  Cesnak je ďalším účinným liekom na bolestivé uši. Produkt by sa mal zmeniť na buničinu a zmiešať s niekoľkými kvapkami gáforového oleja. Vo výslednom roztoku navlhčite gázu a otočte ju. Opatrne vložte turundu do ušného kanálika, až kým sa neobjaví pocit pálenia.

  Harmanček

  Harmanček farmácia je vďaka svojim protizápalovým vlastnostiam široko používaným liekom na liečenie rôznych chorôb.

  Suché listy nalejte vriacou vodou a trvajte na tom. Výsledný bujón prefiltrujte a nakvapkajte päť kvapiek niekoľkokrát denne.

  Takže liečba doma je jednoduchá, ale účinná, ale určite by ste sa mali poradiť s lekárom. Liečbu neodkladajte a nerobte to kompetentne, pomôže vám s tým špecialista.