Ako ľahko vyčistiť koberec doma

Obsah

  Sex je obzvlášť zraniteľné miesto. Najmä ak má dom malé deti a zvieratá. Deti nemôžu bežať do hrnca, rozliať farby na podlahu, hodiť kúsky plastelíny do koberca a pošliapať ju na koberec. Ak na koberci napísalo malé dieťa, bude potrebné odstrániť nielen škvrnu, ale aj vôňu.

  Rovnaký problém je známy aj majiteľom psov a mačiek. Zviera nemusí byť schopné znášať chôdzu a zmierniť potrebu koberca alebo cesty. Druhým problémom pre milovníkov tetrapodov je čistenie kobercov z vlny. Bežný vysávač nedokáže túto úlohu zvládnuť.

  Odstraňovanie škvŕn z koberca nie je ľahká úloha. Vďaka svojim veľkým rozmerom sa nedá prať v práčke a všetky škvrny sa musia prať ručne. Nie všetci si môžu dovoliť službu chemického čistenia kvôli báječným cenám za služby. Po umytí koberca vanilkou môže produkt stratiť farbu. Príliš tuhé kefy môžu v strede koberca zanechať belavú škvrnu. Čistenie s karcherom je náročná úloha a nie je vhodné pre všetky typy kobercov. Každá žena v domácnosti by mala vedieť, ako čistiť koberec pred škvrnami pomocou ľudových metód a tipov.

  Aké ľahké je oprášiť vlnu z koberca.

  Nákupom zvieraťa sa navždy zmení váš život. Každý deň prináša pes veľa pozitívnych emócií. Musíte však platiť za potešenie a započítavanie je vo forme špinavých kobercov, pohoviek a vlny.

  Najmä veľa vlny letí okolo domu na jar a začiatkom leta, keď príde pes alebo mačka.doba topenia. Aké ľahké je čistenie koberca od páperia a vlny:

  1. Namočte metlu alebo metlu do vody a choďte po koberci. Pomôže to odstrániť časť vlny a zvýšiť vlákna samotného koberca, čo uľahčí ďalšie čistenie.
  2. Navlhčite handričku v povodí vody a prejdite celú trasu. Keď vlna prilepí na handru, opláchnite ju vodou. Ručné čistenie je časovo náročný proces, ale umožňuje vám vyčistiť koberec čo najefektívnejšie.
  3. Koberec je možné ľahko čistiť z vlny pomocou bežnej alebo obojstrannej pásky: vlákna sa lepia na adhezívny povrch a ľahko sa odstraňujú z hĺbky stopy.
  4. Pred vysávaním na koberec striekajte špeciálny kondicionér. Zmiešajte pohár vody a pol pohára kondicionéra. Po tomto bude kliny ľahšie zaostávať za vrstvou.

  Nezabudnite svoje zvieratá monitorovať a včas ich rozčesať. Je lepšie vyhodiť kúsok vlny zhromaždený na kefke, ako dostať ju z koberca.

  Ako čistiť koberec z moču

  Je ťažšie odstrániť stopy moču, ako natrvalo odstrániť nepríjemný zápach. Moč mačiek a dospelých má obzvlášť ostrý a nepríjemný zápach. Moč z kobercov sa najľahšie zbaví. Nie je potrebné vymazať celú stopu. Stačí na ošetrenie škvrny bežnou jedlou sódou.

  • Detský moč. Čím skôr zistíte prekvapenie, tým ľahšie bude čistenie kobercapovlak. Vymažte škvrnu papierovými utierkami, aby na koberci nezostala žiadna vlhkosť. Zvlhčite ho najprv vlhkou špongiou a potom suchým obrúskom. Naplňte miesto činu sódou, nechajte ho pol hodiny, prášok pozbierajte pomocou vysávača.
  • Močia mačka. Kyselina močová nájdená v mačke moč veľmi rýchlo kryštalizuje. Preto je také ťažké zbaviť sa ostrého nepríjemného zápachu. Na záchranu príde roztok manganistanu draselného alebo octu. Prvý liek je vhodný iba pre tmavé výrobky. Potom, čo sa kaluh zvlhne, postriekajte ho pripraveným roztokom a počkajte, kým vyschne. Ak sa vám nepodarí zbaviť sa zápachu moču, uchyťte sa k tvrdším výrobkom na báze chlóru.
  • Moč psa. Ak obyčajný ocot nepomohol upchať nepríjemný zápach, pripravte domáci čistiaci prostriedok. V štvrť pohári vody rozpustite 2 lyžice sódy, 1 lyžicu tekutého mydla a 20 ml peroxidu vodíka. Výsledný produkt naneste na škvrnu a nechajte ju najmenej pol hodiny, potom ju opláchnite navlhčenou handrou. Okamžite si všimnete, že sa nepríjemný zápach odparil. Domáce výrobky sú obľúbené u majiteľov domácich miláčikov.

  Ako čistiť hlinku, žuvačku a laky na nechty

  Odstraňovanie škvŕn po rozliatí tekutín je ľahšie ako lepivé látky. Zmrazením ľadom sa môžete zbaviť plastelíny alebo žuvačky. Vložte vrecko z mrazničky na kontaminovanú oblasť a po 15 minútach ho zoškrabtetvrdený materiál s ostrým predmetom. Táto metóda je vhodná na nanášanie krátkeho vlasu.

  Ak je plastelína alebo guma vkĺznutá hlboko do hromady, skúste ich rozpustiť olejom. Môžete použiť rastlinný a živočíšny tuk. Neaplikujte ho priamo na koberec, navlhčite v ňom handričku a pripevnite ju na kontaminovanú oblasť. Po nejakom čase začne lepivý materiál zmäknúť, stačí ho utrieť z povlaku.

  Odstraňovač acetónu alebo nechtov vám ušetrí lak na nechty. Je lepšie škvrnu trieť, ale navlhčiť navlhčeným vatovým tampónom. V závislosti od farby laku môže na koberci zostať škvrna.

  Na premytie škvrny zmiešajte 1 polievkovú lyžicu. tekuté mydlo a 1 polievková lyžica peroxid vodíka v pohári vody. Aplikujte handru namočenú v tomto roztoku na kontaminovanú oblasť a rozvod po 10 minútach zmizne. Ak tento liek nepomôže, môžete ho umyť vanilkou.

  Akékoľvek znečistenie sa môže zlikvidovať doma. Nie je potrebné umyť všetok koberec. Stačí nájsť správne prostriedky a lokálne odstrániť nečistoty bez zanechania šmuh. Čím častejšie budete vysávať, tým menej vlny a odpad budú mať čas na vyzdvihnutie koberca.

  Pri čistení pomocou vysávača sa neodstráni nielen vlna, ale aj škvrny z rozliatych nápojov. Koberce by sa mali prať najmenej dvakrát ročne: dokonca aj čistý vzhľad je plný absorbovaného prachu.